Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik ilgi vēl jaunieši ies uz augstskolām?

 
Reitings 75
Reģ: 25.04.2016
Sveiki!
Paskatoties, kas notiek sabiedrība... Augstskolas diploms ir gandrīz katram traktoristam, toties labus darbus atraduši un neslikti pelna cilvēki, kas izgājuši kaut kādus mistiskos kursus nieka divu mēnešu garumā. Kas to lai zina, varbūt tāpat ir labāk, jo sēdēt 4 gadus augstskolā, mācīties kaut kādas socioloģijas, filozofijas un citas seksoloģijas, lai tikai pēdējos kursos mazliet specialitāti... Apšaubāms prieks.
Esmu vēl pietiekami jauns cilvēks, bet paskatos es, palasu, kādas profesijas izvēlas jaunieši (un to apgūst visādos online kursos)... Nereti pat nesaprotu, ar ko nodarbojas šo profesiju pārstāvji. Toties kur darbu atradīs tie tūkstoši augstskolu beidzēji, ar kuriem, būsim atklāti, ir pārprodukcija... Liela mīkla. Vismaz būs, kas Nīderlandē kastes kraus.
25.01.2024 21:57 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
Interesanta diskusijas tēma. Patiesībā tev ir taisnība un tavam novērojumam var piekrist, jo es arī to esmu ievērojusi
25.01.2024 23:09 |
 
Reitings 1130
Reģ: 13.11.2023
Tu nevari kursos izmācīties par ārstu, psihologu, juristu, grāmatvedi utt. Drīzāk jāsaka tā - tu vari kaut kādas zināšanas apgūt kursu vai pašmācības ceļā, bet, lai tās pielietotu praksē, tev vajag diplomu, kas apstiprina to, ka esi mācījusies šo jomu - tas ir kvalitātes siets (vai vienmēr visās jomās strādā, cits jautājums). Šādās studijās arī nav daudz kursu, kas nebūtu "pa ķeksi", jau no pirmā semestra viss ir par specialitāti.
Līdz ar ko, viss atkarīgs no jomas. Ja gribi menedžēt sociālos tīklus, ja pašai nav vēlmes, nav jāmācās par to augstskolā.
25.01.2024 23:12 |
 
Reitings 609
Reģ: 11.08.2022
Nevajag mācīties visādas socioloģijas, filozofijas, filoloģijas un citas hui*+^, tad arī nebūs Nīderlandē kastes jākrauj. Vajag mācīties to, kur nozare pieprasa to papīru.
25.01.2024 23:20 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Rumblerx @ 25.01.2024 23:20
Nevajag mācīties visādas socioloģijas, filozofijas, filoloģijas un citas hui*+^, tad arī nebūs Nīderlandē kastes jākrauj. Vajag mācīties to, kur nozare pieprasa to papīru.

Piedod, bet filologi pelna ļoti labi, ja ir smadzenes. Bonuss ir tas, ka filologu ir maz, tāpēc darba tirgū ir liels pieprasījums. Tie ir kaut kādi stereotipi, ka humanitāro zinātņu speciālisti nav pieprasīti.
25.01.2024 23:30 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Skaidra lieta, ka pats augstskolas pabeigšanas fakts vien tūlīt negarantēs superlabu darbu. Iegūtā izglītība ir jāmāk likt lietā. Tāpat ir specifiskas profesijas, ko nekad nevarēs apgūt nekādos kursos, jo tās ir pārāk plašas - mediķi, juristi, arhitekti, u.c. Ja gribas kļūt par kādu no tiem, tad bez universitātes nekādi.
26.01.2024 00:02 |
 
Reitings 222
Reģ: 04.12.2023
Lai gan man ir augstskolas diploms labi atalgotā jomā, ar šodienas prātu uzskatu, ka tas ir zemē nomests laiks un nauda. Konkrēti kursi noteiktajā jomā dos daudz lielāku pienesumu. Izņēmums, ko ir vērts studēt, un kur obligāti būtu jābūt diplomam ir medicīna un varbūt vēl pāris jomas.
26.01.2024 11:42 |
 
10 gadi
Reitings 2655
Reģ: 29.01.2009
Jā, noteikti, instagram kursi neapšaubāmi ir ļoti vērtīgi 😃
26.01.2024 11:50 |
 
Reitings 1130
Reģ: 13.11.2023
Sisja @ 26.01.2024 11:42
Lai gan man ir augstskolas diploms labi atalgotā jomā, ar šodienas prātu uzskatu, ka tas ir zemē nomests laiks un nauda. Konkrēti kursi noteiktajā jomā dos daudz lielāku pienesumu. Izņēmums, ko ir vērts studēt, un kur obligāti būtu jābūt diplomam ir medicīna un varbūt vēl pāris jomas.

"Un varbūt vēl pāris jomas" Nedomāju gan, ka pāris. Kā jau es teicu, tiem pašiem grāmatvežiem vajag licences, auditoriem, jurists, psihologs, psihoterapeits, atsevišķām skaistumkopšanas jomām, piemēram, fileru injekcijas var veikt tikai ar medicīnisko izglītību. Par treneri nevari būt bez augstākās utt.
Pa lielam vienīgā nopietnā profesija, kur nevajag augstāko ir, IT (saprotu, ka lielie IT uzņēmumi ņem un apmāca). Nu, iespējams, kāds dziedātājs un mākslinieks var iztikt bez augstskolas, bet tomēr pārsvarā viņi mācās, tāpat kā aktieros diez vai uzņems bez izglītības. Tad bez izglītības var būt visādi, kas veido citiem saturu sociālos tīklos, varbūt kādi stilisti, floristi, grafiskais dizains utml. Vai būt IG "uztura speciālists", "treneris", "psihologs" utt, kas patiesībā ir viltvārži un var norauties no iestādēm. Vai izdomāt savu unikālo profesiju, nu tur "hologrāfiskais pašizaugsmes skolotājs" 😀
26.01.2024 12:22 |
 
Reitings 667
Reģ: 03.11.2023
Pirmkārt, normāla augstskola ar inteliģentiem pasniedzējiem un sakarīgu programmu vispārīgi paplašina redzesloku, valodu, intelektu. Bez augstskolas var pelnīt labi, bet nereti tās pierītes ir diezgan šauras.
Un jā, arī filologi, sociologi var labi pelnīt + vēl būt interesanti cilvēki.
Te jau skatos, kā mīnuso komentārus, kas ir pro izglītība. Nu šauri domājat, ko citu lai saka.
That said - ir augstskolas, kur dumiķi dumiņķiem māca fufeli. Pirms iestāšanās ir smalki jāizvērtē, kur mācīties.
26.01.2024 12:30 |
 
Reitings 667
Reģ: 03.11.2023
PS. Pēc autores vai autora rakstības stila jau var redzēt, ka no sevis mēģina izspiest gudrāku runas veidu kā patiesībā. 😀
26.01.2024 12:32 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Manā jomā var strādāt tikai, ja tev ir diploms+kvalifikācija, bez tā tevi nekur neņems. Bet vai visiem vajag, nē, nevajag noteikti ne. Vnk manā kursā mācijās meitene, es vispār nesapratu, ko viņa tur dara, visi darbi tika pirkti, kāds cits rakstījis, viņa pabeidza protams, knapi, bet pabeidza un tādu ir daudz, kamēr tu maksā, lai cik nekam nederīgs tu kā speciālists būsi, diplomu beigās dabūsi, jo maksā.
26.01.2024 13:27 |
 
Reitings 79
Reģ: 21.01.2024
Lai gan nestrādāju profesijā, kurā ieguvu diplomu, tomēr +/- visos darbos un pat kursos bakalaurs bija viena no pamatprasībām. Var jau iet uzņēmējdarbības/meistares ceļu, bet man kā cilvēkam, kam patīk 9-5 biroja darbs lielos uzņēmumos, bez diploma būtu bijis grūti izturēt darba intervijas tieši tur, kur vēlos.
26.01.2024 13:35 |
 
Reitings 75
Reģ: 25.04.2016
Džinga @ 26.01.2024 12:32
PS. Pēc autores vai autora rakstības stila jau var redzēt, ka no sevis mēģina izspiest gudrāku runas veidu kā patiesībā. ?

Ko arī vajadzēja pierādīt. 😀 Attīstītajā Šveicē cilvēks DB grupā uzdod jautājumu - saņem atbildi. Ebrejiem cilvēks DB grupā uzdod jautājumu - saņem āķīgu pretjautājumu. Un tikai Latvijā ja cilvēks DB grupā uzdod jautājumu, ir jāgatavojas, ka tūlīt saskāries "eksperti", atbildēs toksiski, piekasīties pie tava komunikācijas stila, un tev būs jālasa divas lapas ar sacerējumu, ka tu nemāki dzīvot. 😀
Laikam ne velti uztaisīju diskusiju. Diplomi katram traktoristam, ambīcijas un pašnovērtējums mākoņos, bet praksē pielietojamu zināšanu un prasmju - nereti tuvu nullei.
Un jā, mediķi, grāmatveži, juristi, vēl šis tas, tos vienas vasaras kursi neizmācīs. Bet tie paši psihologi... Viņu ir pilns. Vairāk nekā klientu, man tā liekas. Un tādu piemēru ir ne mazums. Neviens negrib fiziski strādāt, visi vadītāji un datoriķi. 😁
27.01.2024 12:13 |
 
Reitings 75
Reģ: 25.04.2016
Džinga @ 26.01.2024 12:30
Pirmkārt, normāla augstskola ar inteliģentiem pasniedzējiem un sakarīgu programmu vispārīgi paplašina redzesloku, valodu, intelektu. Bez augstskolas var pelnīt labi, bet nereti tās pierītes ir diezgan šauras.
Un jā, arī filologi, sociologi var labi pelnīt + vēl būt interesanti cilvēki.
Te jau skatos, kā mīnuso komentārus, kas ir pro izglītība. Nu šauri domājat, ko citu lai saka.
That said - ir augstskolas, kur dumiķi dumiņķiem māca fufeli. Pirms iestāšanās ir smalki jāizvērtē, kur mācīties.

Kuru ārzemju augstskolu esi beigusi? Jo LV ir ne mazums tipisku sliņķu augstskolu, kur studenti atnāk dzeņi un ar diplomu aiziet dzeņi, gan pasniedzēji dzīvo vēl aizpagājušajā gadsimtā. Nosaukumus neminēšu, lai atkal nav te gudrības, ka man stils ne tāds, ka labām augstskolām taisu antireklāmu... Ne kašķēties te nācu. Bet nu fakts paliek fakts - par kādu plašu redzesloku mēs te diskutējam, ja diploms ir katrai kasierei, bet darba devēji sūdzās par sliktiem speciālistiem, kas 100 punkti ka atsēdējuši?
27.01.2024 12:20 |
 
Reitings 667
Reģ: 03.11.2023
AnaMandarina @ 27.01.2024 12:20

Kuru ārzemju augstskolu esi beigusi? Jo LV ir ne mazums tipisku sliņķu augstskolu, kur studenti atnāk dzeņi un ar diplomu aiziet dzeņi, gan pasniedzēji dzīvo vēl aizpagājušajā gadsimtā. Nosaukumus neminēšu, lai atkal nav te gudrības, ka man stils ne tāds, ka labām augstskolām taisu antireklāmu... Ne kašķēties te nācu. Bet nu fakts paliek fakts - par kādu plašu redzesloku mēs te diskutējam, ja diploms ir katrai kasierei, bet darba devēji sūdzās par sliktiem speciālistiem, kas 100 punkti ka atsēdējuši?

Īsti nesaprotu, par ko tieši tu gribēji veidot šo diskusiju. Pasūdzēties par sliktajām augstskolām un dumjajiem studentiem?
Kā jau teicu, Latvijā ir gan labas, gan sliktas augstskolu programmas, esmu mācījusies gan vienā, gan otrā variantā un nekur laiks nebija gluži zemē izmests.
Tu tā runā itkā inženieri, ārsti, biologi varētu vēsā mierā iztikt bez augstskolām. Katrs jau nebūs fiziska darba darītājs un vairumam, droši vien, nav sapnis kļūt par kasieri. Es nesaku, ka augstskola ir vienīgais ceļš uz labu ofisa darbu vai uzņēmējdarbību, bet nereti tomēr diplomu vajag.
Un liekākais pluss manā saktījumā ir tā pati redzesloka paplašināšana, kam tu laikam netici.
Īsāk sakot, negribi nemācies, bet tad nekakā citos dārziņos. :D
27.01.2024 14:32 |
 
Reitings 90
Reģ: 31.10.2022
Jau kādu laiku modē ir būt bezkaunīgam, drosmīgam un ar labām melošanas spējām. Visi tie kouči, kuri pārdod tukšu gaisu, neslikti pelna, tāpat kā citi plānā galdiņa urbēji. Un tikai tāpēc, ka uzdrošinās melot. Lētticīgo ir ļoti daudz, tad arī melo uz vella paraušanu. Arī citi izmanto melošanas stratēģiju pa labi un kreisi, sak, katrs sūdiņš darināts ar mīlestību, rūpīgi pakots (ak vai, man pilnīgi nospļauties uz šo daiļrunību), eko šmeko un citi apvārdojumi, kuri tik ļoti nezin kāpēc citus ietekmē.
27.01.2024 16:47 |
 
Reitings 667
Reģ: 03.11.2023
vainadzite @ 27.01.2024 16:47
Jau kādu laiku modē ir būt bezkaunīgam, drosmīgam un ar labām melošanas spējām. Visi tie kouči, kuri pārdod tukšu gaisu, neslikti pelna, tāpat kā citi plānā galdiņa urbēji. Un tikai tāpēc, ka uzdrošinās melot. Lētticīgo ir ļoti daudz, tad arī melo uz vella paraušanu. Arī citi izmanto melošanas stratēģiju pa labi un kreisi, sak, katrs sūdiņš darināts ar mīlestību, rūpīgi pakots (ak vai, man pilnīgi nospļauties uz šo daiļrunību), eko šmeko un citi apvārdojumi, kuri tik ļoti nezin kāpēc citus ietekmē.

Kāds tam sakars ar augstskolām?
27.01.2024 17:31 |
 
Reitings 90
Reģ: 31.10.2022
Džinga @ 27.01.2024 17:31

Kāds tam sakars ar augstskolām?

Kur loģiska uzdot tādu jautājumu? Jēga tāda, ka bez augstskolas diploma tie bezkaunīgie meļi sev var atrast labāku "darbu-iztiku", nekā tie, kuriem tas maģistrs kabatā un strādā par 800 eur.
27.01.2024 17:40 |
 
Reitings 166
Reģ: 14.07.2020
Ko jūs domājat par tipāžiem - kursa darba pircējiem?
29.01.2024 01:42 |
 
Reitings 215
Reģ: 28.02.2023
Artūrs77 @ 29.01.2024 01:42
Ko jūs domājat par tipāžiem - kursa darba pircējiem?

Besī. Man bija viena kursa biedrene, kura visus darbus pirka, arī mazāk nozīmīgus nekā kursa darbs vai bakalaura darbs. Viņa pat nekautrējās kursa čatā vai privāti rakstīt - cik man Tev jāsamaksā, lai Tu gribētu man uzrakstīt kursa darbu? Vai ir kāds, kurš grib nopelnīt izpalīdzot man? U.tml.
Kāpēc tad cilvēks mācās? Kāda jēga?
Un viņas kursa darbu atzina par plaģiātu, viņai bija 36% turnitin, bija arī pārrunas par eksmatrikulāciju, bet kaut kā šobrīd mācās arī maģistros. 🤷🏼‍♀️
29.01.2024 06:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits