Studiju uzsākšana pēc 30

 
Reitings 14
Reģ: 13.05.2024
Vēlētos dzirdēt pieredzes no tām kas uzsākušas studijas pēc 30 gadu vecuma.
Kādu nozari un kādēļ izvēlējāties studēt ?
Kā veicas apvienot ar citām dzīves lietām?
Manuprāt nekad nav par vēlu studēt un vispàr ko jaunu apgūt.
19.05.2024 01:15 |
 
Reitings 304
Reģ: 14.05.2024
Latvian pagan @ 19.05.2024 18:13

Atkārtoju otrreiz, ka eksaktās zinātnes un inženierzinātnes studēt nesanāks. Ar eksaktajām zinātnēm es domāju matemātiķus un fiziķus, kuri studē LU Zinātņu mājā. Ķīmiķus, kuri studē LU dabas mājā. Ar inženieriem es domāju RTU četrgadīgās inženierzinātņu programmas. Tur 30-gadniekam nav ko darīt. Tās ir ļoti smagas studiju jomas.
Biologiem un ģeogrāfiem ir vieglāk, bet tur teju visi beidzēji ir tie, kas iestājās uzreiz pēc vidējās izglītības apguves.
Man šogad biologos 17. maijā ir beidzies studiju gads. Trešā kursa beigas. Pensionāru kursā nav. Un bez teicamām angļu valodas zināšanām LU nav ko darīt.
RTU ir bēdīgāk. Tur ķīmijas tehnologus beidz ap 20 cilvēkiem. Pats izturēju tur divus gadus. No 75 konkursu izturējušiem studentiem ir ap 20 absolventu. Te es, protams, saskaitīju kopā RTU dabaszinātņu ķīmiķus un RTU ķīmijas inženierus. Ķīmijas inženieros no 60 cilvēkiem ir ap 20 absolventu. Dabaszinātņu ķīmiķos RTU izlidoja viss kurss. Tā gadu no gada līdz programmu slēdza. LU ĶF absolvē 40 līdz 50 ķīmiķu. Cilvēks, kurš nav gājis cauri akadēmiskās dzīves nedienām, mani nesapratīs.
Universitāte nav skola. Un visi konkursu izturējušie skolā mācījās uz >7 ballēm. Daudz tādu, kam vidējā atzīme skolā bija virs 8 ballēm. Vismaz tur, kur es studēju.

Kas tas par sviestu? Kas par grūtu? Ja Tev ir 30 gadi, tad esi stulbs un nevari pabeigt augstskolu? Es uzskatu, ka augstskolu jebkurš var pabeigt un nav nekas grūts un arī 40 gados, ja esi normāls un gurdrs cilvēks, vari papildus ko studēt. Vienīgi, laikam ir konkrēts vecums līdz kuram ir atļauts studēt (esmu kaut ko tādu dzirdējusi), bet nu šis ir tiešām smieklīgi. :D
Ja Tev interesē, ko studē, tad problēmām nav nekādām jābūt!
LU nu tiešām nevajag satraukties, jo visi, kuri agrāk studēja LU, teica, ka tur viss mierīgi un viegli.
20.05.2024 10:57 |
 
Reitings 304
Reģ: 14.05.2024
Krišjānis Kariņš @ 19.05.2024 21:52

No taviem penteriem vairāku lapu garumā izklausās, ka atnāci izgāzt emocijas par to, ka izkriti RTU.
Daudzi atkritēji var iet un rakstīt šausmu stāstus par savām programmām. Jautājums, cik viņu stāsti būs objektīvi.
Ja students nevelk, daudz labāk ir viņu izmest no programmas, nekā ļaut kaut kā jau absolvēt, lai viņš iznieko vēl vairākus gadus no dzīves, tad nonāk darba tirgū, kur saprot, ka nevelk, un ja vispār atradīs darbu, visur būs starp sliktākajiem darbiniekiem ar ļoti vājām izredzēm uz paaugstinājumiem.
Bērni jebkurā gadījumā dzīvos ilūzijās, jo nesaskaras ar profesionālo pasauli, tikai zubrās ar deguniem grāmatās.

Vai ne, izklausās, ka viens te cenšās nez ko sarakstīt, celt sevi augstumos un tajā pašā laikā noliek skolas, kurās izkrita. Ja pašam ir grūtības noturēties, tas nenozīmē, ka citiem būs grūti.
20.05.2024 11:00 |
 
Reitings 304
Reģ: 14.05.2024
Es vienīgi laikam ieteiktu sagatavoties emocionāli, šie jaunieši, kuri skatīsies uz Tevi kā uz vecu omi. Izteiks kaut kādas piezīmes un uzskatīs sevi par labāku - neņem galvā, Tu ej iegūt zināšanas, tādēļ tikai uz priekšu! :)
Ja strādā jau konkrētā jomā un vēlies iegūt augstāko izglītību šajā nozarē, tad vispār super, Tev būs pat daudz vieglāk!
Protams, man pašai arī bija augstākā matemātika, man bija vieglāk, jo es diezgan ātri sāku studēt, bet es uzskatu, ka visu var izdarīt! Nebaidies, sāc studēt! Būs labi! :)
20.05.2024 11:13 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Everests @ 20.05.2024 10:30
:D:D:D:D:D man ir 31 gads un studēju inženierzinības. lohs.

1) Lūdzu, ekrānšāviņu no Ortus. Tātad tu par lohiem nosauci ap 60 cilvēku, kas studēja ar mani. Varēsi pēcāk parādīt diploma bildi.
2) Malacis, ka studē. Bet es te minu statistiku no dzīves, lai lauku jauniešiem un jauniešiem no nabadzīgām ģimenēm aiztaupītu raizes un finansiālus zaudējumus.
3) Un apsaukāties krievu žargonvārdiem nevajag. Ja saukājies, tad lieto angļu valodu. Tā vismaz ir zinātnes valoda. Bet krievu valoda nav zinātnes valoda, vien rašisma ideoloģijas pārneses vektors.
20.05.2024 11:40 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Krišjānis Kariņš @ 19.05.2024 21:52

No taviem penteriem vairāku lapu garumā izklausās, ka atnāci izgāzt emocijas par to, ka izkriti RTU.
Daudzi atkritēji var iet un rakstīt šausmu stāstus par savām programmām. Jautājums, cik viņu stāsti būs objektīvi.
Ja students nevelk, daudz labāk ir viņu izmest no programmas, nekā ļaut kaut kā jau absolvēt, lai viņš iznieko vēl vairākus gadus no dzīves, tad nonāk darba tirgū, kur saprot, ka nevelk, un ja vispār atradīs darbu, visur būs starp sliktākajiem darbiniekiem ar ļoti vājām izredzēm uz paaugstinājumiem.
Bērni jebkurā gadījumā dzīvos ilūzijās, jo nesaskaras ar profesionālo pasauli, tikai zubrās ar deguniem grāmatās.

Pareizi saki. To pašu arī saka, RTU pasniedzēji 2. kursā. Bet bišķu par vēlu. Jāsaka šie vārdi pamatskolā! Es saskāros ar dezinformāciju no RTU Cēsu filiāles pārstāvja puses, kad 11. klasē klases audzinātāja visu klasi aizveda ekskursijā uz RTU Cēsu filiāli. RTU pārstāvis vien runāja par budžeta vietām, stipendijām un ka studenti var strādāt. Un sagatavošanās kursu laikā 12. klasē RTU MLĶF ķīmijas docētājas neiepazīstināja mani ar RTU MLĶF esošo lietu kārtību. Ir jārunā arī par negatīvo pieredzi. Ne visi jaunieši ir bagāti, lai studētu ar vairākiem piegājieniem. Uz budžeta vietām parasti pavelkas tieši nabadzīgākie jaunieši, kam citu iespēju studēt vienkārši nav.
RTU rīkojas nejauki, jo piekopj negodprātīgu reklāmu un neizskaidro studiju procesa aizkulises.
20.05.2024 11:53 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Diabolus @ 19.05.2024 21:42

Pēc 2019.gada datiem eksaktajās zinātnēs ir vislielākais atbirums, bet nejau tādēļ, ka kāds speciāli iegāž vai tml, bet vienkārši šajās nozarēs katastrofāli trūkst speciālistu, un astotnieku pelnītāji saceras, ka nu tik easy peasy dabūs super profesiju budžeta vietā. Bet, oh no, uzlēca augstāk par savu pakaļu un nezināja, ka augstkolā nevienam neinteresē, vai tu absolvēsi. Par to arī ir lielā bēda. :/

No kurienes, lai nabadzīgs lauku bērns zina ķīmijas inženiera profesijas aizkulises, ja šim lauku bērnam vecāki ir bez augstākajām izglītībām? Vai RTU inženierzinātņu vidusskolā arī tāpat metīs laukā par maksu angļu valodā ejošos RTU inženierzinātņu vidusskolas skolēnus? Tos arī metīs laukā tāpat kā RTU MLĶF studentus? Kaut kā negodīga attieksme. Vieniem par naudu dod pieeju elitārām mācību programmām. Citus maldina ar fiktīvām budžeta vietām. Un kojās Laimdotas ielā 2A nav remontu.
Nesmuki no akadēmiķiem ar algām virs 30 000 eiro bruto gadā. Var pateikt uzreiz: ‘’Mums ir ap 70% studentu atbirums. Izcilība parastā vidusskolā neko nedod.’’. Un problēma atrisinās. Atslēgas vārds ir godīgums.
20.05.2024 12:03 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
LivaLauva1 @ 20.05.2024 10:57

Kas tas par sviestu? Kas par grūtu? Ja Tev ir 30 gadi, tad esi stulbs un nevari pabeigt augstskolu? Es uzskatu, ka augstskolu jebkurš var pabeigt un nav nekas grūts un arī 40 gados, ja esi normāls un gurdrs cilvēks, vari papildus ko studēt. Vienīgi, laikam ir konkrēts vecums līdz kuram ir atļauts studēt (esmu kaut ko tādu dzirdējusi), bet nu šis ir tiešām smieklīgi. :D
Ja Tev interesē, ko studē, tad problēmām nav nekādām jābūt!
LU nu tiešām nevajag satraukties, jo visi, kuri agrāk studēja LU, teica, ka tur viss mierīgi un viegli.

Pabeidz fizmatus! LU DAC docē gan matemātiķus, gan fiziķus. Zinātņu mājā ir daudz budžeta vietu šiem speciālistiem. Nostudē sešus gadus un esi maģistrs.
Bet. Lielākā daļa jauniešu nav piedalījušies Valsts matemātikas un fizikas olimpiādēs. Vel lielāka daļa nav piedalījušies starptautiskajās olimpiādēs. Ļoti grūtas studiju jomas, kurās strādāt un maizi pelnīt reāli ir grūti.
Viss ir atkarīgs no izvēlētās studiju programmas. Humanitārās zinātnes absolvēt ir krietni vieglāk nekā dabas zinātnes vai inženierzinātnes. Cilvēks, kurš aizmirsa vidusskolas vielu, universitātē jutīsies nelaimīgs. Un lielie kapitālieguldījumi diplomā atmaksājas, ja studē uzreiz pēc ģimnāzijas. Parastās vidusskolas vai parastās arodskolas šim nolūkam ir par vāju. Realitāte nav rožaina. Visur ir problēmas.
20.05.2024 12:11 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
LivaLauva1 @ 20.05.2024 11:00

Vai ne, izklausās, ka viens te cenšās nez ko sarakstīt, celt sevi augstumos un tajā pašā laikā noliek skolas, kurās izkrita. Ja pašam ir grūtības noturēties, tas nenozīmē, ka citiem būs grūti.

RTU nav skola! Manas sekmes pamatskolas un vidējās izglītības posmā bija normālas. Protams, par pakāpi zemākā līmenī nekā Rīgas 1. ģimnāzijas vai RTU inženierzinātņu vidusskolas absolventu sniegums. Bet priekš trūcīga laucinieka sniegums bija normāls. Vienkārši es studiju jomu izvēlējos pēc budžeta vietām un mazākas konkurences faktora pēc absolvēšanas. Savā izvēlē es izgāzos. Vienkārši es brīdinu citus.
Uz budžeta vietām pavelkas tieši nabadzīgākie jaunieši/jaunietes, kam tā ir vienīgā iespēja studēt. Vidusšķiras jaunietim piedzīvot neveiksmi nav tik sāpīgi.
20.05.2024 12:18 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
LivaLauva1 @ 20.05.2024 11:13
Es vienīgi laikam ieteiktu sagatavoties emocionāli, šie jaunieši, kuri skatīsies uz Tevi kā uz vecu omi. Izteiks kaut kādas piezīmes un uzskatīs sevi par labāku - neņem galvā, Tu ej iegūt zināšanas, tādēļ tikai uz priekšu! :)
Ja strādā jau konkrētā jomā un vēlies iegūt augstāko izglītību šajā nozarē, tad vispār super, Tev būs pat daudz vieglāk!
Protams, man pašai arī bija augstākā matemātika, man bija vieglāk, jo es diezgan ātri sāku studēt, bet es uzskatu, ka visu var izdarīt! Nebaidies, sāc studēt! Būs labi! :)

Cik semestrus? Augstākā matemātika ir teju visiem dabaszinātniekiem. Un cik tālāk bija to studiju kursu, kas turējās uz augstākās matemātikas zināšanām?
20.05.2024 12:20 |
 
Reitings 304
Reģ: 14.05.2024
Latvian pagan @ 20.05.2024 12:11

Pabeidz fizmatus! LU DAC docē gan matemātiķus, gan fiziķus. Zinātņu mājā ir daudz budžeta vietu šiem speciālistiem. Nostudē sešus gadus un esi maģistrs.
Bet. Lielākā daļa jauniešu nav piedalījušies Valsts matemātikas un fizikas olimpiādēs. Vel lielāka daļa nav piedalījušies starptautiskajās olimpiādēs. Ļoti grūtas studiju jomas, kurās strādāt un maizi pelnīt reāli ir grūti.
Viss ir atkarīgs no izvēlētās studiju programmas. Humanitārās zinātnes absolvēt ir krietni vieglāk nekā dabas zinātnes vai inženierzinātnes. Cilvēks, kurš aizmirsa vidusskolas vielu, universitātē jutīsies nelaimīgs. Un lielie kapitālieguldījumi diplomā atmaksājas, ja studē uzreiz pēc ģimnāzijas. Parastās vidusskolas vai parastās arodskolas šim nolūkam ir par vāju. Realitāte nav rožaina. Visur ir problēmas.

Es laikam nepiekritīšu viedoklim, protams, pati nāku no ģimnāzijas, bet zinu arī kolēģus, kuri ir nākšu arī no citām skolām, protams, skola dažreiz ir būtiska, jo tur var būt zinošāki pasniedzēji, bet kopumā vidusskolas atzīmes nenosaka, cik esi izglītots. Vari pabeigt arī kā saki "parasto" vidusskolu un tikt labā augtskolā un absolvēt!
Zinu arī tos, kuri mācījās parastā skolā un pēc tam studēja zviedros! :)
Runājot par olimpiādēm, skolēnam tas ir sasniegums, malacis, bet būsim reāli, tas vispār nekas nav, saku pēc pieredzes :)
Ir, protams, visādas studiju programmas, kādam tās būs grūtas, kādam liksies, ka nekas traks nav.
Man pašai patika ļoti ķīmija un matemātika, fizika gan varu teikt, ka nebija sirdslieta, bet nevajag arī rakstīt to, ka Tava studiju programma ir visgrūtākā!
Runājot par to, ka bērni nāk no laukiem - daži bērni ir pat ļoti gudri, tas neko nenozīmē, ja nāc no laukiem. Ja esi tik gudrs, tad mierīgi bez stresa vari dzīvoties pa budžetu vietām.
20.05.2024 12:24 |
 
Reitings 304
Reģ: 14.05.2024
Latvian pagan @ 20.05.2024 12:18

RTU nav skola! Manas sekmes pamatskolas un vidējās izglītības posmā bija normālas. Protams, par pakāpi zemākā līmenī nekā Rīgas 1. ģimnāzijas vai RTU inženierzinātņu vidusskolas absolventu sniegums. Bet priekš trūcīga laucinieka sniegums bija normāls. Vienkārši es studiju jomu izvēlējos pēc budžeta vietām un mazākas konkurences faktora pēc absolvēšanas. Savā izvēlē es izgāzos. Vienkārši es brīdinu citus.
Uz budžeta vietām pavelkas tieši nabadzīgākie jaunieši/jaunietes, kam tā ir vienīgā iespēja studēt. Vidusšķiras jaunietim piedzīvot neveiksmi nav tik sāpīgi.

Ja pats nezini īsti, ko studēt un studē studēšanas dēļ, tad, protams, nebūs ne prieks, ne gribēšana pabeigt augstskolu.
Ir lieliska iespēja arī ņemt studiju kredītu, ir iespēja arī strādāt. Galvenais ir gribēt! Ja zini tiešām, ko gribi studēt, tad nevajadzētu sagādāt nekādas grūtības! Ja neesi pārliecināts vai gribi tieši studēt konkrēto studijas programmu, tad vispār nesāc!
Sāpīgi vai nav sāpīgi, tāda ir nu realitāte, arī darba tirgū, nav tā, ka visi Tevi apbrīnos ar to, ka esi pabeidzis šādu konkrētu studijas programmu, viņi vērtēs, kāda Tev ir pieredze, kāds Tu esi kā cilvēks, kāds potenciāls. Nereti pat neskatās, ko tieši esi pabeidzis. Kā saka - dzīve nav rožu dārzs.
20.05.2024 12:30 |
 
Reitings 323
Reģ: 21.01.2024
Vienkārši es studiju jomu izvēlējos pēc budžeta vietām un mazākas konkurences faktora pēc absolvēšanas. Savā izvēlē es izgāzos. Vienkārši es brīdinu citus.
Uz budžeta vietām pavelkas tieši nabadzīgākie jaunieši/jaunietes, kam tā ir vienīgā iespēja studēt. Vidusšķiras jaunietim piedzīvot neveiksmi nav tik sāpīgi.

Kaut kāda taisnība šajā ir, bet lieta tāda, ka tomēr arī no nabadzīgām lauku skolām eksaktās zinātnes kāds arī pabeidz. Kamēr pats nepamēģināsi, tikmēr nezināsi, vai būsi no tiem, kas izkritīs vai pabeigs. Tā ir normāla dzīves sastāvdaļa tiem, kuri vēlas kaut ko sasniegt. Kaut vai tie paši uzņēmēji ''izgāžas'' ļoti bieži savās izvēlēs. Arī tie, kas tagad ir super bagāti, bieži vien ir ar neizdevušos un bankrotējušu uzņēmumu pagātni.
Var jau neriskēt dzīvē ne ar ko un uzreiz pēc vidusskolas iet uz stabilitāti - būt par pārdevēju apģērbu veikalā vai vīriešu darba ekvivalentu, kurā nav jāmācās un nav riska, ka būsi izsviedis naudu par nepabeigtiem kursiem/mācību iestādi.
20.05.2024 12:47 |
 
Reitings 682
Reģ: 28.01.2023
Latvian pagan @ 20.05.2024 12:20

Cik semestrus? Augstākā matemātika ir teju visiem dabaszinātniekiem. Un cik tālāk bija to studiju kursu, kas turējās uz augstākās matemātikas zināšanām?
beidz klārēt vienu un to pašu, visi jau saprata tavu nostāju. Ja cilvēks grib, lai mēģina, nekad nevar but par vēlu. Es vidusskolā knapi vilku ķīmiju, bioloģiju un fiziku, bet rsu pabeidzu ar izcilību un varu teikt ka skolas eksaktie nav tas pats kas augstskolā. Viegli nav, bet ja grib, tad var.
20.05.2024 13:19 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
LivaLauva1 @ 20.05.2024 11:13
Es vienīgi laikam ieteiktu sagatavoties emocionāli, šie jaunieši, kuri skatīsies uz Tevi kā uz vecu omi. Izteiks kaut kādas piezīmes un uzskatīs sevi par labāku - neņem galvā, Tu ej iegūt zināšanas, tādēļ tikai uz priekšu! :)
Ja strādā jau konkrētā jomā un vēlies iegūt augstāko izglītību šajā nozarē, tad vispār super, Tev būs pat daudz vieglāk!
Protams, man pašai arī bija augstākā matemātika, man bija vieglāk, jo es diezgan ātri sāku studēt, bet es uzskatu, ka visu var izdarīt! Nebaidies, sāc studēt! Būs labi! :)

Droši vien atkarīgs no cilvēkiem - gan paša, gan citiem, ar apkārtējiem var gan paveikties, gan nepaveikties.
Manās klātienes studijās pārsvarā bija tikko no vidusskolas vai aptuveni līdz 25, nepilna laika klātienē bija vecāka publika, t.sk. 50gadnieki. Tas par bakalauru.
Maģistra studijās pilnīgi visi vecumi.
Man vairākkārt dzīvē, t.sk. studijās, bijis tā, ka runāju ar meiteni, kas man šķita varbūt 1-2 gadus vecāka par mani, kad tolaik bija ap 20-25, bet izrādās - sarunbiedrenei tuvu 40.
20.05.2024 13:48 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Latvian pagan @ 20.05.2024 12:11

Pabeidz fizmatus! LU DAC docē gan matemātiķus, gan fiziķus. Zinātņu mājā ir daudz budžeta vietu šiem speciālistiem. Nostudē sešus gadus un esi maģistrs.
Bet. Lielākā daļa jauniešu nav piedalījušies Valsts matemātikas un fizikas olimpiādēs. Vel lielāka daļa nav piedalījušies starptautiskajās olimpiādēs. Ļoti grūtas studiju jomas, kurās strādāt un maizi pelnīt reāli ir grūti.
Viss ir atkarīgs no izvēlētās studiju programmas. Humanitārās zinātnes absolvēt ir krietni vieglāk nekā dabas zinātnes vai inženierzinātnes. Cilvēks, kurš aizmirsa vidusskolas vielu, universitātē jutīsies nelaimīgs. Un lielie kapitālieguldījumi diplomā atmaksājas, ja studē uzreiz pēc ģimnāzijas. Parastās vidusskolas vai parastās arodskolas šim nolūkam ir par vāju. Realitāte nav rožaina. Visur ir problēmas.

Nu nav humanitārās vieglāk absolvēt. Statistiku nepētīju un pierādījumus nelikšu galdā, bet to, ka cel visu laiku eksaktos un saki, ka humanitārie ir vienkārši - tā nav.
Pēc tekstiem šajā diskusijā man ir sajūta, ka vai nu esi ļoti jauns vai, ja neesi, tad tās emocijas par izkrišanu vēl svaigas un sāpīgas. Jo centies visu ko pateikt un pierādīt, bet tas patiesībā pat neiet kopā ar diskusijas tēmu.
20.05.2024 13:58 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
LivaLauva1 @ 20.05.2024 10:57

Kas tas par sviestu? Kas par grūtu? Ja Tev ir 30 gadi, tad esi stulbs un nevari pabeigt augstskolu? Es uzskatu, ka augstskolu jebkurš var pabeigt un nav nekas grūts un arī 40 gados, ja esi normāls un gurdrs cilvēks, vari papildus ko studēt. Vienīgi, laikam ir konkrēts vecums līdz kuram ir atļauts studēt (esmu kaut ko tādu dzirdējusi), bet nu šis ir tiešām smieklīgi. :D
Ja Tev interesē, ko studē, tad problēmām nav nekādām jābūt!
LU nu tiešām nevajag satraukties, jo visi, kuri agrāk studēja LU, teica, ka tur viss mierīgi un viegli.

Neesmu dzirdējusi, ka būtu vecuma ierobežojumi studēt.
20.05.2024 14:04 |
 
Reitings 304
Reģ: 14.05.2024
chihiro @ 20.05.2024 13:58

Nu nav humanitārās vieglāk absolvēt. Statistiku nepētīju un pierādījumus nelikšu galdā, bet to, ka cel visu laiku eksaktos un saki, ka humanitārie ir vienkārši - tā nav.
Pēc tekstiem šajā diskusijā man ir sajūta, ka vai nu esi ļoti jauns vai, ja neesi, tad tās emocijas par izkrišanu vēl svaigas un sāpīgas. Jo centies visu ko pateikt un pierādīt, bet tas patiesībā pat neiet kopā ar diskusijas tēmu.

Es domāju, ka tā vienmēr būs, ja ir runa par humanitārām studijām, kaut kādi 35% no Latvijas uzskatīs to, ka to jebkurš var pabeigt un tur studē tikai stulbi cilvēki. Protams, nevar salīdzināt ārstu profesiju vai ko tādu, bet kopumā jāstudē vienkārši tas, kas patīk!
Runājot par vecumu, man arī ir sajūta, ka raksta jauns cilvēks.
20.05.2024 14:08 |
 
Reitings 120
Reģ: 20.02.2024
Ja humanitārie būtu tik viegli, tad katrs varētu būt Imanuels Kants un Fjodors Dostojevskis. Realitātē cilvēki var pabeigt un ar grūtībām vienu teikumu liek kopā. Pastrādājot sfērās, kur ir precīzi jānodod tehniska informācija, to var ļoti labi redzēt, ka varbūt 10% sabiedrības ir spēja ne tikai daudz maz precīzi izteikt savas domas, bet vispār arī formulēt kaut kādu koherentu domu.
Tāpat kā arī inženieri, kad paņem praksē pēdējo kursu studentus, liela daļa kā tikko no videnes būtu iznākuši, grūti saskatīt to augstkolas gadu ietekmi cilvēka ikdienas darbībās.
20.05.2024 15:56 |
 
Reitings 323
Reģ: 21.01.2024
Ja humanitārie būtu tik viegli, tad katrs varētu būt Imanuels Kants un Fjodors Dostojevskis. Realitātē cilvēki var pabeigt un ar grūtībām vienu teikumu liek kopā.

Puisis runāja par augstskolas pabeigšanas iespēju, nevis, ka humanitārie cilvēki ir stulbi kā tādi. Nezinu šī brīža statistiku, bet pirms gadiem 15 atbirums RTU vai IT programmā LU tiešām bija pamatīgs - nu tā, ka līdz pat 70% laika gaitā atkrīt.
20.05.2024 16:30 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
LivaLauva1 @ 20.05.2024 12:24

Es laikam nepiekritīšu viedoklim, protams, pati nāku no ģimnāzijas, bet zinu arī kolēģus, kuri ir nākšu arī no citām skolām, protams, skola dažreiz ir būtiska, jo tur var būt zinošāki pasniedzēji, bet kopumā vidusskolas atzīmes nenosaka, cik esi izglītots. Vari pabeigt arī kā saki "parasto" vidusskolu un tikt labā augtskolā un absolvēt!
Zinu arī tos, kuri mācījās parastā skolā un pēc tam studēja zviedros! :)
Runājot par olimpiādēm, skolēnam tas ir sasniegums, malacis, bet būsim reāli, tas vispār nekas nav, saku pēc pieredzes :)
Ir, protams, visādas studiju programmas, kādam tās būs grūtas, kādam liksies, ka nekas traks nav.
Man pašai patika ļoti ķīmija un matemātika, fizika gan varu teikt, ka nebija sirdslieta, bet nevajag arī rakstīt to, ka Tava studiju programma ir visgrūtākā!
Runājot par to, ka bērni nāk no laukiem - daži bērni ir pat ļoti gudri, tas neko nenozīmē, ja nāc no laukiem. Ja esi tik gudrs, tad mierīgi bez stresa vari dzīvoties pa budžetu vietām.

Es nesaku, ka visgrūtākā. Es saku, ka inženierzinātnes ir grūtas. Un kā RTU ir nenormāli liels studentu atbirums. Pie nosacījumi, ka atlasi uz studiju vietām izturējušie studenti nebija skolas gados vājā gala skolēni.
Un kā ar izdzīvošanu Rīgā? Budžeta vieta būs tālu no laukiem. Ēst jau arī gribās. Pilna laika klātiene kā nekā. Un manis pieminētajās specialitātēs neeksistē jēdziens ''maksas studenti''. Tur gan bagātais, vai nabagais studēs bezmaksas. Jautājums. Vai nabagais pavilks mācību slodzi un dzīves dārdzību?
20.05.2024 17:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits