Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Svara zudumi un onkoloģija?

 
10 gadi
Reitings 7721
Reģ: 21.03.2014
Sveikas!
Pedējo 2 mēnešu laikā par 7kg svars samazinājies. Sakumā bija problēmas ar vēderu, tad ēdu mazāk, bet tas bija pāris nedēlas. Tagad ēdu normāli.
Vēdera usg un asinsanalīzes neko sliktu neuzrāda. Ģimenes ārste saka, ka tas no stresa. Bet man nekādi lieli stresi nav bijuši un ēdu es visu laiku, apetīte ir.
Man hroniski ir jutīgs gremosanas trakts, atvilnis, kairināto zarnu sindroms, bet šāds svara samazinājums nekad nav bijis.
Man 42 gadi. Pie kāda ārsta vēl vērsties un kādus izmeklējumus veikt?
Ilgstoši ir paaugstināta temp, to norakstu uz nervu pamata, tā man bieži ir. Esmu arī diezgan trauksmaina. Tagad tas svara zudums nudien uzdzen stresu. Izskats arī kļuvis neveselīgs.
Kādas vispār profilaktiskās parbaudes ikgadējas būtu jāveic? Zarnu skrīnings laikam tik no 50 gadiem, bet ar audzējiem slimo arvien jaunāki cilvēki.
15.03.2024 09:51 |
 
Reitings 157
Reģ: 13.02.2024
Ej prasi magnētisko rezonansi visam ķermenim. Bet tas, kad citas analīzes veiktas. Pilnā asins, urīna aina? Fēču analīzes? Iesākumam. Ja ir sūdzības, kādi 50 gadi, prasi norīkojumu zarnu skrīningam tagad. Ja pati neko neprasīsi, nekā nebūs, pilna Latvija ar 3.-4.stadijas vēžiem, kurus neviens nav pamanījis. Lai izslēdz pilnībā vēzi, iekaisumus, tad var sākt filozofē par stresiem. Un lai dabūtu norīkojumus, piepušķo simptomus, tā diemžēl bieži ir vienīgā iespēja Latvijas realitātē.
P.S. Asinsanalīzes zarnu vēzi diemžēl pazīstamam nelaiķim neuzrādīja 3. stadijā. Es nebaidu, vienkārši bij tās gadījums paziņu lokā, kamēr tas gadījums tika līdz ķīmijai, drīz vien bij jau zem zemes.
P.S. Un magnētiskā rezonanse, kam vispār būtu jābūt standarta izmeklējumam, uztaisīta par nez kādu svēto govi, kura mēnēšiem jāgaida. Ja tiešām nekas nekustas uz priekšu, tad iesaku vēdera dobumam par naudu uztaisīt, par naudu uzreiz vieta atrodas. Protams, ja tā nauda ir.
15.03.2024 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 7721
Reģ: 21.03.2014
GlorijaGrevcova @ 15.03.2024 11:29
Ej prasi magnētisko rezonansi visam ķermenim. Bet tas, kad citas analīzes veiktas. Pilnā asins, urīna aina? Fēču analīzes? Iesākumam. Ja ir sūdzības, kādi 50 gadi, prasi norīkojumu zarnu skrīningam tagad. Ja pati neko neprasīsi, nekā nebūs, pilna Latvija ar 3.-4.stadijas vēžiem, kurus neviens nav pamanījis. Lai izslēdz pilnībā vēzi, iekaisumus, tad var sākt filozofē par stresiem. Un lai dabūtu norīkojumus, piepušķo simptomus, tā diemžēl bieži ir vienīgā iespēja Latvijas realitātē.
P.S. Asinsanalīzes zarnu vēzi diemžēl pazīstamam nelaiķim neuzrādīja 3. stadijā. Es nebaidu, vienkārši bij tās gadījums paziņu lokā, kamēr tas gadījums tika līdz ķīmijai, drīz vien bij jau zem zemes.
P.S. Un magnētiskā rezonanse, kam vispār būtu jābūt standarta izmeklējumam, uztaisīta par nez kādu svēto govi, kura mēnēšiem jāgaida. Ja tiešām nekas nekustas uz priekšu, tad iesaku vēdera dobumam par naudu uztaisīt, par naudu uzreiz vieta atrodas. Protams, ja tā nauda ir.
paldies! Pierakstījos pie ģim.ārstes pirms Lieldienām. Mēģināšu izprasīt nosūtījumus. Ir polise, tiesa, niecīga, ceru, ka uz maksas izmeklējumiem nav mega garas rindas.
Un ļoti ceru, ka svars vairāk nekritīsies. Jo nu salasījos tagad par visiem iespējamiem gremošanas orgānu audzējiem un man daudzas pazīmes sakrīt.
15.03.2024 14:16 |
 
Reitings 13
Reģ: 24.08.2016
Pie ginekologa ir būts nesen?
15.03.2024 14:26 |
 
10 gadi
Reitings 7721
Reģ: 21.03.2014
small_talk @ 15.03.2024 14:26
Pie ginekologa ir būts nesen?
jā, tur viss ok. Ikgadējā pārbaude. Nekādu sudzību pa gin jomu arī nav.
15.03.2024 14:31 |
 
10 gadi
Reitings 396
Reģ: 29.01.2009
Ir specifisks onko marķieris analīzēs,ko var prasīt taisīt ģimenes ārstam (diemžēl precīzi nepateikšu, ir aizmirsies), ar to var noteikt vēža klātbūtni organismā. Precīzi gan nepasaka kur,bet var uzzināt, ka ir jāmeklē.
15.03.2024 14:43 |
 
10 gadi
Reitings 396
Reģ: 29.01.2009
Bet nepārejoša, neizskaidrojama temperatūra un svara zudums ir rādītāji, kas darītu uzmanīgu, tāpēc ir jāmeklē tiem izskaidrojums.
15.03.2024 14:45 |
 
Reitings 157
Reģ: 13.02.2024
Un uz rezonansi ir jāpiesakās uzreiz vairākās vietas rindā, bieži ir tā, ka kāds saslimst, tad zvana tiem, kas rindā. Citreiz arī uz valsts apmaksātu var diezgan ātri tikt, ja piesakās visur. Un vēlams Rīgā, jo ar reģioniem ir problēma, ka aparāts ir, a nolasīt bildes nejēdz vai pat ir tā, ka sūta bildes uz Rīgu, lai kāds nolasa, ir dzirdēts, ka sākumstadijas palaiž garām reģionos. Valsts kvotas uz rezonansi ir arī privātklīnikām, to visu var googlē atrast, nav tā, ka jākoncentrējas uz kādu gaiļezeru vai stradiņiem kā pensionāri bieži izdara un uztaisa milzu rindas.
15.03.2024 15:24 |
 
Reitings 157
Reģ: 13.02.2024
Phenelopsis @ 15.03.2024 14:43
Ir specifisks onko marķieris analīzēs,ko var prasīt taisīt ģimenes ārstam (diemžēl precīzi nepateikšu, ir aizmirsies), ar to var noteikt vēža klātbūtni organismā. Precīzi gan nepasaka kur,bet var uzzināt, ka ir jāmeklē.

Tas noteikti ir jāuztaisa arī, bet negatīva rezultāta gadījumā nekādā gadījumā nav pie tā jāapstājas ar tādām sūdzībām ka autorei. Jo, kā jau minēju, personīgi zinu gadījumu, kuram 3.stadiju tikai rezonansē ieraudzīja.
15.03.2024 15:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits