Cik jāpelna lai būtu normāla ģimene?

 
Reitings 32
Reģ: 23.11.2023
Darbā viens kļuva par tēvu un es ar savu "negatīvismu" iesāku diskusiju par to cik būtu jāpelna lai būtu normāla funkcinējoša ģimene, un vecāki nevis būtu novergojušies pelēki dēļ bērna bet finances būtu gana lai pietiek gan bērnam gan savai labklājībai? Viņi man saka ka ar tā čaļa algu (pēc nodokļiem 700) pietiekot, Es atkal uzskatu lai normāli dzīvotu un bērnu audzinātu vajag vismaz 3000 eiro, viss kas ir zem tā ir knapināšanās. Jo es uzskatu ja cilvēks vēlās veidot ģimeni viņam ir jābūt gana lieliem ienākumiem lai pietiktu tā bērna audzināšanai, barošanai, drēbem, saviem hobijiem un brīvā laika pavadīšanai, privātā auto uzturēšanai, visiem rēķiniem, un no tiem ienākumiem ir vēl jāpaliek pāri, protams ēdienam un kādiem neparedzētiem gadījumiem. 700 eiro pat 1000 eiro, pat 1500 eiro tam ir krietni par maz.
kā jūs uz to skataties?
05.12.2023 15:15 |
 
Reitings 2764
Reģ: 05.09.2023
Luusis @ 06.12.2023 15:09
es te palasu man liekas ka daudzas dzīvo pasakā, vai arī uzskata ka knapināties ir normāla pieaugušo dzīve tā tam jābūt citu variantu nav. Daudzas arī skatos nesaprot ka tēma bija nevis tikai par bērna uzturēšanu. ja varbut ja pats staigā caurās apenēs un ēd roltonu tad par tiem 700 eiro menesī pietiks bērna audzināšanai. Runa bija par to cik daudz jāpelna lai uzturētu gan bērnu gan savas vajadzibas, abus kopā nevis izvēlēties vienu.

Tik, cik tu nekad nenopelnīsi. Turklāt diez kapēc tev vispār šis temats tā imponē, ja jau nekad neesi vēlējies bērnu? Netaktiski ir līst sarunā ar savu viedokli par to, kā jāaudzina un jāaprūpē bērns, ja pašam ne tādu nav, ne arī tādus gribi.
06.12.2023 15:11 |
 
Reitings 32
Reģ: 23.11.2023
Elizabeteputnos @ 06.12.2023 15:01
es apšaubu, ka tu saproti cik izmaksā bērns. Pagooglē pamperu cenas, vai, kad bērns sāk iet skolā - cik maksā skolas lietas. Ziemas kombinezons, zābaki un tādas lietas. Ja vecāki strādā abi, tad vajadzēs aukli, jo skola 1-4 klasei beidzas ap 2 dienā, kur tad bērnu liks? Kā jau teicu - varēt jau var visu, tak arī basām kājām galu galā var kaut kā staigāt, vai ne?
es te palasu man liekas ka daudzas dzīvo pasakā, vai arī uzskata ka knapināties ir normāla pieaugušo dzīve tā tam jābūt citu variantu nav. Daudzas arī skatos nesaprot ka tēma bija nevis tikai par bērna uzturēšanu. ja varbut ja pats staigā caurās apenēs un ēd roltonu tad par tiem 700 eiro menesī pietiks bērna audzināšanai. Runa bija par to cik daudz jāpelna lai uzturētu gan bērnu gan savas vajadzibas, abus kopā nevis izvēlēties vienu.
06.12.2023 15:09 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
akul12 @ 06.12.2023 14:35
Sāku apšaubīt jūsu nabadzīgās bērnības ?
Ja tiešām būtu augušas nabadzībā saprastu, ka 700eiro ir pilnīgi pietiekoši, lai bērnam vismaz humpalās laicīgi nopirktu zābakus. Ja vēl abi vecāki pelna 700eiro, tad vispār nav bēdu izaudzināt bērnus.
P.S 700 eiro nav nemaz tik maz, tie ir 900 eiro pirms nodokļiem.
es apšaubu, ka tu saproti cik izmaksā bērns. Pagooglē pamperu cenas, vai, kad bērns sāk iet skolā - cik maksā skolas lietas. Ziemas kombinezons, zābaki un tādas lietas. Ja vecāki strādā abi, tad vajadzēs aukli, jo skola 1-4 klasei beidzas ap 2 dienā, kur tad bērnu liks? Kā jau teicu - varēt jau var visu, tak arī basām kājām galu galā var kaut kā staigāt, vai ne?
06.12.2023 15:01 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Sāku apšaubīt jūsu nabadzīgās bērnības 😁
Ja tiešām būtu augušas nabadzībā saprastu, ka 700eiro ir pilnīgi pietiekoši, lai bērnam vismaz humpalās laicīgi nopirktu zābakus. Ja vēl abi vecāki pelna 700eiro, tad vispār nav bēdu izaudzināt bērnus.
P.S 700 eiro nav nemaz tik maz, tie ir 900 eiro pirms nodokļiem.
06.12.2023 14:35 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
Tak nē, ko jūs te ņemat mani galvā, tak taisat bērnus cik uziet - valsts izaudzinās, pareizi?

Sarkasmam piekrītu, bet tā jau ir arī turīgo slānim. Cik ātri vien var iemet dārziņā, tad skolā, tad pulciņos un papildus nodarbībās. Jau tagad bērnus audzina valsts. Īsti nesaprotu kā nabagi šajā ziņā atšķiras no vidusslāņa vai no turīgajiem. Varbūt tikai ar to, ka turīgie vēl var arī aukli paņemt, lai vispār bērnu nav jāredz.
06.12.2023 12:54 |
 
Reitings 1308
Reģ: 25.01.2023
Elizabeteputnos @ 06.12.2023 12:35
Tak nē, ko jūs te ņemat mani galvā, tak taisat bērnus cik uziet - valsts izaudzinās, pareizi? ?‍♀️
Uzaugu 90-tajos, man apkārt nebija daudz tādu, kam arī nekā nav. Nebija daudz super bagāto, bet nu mums tiešām nebija vnk nekā, nu tā ka man kāju pirksti ir šķībi izauguši, jo vnk nebija naudas piemērotiem zābakiem bērnībā. Nav runa par mērenu dzīvesveidu, runa ir par 700 eiro lai audzinātu bērnu. Atvainojiet, bet nebūs un neatbalstu. Ir pilnīgi bezatbildīgi laist pasaulē bērnu, ja nav piemērotu apstākļu audzināšanai. Nav jābūt luxury un kas vēl ne, par to nerunāju un nevajag pārspīlēt. Vidējie ienākumi ir absolūti ok. Var izdzīvot ar minimālo, jā var, bet kas tā par dzīvi? Arī skolu var pabeigt uz 4 un ne vairāk, bet kas tās par zināšanām? Galu galā var izdzīvot meža vidū paštaisītā būdā, bez ūdens un elektrības var, bet vai vajaga??
Runa ir par 700 eiro un 3000 eiro.divas galejibas.1.No ka veidojas ģimene,no diviem.Kāds iemesls, ka ģimene dzivo uz 700 eiro.Viens nesatrādā sanāk.Kāpec nestrādā.Viens variantts atrodas dekrētā.dekrēta pašu minimālāko tāpat saņem,pat ja nestrādā,ja strādā pabalsts ir cits.vairāk par 700 tāpat sanāk.2.viretis nav sapratis par ko viņam prasa,Iespējams mantojuma ir lauki,dārzi,Dārgās ires nav ,komunālie arī ir minimāli,pagrabs pilns u.t.t un sievas dalu neskaita,un nemaz nezin pa cik viņa tieši perk bērnam.Te vnk diskusijā ir pateikti divi cipari,bet konkreta situacija nav iztastita,lai spriestu,kāpec vīrietim tieši tada summa ir.
06.12.2023 12:48 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Tak nē, ko jūs te ņemat mani galvā, tak taisat bērnus cik uziet - valsts izaudzinās, pareizi? 🤦‍♀️
Uzaugu 90-tajos, man apkārt nebija daudz tādu, kam arī nekā nav. Nebija daudz super bagāto, bet nu mums tiešām nebija vnk nekā, nu tā ka man kāju pirksti ir šķībi izauguši, jo vnk nebija naudas piemērotiem zābakiem bērnībā. Nav runa par mērenu dzīvesveidu, runa ir par 700 eiro lai audzinātu bērnu. Atvainojiet, bet nebūs un neatbalstu. Ir pilnīgi bezatbildīgi laist pasaulē bērnu, ja nav piemērotu apstākļu audzināšanai. Nav jābūt luxury un kas vēl ne, par to nerunāju un nevajag pārspīlēt. Vidējie ienākumi ir absolūti ok. Var izdzīvot ar minimālo, jā var, bet kas tā par dzīvi? Arī skolu var pabeigt uz 4 un ne vairāk, bet kas tās par zināšanām? Galu galā var izdzīvot meža vidū paštaisītā būdā, bez ūdens un elektrības var, bet vai vajaga??
06.12.2023 12:35 |
 
Reitings 2764
Reģ: 05.09.2023
akul12 @ 06.12.2023 12:08

Tad jāiet pie psihologa nevis jāsludina, ka bērni tikai bagātajiem ?
Deru, būtu raudātāji turīgo ģimenē auguši, tāpat raudātu, ka nelaimīgi un nemīlēti. ?

Gaudotu, ka viss viņiem dzīvē bijis, bet nav raduši piepildijumu jo nav bijis ne par ko jācīnās, jutušies ka vecāki nopērk viņu mīlestību un vel nez ko. Visiem bijušas grūtas bērnības, nezinu nevienu kas teiktu, ka bijis laimīgs augot. 😀
06.12.2023 12:27 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Elizabeteeee @ 06.12.2023 12:04

Forumā jau vairāk stāsti par grūto bērnību ???

Tad jāiet pie psihologa nevis jāsludina, ka bērni tikai bagātajiem 😁
Deru, būtu raudātāji turīgo ģimenē auguši, tāpat raudātu, ka nelaimīgi un nemīlēti. 😁
06.12.2023 12:08 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Ar šādu domāšanu kā autorei Latvijas demogrāfija vispār noies pa burbuli...
Finansēm startā vispār nav nekādas nozīmes. Galvenais tai sievietei būt normālai – rūpēties ar ģimeni, vīrieti, bērniem, nodrošināt to silto atmosfēru ģimenē. Tad arī vīrietis ar pilnu jaudu varēs iet un kalnus gāzt un atnesīs tās finanses mājās ;)
06.12.2023 12:08 |
 
Reitings 559
Reģ: 09.06.2023
SarmaD @ 06.12.2023 11:47
Man tā cepī lasīt kā čikses ar basic life stāsta kā dzīvo bagāti cilvēki. ?

Forumā jau vairāk stāsti par grūto bērnību 🤣🤣🤣
06.12.2023 12:04 |
 
Reitings 2764
Reģ: 05.09.2023
Man tā cepī lasīt kā čikses ar basic life stāsta kā dzīvo bagāti cilvēki. 😀
06.12.2023 11:47 |
 
Reitings 559
Reģ: 09.06.2023
GhostGG @ 06.12.2023 09:33

Nevajag runāt muļķības.
1. Ļoti bagāti cilvēki nebrauc ar 50k vērtiem auto, būs stipri par maz.
2. Tas ir liels mīts sabiedrībā, ka šie cilvēki staigā "parastās" drēbēs, jā, šiem apğērbiem nav "skaļi" logo, bet tas nebūt nenozīmē, ka šie abērbi ir "parasti" un, ka šiem cilvēkiem ir vienlga, ko viņi velk mugurā. To vnk sauc par quiet luxury.
Viens no piemēriem ir Zuckerbergs, ka cilvēki saka, ka viņš staigā "parastos" t-kreklos, tikai viņi aizmirst pieminēt to, ka šis T-krekls viņam ir "custom made", kā, piemēram, no firmas Brunello Cucinelli, kur šāds krekliņš maksā ap 650 dolāri. Tă kā nevajag to pasniegt tā, it kā šie apğērbi būtu pirkti pa 10 eiro Rimi. Ja nekas tālāk par "Guess" nav redzēts, tad varbūt tā varētu šķist.

2.Punkts ir ļoti precīzs komentārs
Luksusu apzīmē galvenokārt kvalitāte, ieturētība, nevis skaļi logo, liela cena utt
Turīgi cilvēki izvēlas kvalitāti
06.12.2023 11:43 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
Varbūt kļūdos, bet vai humpalās nav aptuveni tādas pašas cenas kā H&M, New Yorkerī? Liela atšķirība diez vai būs.
Ijaa @ 06.12.2023 09:15
Un daudziem ir izveidojies nepareizs viedoklis par daudzbērnu ģimenēm. Es un daudzi mani pazīstamie nākam no daudzbērnu ģimenēm, bet mums nekas netrūka. Daudzbērnu ģimene≠nabadzība.

Piekrītu. Manuprāt, te viss tiek vienā katlā jaukts - zemi ienākumi ar finansiālu nestabilitāti un vēl arī ar nespēju turēt kājas kopā. 90ajos daudzi augām ļoti pieticīgi, lai neteiktu vairāk, kurš vēl ar vientuļo vecāku, un tiešām tas, ka Ziemassvētkos nedabūjāt dāvanas, liktu teikt, ka tad jau labāk vispār nebūtu dzimušas? Pasaulē ir ļoti maz cilvēku, kas tiešām domā, ka kaut kādu iemeslu dēļ labāk vispār nebūtu dzimuši. Tomēr iespēja dzīvot ir lieta, ko lielākā daļa novērtē vairāk par visu.
Kā te arī pareizi raksta, tagad labi pelnošais slānis laiž pasaulē arvien mazāk bērnu nekā nabadzīgais. Līdz ar to nav pamata uztraukties, ka bērns skolā būs vienīgais ne-bagātais.
06.12.2023 09:45 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Ļoti lieli bagātnieki var uzvilkt visparastākās drēbes mugurā, bet braukt ar auto 50 000 vērtībā un citas luksus preces izmantot. Apģērbs viņiem neko nenozīmē daudziem vismaz.

Nevajag runāt muļķības.
1. Ļoti bagāti cilvēki nebrauc ar 50k vērtiem auto, būs stipri par maz.
2. Tas ir liels mīts sabiedrībā, ka šie cilvēki staigā "parastās" drēbēs, jā, šiem apğērbiem nav "skaļi" logo, bet tas nebūt nenozīmē, ka šie abērbi ir "parasti" un, ka šiem cilvēkiem ir vienlga, ko viņi velk mugurā. To vnk sauc par quiet luxury.
Viens no piemēriem ir Zuckerbergs, ka cilvēki saka, ka viņš staigā "parastos" t-kreklos, tikai viņi aizmirst pieminēt to, ka šis T-krekls viņam ir "custom made", kā, piemēram, no firmas Brunello Cucinelli, kur šāds krekliņš maksā ap 650 dolāri. Tă kā nevajag to pasniegt tā, it kā šie apğērbi būtu pirkti pa 10 eiro Rimi. Ja nekas tālāk par "Guess" nav redzēts, tad varbūt tā varētu šķist.
06.12.2023 09:33 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Un daudziem ir izveidojies nepareizs viedoklis par daudzbērnu ģimenēm. Es un daudzi mani pazīstamie nākam no daudzbērnu ģimenēm, bet mums nekas netrūka. Daudzbērnu ģimene≠nabadzība.
06.12.2023 09:15 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Un bērnam dzīvi var izbojāt arī tad, ja ir kaudze naudas, bet man nav nekādas mīlestības pret viņu. Tas vēl vairāk viņa dzīvi izbojā nekā naudas daudzums ģimenē.
06.12.2023 09:12 |
 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Pēc autora viedokļa Latvijā drīkst bērnus radīt tikai deputāti, biznesmeņi, jo neviens parasts mirstīgais nepelna mēnesī darbā vairāk par 2k Latvijā. Tie, kuri pelna 1k un mazāk, mēs esam pusubagi un nevaram veidot ģimeni. :D
06.12.2023 09:09 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Bērnu vispār nevar izaudzināt, jo lielas ekonomiskās krīzes ir biežāk, kā reizi 18 gados, drīz būs nākošā.
06.12.2023 09:08 |
 
Reitings 1308
Reģ: 25.01.2023
Elizabeteputnos @ 05.12.2023 23:06
es uzaugu manis pašas aprakstītajā situācijā, man tā diemžēl ir pārāk labi pazīstama bērnības realitāte. Nevienam bērnam nenovēlu dāvanu vietā Ziemassvētkos ar brāli dalīt apelsīnu ,jo nekā cita nav. Pirmo jauno drēbi, ko mamma man nopirka nekad neaizmirsīšu un toreiz novalkāju līdz pēdējam - tās bija "kļošenes" džinsu bikses, kad man bija 16. Ar kādu naudu es kur lielos? Tas, ka tevi tas trigero ir tava problēma un parocies sevī un pameklē kāpēc tev tas kož acīs!
Skaties uz realitāti. Procentuāli visvairāk bērnus ražo tie, kas to nemaz nespēj finansiāli pavilkt. Ne tikai Latvijā, bet visur pasaulē tas tā ir. Kādam iemeslam, lai ir, kas vecumdienās glāzi pienes? Tātad tas ir egoistiski.
Es nezinu cik tev gadu,un kad tev tāda bērnība bija,bet Lv neatkarības gados pirmajos,reti kurš dzivoja turīgi.Neaizmirsti par neveiksmīgajiem Repšiem,kas iznīcināja lielāko daļu cilvēku naudu,kad viņus devalvēja,2007-2008 gada lielo Krīzi,kad daudzi cilvēki zaudēja lielāko daļu savas dzīves veidoto,darbus,naudu.Ja mūsu vecāki dzivotu ar tadu principu "cik man vajag,lai nodrošinātu bērnu bagāti." Lielākā daļa mūsu paaudzes vienkārši nebūtu,ģimenes būtu tukšas.Es nedomāju,ka jasalidzina tā laika apelsins uz diviem ar mūsu tagadējā laika apelsīniem(tēlaini izsakoties).
06.12.2023 08:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits