Cik jāpelna lai būtu normāla ģimene?

 
Reitings 32
Reģ: 23.11.2023
Darbā viens kļuva par tēvu un es ar savu "negatīvismu" iesāku diskusiju par to cik būtu jāpelna lai būtu normāla funkcinējoša ģimene, un vecāki nevis būtu novergojušies pelēki dēļ bērna bet finances būtu gana lai pietiek gan bērnam gan savai labklājībai? Viņi man saka ka ar tā čaļa algu (pēc nodokļiem 700) pietiekot, Es atkal uzskatu lai normāli dzīvotu un bērnu audzinātu vajag vismaz 3000 eiro, viss kas ir zem tā ir knapināšanās. Jo es uzskatu ja cilvēks vēlās veidot ģimeni viņam ir jābūt gana lieliem ienākumiem lai pietiktu tā bērna audzināšanai, barošanai, drēbem, saviem hobijiem un brīvā laika pavadīšanai, privātā auto uzturēšanai, visiem rēķiniem, un no tiem ienākumiem ir vēl jāpaliek pāri, protams ēdienam un kādiem neparedzētiem gadījumiem. 700 eiro pat 1000 eiro, pat 1500 eiro tam ir krietni par maz.
kā jūs uz to skataties?
05.12.2023 15:15 |
 
Reitings 632
Reģ: 06.12.2023
Neza000 @ 08.12.2023 03:48

Tu pasaki dzīvē tādus vārdus kādam, kam ir raksturs, un tu tā norautos pa mizu, ka aizskrietu mājās pie savas audžumāte vai pamātes/ adoptētājiem, kuri acīmredzot ir izdarījuši milzīgu kļūdu adoptējot TEVI no bērnu nama. Zinām tādas, kā tevi, tevi notiekti pameta māte alkoholiķu, šļuyha, tāpēc tu tagad te raudi un izpauda savu sāpītu, ka esi adoptēta. Paldies, ka pateici, droši varēsi parādīt savus adopcijas dokumentus.
Ja arī tev tie diplomi būtu ( maz ticams dodu 1% no 100%) tad, tas tavu debilisko dzīves uztveri un uzvedību nemaina, nekādā,,,,,,,ziņā, kā dumja piedzimi, tā arī pazudisi no zemes virsas. ??Diploms nepataisa cilvēku, par kādu pareizi domājošu inteliģentu saprātīgu cilvēku.daudzi ar diplomiem pa dzīvi ir stulbi, neciešami cilvēki, kas domā ka diploms dzīvē nosaka visu. Bučas, nepilngadīgā skuķene, kas grib visus aptīt ap pirkstu.

Lasīt arī Tu nemāki kā izrādās, vai arī dievini intrigas un visu, ko kāds saka- pagriez otrādi 🤣
Fuj, pilnīgi šķērmi palika no tevis.
P.s. Man ir mīloša ģimene, kas ir pilnīgs pretstats tavai situācijai.. jo mīlēts cilvēks nespēj nest tik daudz samazgas sevī un pūt no iekšienes. Aizej uz baznīcu varbūt, nezinu.., tuvojas Ziemassvētki.
08.12.2023 08:59 |
 
Reitings 632
Reģ: 06.12.2023
SarmaD @ 08.12.2023 08:10
Elizabeteeee - cilvēki ar augstāko izglītību ir intelektuālāki.
Arī Elizabeteeee - Aizej atsūkā sev
U cant make this up. ?

Par intelektualitāti.. es īpaši neredzu, ka pārejie šeit, kas dzīvē kaut ko ir sasnieguši (un tādi šeit noteikti vēl ir daudz), mētājas ar teorēmām un pētījumiem. Šeit mazliet ir cita sarunas gultne kā tāda, jo šis forums lielākoties strādā kā anonīms pazemošanas instruments. Un pazemot vienalga ko- raksta autoru, citu lietotāju, “slavenības”..
kopumā skumji, bet nevar noliegt- smieklīgi reizēm palasīt. Īsāk sakot- cilvēks ar normālu intelekta līmeni neapvainos kādu no zila gaisa jeb aiz “nav ko darīt”.. secinājumus varat izdarīt paši.
08.12.2023 09:05 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
aaaaja @ 08.12.2023 09:05

