Par atriebību

 
Reitings 167
Reģ: 11.02.2024
Sveikas! Vēlējos uzzināt, kāda ir jūsu attieksme pret tādām tēmām kā atriebība un ļaunatminība? Pēdējā laikā man par šīm tēmām ir daudz un dažādu domu. Piebildīšu to, ka esmu puisis un pats esmu ļoti atriebīgs. Iespējams tāpēc, ka skorpions :D Vienkārši neesmu dzirdējis meiteņu, sieviešu viedokli par šo tēmu un tāpēc intereses pēc vēlos dzirdēt, kas jums par to sakāms.
26.02.2024 00:19 |
 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
Ja sliktam cilvēkam notiek kkas slikts, tad tā ir karma. Ja labam notiek kkas slikts, tad kas tas ir? Arī karma vai nejaušība? Nevar ticēt gan karmai, gan nejaušībām 😂
26.02.2024 14:58 |
 
Reitings 167
Reģ: 11.02.2024
Euphrasia @ 26.02.2024 14:33
Man arī dzīvē daudzi ir nodarījuši pāri. Gan skolas laikos, gan vēlāk. Gan skolotāji, gan bijušie klasesbiedri, gan draudzenes, gan vīrieši ar kuriem esmu bijusi attiecībās. Jā, tajā brīdī ir bijis iekšējs rūgtums, dusmas, aizvainojums. Ja dzīves ceļi reiz ar kādu no tiem cilvēkiem krustotos, izturētos tā it kā viņus nepazītu. Bet vai es sevī joprojām glabāju aizvainojumu? Protams, ka nē. Vai dusmojos un domāju par atriebību? Nē. Kāpēc? Jo esmu pieaudzis cilvēks. Man ir sava dzīve un lietas uz kurām fokusēties, un es netērēju savu laiku, lai domātu par to, kā nu man, nabadzītei, reiz kāds ir pāri nodarījis. Kas bijis - bijis. Viss, dzīvoju tālāk.
Šis izklausās pagalam neveselīgi. Ir jādzīvo uz priekšu, nevis jāļauj pagātnes notikumiem un pāridarījumiem grauzt no iekšpuses. Ir jāveido sava dzīve un jādomā par nākotni, nevis jākavējas pagātnē. Ja reiz raksti, pagājuši jau gadi, gan jau tie Tavi pāridarītāji jau sen par tādu kā Tevi ir aizmirsuši, kamēr Tu vēljoprojām tērē savu laiku un enerģiju, nesot sevī senus aizvainojumus un naidu. Vēl jo vairāk, pēc tā, ko raksti un kā izsakies, pats neizklausies ne pēc kāda eņģelīša.
Es saprotu, ka aizvainojuma turēšana kaitē man pašam. Nesaku, ka vienmēr daru to labāko, ne viss, ko esmu darījis, ir bijis kas labs, taču šie pāridarītāji man nodarīja pāri pilnīgi bez kaut kāda iemesla. Tāpēc gribu viņiem likt justies slikti un atriebties.
26.02.2024 15:11 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Autoram - Par kādu tieši atriebību ir runa? Ok, protams nestāstīsi, bet, manuprāt, nekāda atriebība nebūtu apsveicama, bet tomēr ir starpība starp kaut ko samērā nekaitīgu un reāli kaitniecisku darbību. Godīgi sakot, ja es zinātu tevi dzīvē, man būtu neomulīgi ar tevi komunicēt, jo vārds "atriebība" asociējas ar nopietnu darbību.
Es kaut kādos savos dzīves posmos esmu gribējusi atriebties, piemēram, bijušajam, kas darīja man sāpes, bet tās bija bērnišķīgas problēmas un plāni, no sērijas izjaukt nākamās viņa attiecības. Un tad pagāja laiks un sapratu, ka dusmas ir zudušas un neko sliktu ne taisos, ne vēlos darīt.
Varu iedomāties situāciju, kad gribas atriebties - ja, piemēram, pret tevi bija emocionāli vai fiziski vardarbīgs. Nopietnos gadījumos labākā atriebība, ja to tā var nosaukt, jo īsti atriebība tā nav, būtu ziņot policijai notikuma brīdī vai atsevišķos gadījumos arī pēc laika. Vai ziņot par notikumu publiski (piemēram, kā ir bijuši raksti par uzmākšanos nometnēs utt). Un paralēli tam, kā arī citos, mazāk nopietnos gadījumos - strādāt ar sevi, psihologs, psihoterapeits vai kas tāds, jo nēsāt atriebības kāri nav veselīgi.
26.02.2024 15:47 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
MR @ 26.02.2024 15:11
Es saprotu, ka aizvainojuma turēšana kaitē man pašam. Nesaku, ka vienmēr daru to labāko, ne viss, ko esmu darījis, ir bijis kas labs, taču šie pāridarītāji man nodarīja pāri pilnīgi bez kaut kāda iemesla. Tāpēc gribu viņiem likt justies slikti un atriebties.

Nevar jau saprast, kas slēpjas aiz vārda atriebība, bet atceries, ka, ja veiksi kaut ko nopietnu, būsi policijas redzeslokā.
26.02.2024 15:51 |
 
Reitings 1486
Reģ: 25.01.2023
Diabolus @ 26.02.2024 14:58
Ja sliktam cilvēkam notiek kkas slikts, tad tā ir karma. Ja labam notiek kkas slikts, tad kas tas ir? Arī karma vai nejaušība? Nevar ticēt gan karmai, gan nejaušībām ?
Tu laikam nesaprati,to intensitāti,,ka tas strādā.Tas nestrādā,tā ka veikalā kautkad nofenderēji kaklarotu un neatdzinies noziegumā vai pateici kādam ,ka viņš ir muļķis un tagad tevi vājās 101 problēma un nelaime.Te ir runa par apzinātu ļaunumu pret cilvēku,pret bērniem,arī pret dzīvniekiem,kurā Tu apzināti dari ļaunu,lai būtu ciešanas.Agri vai vēlu tas nāk atpakaļ .
26.02.2024 16:08 |
 
Reitings 167
Reģ: 11.02.2024
chihiro @ 26.02.2024 15:51

Nevar jau saprast, kas slēpjas aiz vārda atriebība, bet atceries, ka, ja veiksi kaut ko nopietnu, būsi policijas redzeslokā.
Labi, izlēmu būt mazliet atklātāks. Runa ir par fiziskiem un verbāliem pāridarījumiem. Nu diviem pāridarītājiem jau esmu atriebies - noderēja mani kulaki 😆 Iesniegumu neviens neuzrakstīja tākā viss tīri 😁
26.02.2024 16:24 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
MR @ 26.02.2024 16:24
Labi, izlēmu būt mazliet atklātāks. Runa ir par fiziskiem un verbāliem pāridarījumiem. Nu diviem pāridarītājiem jau esmu atriebies - noderēja mani kulaki ? Iesniegumu neviens neuzrakstīja tākā viss tīri ?

Neesi tik drošs, ka nākamie tavā sarakstā neuzrakstīs iesniegumu. Policijai neinteresēs, ka tevi kaut kad aizskāra.
Tu esi nolaidies līdz pāridarītāju līmenim. Un tev ir ļooooti neveselīga domāšana.
26.02.2024 16:43 |
 
Reitings 882
Reģ: 27.07.2020
Kenty @ 26.02.2024 16:08
Tu laikam nesaprati,to intensitāti,,ka tas strādā.Tas nestrādā,tā ka veikalā kautkad nofenderēji kaklarotu un neatdzinies noziegumā vai pateici kādam ,ka viņš ir muļķis un tagad tevi vājās 101 problēma un nelaime.Te ir runa par apzinātu ļaunumu pret cilvēku,pret bērniem,arī pret dzīvniekiem,kurā Tu apzināti dari ļaunu,lai būtu ciešanas.Agri vai vēlu tas nāk atpakaļ .

Intensīvi smagas lietas jau notiek arī pret tiem, kas nav neko intensīvi smagi nogrēkojušies.
26.02.2024 17:01 |
 
Reitings 167
Reģ: 11.02.2024
chihiro @ 26.02.2024 16:43

Neesi tik drošs, ka nākamie tavā sarakstā neuzrakstīs iesniegumu. Policijai neinteresēs, ka tevi kaut kad aizskāra.
Tu esi nolaidies līdz pāridarītāju līmenim. Un tev ir ļooooti neveselīga domāšana.
Piebildīšu, ka vienam no viņiem atriebos par momentā notikušu pāridarījumu. Tā kā tā reizē bija gan atriebība, gan rīkošanās momentā. Nu ar otru bija savādāk, bet nu tas tiešām bija par ļoooti nopietnu nodarījumu. Te nav runa par nolaišanos līdz viņu līmenim. Vienkārši ir lietas, kas ir nepiedodamas un kur nelīdz tehnika aizmirst un dzīvot tālāk. Reizēm kā vienīgo izeju redzu šo atriebību.
26.02.2024 17:09 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Nu labi, strīda laikā dot pretsitienu, ja otrs sit, ir ok. Bet plānot sišanu pēc tam nav ok.
Un, manuprāt, ja tev tik daudz šādu pāridarījumu, par kuriem gribi atriebties, tev būtu jāsāk strādāt ar sevi, kādēļ pievelc šīs situācijas (nevis vainojot tevi kā upuri, bet vnk tevis paša labā, lai saproti, kā izvairīties no tā).
26.02.2024 17:20 |
 
Reitings 167
Reģ: 11.02.2024
chihiro @ 26.02.2024 17:20
Nu labi, strīda laikā dot pretsitienu, ja otrs sit, ir ok. Bet plānot sišanu pēc tam nav ok.
Un, manuprāt, ja tev tik daudz šādu pāridarījumu, par kuriem gribi atriebties, tev būtu jāsāk strādāt ar sevi, kādēļ pievelc šīs situācijas (nevis vainojot tevi kā upuri, bet vnk tevis paša labā, lai saproti, kā izvairīties no tā).
Nu tie gan ļoti seni pāridarījumi. Vairs nekas tāds nav noticis. Arī tagad domāju pilnīgi savādāk. Patiesībā, man dzīvē ir ko darīt, domas par meitenēm, sportoju katru dienu, bet redz ka ir dažas ne tik pozitīvas lietas, kas mīt manā prātā. Fokusējos jau uz to pozitīvo, pozitīvām darbībām un mindset, you know...
26.02.2024 17:27 |
 
Reitings 1486
Reģ: 25.01.2023
Piekūns @ 26.02.2024 17:01

Intensīvi smagas lietas jau notiek arī pret tiem, kas nav neko intensīvi smagi nogrēkojušies.
var jau tā teikt,bet par visiem cilvēkiem,nekad nevar zināt ,kas aiz tā cilvēka stāv.
26.02.2024 18:17 |
 
Reitings 22541
Reģ: 21.08.2023
Diabolus @ 26.02.2024 14:58
Ja sliktam cilvēkam notiek kkas slikts, tad tā ir karma. Ja labam notiek kkas slikts, tad kas tas ir? Arī karma vai nejaušība? Nevar ticēt gan karmai, gan nejaušībām ?

Karma ir "Ko sēsi - to pļausi", pavisam vienkārši, nekāda mistika.
26.02.2024 18:22 |
 
Reitings 882
Reģ: 27.07.2020
Kenty @ 26.02.2024 18:17
var jau tā teikt,bet par visiem cilvēkiem,nekad nevar zināt ,kas aiz tā cilvēka stāv.

Tad sanāk visas grupveidā izvarotās pusaudzes Ukrainā un Zolitūdes traģēdijā ievainotie un bojāgājušie bija karmiski smagi nogrēkojušies? Jo neko jau nevar zināt.
26.02.2024 18:24 |
 
Patīk
Reitings 530
Reģ: 02.05.2020
Diabolus @ 26.02.2024 14:58
Ja sliktam cilvēkam notiek kkas slikts, tad tā ir karma. Ja labam notiek kkas slikts, tad kas tas ir? Arī karma vai nejaušība? Nevar ticēt gan karmai, gan nejaušībām ?
tā nav mistika. Pat pētījumi pierāda, ka cilvēka psihiskais stāvoklis ir saistīts ar fizisko. Ja pāri esi nodarījis un vainas apziņa grauž, veselība pa īsto arī var sašķobīties.
Tie, kas otram speciāli pāri dara, ir jau pirms tam dzīves nosodīti cilvēki - pa lielam viņi paši ir iepriekš traumēti, neviens aiz laimes, ja vien nav pārākais psihopāts ar novirzēm, otram pāri nedara.
26.02.2024 18:36 |
 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
Mangosaldejums @ 26.02.2024 18:36
tā nav mistika. Pat pētījumi pierāda, ka cilvēka psihiskais stāvoklis ir saistīts ar fizisko. Ja pāri esi nodarījis un vainas apziņa grauž, veselība pa īsto arī var sašķobīties.
Tie, kas otram speciāli pāri dara, ir jau pirms tam dzīves nosodīti cilvēki - pa lielam viņi paši ir iepriekš traumēti, neviens aiz laimes, ja vien nav pārākais psihopāts ar novirzēm, otram pāri nedara.

Mhm, un ko tu atbildētu par mana komentāra otro teikumu?
26.02.2024 20:43 |
 
Reitings 79
Reģ: 14.12.2023
Vispār nekad neesmu nevienam ne par ko atriebusies un justos ļoti nelāgi kaut ko tādu darot. Bet sen atpakał esmu tīri filozofiski pafantazējusi, kā tas būtu… atriebt łoti tuva cilvèka nàvi. Bet reàli es ne uz ko tàdu nebútu spèjîga.
26.02.2024 21:50 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Almea @ 26.02.2024 21:50
Vispār nekad neesmu nevienam ne par ko atriebusies un justos ļoti nelāgi kaut ko tādu darot. Bet sen atpakał esmu tīri filozofiski pafantazējusi, kā tas būtu… atriebt łoti tuva cilvèka nàvi. Bet reàli es ne uz ko tàdu nebútu spèjîga.
Saprotu tevi , bet draņķu dēļ bojāt savu un bērnu dzīvi nevajag ! Tā es domāju ...
Labākā atriebība -dzīvot laimīgi ! To tie nelabvēļi parasti nevar izturēt :D
26.02.2024 21:53 |
 
Patīk
Reitings 530
Reģ: 02.05.2020
Diabolus @ 26.02.2024 20:43

Mhm, un ko tu atbildētu par mana komentāra otro teikumu?
par otro (bez galējībām) es teiktu tā - neviens cilvēks nav tikai labs. Nu nav. Vnk kā piemērs: mammas, kas, labu gribēdamas, aptekalē bērnu līdz viņam 40 gadi. Tāda laba mamma taču, visu dzīvi atdevusi savam bērnam, no daudz kā atteikusies bērna dēļ. Bet - ar šo "labo" attieksmi ir padarījusi pieaugušu cilvēku par nespējnieku, kurš neko bez mammītes nespēj un viens nekad neizdzīvos. Bet mamma taču ļaunu negribēja, vai ne? Līdzīgu piemēru ir daudz, kur cilvēki, labu gribēdami, izdara lāča pakalpojumu.
Protams, pasaulë ir psihopāti un dažādi citi cilvēki, kas ir ku-kū un dara pāri visam, kas kust. Bet psihopāts pats par sevi jau nav laimīgs cilvēks. Viņš jau saknē ir nosodīts, ka viņam tādas tieksmes, if that makes sense.
26.02.2024 22:07 |
 
Reitings 834
Reģ: 13.12.2023
Mangosaldejums @ 26.02.2024 22:07
par otro (bez galējībām) es teiktu tā - neviens cilvēks nav tikai labs. Nu nav. Vnk kā piemērs: mammas, kas, labu gribēdamas, aptekalē bērnu līdz viņam 40 gadi. Tāda laba mamma taču, visu dzīvi atdevusi savam bērnam, no daudz kā atteikusies bērna dēļ. Bet - ar šo "labo" attieksmi ir padarījusi pieaugušu cilvēku par nespējnieku, kurš neko bez mammītes nespēj un viens nekad neizdzīvos. Bet mamma taču ļaunu negribēja, vai ne? Līdzīgu piemēru ir daudz, kur cilvēki, labu gribēdami, izdara lāča pakalpojumu.
Protams, pasaulë ir psihopāti un dažādi citi cilvēki, kas ir ku-kū un dara pāri visam, kas kust. Bet psihopāts pats par sevi jau nav laimīgs cilvēks. Viņš jau saknē ir nosodīts, ka viņam tādas tieksmes, if that makes sense.

Ai, tu vispār neaptvēri domu 😂 Lai nu paliek 🥲
26.02.2024 22:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits