Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Omes

 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Esat pamanījuši, ka vecmāmiņas paliek arvien modernākas? Nesaku, ka būtu noteikts vecums, kurā būtu jāpārstāj sevi kopt un jājūtas vecai. Tas ir labi, ja pat 70 gados kopj sevi, ir aktīvs dzīvesveids, laba figūra utt. Runa ir par to, ka, piemēram, manā bērnībā ome adīja zeķes, gatavoja visādus ziemas gardumus, vienmēr sagaidīja mani ar ēdienu. Tagad mana bērna ome sēž telefonā, ne ada, ne gatavo kaut ko, pat ar lielu lūgšanos piekrīt pieskatīt mazbērnu.
30.12.2023 11:37 |
 
Reitings 17
Reģ: 26.12.2023
Jap,mana ome ari sez tiktoka. Baigi neliekas ne zinis par mums mazberniem. Uzraksta tik svetkos.
30.12.2023 11:39 |
 
Reitings 17
Reģ: 26.12.2023
Masa paludza savu bernu omei uz paris stundam pieskatit. Vina ar tadu niknumu piekrita lai gan berns ir mierigs.
30.12.2023 11:40 |
 
Reitings 221
Reģ: 04.12.2023
Tas nav moderni, tā ir nolaidība un slinkums. Degradācija piemeklējusi ne tikai jaunos, bet arī omes.
30.12.2023 11:44 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Sisja @ 30.12.2023 11:44
Tas nav moderni, tā ir nolaidība un slinkums. Degradācija piemeklējusi ne tikai jaunos, bet arī omes.
Jo ome Tev ir kaut ko parādā tikai tāpēc, ka veca? Ja es neadīju jaunībā un netaisīju konservus, es to nesākšu darīt pensijā, vecumā cilvēki ir "nemoderni" nevis tāpēc, ka ir "omes uzvedības cheklists", bet tāpēc, ka ap kaut kādu laiku atklāt neko jaunu vairs nešķiet interesanti. Un, ja Tava ome negrib satikties un auklēt Tavus bērnus, varbūt Tu esi viņai piegriezusies, viņa neuzskata, ka vecums liek viņai pēkšņi kļūt par bezmaksas aukli un novecojusī xgen paaudze arī ir no tās jau, kuri ir pārāk noguruši pakļauties kaut kādām sabiedrības normām. A Tu gaidi, kad Tev adīs zeķes un ceps pīrāgus? Cep/adi pati!
30.12.2023 11:54 |
 
Reitings 675
Reģ: 03.11.2023
Pašas varam sēdēt telefonos un nemarinēt gurķus, bet omai gan smartphounus jāņem nost un adīkli rokā? 😀😀
Nu bļin mamašas, šito iedomību
30.12.2023 11:56 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Ojoj, kā uzvilkās. :D Sākšu ar to, ka bērnu paprasu pieskatīt labi, ja reizi 2 mēnešos un uz pāris stundām, bet jau tad psiho. Un es tikai minēju, ka mana ome marinēja viskautko, nevis ka tagad omēm tas jādara. Es minēju, ka vienkārši negatavo neko. Bērns paliek pie viņas, bet nekas netiek pagatavots, tikai telefonā sēž. Es māku gatavot jā un nesēžu vislaik telefonā, kāds sakars? Runa ir par to, kad tiek aizbraukts pie omes un viņa neko nedara nejau ka viņai katru dienu bērns jāskatās un katru dienu jāved mums ēdiens.
30.12.2023 12:01 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Ijaa @ 30.12.2023 12:01
Ojoj, kā uzvilkās. :D Sākšu ar to, ka bērnu paprasu pieskatīt labi, ja reizi 2 mēnešos un uz pāris stundām, bet jau tad psiho. Un es tikai minēju, ka mana ome marinēja viskautko, nevis ka tagad omēm tas jādara. Es minēju, ka vienkārši negatavo neko. Bērns paliek pie viņas, bet nekas netiek pagatavots, tikai telefonā sēž. Es māku gatavot jā un nesēžu vislaik telefonā, kāds sakars? Runa ir par to, kad tiek aizbraukts pie omes un viņa neko nedara nejau ka viņai katru dienu bērns jāskatās un katru dienu jāved mums ēdiens.
Varbūt viņa negrib NEKAD pieskatīt un NEKO negrib gatavot! Viņa ir savus bērnus izaudzinājusi, kāpēc viņa tagad ir spiesta Tavus pieskatīt tikai tāpēc ka "ome". Pensijai jābūt laikam, kad beidzot var dzīvot tikai sev, daudziem varbūt gribās mazbērnus uzcināt, citiem negribās.
30.12.2023 12:05 |
 
Reitings 1130
Reģ: 13.11.2023
Ome savus bērnus izaudzināja, viņai nav jāaudzina mazbērni. Protams, ja viņai patīk ņemšanās ar bērniem (spēlēties utt.), tad ar prieku pieskatīs, bet ne visām sievietēm tas patīk. Katrs savus bērnus dzemdē sev un nevienam (arī omēm) nav pienākums tos pieskatīt bez atlīdzības.
Ome savos laikos dzīvojusi bez ērtībām - pamperiem (noņemšanās ar bērniem bija grūtāka), iespējas ieiet veikalā un nopirkt zeķubikses (preču deficīts), iespējas lasīt un skatīties, ko grib (cenzūra, dzelzs priekškars). Pietiekami noņēmusies mazgāt autiņus, gatavot ēst, plānot maltītes no tā, kas pieejams, lai visiem pietiek. Grib izmantot iespējas, kas ir mūsdienās, tai skaitā nešmorēt pašai pelmeņus, ja var nopirkt pusfabrikātus vai pasūtīt cita paštaisītos. Grib uzzināt kaut ko ārpus sava burbuļa, izmantojot internetu.
Šis ir ļoti vispārināts skatījums, bet, manuprāt, aptuveni tā ir (protams, katrs gadījums individuāls).
Protams, jārunā arī par vecumu - pensionēšanās vecums ir liels, daudzas omes vēl strādā, jo nauda no kokiem nekrīt, un viņām ikdiena tikpat aizņemta, cik jaunākiem cilvēkiem un tāpat kā jaunākiem brīvajā laikā grib atpūsties vai pievērsties sev. Ir cilvēki, kas saņem pensiju, bet tāpat piestrādā, jo inflācija un naudu vajag.
Es gribētu, lai visi veci cilvēki (kuri ir strādājuši) saņem tādu pensiju, lai var dzīvot kā veci cilvēki ārzemēs - ceļot, baudīt dzīvi. Diemžēl realitāte nav tik rožaina.
30.12.2023 12:22 |
 
Reitings 21734
Reģ: 18.08.2022
Ijaa @ 30.12.2023 12:01
Ojoj, kā uzvilkās. :D Sākšu ar to, ka bērnu paprasu pieskatīt labi, ja reizi 2 mēnešos un uz pāris stundām, bet jau tad psiho. Un es tikai minēju, ka mana ome marinēja viskautko, nevis ka tagad omēm tas jādara. Es minēju, ka vienkārši negatavo neko. Bērns paliek pie viņas, bet nekas netiek pagatavots, tikai telefonā sēž. Es māku gatavot jā un nesēžu vislaik telefonā, kāds sakars? Runa ir par to, kad tiek aizbraukts pie omes un viņa neko nedara nejau ka viņai katru dienu bērns jāskatās un katru dienu jāved mums ēdiens.

Diemżēl te nav nekāda sakara ar vecumu,bet gan personību.
Es tiešăm zinu vairākus gadījumus,kad omes negrib pieskatīt pat ne uz pāris h savus mazbērnus un no vienas puses jaunajiem ir jāiemācās to respektēt.
Galu galā bẽrnus dzemdējam sev nevis omēm.
Ieteiktu izvēlēties aukli,kas gan pieskatĩs gan pagatavos ēst ja nepieciešams un omi vienmēr var apmciemot tikai uz svētkiem,lai butu kaut kāds kontakts.
30.12.2023 12:27 |
 
Reitings 1130
Reģ: 13.11.2023
Un tas ir ļoti apsveicami, ka veci cilvēki ir atvērti jaunajam - telefoniem, internetiem, ceļojumiem utt., jo ir tādi veci cilvēki, kas dzīvo pieticīgi, pat ja bērni, mazbērni varētu atļauties nodrošināt labus apstākļus. "Ko tad es, man jau pietiek ar mazumiņu" - šis dzirdēts pat par mazmājiņu ārpus mājas, kad bērni grib ierīkot normālu vannasistabu mājā (gadījums nav manā ģimenē).
30.12.2023 12:29 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Pieskatīt labi, ja vienu reizi 2 mēnešos uz 3-4h ir mazbērna audzināšana? :D Tā ir parasta pieskatīšana, paciemošanās. Nu ok, ok, es vienkārši nesaprotu pati, kā es varētu bērnam atteikt pieskatīt savu mazbērnu nedaudz, ja ir tāda nepieciešamība.
30.12.2023 12:35 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Un neuzskatu, ka omēm nokristu rokas, ja pa tām 3h kaut ko pagatavotu mazbērnam, kurš vēl pats ir par mazs gatavošanai.
30.12.2023 12:37 |
 
Reitings 675
Reģ: 03.11.2023
Ijaa @ 30.12.2023 12:37
Un neuzskatu, ka omēm nokristu rokas, ja pa tām 3h kaut ko pagatavotu mazbērnam, kurš vēl pats ir par mazs gatavošanai.

Nu ja negrib, tad negrib vākt tavu bērnu, kāpēc tas viņai ir pienākums? 😀
30.12.2023 12:41 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Džinga @ 30.12.2023 12:41

Nu ja negrib, tad negrib vākt tavu bērnu, kāpēc tas viņai ir pienākums? ?
Man sāk šķist, ka problēma ir ne tik daudz ar pašas omes vēlmēm, bet ar to, ka Ijaa un viņas sīkais ir nepanesami cilvēki.
30.12.2023 12:48 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Jupiter @ 30.12.2023 12:48
Man sāk šķist, ka problēma ir ne tik daudz ar pašas omes vēlmēm, bet ar to, ka Ijaa un viņas sīkais ir nepanesami cilvēki.

Haha. Tad jau visi trīs viņas bērni ir nepanesami cilvēki, jo viņa gan bērnus atteicās audzināt, viss bija uz tēva. Gan mazbērnus atsakās kādreiz pieskatīt ārkārtas situācijā. :D Bet Tu, Jupiter, neizcelies ar intelektu, tāpec skaidrot nav jēga.
30.12.2023 12:50 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Ijaa @ 30.12.2023 12:50

Haha. Tad jau visi trīs viņas bērni ir nepanesami cilvēki, jo viņa gan bērnus atteicās audzināt, viss bija uz tēva. Gan mazbērnus atsakās kādreiz pieskatīt ārkārtas situācijā. :D Bet Tu, Jupiter, neizcelies ar intelektu, tāpec skaidrot nav jēga.
Vēl jo vairāk - ja neaudzināja savējos, kurš Tev lika domāt, ka gribēs audzināt mazbērnus???
30.12.2023 12:55 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Jupiter @ 30.12.2023 12:55
Vēl jo vairāk - ja neaudzināja savējos, kurš Tev lika domāt, ka gribēs audzināt mazbērnus???

AUDZINĀT un PIESKATĪT ir atšķirīgas lietas. Audzināšana ir, ka mazbērni dzīvo pie viņas, viņa viņus uztur, katru dienu ir ar viņiem, bet pieskatīt pāris reizes gadā uz 3h tā nav audzināšana.
30.12.2023 12:58 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Ijaa @ 30.12.2023 12:58

AUDZINĀT un PIESKATĪT ir atšķirīgas lietas. Audzināšana ir, ka mazbērni dzīvo pie viņas, viņa viņus uztur, katru dienu ir ar viņiem, bet pieskatīt pāris reizes gadā uz 3h tā nav audzināšana.
Ja viņa ir tik šausmīga un negrib pieskatīt, ne audzināt, ne taisīt ēst - kāpēc Tu savu bērnu pat gribētu viņai uzticēt? Tā kā Tu dzīvotu kaut kādā sapņu pasaulē, kur omēm ir kaut kā jāuzvedās un kad Tava neuzvedās tad tas ir kaut kāds system error Tev smadzenēs.
30.12.2023 13:01 |
 
Reitings 17
Reģ: 26.12.2023
Daudzas omes ir vecas egoistes. Ok nav jaapieskata radiem radu beerni bet ome ir otraa maate nevis kaut kaads taals radinieks. Nu blin, pieskatiit uz paaris h, arprats kada katastrofa tai vecenei. Vsp neuzskatu, ka veci cilveeki ir jaaciena vecuma deel. Daudzi tie vecie ir riebigi, pretigi baumotaji kuri domaa ka ir gudraki tikai taapeec, ka vini ir vecaaki gados.
30.12.2023 13:04 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Katrs savas vecumdienas pavada kā grib.
Ja negrib gatavot var aizvest jau gatavu ēdienu gan vecmammai ,gan bērniem, lai atliek, tikai uzsildīt.
Ja negrib pieskatīt, tad nevajag vest bērnus un atstāt pie tāda cilvēka, kas to vispār nevēlas.
Tad jau visi trīs viņas bērni ir nepanesami cilvēki, jo viņa gan bērnus atteicās audzināt, viss bija uz tēva.

Svešus bērnus vēl mazāk gribas pieskatīt, ja pat savus negribēja vaktēt.
30.12.2023 13:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits