Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kādēļ nerunā ar savām otrajām pusītēm?

 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Pienācis laiks, kad arī es sāku jaunu tematu. Interesē atbilde uz šo jautājumu un pati nekādīgi nevaru saprast.
Forumā bieži vien redzu attiecību jautājumus. Sarežģītas situācijas. Citreiz pat ne tik sarežģītas. Patiesībā bieži vien situācijas man šķiet diezgan smieklīgas un amizantas.
Un vienīgais par ko es tajā brīdī varu padomāt ir - kādēļ tu nepajautā savai otrajai pusītei? Tā ir atbilde! Uz ļoti daudziem attiecību jautājumiem, kas šeit tiek uzdoti atbilde ir saruna ar savu partneri.
Es zinu to, ka ja manās attiecībās veidotos foruma cienīga situācija, es apsēstos pie galda un ar savu draugu visu izrunātu līdz abi būtu tikuši pie secinājuma.
Lasot šādus tematus forumā pamanu to, ka sievietes (visbiežāk, tomēr sieviešu forums, bet arī vīrieši) tā vietā, lai pajautātu un izrunātos ar partneri, raksta šeit. Šeit neviens nezinās atbildi, mēs varam tikai spekulēt. Atbilde ir tava partnera galvā.
Jautājums: Kādēļ cilvēki nerunā ar savām otrajām pusītēm par jautājumiem, kas viņus nomāc viņu pašu attiecībās, bet meklē atbildes kaut kur galīgi citur?
11.01.2024 17:29 |
 
Reitings 226
Reģ: 02.01.2024
Komunicēt ir svarīgi. Esmu jau minējusi, ka tik daudzas attiecības izjūk tikai tāpēc, ka cilvēki nekomunicē, neizrunā uzreiz, ja ir kāda problēma, visu krāj sevī, pēc tam izgāž dusmas uz otra.
Bet šim visam ir arī otra negatīva puse. Zini kāda? Var būt tādas situācijas, ka viens no partneriem vēlas runāt, bet otrs negrib klausīties viņā. Viens, piemēram, stāsta otram problēmu, bet otrs sāk "ja jau esmu tik slikts/a, tad kāpēc tu esi ar mani, beidz čakarēt man smadzenes" utt. Un tālāk vienkārši vairs nav jēga mēģināt komunicēt, jo ir skaidrs, ka otrs pat necentīsies tevī ieklausīties un saprast.
11.01.2024 17:32 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Jauns profils. @ 11.01.2024 17:32
Komunicēt ir svarīgi. Esmu jau minējusi, ka tik daudzas attiecības izjūk tikai tāpēc, ka cilvēki nekomunicē, neizrunā uzreiz, ja ir kāda problēma, visu krāj sevī, pēc tam izgāž dusmas uz otra.
Bet šim visam ir arī otra negatīva puse. Zini kāda? Var būt tādas situācijas, ka viens no partneriem vēlas runāt, bet otrs negrib klausīties viņā. Viens, piemēram, stāsta otram problēmu, bet otrs sāk "ja jau esmu tik slikts/a, tad kāpēc tu esi ar mani, beidz čakarēt man smadzenes" utt. Un tālāk vienkārši vairs nav jēga mēģināt komunicēt, jo ir skaidrs, ka otrs pat necentīsies tevī ieklausīties un saprast.

Nu tas jau ir gaslighting un tādās attiecībās vispār nav jēgas būt. Ja kāds uzreiz saka ''Nu jā es jau vienmēr esmu tas sliktais'' taisnība ir, nav jēgas komunicēt, bet nav arī jēgas ar to cilvēku neko turpināt, jo viņš manipulē.
Kāda tad jēga no attiecībām, ja lietas netiek runātas, vaina vienmēr tiek novelta, viens otrā neklausās. Pilnīgi nekāda.
11.01.2024 17:49 |
 
Reitings 1401
Reģ: 19.05.2016
Dažreiz šīs tēmas var būt arī tiešām tikai lai uzzinātu, vai tu esi vai neesi idiots, kas tiek gaslaitots un kā ir citiem cilvēkiem. Varbūt tu dzīvo kaut kādā burbulī, kur kaut kāda uzvedība ir normāla un tev vajag lai cilvēki tev pasaka no malas - nē, šis nav ok.
11.01.2024 17:54 |
 
Reitings 14
Reģ: 03.01.2024
A kas skaitās tas, ka cilvēks noliedz to, ko viņš ir darījis un padara tevi par idioti? Tas ir tas gaslaitings vai tas ir kas cits?
11.01.2024 17:56 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Amanduciss @ 11.01.2024 17:56
A kas skaitās tas, ka cilvēks noliedz to, ko viņš ir darījis un padara tevi par idioti? Tas ir tas gaslaitings vai tas ir kas cits?

Tā ir gandrīz vai definīcija gaslaitingam. Kad katru sūdu atrod kā pārvērst uz tevi.
Piemēram, ''Tu atradi manas sarakstes telefonā ar citām meičām? Ko tu lien manā telefonā? Kur ir privātums? Tās ir manas privātās ziņas.'' Un tad kaut kādi meli un attaisnojums, lai TEORĒTISKI viņš nav vainīgs.
11.01.2024 18:11 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
Mūsdienās laikam joprojām daudzi tiek mācīti savas emocijas, pārdzīvojumus, nepatiku paturēt pie sevis nevis ar to dalīties un tad nu viss tiek norīts, partnerim paprasot tikai virspusējus jautājumus. Toties anonīmam forumam var brīvi visu stāstīt.
Nu tas mans minējums, nezinu. Es arī par šo brīnos.
Mans partneris arī attiecību sākumā nebija "runājams", asi, sāpīgi uztvēra kritiku, bet esam to atrisinājuši un runājam par savām problēmām paši.
11.01.2024 19:39 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Viens, kas iešaujas prāta ir tas, saprast vai pats nepārreaģē konktētajā gadījumā.
Otrs, partneris nav gatavs īsti konstruktīvai sarunai, un tad sāc domāt, vai tu gadījumā nepārreaģēji.
Trešais, vnk pačīkstēt, jo reizēm tā ir vieglāk, piedevām anonīmi, kas vsp ir izslēdz iespēju, teju izslēdz, ka čīkstēšana aizies līdz minētajam partnerim, kas atkal uzskrūvēsies.
Kaut kā tā, tie varētu būt biežākie iemesli, kas man iešaujas prātā.
11.01.2024 20:17 |
 
Reitings 79
Reģ: 14.12.2023
Ir cilvēki, kuri vienkārši nemāk izrunāties, nespēj, jo galīgi nesakrīt temperamenti un dzīves filozofija.
Manai draudzenei ex, bērna tēvs, ir tāds, kurš nespēj un neprot izrunāties, bet tai pat laikā viņš apzinās, ka katrs viņa pateiktais vārds var būt kā lode viņa pierē un bumerangs.
Domāju, ka daudzi pāri nevar izrunāties pat gribēdami, jo ir sapratuši, ka tas neaizvedīs pie veselīga kompromisa, tikai saasinās situāciju vēl vairāk. Manuprāt, tā ir problēma “tu mani dzirdi - bet tu manī neklausies”. Tādās attiecībās diemžēl ir daudzi, un tā, manuprāt, lielākoties ir partneru nesaderība, kur neviens padomdevējs vai cits labvēlis nespēs līdzēt.
Atbilžu meklēšana forumos ir tiekšanās pēc katram nepieciešamā sabiedrības atbalsta vai iedrošinājuma par personīgās nostājas pareizību, kas savā ziņā paceļ pašapziņu, bet citus pat iedrošina spert radikālus soļus tajās pašās attiecībās.
12.01.2024 01:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!