Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kurā skola būtu vislabāk?

 
Reitings 2
Reģ: 14.11.2023
Visu laiku prasījos vecākiem iet uz vidusskolu, lai kļūtu par ārstu, kaut gan man tikai 9. klasē ieinteresēja anatomija, bet tai pašā laikā biju prātojusi mācīties par pavāru un tādā veidā uzsākt biznesu.
Esot pašlaik vidusskolā, sapratu, ka tiešām nevēlos būt ārsts un man ļoti nepatīk skolotāji un skolēni. Esmu pievērsusies vairāk ēst gatavošanai un sava biznesa plāna realizēšanai nākotnē taču tagad ir ļoti liela vēlme iet uz RTRIT (tehnikumu), lai apgūtu pavāra profesiju. Vecāki šo zin, bet pāriešanu uz tehnikumu atbalsta tikai mamma, bet tētis ir kategoriski pret, jo uzskata ka tehnikums ir daudz zemāks līmenis un varu vēl 100x pārdomāt par ko vēlos kļūt.
Lūdzu izsakiet savas domas un iesakiet kā man labāk darīt. Palikt vidusskolā, vai tomēr pierunāt tēvu un iet uz tehnikumu?
Labums no vidusskolas, manuprāt- vidējā izglītība, pabeidzot skolu varēšu mācīties tālāk, ja nu gadījumā pārdomāju
Labums no tehnikuma - dzīvojot vienai kopā ar 18gadīgo māsu, man šķiet, ka man stipendija būtu ļoti svarīga.. prakse, vidējā izglītība, garantēta profesija
20.02.2024 19:27 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
Man šķiet, ka par tehnikumiem sliktās domās šobrīd ir tikai vecākā paaudze, tagad cilvēki saprot, ka tā tomēr ir laba izglītība ar garantētu, labi vai vismaz sakarīgi apmaksātu profesiju. :)
Tā kā dari, kā vēlies, klausi savām sajūtām. Pēc tehnikuma jau arī tev būs vidējā izglītība, vai tad ne?
20.02.2024 19:41 |
 
Patīk
Reitings 484
Reģ: 02.05.2020
Personīgi, es ietu uz tehnikumu, jo Tavā tekstā jūtams, ka tas ir tas, ko vēlies un iespējams, atradīsi savu sirds nodarbošanos. Ja nē , tad vismaz būsi mēğinājusi un zināsi, arì pēc tehnikuma var stāties augstskolā, ja nu pārdomā.
20.02.2024 19:46 |
 
Moderators
Reitings 3689
Reģ: 13.11.2016
Pavārs nav labi apmaksāta profesija Rīgā. Pat top restorānu pavāriem (es nerunāju par šefpavāriem, kas ir daži cilvēki) Rīgā ir grūti savilkt galus kopā. Turklāt tas ir grūts darbs, kas pamatīgi izdedzina. Jāstrādā, kad citi atpūšas. To stāsta cilvēki ar top restorānu pieredzi.
20.02.2024 19:51 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
law7 @ 20.02.2024 19:51
Pavārs nav labi apmaksāta profesija Rīgā. Pat top restorānu pavāriem (es nerunāju par šefpavāriem, kas ir daži cilvēki) Rīgā ir grūti savilkt galus kopā. Turklāt tas ir grūts darbs, kas pamatīgi izdedzina. Jāstrādā, kad citi atpūšas. To stāsta cilvēki ar top restorānu pieredzi.

Nu, ja tā ir karjera, kuru ļoti gribas, tad vajag tāpat mēģināt. Jā, ir jāapzinās mīnusus un realitāti, bet var būt visādi un var izdoties laba karjera. Īsāk sakot, nevajag aplauzt cilvēku jau pašā saknē. :)
20.02.2024 20:39 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Labāk iet uz tehnikumu. Būsi ieguvusi vidējo izglītību+kabatā būs arī profesija. Pēc tam varēsi arī stāties augstskolā, bet līdz tam laikam jau būsi ieguvusi profesionālo izglītību, kas var sniegt papildus iespējas nākotnē. Tie ir novecojuši stereotipi, ka tehnikumos mācās tikai sliņķi un tie, kuri dzīvē neko negrib sasniegt.
20.02.2024 21:19 |
 
10 gadi
Reitings 726
Reģ: 13.01.2011
law7 @ 20.02.2024 19:51
Pavārs nav labi apmaksāta profesija Rīgā. Pat top restorānu pavāriem (es nerunāju par šefpavāriem, kas ir daži cilvēki) Rīgā ir grūti savilkt galus kopā. Turklāt tas ir grūts darbs, kas pamatīgi izdedzina. Jāstrādā, kad citi atpūšas. To stāsta cilvēki ar top restorānu pieredzi.

Nu nav ta, ka ir grūti savilkt galus kopā. 1,2k uz rokas ir diezgan standarta alga jau. Jo visur trūkst pavāri. Drīzāk šīs profesijas ēnas puse ir tā, ka nav iespējams pelnīt vairāk un kāpt pa karjeras kāpnēm īsti. Tu esi vainu pavārs vai šefpavārs. Lai kļūtu par šefpavāru paies gadi. Tamēr tu strādāsi ar savu pavāra algu un bez brīvā laika.
20.02.2024 21:51 |
 
10 gadi
Reitings 726
Reģ: 13.01.2011
Es ieteiktu tomēr pabeigt vidusskolu. Jo kā minēju- profesijā trūkst darba rokas. Un ja tev ir loģiskā domāšana, patīk mācīties, ieklausies un klausi ko saka citi, pati esi spējīga domāt. Tad restorānā var tikt arī bez pieredzes. Ar labu motivējošu runu un gribēšanu darīt. Jebkurā gadījumā tu no sākuma būsi pavāra palīgs. Un pelnīsi vienādi gan ar skolas diplomu, gan bez.
+ Latvijā tajā skolās ir tik slikts līmenis, ka tur neko neiemācās. Tie praktikanti, kas nāk uz restorāniem reāli visu arī iemācās uz vietas, ne skolā.
20.02.2024 21:57 |
 
Reitings 87
Reģ: 04.04.2020
Tehnikums būtu labāks risinājums, jo pati esmu to ievērojusi apkārt.. man daudzi pazīstamie neizvēloties tehnikumu baigi neturpināja tālāk mācīšanos, jo tā arī nesaprata ko vēlas darīt dzīvē un vēl pa vidu visādas problēmas ielīda… bet ja tev piesaista gatavošana, tad tas ir jāizmanto, nav jāgaida vairāki gadi, kamēr tu izdomāsi ko citu, tas nav pareizi.. seko savai sirdij, tētis ar laiku pieradīs un sapratīs, ka tev tas tiešām padosies.. nepaliec tur , kur nejūties labi, neiesaku sevi ietekmēt dēļ citiem.. tā ir tava nākotne un tavas iespējas, izmanto tās tagad , nevis pēc daudziem gadiem..
20.02.2024 23:07 |
 
Reitings 87
Reģ: 04.04.2020
Un tehnikums ātrāk sagatavo dzīvei.. vidusskolā būs cita kārtība, nevis iespējas, galvenais ir būt vēlmei mācīties un darīt to, kas patīk , un ja to dara, tad neviena skola nevar būt zemā līmenī..
20.02.2024 23:14 |
 
Reitings 90
Reģ: 11.02.2024
Atceros, kad pašam bija jāpieņem šī izvēle. Izvēlējos vidusskolu, tagad studēju universitātē. Lai arī videne besīja, nenožēloju, ka ieguvu to vidējo izglītību.
21.02.2024 00:07 |
 
Reitings 510
Reģ: 28.01.2023
Es ieteiktu palikt vidusskolā, jo tas tie vidusskolas gadi manuprāt liek daudz ko apdomāt vēl. Tomēr 16 vai 19 gadi ir neliela starpība. Ja beigu beigās tehnikumu nepabeidz, tad nekādu vidējo izglītību arī nedabūsi un paliec bez nekā, jo bieži vien iedomas nav tas pats kas realitāte. Es ieteiktu palikt vidusskolā, tas būs laiks visu vēl apdomāt un mazliet pieaugt. Kamēr mācies vidusskolā, vari iet uz dažādiem pavāru/konditoru kursiem un ja ir tāda interese par to, uzsākt kaut kādu savu mazo biznesiņu kā piemēram kūciņu/desertu/makarūnu/ eklēru utt gatavošanu un pārdošanu, ja esi uzdevuma augstumos un vari glîti visu iesaiņot un pagatavot to garšīgi, cilvēkiem tas iet uz izķeršanu.
Vidusskolā bieži var iet uz atvērto durvju dienām un tiešām saprst ko vēlies. Pavārs un sirdslieta tas viss ir labi, bet man liekas mazliet jādomā arī kur nopelnīsi dzīvei un vai visu atlikušo dzīvi gribas tupēt virtuvē pie katliem par max 1,5k.
Es savu laiku arī domāju par tehnikumu, beigās atceroties to sapratu, ka ir liela starpība starp 9 un 12 klasi
21.02.2024 08:03 |
 
Reitings 271
Reģ: 01.05.2022
Es ieteiktu palikt pie vidusskolas. Atceros sevi pēc 9. klases gribēju skriet līdzi dažām draudzenēm uz tehnikumu, bet mani vecāki bija kategoriski pret.
Godīgi sakot, nemaz nenožēloju, vidusskola bija mans labākais laiks, 3 gadi, lai izvērtētu, ko tiešām vēlos darīt tālāk dzīve, protams šaudījos tā pat.
Nu jau esmu ieguvusi augstāko izglītību un teikšu tā ka nu ne gluži strādāju tajā sfērā, bet vismaz ir augstākā izglītība, par kuru nav jākaunas.
21.02.2024 09:52 |
 
Reitings 337
Reģ: 29.04.2021
Nemāniju nekur , kurš klasē ej , ja tā ir tikai 10. , tad nav jau slikti pāriet uz tehnikumu , ja 12. , tad gan manuprāt gudrāk palikt vidusskolā.
Pati sāku iet tehnikumā pēc 9.klases, bet tehnikumu nepabeidzu , pārgāju uz tālmācību un pabeidzu vidusskolu talmacibā . Vienu gan varu teikt , ka tehnikumos diezgan neiespringst uz vidusskolu priekšmetiem un tiešām bija sajūta , ka diezgan liela haļava un neko īsti tur neiemāca.
21.02.2024 10:40 |
 
Reitings 2723
Reģ: 05.09.2023
bet vismaz ir augstākā izglītība, par kuru nav jākaunas.

Par kuru tad būtu jākaunas?
21.02.2024 10:47 |
 
Reitings 380
Reģ: 03.08.2022
Man ir ļoti cieša sadarbība ar vienu lielu tehnikumu. Nu neko labu tur nevar pateikt, eksāmenu rezultāti ir teju krimināli, jā jau rakstīja vsk pamatpriekšmetu apguve ir zemā līmenī. Arī profesijas apguve ir apšaubāma, ļoti būtiska ir prakses vieta, bet vismaz tajā nozarē, kuru es pārzinu praktikantiem neko atbildīgu darīt nedod. Un lielākā daļa ir nemotivēti, slinki jaunieši, kas mācās, jo mamma liek.
21.02.2024 12:18 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Tehnikums varbūt der, ja plāno studēt piemēram būvniecību, namdara profesijas, elektriķis kaut kas ar segumu nevis kārtējais virtuves darbinieks. Atceros, ka uz šiem aizgāja visi klases sliņķi un grūtgalvji, kas knapi pamatskolu izvilka. Noteikti pabeidz vidusskolu, apdomā vēl, jo par pārtikas tehnologu var arī atsvešķi, kā profesiju, pēc tam izmācīties, laikam, gada vai pusotra laikā, bet to robu, ko arodenes līmenis tev iestīs tavā izglītībā, nekas nespēs izdzēst. Ir arodenēs/tehnikumos tas līmenis zemāks, arī tagad un būs vienmēr.
21.02.2024 12:53 |
 
Reitings 2303
Reģ: 20.09.2022
pavārs ir laba profesija, it sevišķi, ja taisīsi savu biznesu. Jo ēst vajag visiem un vienmēr tā būs! Ši profesija nepazudīs! Tik nevajag strādāt zem kāda, nu labi, sākumā var mazliet pieredzei. Var arī izveidot kādu savu firmas ēdiena zīmolu un tikt lielveikalos.
21.02.2024 15:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits