Studiju uzsākšana pēc 30

 
Reitings 14
Reģ: 13.05.2024
Vēlētos dzirdēt pieredzes no tām kas uzsākušas studijas pēc 30 gadu vecuma.
Kādu nozari un kādēļ izvēlējāties studēt ?
Kā veicas apvienot ar citām dzīves lietām?
Manuprāt nekad nav par vēlu studēt un vispàr ko jaunu apgūt.
19.05.2024 01:15 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
chihiro @ 20.05.2024 13:58

Nu nav humanitārās vieglāk absolvēt. Statistiku nepētīju un pierādījumus nelikšu galdā, bet to, ka cel visu laiku eksaktos un saki, ka humanitārie ir vienkārši - tā nav.
Pēc tekstiem šajā diskusijā man ir sajūta, ka vai nu esi ļoti jauns vai, ja neesi, tad tās emocijas par izkrišanu vēl svaigas un sāpīgas. Jo centies visu ko pateikt un pierādīt, bet tas patiesībā pat neiet kopā ar diskusijas tēmu.

Ja humanitārajiem studentiem eksistētu tie noteikumi, kas RTU inženieriem, tad nebūtu problēmu ar studiju maksu. Maksas augstskolu nebūtu. Maksas studentu nebūtu kā šķiras. RTU visi inženieri studē bez maksas.
Es vienkārši iesaku cilvēkiem, kuriem aizmirsās skolā mācītā viela un kuri skolas laikos nebija izcilnieki, neiet inženierzinātņu bakalauros vai arī dabas zinātņu bakalauros fizmatos. Būs ietaupīta nauda un laiks. Tā ir paaugstināta grūtība, kur darbs pēc beigšanas ir sarežģīts.
20.05.2024 17:12 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Krišjānis Kariņš @ 20.05.2024 15:56
Ja humanitārie būtu tik viegli, tad katrs varētu būt Imanuels Kants un Fjodors Dostojevskis. Realitātē cilvēki var pabeigt un ar grūtībām vienu teikumu liek kopā. Pastrādājot sfērās, kur ir precīzi jānodod tehniska informācija, to var ļoti labi redzēt, ka varbūt 10% sabiedrības ir spēja ne tikai daudz maz precīzi izteikt savas domas, bet vispār arī formulēt kaut kādu koherentu domu.
Tāpat kā arī inženieri, kad paņem praksē pēdējo kursu studentus, liela daļa kā tikko no videnes būtu iznākuši, grūti saskatīt to augstkolas gadu ietekmi cilvēka ikdienas darbībās.

Kas ir Dostojevskis? Viduvējība. Pietam rašists, tāpēc ir sistēmas (valsts pārvaldes) stutēts un skaitās krievu klasiķis. Disidentus Krievijā noēd. Aleksandrs Ņevzorovs viņu ir iztirzājis. Un atradis destrukcijas viņa darbos un salīdzināja viņu ar laika biedriem. Man daiļliteratūra neinteresē, neesmu tur eksperts.
Pietam uz krievu klasiķu grāmatām uzauga pašreizējo rašistu paaudze. Tas liecina par krievu literatūras toksicitāti un kaitīgumu dvēselei. Krieviju gaida reparāciju maksāšana Ukrainai, lustrācija un paradigmas maiņa no totalitārisma uz vainas atzīšanu un noziegumu izpirkšanu, labošanos, atteikšanos no impērijas statusa un militārisma; armijas kulta.
20.05.2024 17:31 |
 
Reitings 1253
Reģ: 03.11.2023
Latvian pagan @ 20.05.2024 17:31

Kas ir Dostojevskis? Viduvējība. Pietam rašists, tāpēc ir sistēmas (valsts pārvaldes) stutēts un skaitās krievu klasiķis. Disidentus Krievijā noēd. Aleksandrs Ņevzorovs viņu ir iztirzājis. Un atradis destrukcijas viņa darbos un salīdzināja viņu ar laika biedriem. Man daiļliteratūra neinteresē, neesmu tur eksperts.
Pietam uz krievu klasiķu grāmatām uzauga pašreizējo rašistu paaudze. Tas liecina par krievu literatūras toksicitāti un kaitīgumu dvēselei. Krieviju gaida reparāciju maksāšana Ukrainai, lustrācija un paradigmas maiņa no totalitārisma uz vainas atzīšanu un noziegumu izpirkšanu, labošanos, atteikšanos no impērijas statusa un militārisma; armijas kulta.

Draugs mīļais, turies vienā tēmā, tev te jau ir n-tās eseju diskusijas
20.05.2024 17:45 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Latvian pagan @ 20.05.2024 17:12

Ja humanitārajiem studentiem eksistētu tie noteikumi, kas RTU inženieriem, tad nebūtu problēmu ar studiju maksu. Maksas augstskolu nebūtu. Maksas studentu nebūtu kā šķiras. RTU visi inženieri studē bez maksas.
Es vienkārši iesaku cilvēkiem, kuriem aizmirsās skolā mācītā viela un kuri skolas laikos nebija izcilnieki, neiet inženierzinātņu bakalauros vai arī dabas zinātņu bakalauros fizmatos. Būs ietaupīta nauda un laiks. Tā ir paaugstināta grūtība, kur darbs pēc beigšanas ir sarežģīts.

Ja tev patīk izkrišanas tēma, painteresējies par to, cik studentu noliek juristu kvalifikācijas eksāmenus (tiesību zinātnes taču nav eksaktā joma).
Budžeta vietas ir tur, kur valsts nosaka kā prioritārās jomas, kas, protams, ir STEM. Tāpēc maksas studenti humanitārajās, sociālajās būs vienmēr.
20.05.2024 17:55 |
 
Reitings 120
Reģ: 20.02.2024
VivaD @ 20.05.2024 16:30

Puisis runāja par augstskolas pabeigšanas iespēju, nevis, ka humanitārie cilvēki ir stulbi kā tādi. Nezinu šī brīža statistiku, bet pirms gadiem 15 atbirums RTU vai IT programmā LU tiešām bija pamatīgs - nu tā, ka līdz pat 70% laika gaitā atkrīt.

Tagad tev jāņem savi vārdi atpakaļ, kad viņš Dostojevski raksturoja kā viduvējību :D
Pagān, nevar būt vienkārši tā, ka tu ne tam dievam lūdzies, lai pabeigtu inženierus? Vai arī reliģijai pievērsies jau tikai pēc šī kraha savā dzīvē?
20.05.2024 18:03 |
 
Reitings 354
Reģ: 13.09.2023
Pirmo augstāko izglītību ieguvu uzreiz pēc vidusskolas. Humanitāro.
Otro augstāko ieguvu 35 gadu vecumā. Finanses. Augstākā matemātika - visi eksāmeni uz teicami :)
Naudu pelnu ar otro izglītību. Gan darbam, šobrīd, gan hobijiem un interesēm ļoti noder pirmā izglītība.
Viss nav tik plakani...
20.05.2024 19:14 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Krišjānis Kariņš @ 20.05.2024 18:03

Tagad tev jāņem savi vārdi atpakaļ, kad viņš Dostojevski raksturoja kā viduvējību :D
Pagān, nevar būt vienkārši tā, ka tu ne tam dievam lūdzies, lai pabeigtu inženierus? Vai arī reliģijai pievērsies jau tikai pēc šī kraha savā dzīvē?

Man nav jāciena rašistus, kuri savā laikā bīdīja lielkrievu šovinisma un krievu pasaules imperiālisma idejas. Šo cilvēku rakstītās grāmatas izaudzināja šodienas rašistus. Un sekas ir baisas. Dostojevskis ir viduvējība, tikai Krievijas varasiestāžu izreklamēts.
20.05.2024 19:33 |
 
Reitings 936
Reģ: 13.12.2023
Latvian pagan @ 20.05.2024 19:33

Man nav jāciena rašistus, kuri savā laikā bīdīja lielkrievu šovinisma un krievu pasaules imperiālisma idejas. Šo cilvēku rakstītās grāmatas izaudzināja šodienas rašistus. Un sekas ir baisas. Dostojevskis ir viduvējība, tikai Krievijas varasiestāžu izreklamēts.

Puika, labāk ej gudroties tēmās, par kurām tev ir lielāka sajēga. Tavam delīrijam nav vietas šajā diskusijā 👍
20.05.2024 19:58 |
 
Reitings 560
Reģ: 09.06.2023
Atbalstu studēšanu pēc 30 gadiem, uzskatu, ka tas ir tikai pozitīvi, ja cilvēks ir apņēmības pilns mācīties un darboties
Latvian pagan - nevaru saprast, pats esi izkritis no studijām, strādājis kasē, un noliec citus profesiju pārstāvjus, un mētā diskusijā, ka 30 gadnieki nekā neder vairs studijām? Lūdzu, ej ar saviem kompleksiem un traumām pastrādāt pie psihologa, ievēroju tavus komentārus iepriekš, kur biji nolicis citu nodarbošanos
Iemācies cieņu pret citiem - ir tāds teiciens, ja pats nedari, bet redzi, ka citi dara, tad vismaz netraucē citiem darīt
Pēc visiem komentāriem var saprast, ka ar neko jēdzīgu nenodarbojies
20.05.2024 20:44 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Diabolus @ 20.05.2024 19:58

Puika, labāk ej gudroties tēmās, par kurām tev ir lielāka sajēga. Tavam delīrijam nav vietas šajā diskusijā ?


Skrjeponosca Dostojevska cepiens. Očeņ skjepņenko!
20.05.2024 21:15 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Elizabeteeee @ 20.05.2024 20:44
Atbalstu studēšanu pēc 30 gadiem, uzskatu, ka tas ir tikai pozitīvi, ja cilvēks ir apņēmības pilns mācīties un darboties
Latvian pagan - nevaru saprast, pats esi izkritis no studijām, strādājis kasē, un noliec citus profesiju pārstāvjus, un mētā diskusijā, ka 30 gadnieki nekā neder vairs studijām? Lūdzu, ej ar saviem kompleksiem un traumām pastrādāt pie psihologa, ievēroju tavus komentārus iepriekš, kur biji nolicis citu nodarbošanos
Iemācies cieņu pret citiem - ir tāds teiciens, ja pats nedari, bet redzi, ka citi dara, tad vismaz netraucē citiem darīt
Pēc visiem komentāriem var saprast, ka ar neko jēdzīgu nenodarbojies

Tur izkrita vel ap 60 cilvēkiem, ap 20 tikai absolvēja. Tāda ir studēšana RTU MLĶF. Un jā. Studentus vasarā ķīmiķa darbam neņem. Pabeigts bakalaurs ir kā pielaide šim darbam. Kāpēc kasē? Pēc vidusskolas citur neņem. Tu kasierus noliec baigi zemu. Jebkurš darbs ir labs. Un pārmest jaunietim no nabadzīgas strādāšanu ir noziegums.
Man LU BF semestris beidzās 17. maijā. Kāpēc tu domā, ka es pametu studijas? Es nomainīju specializāciju. Jā, nācās studēt no jauna. Jo citi kredītpunkti. Nepatīkami. Bet ko padarīt? Cēsīs ķīmiķiem nav darba.
20.05.2024 21:24 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Elizabeteeee @ 20.05.2024 20:44
Atbalstu studēšanu pēc 30 gadiem, uzskatu, ka tas ir tikai pozitīvi, ja cilvēks ir apņēmības pilns mācīties un darboties
Latvian pagan - nevaru saprast, pats esi izkritis no studijām, strādājis kasē, un noliec citus profesiju pārstāvjus, un mētā diskusijā, ka 30 gadnieki nekā neder vairs studijām? Lūdzu, ej ar saviem kompleksiem un traumām pastrādāt pie psihologa, ievēroju tavus komentārus iepriekš, kur biji nolicis citu nodarbošanos
Iemācies cieņu pret citiem - ir tāds teiciens, ja pats nedari, bet redzi, ka citi dara, tad vismaz netraucē citiem darīt
Pēc visiem komentāriem var saprast, ka ar neko jēdzīgu nenodarbojies

Es vienkārši brīdinu par studiju jomām, kur ir ārprātīgi izkrišanas draudi. Un ja skolā tu biji vājš, tad ar dzīves pieredzi prāts notrulināsies. Universitāte nav vakarskola. Ir jomas, kuras 30-gadniekiem būs liegtas.
Nevar salīdzināt maksas humanitāros studentus un budžeta grupas inženierus vai fizmatus. Man arī humanitārie priekšmeti gāja labi. Bet es tur negāju, jo ko dos diploms, kas visiem jau ir? Jo humanitārās studiju programmas ir visās Latvijas augstskolās. Eksaktās specialitātes ir vien dažās vietās, tās ļauj strādāt laboratorijā vai ražošanas cehā. Vismaz manā jomā.
20.05.2024 21:34 |
 
Reitings 186
Reģ: 11.02.2024
Es sāku uzreiz pēc vidusskolas, humanitārās zinātnes studēju. Protams, uzskatu, ka jebko labāk uzsākt ātrāk, taču virs 30 vēl nav pasaules gals un var paspēt sākt studēt.
20.05.2024 22:34 |
 
Reitings 168
Reģ: 26.08.2015
*Cap @ 19.05.2024 17:36
Kad es studēju medicīnas nozarē, man daudzi kursa biedri bija vecumā no 30-50 gadiem. Nekādu problēmu. Gudri cilvēki
Tādēļ komentāros par to, ka pēc 30 medicīnā nav iespējams, neklausieties! IR iespējams

Vai tu studēji par māsu, ārsta palīgu vai ārstu? Par māsu vēl varētu saprast, tur pāris gadi tikai jāstudē, bet ārstiem ir 5+ rezidentūra.
21.05.2024 08:58 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Krišjānis Kariņš @ 20.05.2024 18:03

Tagad tev jāņem savi vārdi atpakaļ, kad viņš Dostojevski raksturoja kā viduvējību :D
Pagān, nevar būt vienkārši tā, ka tu ne tam dievam lūdzies, lai pabeigtu inženierus? Vai arī reliģijai pievērsies jau tikai pēc šī kraha savā dzīvē?


Krievi ar Dostojevski ir baroti un pārbaroti. MarazZzms. Man rašisma ideologi nav svarīgi, lai viņus apjūsmotu. Un šo idiotismu bāž iekšā krieviem no mazotnes, tāpēc krievi ir tādi kādi ir. Šā cilvēka laika biedri no rietumiem bija stipri adekvātāki un arī viņi, ko rakstīja. Bet tu viņus necitē nezkāpēc?
22.05.2024 13:46 |
 
Reitings 1253
Reģ: 03.11.2023
Latvian pagan @ 22.05.2024 13:46

Krievi ar Dostojevski ir baroti un pārbaroti. MarazZzms. Man rašisma ideologi nav svarīgi, lai viņus apjūsmotu. Un šo idiotismu bāž iekšā krieviem no mazotnes, tāpēc krievi ir tādi kādi ir. Šā cilvēka laika biedri no rietumiem bija stipri adekvātāki un arī viņi, ko rakstīja. Bet tu viņus necitē nezkāpēc?

Atšujies taču vienreiz, beidz malt vienu un to pašu. Reāli līdz kaklam jau, sāksi te vēl piepļūtīt citas diskusijas
22.05.2024 13:57 |
 
Reitings 7
Reģ: 25.07.2024
Vēsi!
25.07.2024 18:29 |
 
Reitings 4
Reģ: 05.07.2024
Es uzsāku studijas augstskolā 36 gadu vecumā - pēc vidējās speciālās izglītības iegūšanas nezināju, ko un vai vispār vēlos tālāk mācīties. Sanāca tā, ka pēc tehnikuma bija uzreiz darbs, tad pārvākšanās uz citu pilsētu, vīrs, bērni. Bet biju apņēmusies noteikti kaut ko vēl pamācīties, kad bērni paaugsies (sanāca tā, ka biju palikusi viena un nebija iespēja sīkos kādam atstāt). Tad nu īstajā brīdī radās iespēja iegūt augstāko izglītību (neklātienē, protams), ko arī izmantoju. Likās, ka ar to būs gana, bet izdomāju, ka turpināšu jau ar grāda iegūšanu. Tā nu jau esmu 4.kursa bakalaura studente uzņemējdarbībā un patiesībā tās sestdienas ir ļoti foršas, jo, neskatoties uz to, ka slodze ir gana liela, ir lieliski (līdzīga vecuma) studiju biedri un nedaudz savādāk, vērtīgi pavadīts laiks. Arī pasniedzēji vienmēr priecīgi, ka pretī ir jau pieredzējušas sejas, nevis "zaļie gurķīši". Kā tur bija tas teiciens - mūžu dzīvo, mūžu mācies! :)
26.07.2024 11:35 |
 
Patīk
Reitings 685
Reģ: 11.04.2019
Sfērā, kurā iegūta augstākā izglītība, šobrīd nestrādāju un neplānoju atgriezties. Ir mazliet zem 30, bet plānoju rudenī sākt studēt ko jaunu, pētīju iespējas, taču esmu šokā par studiju maksām, ja vēlas studēt neklātienē. Šoreiz tiešām kārtīgi izsvēršu ko studēšu, vai ar to vēlos saistīt savu turpmāko dzīvi un vai iegūtās zināšanas tik tiešām noderēs, lai atrastu labāk atalgotu darbu.
26.07.2024 14:21 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Ir specialitātes, ko cilvēks var pavilkt vien uzreiz pēc vidusskolas.
27.07.2024 20:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits