Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nelielas kāzas - Jūsu pieredze, ieteikumi

 
10 gadi
Reitings 218
Reģ: 14.01.2012
Sveikas dāmas!
Šogad/nākamgad plānojam precēties un abi esam nolēmuši par labu nelielām kāzām. Tas arī viss, ko paspējām saskaņot, jo bildinājums bija pavisam nesen. :D
Taču, lai gan nevēlamies lielas kāzas, nevēlamies arī vienkāršu sarakstīšanos. Gribētos, lai tā diena paietu tā īpaši. Viesu skaits būs max 15-20.
Teikšu godīgi, šobrīd arī ir neliels apjukums, jo nav vēl sanācis baigi iedziļināties kāzu organizēšanas procesā un nemaz nezinu ar ko sākt, ko darīt, kur vērsties. Nav man pieredzes precību jomā. :D
Tāpēc būšu ļoti pateicīga par jūsu pieredzēm, ieteikumiem attiecībā uz mazo kāzu formātu, to scenārijiem, kā arī visu, kas ir saistīts ar formalitātēm - kur, kas, kādā termiņā jāiesniedz/jāpiesaka! :)
06.01.2024 21:25 |
 
Reitings 13
Reģ: 25.12.2023
Apsveicu ar gaidāmo notikumu! 😊
Tātad, primāri jāsaprot kur gribat precēties. Baznīcā, dzimtsarakstu nodaļā vai ārpus, kādā īpašā vietā. No tā izriet kas jādara tālāk ar oficiālo daļu. Izdomājiet mēnesi kurā laulāsieties jau tagad. Tad arī zināsiet uz kuru laiku sarunāt vadītāju, mūziku, ceremoniju, ēdinātājus, dekorātorus utt.
Nākamais ko jāsaprot, vai gribat viesu māju vai tikai pasēdēšanu kādā banketa zālē un visi tajā pašā dienā dodas mājup. Jebkurā no gadijumiem iesaku veidot viesu sarakstu, skaitīt cik tur beigu beigās sanāk un tad arī meklēt telpas svinībām uz attiecīgo kapacitāti.
Kad esat sapratuši ko gribat augstākminētajos ietvaros, iesaku jau uzreiz sarunāt telpas, dekoratoru, vadītāju (ja vien jums nebūs vedēji kas organizēs visu vakaru), mūziku un ēdinātājus. Parasti viesu mājas iesaka gan ēdinātājus gan dekoratorus. Iesaku izmantot, jo viņi parasti sadarbojas gadiem un zina visu pēc izmēriem.
06.01.2024 21:32 |
 
Reitings 69
Reģ: 06.12.2022
1. Ja pareizi atceros tad iesniegums dzimtsarakstu nodaļa jāiesniedz ne ātrāk kā 6 mēnešus pirms vēlamā datumā. Jāiziet un jāuzraksta iesniegums par vēlmi precēties
2. Tad var sākt meklēt viesu namu, vietu kur gribas svinēt. Mēs izvēlējāmies šķūnī tāpēc cena nebija milzīga.
Uzaicināt vedējus un saprast vai uzticēsiet vadīt kāzas viņiem vai citai speciālai personai.
3. Ja gribas šūt nevis pirkt gatavu kleitu tad jādara laicīgi. Vīram uzvalku var atrast Mans drēbju skapis. Konsultantes palīdzēs.
4. Atrast ēdinātājus, traukus utt
5. Muzika
6. Dekorācijas var pats pēc iespējas pasūtīt laicīgi aliexpress
7. Sev visādi aksesuāri kaa matu rota, plīvurs, tas štruntiņš ko liek uz kājas, kurpes, ja gribas speciāli nopirkt kāzu apakšveļu, apģērbu kāzu rītam.
8. Fotogrāfs
9. Kūka
10. Make up un frizieris
11. Gredzeni. Piemēram izdevigus variantus atradu veikalos kas ir lielveikalos izvietoti.
Tas galvenokart viss. Iesaku palasīt blogus par kāzu rīkošanu, var daudz laba uzzināt. Kad sāksi pa vienai lietai kārtot tad sapratīsi vēl visādus sīkumus, ko vajag. Galvenais uztaisīt sarakstu un sarakstīt visu,lai nekas neaizmirstas. Ir arī atsevišķi blogi kur aprakstīti pilnīgi visi soli.
Mums scenārijs bija šāds - sarakstīšanās, fotosesija, speciāla pieturvieta muzejā ar uzdevumiem( tādus pakalpojuma sniedzējus piedāvā) pa ceļam uz viesību vietu ciemiņiem bija jānofilmē dažādi uzdevumi, ko vēlāk vakarā mums radīja, tad jau viesu namā vedēji pārņēma visu atrakciju vadību un tā nu vakars arī pagāja.
06.01.2024 21:40 |
 
Reitings 13
Reģ: 25.12.2023
Jā, aizmirsu pieminēt mūziku! ☝️
Vispār es šobrīd pati tam eju cauri tā kā vari rakstīt arī privāti. 🙂
06.01.2024 21:44 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Ja piesakās Dzimtsarakstu nodaļā, tad apprecēties var jau pēc mēneša, bet, lai salaulātos baznīcā, jāpabeidz pirmslaulību kursi.
06.01.2024 21:46 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Twisted @ 06.01.2024 21:40
1. Ja pareizi atceros tad iesniegums dzimtsarakstu nodaļa jāiesniedz ne ātrāk kā 6 mēnešus pirms vēlamā datumā. Jāiziet un jāuzraksta iesniegums par vēlmi precēties
2. Tad var sākt meklēt viesu namu, vietu kur gribas svinēt. Mēs izvēlējāmies šķūnī tāpēc cena nebija milzīga.
Uzaicināt vedējus un saprast vai uzticēsiet vadīt kāzas viņiem vai citai speciālai personai.
3. Ja gribas šūt nevis pirkt gatavu kleitu tad jādara laicīgi. Vīram uzvalku var atrast Mans drēbju skapis. Konsultantes palīdzēs.
4. Atrast ēdinātājus, traukus utt
5. Muzika
6. Dekorācijas var pats pēc iespējas pasūtīt laicīgi aliexpress
7. Sev visādi aksesuāri kaa matu rota, plīvurs, tas štruntiņš ko liek uz kājas, kurpes, ja gribas speciāli nopirkt kāzu apakšveļu, apģērbu kāzu rītam.
8. Fotogrāfs
9. Kūka
10. Make up un frizieris
11. Gredzeni. Piemēram izdevigus variantus atradu veikalos kas ir lielveikalos izvietoti.
Tas galvenokart viss. Iesaku palasīt blogus par kāzu rīkošanu, var daudz laba uzzināt. Kad sāksi pa vienai lietai kārtot tad sapratīsi vēl visādus sīkumus, ko vajag. Galvenais uztaisīt sarakstu un sarakstīt visu,lai nekas neaizmirstas. Ir arī atsevišķi blogi kur aprakstīti pilnīgi visi soli.
Mums scenārijs bija šāds - sarakstīšanās, fotosesija, speciāla pieturvieta muzejā ar uzdevumiem( tādus pakalpojuma sniedzējus piedāvā) pa ceļam uz viesību vietu ciemiņiem bija jānofilmē dažādi uzdevumi, ko vēlāk vakarā mums radīja, tad jau viesu namā vedēji pārņēma visu atrakciju vadību un tā nu vakars arī pagāja.

Šeit secība ir galīgi garām. Ja ir vēlme precēties vasarā un nedēļas nogalē, tad visu darīt pēc iesnieguma dzimtsarakstu nodaļā, ir KRIETNI par vēlu.
06.01.2024 22:21 |
 
Reitings 421
Reģ: 03.09.2023
Daudz kas atkarīgs no tā, kad vēlaties precēties. Piemēram, lielākai daļai viesu māju un muzikantu ir pieraksts jau gadu uz priekšu. Tagad mēģināt ,ko sarunāt tieši vasaras sezonā varētu būt grūti.
06.01.2024 22:32 |
 
10 gadi
Reitings 726
Reģ: 13.01.2011
Vajag mazliet saprast, ko tieši tu gribi. Vai klasiskās kāzas ar mazu viesu skaitu. Vai piemēram salautāties un noīrēt sev un visiem restorānu kur pavadīt atlikušo vakaru.
Ar vai bez naktsmājām viesiem/jums. Te manuprāt ir tik daudz varianti, ka lai tev ieteiktu variantus. Jāsaprot uz kuru pusi tu pati vairāk skaties.
Mums kāzas bija Rīgā. Salaulājāmies un pēc tam devāmies visi uz restorānu kurš bija rezervēts mums. Un tad mēs tur pat palikām viesnīcā divas naktis. Otrā dienā izstaigājām Rīgu, aizgājām uz spa. Bijām 21 cilvēks, kopā skaitot ar mums.
06.01.2024 22:41 |
 
Reitings 39
Reģ: 02.07.2023
Mums bija salīdzinoši mini kāzas (pieredze no Rīgas). No rīta sarakstījāmies DzSN tikai ar lieciniekiem, pēc tam ar lieciniekiem bijām paēst pusdienas restorānā. Vakaram bijām rezervējuši kokteiļu bāra telpas ar vakariņām un uzkodām + 2 dzērieniem (pēc tam viesi varēja iegādāties dzērienus pie bāra, ja bija tāda vēlme) un DJ. Šis maksāja 2000 EUR, kopā bija 30 personas. Svinības notika darba dienā un beidzās pusnaktī. Bija lieliski - mierīgi, forši, sirsnīgi, nepiespiestā atmosfērā, bez klasiskā kāzu balagāna.
06.01.2024 22:50 |
 
Reitings 403
Reģ: 14.01.2020
Man bija nelielas kāzas. Toreiz bija liela mīlestība un mazs budžets 😁 man patika! Es nekad negribētu izšaut 2 dienās 10 k. Mēs ar vīru bijām vedēji plašām kāzām un no līgavas jau 1.dienā vakarā dzirdēju - ir tik jocīgi, ka gadu un pat vairāk plāno, gatavojies, krāj naudu un tā izdeg 2 dienās - uz tas ir viss?! Kāzas viņai bija skaistas, tim izšķīrās jau pirmajos gados. Tik stulbi! Vairākus tādus pārus xinu. Skumji.
Ja es precētos tagad, es precētu to pašu savu vīru, joprojām minimālās kāzās, lai arī tagad varam atļauties arī plašu vērienu, bet svinību vietā laisti ceļojumā. Barot radu masas 2 dienas, taisīt svētkus viņiem un piķot par to visu - paldies, not for me.
Mums bija baznīcā, pēc tam pusdienas kafejnīcā ar radiem ap 20 cilv., un tad ar jauniešiem prom tusēties. Vīra māte toreiz piedāvāja pie sevis lauku mājā klāt galdus un kā saka latviskā garā. Negribēju tā - ne tās mičošanas ne pārējās izrādes priekš citiem. Un ar visu to savā kāzu dienā jutos ļoti laimīga, skaista un piepildīta.
06.01.2024 23:08 |
 
10 gadi
Reitings 3171
Reģ: 29.01.2009
Pirmkārt, apsveicu ar notikumu!
Otrkārt, iesniegums par laulību ir jāiesniedz vismaz 1 mēnesi (vai max 2) pirms laulībām- šo var pārbaudīt likumā. 6 mēneši, ja nemaldos, ir par to, ka tajā laikā jāstājas laulībā (vai savādāk izziņa nav derīga).
Un tālāk, manuprāt, galvenais jautājums par formātu. Ok, cilvēku skaitu esat sapratuši, bet ir vēl citas nianses (vai gribat, lai ir tikai klāt ceremonijā, vai ballīti (tajā vakarā vai palikšanu utt), vai kādu izbraucienu, īsu pasēdēšanu pēc ceremonijas utt utjp). Man, piemēram, atšķīrās viedoklis ar vīru un atradām kompromisu.
Otrs galvenais jautājums ir, manuprāt, par budžetu. Cik gribat un cik varat tērēt; vai piem.vecāki grib iesaistīties utt. .
Un tad tālāk par to, kas tev un topošajam vīram ir svarīgs- vieta, fotogrāfs, datums vai citas lietas. No tā tad sāc un liec kopā to, kas pieejams.
07.01.2024 02:10 |
 
10 gadi
Reitings 3171
Reģ: 29.01.2009
Un es neiespringtu par komentāriem "labāk būtu aizlidojuši kur atpūsties" vai "iztikām bez lielu kāzu balagāna". Viss būs tā kā to tu un topošais gribēsiet un izplānosiet.
Mēs saderinājāmies tieši pirms ļoti liela ceļojuma un šķita, ka naudas nepietiks. BS, beigās pietika gan kāzām (jā, bija virs 10k), gan pēc tam iegādājāmies jaunu mašīnu un vēl dzīvokli- viss jāskatās konkrētā gadījumā. Tāpat mums bija vidējas kāzas - 35-40 cilvēki uz 2 dienām. Nebija nekas no parastā kāzu balagānu- ne guļbaļu ēkas telpas, ne standarta mičošana, ne stulbās parastās kāzu izdarības. Superīgi pavadījām laiku ar tuvākajiem - ģimeni un draugiem un ne mirkli nenožēloju, ka kāzas izmaksāja tik, cik izmaksāja.
07.01.2024 02:25 |
 
Reitings 2738
Reģ: 05.09.2023
Londine @ 06.01.2024 23:08
Man bija nelielas kāzas. Toreiz bija liela mīlestība un mazs budžets ? man patika! Es nekad negribētu izšaut 2 dienās 10 k. Mēs ar vīru bijām vedēji plašām kāzām un no līgavas jau 1.dienā vakarā dzirdēju - ir tik jocīgi, ka gadu un pat vairāk plāno, gatavojies, krāj naudu un tā izdeg 2 dienās - uz tas ir viss?! Kāzas viņai bija skaistas, tim izšķīrās jau pirmajos gados. Tik stulbi! Vairākus tādus pārus xinu. Skumji.
Ja es precētos tagad, es precētu to pašu savu vīru, joprojām minimālās kāzās, lai arī tagad varam atļauties arī plašu vērienu, bet svinību vietā laisti ceļojumā. Barot radu masas 2 dienas, taisīt svētkus viņiem un piķot par to visu - paldies, not for me.
Mums bija baznīcā, pēc tam pusdienas kafejnīcā ar radiem ap 20 cilv., un tad ar jauniešiem prom tusēties. Vīra māte toreiz piedāvāja pie sevis lauku mājā klāt galdus un kā saka latviskā garā. Negribēju tā - ne tās mičošanas ne pārējās izrādes priekš citiem. Un ar visu to savā kāzu dienā jutos ļoti laimīga, skaista un piepildīta.

Autore prasa reāli kas ir jādara, bet tu atradi vietu palielīties ar savām mazbudžeta kāzām. 😅
07.01.2024 06:18 |
 
Reitings 2738
Reģ: 05.09.2023
Otrkārt, iesniegums par laulību ir jāiesniedz vismaz 1 mēnesi (vai max 2) pirms laulībām- šo var pārbaudīt likumā. 6 mēneši, ja nemaldos, ir par to, ka tajā laikā jāstājas laulībā (vai savādāk izziņa nav derīga).
Iesniegums derīgs pus gadu. Laulību drīkst noslēgt 31 dienu pēc laulības noslēgšanas iesnieguma iesniegšanas.
07.01.2024 06:22 |
 
Reitings 2738
Reģ: 05.09.2023
joselyn @ 07.01.2024 02:25
Un es neiespringtu par komentāriem "labāk būtu aizlidojuši kur atpūsties" vai "iztikām bez lielu kāzu balagāna". Viss būs tā kā to tu un topošais gribēsiet un izplānosiet.
Mēs saderinājāmies tieši pirms ļoti liela ceļojuma un šķita, ka naudas nepietiks. BS, beigās pietika gan kāzām (jā, bija virs 10k), gan pēc tam iegādājāmies jaunu mašīnu un vēl dzīvokli- viss jāskatās konkrētā gadījumā. Tāpat mums bija vidējas kāzas - 35-40 cilvēki uz 2 dienām. Nebija nekas no parastā kāzu balagānu- ne guļbaļu ēkas telpas, ne standarta mičošana, ne stulbās parastās kāzu izdarības. Superīgi pavadījām laiku ar tuvākajiem - ģimeni un draugiem un ne mirkli nenožēloju, ka kāzas izmaksāja tik, cik izmaksāja.

Par savām kāzām varu teikt pilnībā to pašu. Mums arī sanāca ap 10k, 30 viesi. Dzimtsarakstos apprecējàmies, tad braucām uz viesu māju. Nekādu stulbu mičošanu klasiskajā izpratnē, nekādu lomu dalīšanu un perversu atrakciju. Kāzu vadītājs bija jestrs, savā stilā ievadīja sievas un vīra kārtā. Nenožēloju ne sekundi. Nekad neteiktu ka man būtu žēl 10k priekš kāzām un viesiem. Tur jau sākumā jāsaprot ko gribas un ko nē, nevis pēc tam nonievelēt to visu. Nestādos priekšā kā jūtas viesi kuriem to saka. Ja grib mazas kāzas, tad forši. Bet nonievelēt lielas un saukt par balagānu... nu laikam tad tomēr tās mazās nav bijušas labākas, ja neviens naudu no maka ārā nerauj tām lielajām, bet tomēr gribas mētāt akmeņus cita dārziņā.
07.01.2024 06:34 |
 
Reitings 215
Reģ: 28.02.2023
Padalos ar savu pieredzi, varbūt noder. Nesen biju uz kāzām, ļoti mazām, tikai ģimene un divi liecinieki, kopā bijām 11 cilvēki (ieskaitot jauno pāri). No sākuma bija īsa ceremonija dzimtsarakstu nodaļā, ar to arī oficiālā daļa beidzās. Pēc tam, no plkst. 11:30-16:30 bija fotografēšanās dažādās lokācijās. Galvenokārt fotografējās jaunais pāris, ik pa brīdim varēja kopbildes arī uztaisīt. BET, absolūti neviens nebija aizdomājies par uzkodām šajā laika posmā. Bija dzērieni - mazie šampanieši, bet, piemēram, man kā cilvēkam, kurš nelieto alkoholu un vēl jo vairāk, ka pati sēdēju pie stūres, šampanietis nederēja. Tā pat, man likās, ka būtu bijis vērts padomāt par izklaidēm visiem, kamēr bija tā fotogrāfēšanās, jo mēs vienkārši vilkāmies visur līdzi un sēdējām un gaidījām. Es šo 5 stundu laikā biju ļoti izbesijusies, galvenokārt, jo nebija ēsts. Tāpat arī tā garlaicība.
Pēc tam gan devāmies uz restorānu, bet teikšu godīgi, man vairs negribējās, es ātrāk gribeju tikt mājās un lai viss beidzas!
07.01.2024 06:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits