Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērnu tiesības uz aizsardzību no ekspluatācijas

 
Reitings 2
Reģ: 11.03.2024
Labvakar! Mani ilgi nomāc viena tēma, tādēļ vēlos atvērt diskusiju par bērnu izmantošanu, publicējot viņus sociālajos tīklos! Izmantošanu, jo šajā gadījumā vecāks vienpusēji pieņem šo lēmumu, dalīt savu bērnu ar svešiem cilvēkiem, lai, piemēram, pelnītu naudu, lai celtu savu pašapziņu, pievērstu uzmanību, utt. Mans personīgais viedoklis ir kategoriski pret, jo internetā mēs bērnus pakļaujam dažādiem riskiem, ņemot vērā to, cik patiesībā slimā pasaulē dzīvojam un vecāki ļoti pārkāpj bērna individualitāti un privātumu, viņus publicējot, jo, kad bērns būs kļuvis spriestspējīgs, iespējams, viņš nemaz negribēs, ka viņa bērnības bildes, video ir atrodami internetā un tos ir redzējuši sveši cilvēki! Un ticiet man, svešiem cilvēkiem neinteresē tas, kādi panākumi, sasniegumi vai jaunas prasmas ir apguvis svešs bērns, vai arī, kādas jaunas kurpes vai lelli ir nopikusi mamma. To var dalīt arī privāti savā šaurajā ģimenes lokā! Protams, apzinos, ka ir vecāki, kuri dalās ar kaut kādām problēmām bērniņiem, utt., lai sasniegtu citus vecākus ar līdzvērtīgām situācijām un kopā viens otru atbalstītu, bet arī šajā situācijā, manuprāt, pats bērns nav jāpublicē!
Kādas ir jūsu domas?
11.03.2024 23:18 |
 
Reitings 108
Reģ: 31.10.2022
Tev ir taisnība, ka tas ir amorāli izlikt katru sava bērna pirdienu publiskajā telpā. Manā skatījumā normāli ir izlikt kopbildes ar bērnu vai bērnu nepiespiestā veidā, mākslinieciski nobildētu no aizmugures vai sāna. Ja būt ļoti striktiem, tad var apieties arī bez tā.
Bet, nepiekrītu tam, ka
"Un ticiet man, svešiem cilvēkiem neinteresē tas, kādi panākumi, sasniegumi vai jaunas prasmas ir apguvis svešs bērns, vai arī, kādas jaunas kurpes vai lelli ir nopikusi mamma. "

Pajautā pati sev- kāpēc, tad joprojām Instagramā ir trendīgi būt par jauno māmiņu un celt savu popularitāti tieši uz bērna rēķina? Kāpēc tad tādām Insta mammām ir pat daudzi, daudzi tūkstoši sekotāju un atgriezeniskā saite? Ja nevienam neinteresētu, tad jau tā nebūtu.
CIta lieta, ka šīs sievietes ražo bērnus Instagramam, lai tikai izrādītos, ka esmu jaunā māmiņa, skatieties uz manu grūtnieces vēderu, tagad uzminiet baby shower gender reviel un visu to kompozīciju veidošanu ar bēbīšiem, bēbīšatribūtiku, ratiem un bēbīšbrendiem.
Es teiktu, ka amorāliskāk par visu ir speciāli gribēt būt daudzbērnu mammai, lai tikai varētu ilgāk pagozēties Insta feima saulītē un būt topā, ka tavam bēbīšsaturam joprojām seko.
12.03.2024 00:46 |
 
Reitings 2
Reģ: 11.03.2024
Paldies par viedokli. Jā, sekotāju ir daudz, jo saturs ar bērniem ir saistošs, bet tieši tā jau arī ir bērnu ekspluatēšana! Bērnu izmantošana reklāmās ir viens no efektīvākajiem marketinga rīkiem, jo bērni ir vissvētākais un nevainīgākais šajā pasaulē, līdz ar to produktu reklamēšana, iesaistot bērnus, cilvēkā tīri psiholoģiski veicina uzticību produktam. Līdzīgi ir ar luxury brendu seti ar vienkāršām lietām, piemēram, kaut kādu kleitu, kuras izmaksa ir 5€, šie brendi psiholoģiski paceļ cilvēka smadzenēs tai vērtību, piemēram, jau uz 30€.
Ja mēs esam kritiski, uzdodot jautājumu, kādēļ publicējam saturu ar bērniem, tad kāda ir atbilde? Pat ja bildes ir tiešām skaistas, mākslinieciskas, kādēļ tās ir jādala ar svešiem cilvēkiem. Šoreiz es nerunāju par slēgtiem profiliem, grupā , kur ir paziņas, draugi, ģimene.
12.03.2024 08:15 |
 
10 gadi
Reitings 258
Reģ: 22.05.2010
Piekrītu, vecāki publicējot internetā visu par saviem bērniem, pārkāpj viņu tiesības uz privātumu. It sevišķi šīs instamammas. Bet ko mēs varam darīt? Nezinu. Vislabākais manliekas ir nepatērēt viņu saturu.
12.03.2024 08:37 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
Nu ziniet kā ir. Ja nebūtu tādas klačenes kā ietekmeļu diskusijā, kas to visu skatās un patērē, tad mēs nemaz nemanītu to visu. Nevajag patērēt, atsekojat tām trakajām insta mammām un viss, būs mazāk motivētas turpināt iesākto.
12.03.2024 08:41 |
 
Reitings 1128
Reģ: 15.07.2023
Džinga @ 12.03.2024 08:41
Nu ziniet kā ir. Ja nebūtu tādas klačenes kā ietekmeļu diskusijā, kas to visu skatās un patērē, tad mēs nemaz nemanītu to visu. Nevajag patērēt, atsekojat tām trakajām insta mammām un viss, būs mazāk motivētas turpināt iesākto.

...un gada iesākuma glupākā komentāra autore ir....Džinga, dāmas un kungi. DŽINGĀĀĀ!!!
12.03.2024 09:19 |
 
Reitings 548
Reģ: 13.12.2023
Džinga @ 12.03.2024 08:41
Nu ziniet kā ir. Ja nebūtu tādas klačenes kā ietekmeļu diskusijā, kas to visu skatās un patērē, tad mēs nemaz nemanītu to visu. Nevajag patērēt, atsekojat tām trakajām insta mammām un viss, būs mazāk motivētas turpināt iesākto.

Tāpēc, ka grūti atzīt, bet tomēr lielai daļai šo “nEvIeNaM neppi$$$ TaVs bĒRnS” patiesībā nenormāli interesē, jo nav nekā cita labāka ko darīt un bērns ir viegls mērķis.
12.03.2024 09:22 |
 
10 gadi
Reitings 2016
Reģ: 29.01.2009
Upene36 @ 12.03.2024 00:46
Tev ir taisnība, ka tas ir amorāli izlikt katru sava bērna pirdienu publiskajā telpā. Manā skatījumā normāli ir izlikt kopbildes ar bērnu vai bērnu nepiespiestā veidā, mākslinieciski nobildētu no aizmugures vai sāna. Ja būt ļoti striktiem, tad var apieties arī bez tā.
Bet, nepiekrītu tam, ka
Pajautā pati sev- kāpēc, tad joprojām Instagramā ir trendīgi būt par jauno māmiņu un celt savu popularitāti tieši uz bērna rēķina? Kāpēc tad tādām Insta mammām ir pat daudzi, daudzi tūkstoši sekotāju un atgriezeniskā saite? Ja nevienam neinteresētu, tad jau tā nebūtu.
CIta lieta, ka šīs sievietes ražo bērnus Instagramam, lai tikai izrādītos, ka esmu jaunā māmiņa, skatieties uz manu grūtnieces vēderu, tagad uzminiet baby shower gender reviel un visu to kompozīciju veidošanu ar bēbīšiem, bēbīšatribūtiku, ratiem un bēbīšbrendiem.
Es teiktu, ka amorāliskāk par visu ir speciāli gribēt būt daudzbērnu mammai, lai tikai varētu ilgāk pagozēties Insta feima saulītē un būt topā, ka tavam bēbīšsaturam joprojām seko.

Cilvēkiem tiešām interesē tādi profili? Es tieši otrādi - uzliku ''mute'' visām savām paziņām, kurām piedzimuši sīkie, jo tas kontents galīgi neinteresē. Arī atsekoju slavenībām, kurām piedzimst sīkie, jo kādreiz interesantais profils kļuvis par bēbju profilu, kas vispār nav necik interesanti.
12.03.2024 09:49 |
 
Reitings 548
Reģ: 13.12.2023
Džinga @ 12.03.2024 08:41
Nu ziniet kā ir. Ja nebūtu tādas klačenes kā ietekmeļu diskusijā, kas to visu skatās un patērē, tad mēs nemaz nemanītu to visu. Nevajag patērēt, atsekojat tām trakajām insta mammām un viss, būs mazāk motivētas turpināt iesākto.

Paturpinot… blakus diskusijās REGULĀRI tiek nod…. bērni! Kādi kuram zobi, kādas drēbes, kā un ko ēd, kādas mantas utt. Tā ka, svētās dievgosniņas, nemaz netēlojat, ka jums šis saturs nav mega interesants.
Neatbalstu šādu bērna dzīves izlikšanu publiskai apskatei, bet vairāk tādēļ, ka šādas nožēlojamas babenes sūta bērna virzienā nenormālāko naidu. Kāpēc ir nepieciešams pakļaut bērnu publiskai apspriedei, to nekad nesapratīšu.
12.03.2024 09:58 |
 
Reitings 462
Reģ: 07.04.2022
Diabolus @ 12.03.2024 09:58

Paturpinot… blakus diskusijās REGULĀRI tiek nod…. bērni! Kādi kuram zobi, kādas drēbes, kā un ko ēd, kādas mantas utt. Tā ka, svētās dievgosniņas, nemaz netēlojat, ka jums šis saturs nav mega interesants.
Neatbalstu šādu bērna dzīves izlikšanu publiskai apskatei, bet vairāk tādēļ, ka šādas nožēlojamas babenes sūta bērna virzienā nenormālāko naidu. Kāpēc ir nepieciešams pakļaut bērnu publiskai apspriedei, to nekad nesapratīšu.

Šis ir labs arguments, tāpēc savu profilu turu ciet. Man nav saprotams, kāpēc šeit tik daudzām babenēm kremt ikviens sīkums par svešiem bērniem, kuri redzami publiski, ņemas noniecināt, cik nepareizi, tā vai šitā ģērbti. Atceros kā sāka cepties, kāpēc Kačas meitene gribēja uz Dzimšanas dienu lelli (!), jo viņa tak jau "liela", lielas meitenes nespēlē ar lellēm un tāda tipa nosodījumi. Un tad visi šie, kāpēc 5min lietus mirklī, kad tapis foto, nav redzami gumijzābaki bērnam un visu laiku tik stipri pārspīlē visu utt.
Riebīgas cūkas, kuras savu viedokli uzskata par pareizāko. Es tiešām no sirds novēlu, lai pār pašu galvām arī nāk tieši tādi nosodījumi no citiem, lai labi sajūtas, ka viņas nav nekādas "role model". :D
12.03.2024 10:09 |
 
Reitings 64
Reģ: 20.02.2024
Par to neinteresēšanu gan nezinu....kāpēc šīm māmiņām ir tie tūkstoši sekotāju, ja viņas kontents ir tikai par un ap bērniem un to, ko dara, ko pērk, kā saģērbj? Jo interesē.
Man ir bijuši vairāki zināmu sieviešu profili, kam esmu sekoju, ir interesējis, bet tad nāk paziņojums par grūtniecību un es atsekoju. Tā pati Beitika. Kopš viņai ir bērni, es to profilu nespēju uztvert.
Tāpat kā bija ļoti saistošs Zanes Krēsliņas profils. Man ļoti patika, līdz postam, kad viņa paziņoja par ilgi gaidītu grūtniecību. Viņai gan profils nav tik piegāzts sar visu bēbjošanos, tomēr tas vairs nav tas un noteikti tas ir normāli, ka mainoties dzīves apstākļiem, mainās arī cilvēks un viņa kontents. Tāpēc ir opcija atsekot, ja saturs trigero vai nepatīk, vai nav aktuāli, vai neatbalstat.
Un ja tik ļoti tracina kāda māte, kas laiku un sadarbību dēļ izmanto savu bērnu, atsekojiet. Nevis turpinat sekot un šausmināties.
12.03.2024 10:10 |
 
Reitings 64
Reģ: 20.02.2024
Diabolus @ 12.03.2024 09:58

Paturpinot… blakus diskusijās REGULĀRI tiek nod…. bērni! Kādi kuram zobi, kādas drēbes, kā un ko ēd, kādas mantas utt. Tā ka, svētās dievgosniņas, nemaz netēlojat, ka jums šis saturs nav mega interesants.
Neatbalstu šādu bērna dzīves izlikšanu publiskai apskatei, bet vairāk tādēļ, ka šādas nožēlojamas babenes sūta bērna virzienā nenormālāko naidu. Kāpēc ir nepieciešams pakļaut bērnu publiskai apspriedei, to nekad nesapratīšu.

Ja šiem cilvēkiem tik ļoti interesētu klačeņu domas, šie profili būtu privāti. BET....viss tas taču ir dēļ sekotājiem, haipa, laikiem....un visas Didriksones un Kiviči, Kačiņas un pārējo no tā vien pārtiek. Slikta slava arī ir slava. Jo vairāk sekotāju ir, jo vairāk iespēju autoriem. A, tas KĀPĒC viņiem seko, tas nav svarīgi.
12.03.2024 10:13 |
 
Reitings 259
Reģ: 21.06.2022
sinddyy @ 12.03.2024 10:09

Šis ir labs arguments, tāpēc savu profilu turu ciet. Man nav saprotams, kāpēc šeit tik daudzām babenēm kremt ikviens sīkums par svešiem bērniem, kuri redzami publiski, ņemas noniecināt, cik nepareizi, tā vai šitā ģērbti. Atceros kā sāka cepties, kāpēc Kačas meitene gribēja uz Dzimšanas dienu lelli (!), jo viņa tak jau "liela", lielas meitenes nespēlē ar lellēm un tāda tipa nosodījumi. Un tad visi šie, kāpēc 5min lietus mirklī, kad tapis foto, nav redzami gumijzābaki bērnam un visu laiku tik stipri pārspīlē visu utt.
Riebīgas cūkas, kuras savu viedokli uzskata par pareizāko. Es tiešām no sirds novēlu, lai pār pašu galvām arī nāk tieši tādi nosodījumi no citiem, lai labi sajūtas, ka viņas nav nekādas "role model". :D

Piekrītu!
No sākuma pašas te aprunā ietekmeļu bērnus, un tad tēlo sašutumu, kāpēc publicē.
Ļoti maz sekoju mammām no Latvijas, jo lielāka daļa ir garlaicīgas čīkatules, kuras reklamēt vienu un to pašu. Vairāk patīk amerikāņu mammas, esmu atradusi dažus foršus kontus, kur ir gan par bērnu tēmu, gan ikdiena. Ne salīdzināt ar mūsu "perfektajām" sniegpārsliņām un čīkstulēm.
12.03.2024 10:20 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
Diabolus @ 12.03.2024 09:58

Paturpinot… blakus diskusijās REGULĀRI tiek nod…. bērni! Kādi kuram zobi, kādas drēbes, kā un ko ēd, kādas mantas utt. Tā ka, svētās dievgosniņas, nemaz netēlojat, ka jums šis saturs nav mega interesants.
Neatbalstu šādu bērna dzīves izlikšanu publiskai apskatei, bet vairāk tādēļ, ka šādas nožēlojamas babenes sūta bērna virzienā nenormālāko naidu. Kāpēc ir nepieciešams pakļaut bērnu publiskai apspriedei, to nekad nesapratīšu.

Nu precīzi. Ak dieniņ ak jēziņ, cik traki, traki, bet obligāti jāaizskrien uz forumu parunāt par to.
Ja tiešām tas uztrauc tā, ka gribas kaut ko darīt lietas labā, nu sāksim ar tā satura nepatērēšanu. Ja dikti niez, tad var kādai mamuļai aizrakstīt pieklājīgu vēstuli par šo tēmu.
Citā līmenī gan ir pasaulē zināmu youtuberu, tiktokeru bērni, kur tiešām vecāki konkrēti pelna miljonus visiem atrādot katru sīkumu. Tur vajadzētu kaut kādas regulas.
12.03.2024 10:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!