Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

10 000 soļu metode

 
Reitings 285
Reģ: 18.03.2023
Kamēr atvaļinājums, gribu izmēģināt, jo neesmu darījusi. Meitenes, kuras piekopj šo metodi, jūs soļus dalat, vai nostaigājat vienā gabalā? Diemžēl vienā piegājienā man pēc tam sāp locītavas. Eju no rīta un vakarā, bet vienīgi nepatīk sajūta, ka daudz kas dienas plānos pakārtots iešanai.
Kā šo apvienojat ar fastingu? Izmēģinu 14 stundu fastingu, mērķis 16. Eju pirms brokastīm, šorīt ļoti sareiba galva. Apķēru luksoforu, pati sabijos, ka varu uz ielas pakrist. Tātad kaut ko daru nepareizi. Par lielu kaloriju deficīts? Bet ja eju pēc brokastīm, atkal sapurgāts rīts.
Vai vienkārši jāpierod? Analīzes man normā, problēmām nevajadzētu būt.
06.06.2024 13:04 |
 
Reitings 824
Reģ: 13.03.2024
Es domāju,ka tas ir tas sākums, tāpēc tā jūties. Cik ilgi fasto?
06.06.2024 13:10 |
 
Reitings 11012
Reģ: 18.08.2014
Iespējams kas vienam der, citam neder, vai pa strauju izmaiņas veic. Varbūt staigāšanu no rīta pārcel uz vakaru, ja vēlies izlaist brokastis un kad organisms būs pieradis, vari skatīties, pievienot aktivitātes bez brokastīm. Es no rīta varu būt fiziski aktīva bez brokastīm, ja vakarā esmu ēdusi labas, kārtīgas vakariņas kādas 3-4 stundas pirms gulētiešanas. Ja ēdu vieglas vakariņas(kādi salāti, biezpiens tik), tad no rīta bez brokastīm nekādas lielās aktivitātes, staigāšanas, treniņus nespēju.
Arī paskaiti līdzi cik daudz apēd pa dienu un ko, iespējams vēl bonusā pa lielu deficīts.
06.06.2024 13:20 |
 
10 gadi
Reitings 3244
Reģ: 18.12.2012
Es noteikti pielāgotu situāciju tavām vajadzībām, spējām un iespējām.
Varbūt agrākas vakariņas, tad fasting, ja pirms gājieniem prasās enerģiju (14 stundas no vakariņām 18:00, piemēram, brokastis 8, pastaiga pēc tam).
Ķermenis sāks pielāgoties, viss būs vieglāk, intervāli gan fastingam, gan pastaigām sanāks ilgāki vienkāršāk.
Es nepiekopju "metodi" kā tādu, bet vienmēr cenšos staigāt maksimāli daudz dienas laikā. Man ir iespēja sakārtot dienas ritmu kā vajag, līdz ar ko ir vieglāk. Ļoti labprāt staigāju dienas vidū, lai restartētu prātu. Kad sanāk, apvienoju ar ko citu noderīgu, piem. aiziešanu līdz veikalam.
Pastaigas pēc maltītēm palīdzēs vielmaiņai. Varbūt 5k no rīta un 5k vakarā. Vai ilgāki rīta gājieni un mazāk vakarā.
Esmu arī iemanījusies krāt mazos solīšus pa vidu lielajiem gājieniem. Piemēram, noparkojoties tālāk no veikala :)
06.06.2024 13:43 |
 
Reitings 882
Reģ: 27.07.2020
1) 10k soļi ir mazs apjoms, ko viegli var integrēt ikdienas aktivitātēs. Piemēram, es uz darbu un no tā eju ar kājām, pusdienās izeju mazliet patālāk no biroja un no šīm aktivitātēm vien salasās 10k soļi.
2) Staigāšana ir vieglas intensitātes aktivitāte, kurai ar fastingu nekādīgi nevajadzētu konfliktēt. Ja tev ir reiboņi, tad drīzāk pie vainas ir nevis fastinga, bet kas cits, kā jau minēja, varbūt pārmērīgs kaloriju deficīts.
06.06.2024 14:01 |
 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
10k soļi ir nepilnu 2h pastaiga, pat mazāk.
Un tomēr fiziskas aktivitātes pēc 14h badošanās nav prāta darbs, to jau tev arī tavs organisms cenšas pateikt.
06.06.2024 14:49 |
 
Patīk
Reitings 1761
Reģ: 24.05.2019
10k soļi nav daudz, bet gara pastaiga pēc 14h neēšanas nav prāta darbs.
Nevari integrēt staigāšanu ikdienas gaitās?
07.06.2024 00:00 |
 
Reitings 223
Reģ: 12.04.2022
Tiem nostaigātiem soļiem svara krišanā nav tik lielas nozīmes, varbūt tikai sākumā tas palīdz svaru bīdīt uz leju, bet, organismam pierodot pie slodzes, jēga būs gandrīz 0. Saku pēc pieredzes. Sāku ar 6tk dienā, pēc nedēļas bija 10-15tk soļi un tad pēc 2ned. es konstatēju stagnāciju.
Jo vienmēr svēros pieceļoties no gultas, tad man ir tā staigāšana un tad atnākot mājās, arī svēros un zini, pārsteidzoši, bet nekas vairs netika nomests. NE grama! Pirms tam, pēc staigāšanas tika nomests līdz pat 300g.
Tad es sapratu, ka es nevaru taču katru etapu palielināt slodzi, 15-18tk tāpat jau ir ļoti daudz un nevaru veltīt laiku vēl vairāk tam, jo viss cits taču arī prasa laiku pa dienu.
Lielāko efektu deva tieši fastings un minimālās ēdiena kcal dienā. Ēdu ne vairāk par 1000kcal dienā un tieši tas deva vislielāko efektu svara nomešanā un figūras labošanā.
Tā staigāšana ir vairāk fiziskās formas uzturēšana, veselīgi. Bet neteiktu, ka baigi daudz dod svara nomešanai. :D
07.06.2024 00:14 |
 
Reitings 1381
Reģ: 21.04.2024
karenmil @ 07.06.2024 00:14
Tiem nostaigātiem soļiem svara krišanā nav tik lielas nozīmes, varbūt tikai sākumā tas palīdz svaru bīdīt uz leju, bet, organismam pierodot pie slodzes, jēga būs gandrīz 0. Saku pēc pieredzes. Sāku ar 6tk dienā, pēc nedēļas bija 10-15tk soļi un tad pēc 2ned. es konstatēju stagnāciju.
Jo vienmēr svēros pieceļoties no gultas, tad man ir tā staigāšana un tad atnākot mājās, arī svēros un zini, pārsteidzoši, bet nekas vairs netika nomests. NE grama! Pirms tam, pēc staigāšanas tika nomests līdz pat 300g.
Tad es sapratu, ka es nevaru taču katru etapu palielināt slodzi, 15-18tk tāpat jau ir ļoti daudz un nevaru veltīt laiku vēl vairāk tam, jo viss cits taču arī prasa laiku pa dienu.
Lielāko efektu deva tieši fastings un minimālās ēdiena kcal dienā. Ēdu ne vairāk par 1000kcal dienā un tieši tas deva vislielāko efektu svara nomešanā un figūras labošanā.
Tā staigāšana ir vairāk fiziskās formas uzturēšana, veselīgi. Bet neteiktu, ka baigi daudz dod svara nomešanai. :D

Neaizmirsti to, ka staigājot tu uzkačā muskuļus, kuri ir smagāki par taukiem. Tieši tāpēc uz svariem neredzēji izmaiņas vai pat pienāca klāt.
Staigāšana ļoti palīdz iekustināt vielmaiņu un palīdz atbrīvoties no taukiem. Nemaz nerunājot par visiem pārējiem bonusiem.
07.06.2024 16:56 |
 
Reitings 85
Reģ: 08.03.2024
Aniia @ 06.06.2024 13:04
Kamēr atvaļinājums, gribu izmēģināt, jo neesmu darījusi. Meitenes, kuras piekopj šo metodi, jūs soļus dalat, vai nostaigājat vienā gabalā? Diemžēl vienā piegājienā man pēc tam sāp locītavas. Eju no rīta un vakarā, bet vienīgi nepatīk sajūta, ka daudz kas dienas plānos pakārtots iešanai.
Kā šo apvienojat ar fastingu? Izmēģinu 14 stundu fastingu, mērķis 16. Eju pirms brokastīm, šorīt ļoti sareiba galva. Apķēru luksoforu, pati sabijos, ka varu uz ielas pakrist. Tātad kaut ko daru nepareizi. Par lielu kaloriju deficīts? Bet ja eju pēc brokastīm, atkal sapurgāts rīts.
Vai vienkārši jāpierod? Analīzes man normā, problēmām nevajadzētu būt.

Izklausās, ka tomēr ir kādas problēmas ar cukuru, ja locītavas sāp, galva reibst un nav enerģijas. Protams, ka ar laiku pieradīsi un noteikti, ka jāmaina arī ēdienkarte. Vairāk proteīna un dārzeņu, griķi, ja patīk kas salds.
Ja neprasās saldaos, tad var mazāk proteīna, vai izlaist dienas.
Ābola sidra etiķis ar gāzētu ūdeni arī palīdz paātrināt vielmaiņu.
Un locītavām vajag magnija eļļu ( var taisīt pati no magnija hlorīda/ magnija vannas pārslas)). Tāpat arī magnijs palīdzēs ar cukura, izsalkuma un enerģijas problēmām.
Ši eļu var izmantot arī padusēm deo vietā un
matiem, lai mazinātu blaugznas un veicinātu matu augšanu.
Daudzi zaķi ar vienu šāvienu! Iesaku iegādāt!
23.06.2024 12:53 |
 
Reitings 792
Reģ: 23.08.2016
10k soļu nav daudz. Varbūt ja ikdienā maz staigāts, un mēģina 10k noiet vienā rāvienā pēc 14h fastinga, varētu būt grūti. Nevajag iet galējībās.
10k soļus var mierīgi nostaigāt mērenā solī 20 min paejot no rīta, 20 min pusdienlaikā un 30 min vakarā.
Fastings man personīgi nestrādāja, jo bija nenormāli bada sajūta un arī reiba galva. Tagad ēdu regulāri, bet ar nosacijumu, ka starp ēdienreizēm nav uzkodas, kā arī cenšos neēst pēc plkst. 19.00. Tad jau sanāk tāds viegls fastings. Plus ikdienas regulāras pastaigas.
Ar drastiskiem fastingiem un sportu man ir lidziga pieredze kā tev - ir grūti, slikta pašsajūta, pēc tam "noraujos no ķēdes". Mērenība ir liela māksla.
25.06.2024 15:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)