Par intelektualitāti.. es īpaši neredzu, ka pārejie šeit, kas dzīvē kaut ko ir sasnieguši (un tādi šeit noteikti vēl ir daudz), mētājas ar teorēmām un pētījumiem. Šeit mazliet ir cita sarunas gultne kā tāda, jo šis forums lielākoties strādā kā anonīms pazemošanas instruments. Un pazemot vienalga ko- raksta autoru, citu lietotāju, “slavenības”..
kopumā skumji, bet nevar noliegt- smieklīgi reizēm palasīt. Īsāk sakot- cilvēks ar normālu intelekta līmeni neapvainos kādu no zila gaisa jeb aiz “nav ko darīt”.. secinājumus varat izdarīt paši.

Kam tu to stāsti? Man?
08.12.2023 10:16 |
 
Reitings 632
Reģ: 06.12.2023
SarmaD @ 08.12.2023 10:16

Kam tu to stāsti? Man?

Nē, vispārīgi kopumā :)
08.12.2023 10:17 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
aaaaja @ 08.12.2023 09:05

Par intelektualitāti.. es īpaši neredzu, ka pārejie šeit, kas dzīvē kaut ko ir sasnieguši (un tādi šeit noteikti vēl ir daudz), mētājas ar teorēmām un pētījumiem. Šeit mazliet ir cita sarunas gultne kā tāda, jo šis forums lielākoties strādā kā anonīms pazemošanas instruments. Un pazemot vienalga ko- raksta autoru, citu lietotāju, “slavenības”..
kopumā skumji, bet nevar noliegt- smieklīgi reizēm palasīt. Īsāk sakot- cilvēks ar normālu intelekta līmeni neapvainos kādu no zila gaisa jeb aiz “nav ko darīt”.. secinājumus varat izdarīt paši.

Protams, protams, vienradžu pasaules sniegpārsliņas visas ir zinātņu doktores, savukārt sarkastiskās rupekles tikai alfabētu apguvušas. Izlien no savas vienradžu pasaules, Tev pat sapņos nerādās, kādas riebeklības var sastrādāt un kā pazemot var cilvēki ar ļoti augstu IQ 🤣🤣🤣 Tava pašizdomātā teorija ir pilnīgs murgs.
08.12.2023 10:48 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
aaaaja @ 08.12.2023 09:05

Par intelektualitāti.. es īpaši neredzu, ka pārejie šeit, kas dzīvē kaut ko ir sasnieguši (un tādi šeit noteikti vēl ir daudz), mētājas ar teorēmām un pētījumiem. Šeit mazliet ir cita sarunas gultne kā tāda, jo šis forums lielākoties strādā kā anonīms pazemošanas instruments. Un pazemot vienalga ko- raksta autoru, citu lietotāju, “slavenības”..
kopumā skumji, bet nevar noliegt- smieklīgi reizēm palasīt. Īsāk sakot- cilvēks ar normālu intelekta līmeni neapvainos kādu no zila gaisa jeb aiz “nav ko darīt”.. secinājumus varat izdarīt paši.

Šī un līdzīgas diskusijas regulāri parāda, ka "man ir bakalaurs, es esmu smalka sieviete un man nevar būt nekas kopīgs ar vidusskolas beidzējiem!" tomēr ir maldi. Visai ātri bakalaures (un maģistres arī) nolaižas līdz tam pašam līmenim, ar kuru it kā viņām nav nekā kopīga. Cilvēkiem patīk tādas ilūzijas - man ir Guess drēbes, tāpēc es esmu PILNĪGI atšķirīga no citiem, man ir bakalaurs, tāpēc esmu PILNĪGI atšķirīga utt.! Tādi dzīves sīkumi neko nemaina. Te bija minēti Didrihsoni, kas it kā esot rupji un bez bakalauriem. Bet vai tiešām kāds tic, ka viņi varētu nostudēt LU tos 3-4 gadus, kādā viņiem interesantā uzņēmējdarbības vai ekonomikas vai .tml programmā, un iznāktu ārā ar labām manierēm un raksturiem? Nē taču. Cik prasti ienāktu, tik prasti arī izietu. Citreiz man pat jājautā, vai tās, kas piešķir tik lielu nozīmi grādiem, pašas vispār ir studējušas? Jo kas ir studējis, tas ļoti labi zina, cik daudzi studenti to vien dara kā ballējas, klīst no viena dzerstiņa uz otru, nemācās gandrīz vai vispār, lekcijās parādās reizi pa pus gadu, un beigās tāpat ar lielu lepnumu var parādīt mammai grādu. Mūsdienās grādiem ir zemāka vērtība kā pirms 100 gadiem bija vidusskolai.
08.12.2023 10:53 |
 
Reitings 632
Reģ: 06.12.2023
usgburhgbnrth @ 08.12.2023 10:53

Šī un līdzīgas diskusijas regulāri parāda, ka "man ir bakalaurs, es esmu smalka sieviete un man nevar būt nekas kopīgs ar vidusskolas beidzējiem!" tomēr ir maldi. Visai ātri bakalaures (un maģistres arī) nolaižas līdz tam pašam līmenim, ar kuru it kā viņām nav nekā kopīga. Cilvēkiem patīk tādas ilūzijas - man ir Guess drēbes, tāpēc es esmu PILNĪGI atšķirīga no citiem, man ir bakalaurs, tāpēc esmu PILNĪGI atšķirīga utt.! Tādi dzīves sīkumi neko nemaina. Te bija minēti Didrihsoni, kas it kā esot rupji un bez bakalauriem. Bet vai tiešām kāds tic, ka viņi varētu nostudēt LU tos 3-4 gadus, kādā viņiem interesantā uzņēmējdarbības vai ekonomikas vai .tml programmā, un iznāktu ārā ar labām manierēm un raksturiem? Nē taču. Cik prasti ienāktu, tik prasti arī izietu. Citreiz man pat jājautā, vai tās, kas piešķir tik lielu nozīmi grādiem, pašas vispār ir studējušas? Jo kas ir studējis, tas ļoti labi zina, cik daudzi studenti to vien dara kā ballējas, klīst no viena dzerstiņa uz otru, nemācās gandrīz vai vispār, lekcijās parādās reizi pa pus gadu, un beigās tāpat ar lielu lepnumu var parādīt mammai grādu. Mūsdienās grādiem ir zemāka vērtība kā pirms 100 gadiem bija vidusskolai.

Jā, arī var piekrist. Cilvēks ir tāds, kāds viņš ir.
Bet nu, es ticu tam, ka kādu skolu beidzot (ne tikai vidusskolu), elementāras un ētiskas komunikācijas pamatiem ir jābūt. Lai gan Elīna pateica, ka skola neko nav devusi…jāsaprot, ka skola ar karoti nelej, cilvēkam pašam jāpaņem maksimālais, ko mācības dod, ja ir vēlme, protams.
Nekad arī neesmu personīgi uzskatījusi, ka ja ir zemāka izglītība, tad cilvēks slikts vai dumjš. Tā nav. Diezgan daudz ir tādu, kas sasniedz virsotnes bez specifiskiem diplomiem, viss slēpjas vēlmē un mērķtiecībā. Problēmas sākas tad, kad daži eksemplāri bez jebkādas inteliģences klātbūtnes bez iemesliem sāk svaidīt apkārt gudras frāzes.
Es atkal studēju tur, kur ir jāmaksā (papildus atbildība) un ja neesi kaut ko nokārtojis laikā, tad izlido no studijām kā kaķis no pienotavas.
08.12.2023 11:38 |
 
Reitings 32
Reģ: 23.11.2023
usgburhgbnrth @ 08.12.2023 10:53

Šī un līdzīgas diskusijas regulāri parāda, ka "man ir bakalaurs, es esmu smalka sieviete un man nevar būt nekas kopīgs ar vidusskolas beidzējiem!" tomēr ir maldi. Visai ātri bakalaures (un maģistres arī) nolaižas līdz tam pašam līmenim, ar kuru it kā viņām nav nekā kopīga. Cilvēkiem patīk tādas ilūzijas - man ir Guess drēbes, tāpēc es esmu PILNĪGI atšķirīga no citiem, man ir bakalaurs, tāpēc esmu PILNĪGI atšķirīga utt.! Tādi dzīves sīkumi neko nemaina. Te bija minēti Didrihsoni, kas it kā esot rupji un bez bakalauriem. Bet vai tiešām kāds tic, ka viņi varētu nostudēt LU tos 3-4 gadus, kādā viņiem interesantā uzņēmējdarbības vai ekonomikas vai .tml programmā, un iznāktu ārā ar labām manierēm un raksturiem? Nē taču. Cik prasti ienāktu, tik prasti arī izietu. Citreiz man pat jājautā, vai tās, kas piešķir tik lielu nozīmi grādiem, pašas vispār ir studējušas? Jo kas ir studējis, tas ļoti labi zina, cik daudzi studenti to vien dara kā ballējas, klīst no viena dzerstiņa uz otru, nemācās gandrīz vai vispār, lekcijās parādās reizi pa pus gadu, un beigās tāpat ar lielu lepnumu var parādīt mammai grādu. Mūsdienās grādiem ir zemāka vērtība kā pirms 100 gadiem bija vidusskolai.
Starpcitu, man viens pazīstamais ar dīdrihsoni mācijās vienā klasē. Viņa knapi sekmigas atzimes vispar vareja izvilkt. Nebutu tas viņas vīrs, viņa kādā veikalā par pārdevēju stradātu, labākajā gadijumā.
08.12.2023 11:43 |
 
Reitings 632
Reģ: 06.12.2023
Miuce @ 08.12.2023 10:48

Protams, protams, vienradžu pasaules sniegpārsliņas visas ir zinātņu doktores, savukārt sarkastiskās rupekles tikai alfabētu apguvušas. Izlien no savas vienradžu pasaules, Tev pat sapņos nerādās, kādas riebeklības var sastrādāt un kā pazemot var cilvēki ar ļoti augstu IQ ??? Tava pašizdomātā teorija ir pilnīgs murgs.

Skumji, ka tāda pieredze! Uzmanīgāk jāizvēlas cilvēki sev apkārt. Jo riebeklības izstrādāt var tikai tie, kas ir pietiekami tuvi, lai spētu aizskart. Par pārējiem nebūtu jāsatraucas.
Un tā nav teorija, tā ir realitāte.
08.12.2023 11:53 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Kārtējā moralizēšana.
08.12.2023 12:00 |
 
Reitings 512
Reģ: 28.01.2023
Man liekas, ka ar 700 var IZDZĪVOT, bet ne dzīvot. Vai tiešām pašiem vecakiem negribas, lai tam sīkajam viss ir? Man personīgi gribētos, lai manam bērnam būtu labas mantas, labas lietas, kvalitatīvs apģērbs un laba, tīra, skaista dzīvesvieta, kur kādreiz arī uzaicināt kādu draugu/draudzeni palikt pa nakti utt. Forši ka bērns var aizbraukt ar ģimeni ceļojumā nevis uz vietējo Big city Riga.😃 sliktākais ir uztaisīt nezin cik bērnus un tad baurot pa pasauli- lūdzu ziedojiet nav ko est ziemassvētkos
08.12.2023 12:44 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
No 700 eiro līdz baurošanai nav ko ēst ziemassvētkos ir liels solis.
700 eiro pelna liela daļa ārpus Rīgas dzīvojošo un daļa arī Rīgā dzīvojošo, ko teiksiet, ka nevienam bērni nav vai visi brēc ka nav ko ēst ziemassvētkos.
08.12.2023 15:13 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
Luusis @ 08.12.2023 11:43
Starpcitu, man viens pazīstamais ar dīdrihsoni mācijās vienā klasē. Viņa knapi sekmigas atzimes vispar vareja izvilkt. Nebutu tas viņas vīrs, viņa kādā veikalā par pārdevēju stradātu, labākajā gadijumā.

Tāpat kā tu bez sievas sasniedzi tikai dzīvošanu pie mammas? Didrihsone pati teica, ka iepriekš arī bija pārdevēja, turklāt regulāri ar komandā labākajiem pārdošanas rezultātiem. Tāpēc sāka meklēt iespējas pelnīt vairāk, jo darbā sasniedza griestus. Tādi cilvēki nepaliek visu mūžu strādāt par pārdevējiem mazos veikaliņos. Ja kāds tur arī izbrauc uz otra darba spējām, tad tas ir drīzāk vīrs nekā sieva.
08.12.2023 15:16 |
 
Reitings 1253
Reģ: 25.01.2023
akul12 @ 08.12.2023 15:13
No 700 eiro līdz baurošanai nav ko ēst ziemassvētkos ir liels solis.
700 eiro pelna liela daļa ārpus Rīgas dzīvojošo un daļa arī Rīgā dzīvojošo, ko teiksiet, ka nevienam bērni nav vai visi brēc ka nav ko ēst ziemassvētkos.
ir profesionāli lūdzēji,kas prasa patstāvīgi un nepieņem "makškeri" ,kad dod bet "zivi",jo tā ir vieglāk.Ir tādi,kas vienmēr tikuši galā paši,un nonākuši krīzes situacijā,piemēram zaudējuši ģimenes galvu,un bieži tik vajadzīgs labs vārds,un sapurināšana,vai juridiska palidziba,lai palikušais vecāks varētu saņemties cinities viens pats,Ir kas zaudējuši visu aizejot no toksiskām attiecībām,un arī tad kāds to redz un palīdzibu paprasa tā cilvēka vietā,lai varetu atsperties.Bet pārsvarā bauro tieši tie,kas pieraduši ņemt ,nevis dot un pakustināt sevi paši.Un nekaunās to darīt diezgan agresīvā veidā.daži kadri katru gadu meklē jaunus naivus cilvēkus,kuri uzķersies
08.12.2023 15:31 |
 
Reitings 512
Reģ: 28.01.2023
akul12 @ 08.12.2023 15:13
No 700 eiro līdz baurošanai nav ko ēst ziemassvētkos ir liels solis.
700 eiro pelna liela daļa ārpus Rīgas dzīvojošo un daļa arī Rīgā dzīvojošo, ko teiksiet, ka nevienam bērni nav vai visi brēc ka nav ko ēst ziemassvētkos.
es gribētu redzēt kaut kādu naudas plānu tieši dzīvošanai nevis izdzīvošanai par 700 eiro, kur ir vīrs un sieva, un pieņemsim kaut kāds parastākais braucamais auto. 😂
08.12.2023 16:46 |
 
Reitings 512
Reģ: 28.01.2023
Ā un vēl bērns. Pieņemsim līdz gadu vecs.
08.12.2023 16:47 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
debestinaa @ 08.12.2023 16:46
es gribētu redzēt kaut kādu naudas plānu tieši dzīvošanai nevis izdzīvošanai par 700 eiro, kur ir vīrs un sieva, un pieņemsim kaut kāds parastākais braucamais auto. ?

Pati it kā dzīvotu? Ej uz veikalu ņem ko gribi. 😁
Patīk būt childfree ok, bet nevajag aizbildināties, ka dēļ 700eiro algas bez bērniem, jo nevar uzturēt.
Daudziem ir bērni ar 700 eiro algu mazpilsētās. Apkalpojošajā sektorā arī Rīgā šādas algas ir gandrīz visiem.
P.S bērnam ir divi vecāki un 2x700=1.4k ar kuriem arī Rīgā nav jāknapinās.
08.12.2023 18:02 |
 
Reitings 91
Reģ: 14.08.2023
akul12 @ 08.12.2023 15:13
No 700 eiro līdz baurošanai nav ko ēst ziemassvētkos ir liels solis.
700 eiro pelna liela daļa ārpus Rīgas dzīvojošo un daļa arī Rīgā dzīvojošo, ko teiksiet, ka nevienam bērni nav vai visi brēc ka nav ko ēst ziemassvētkos.

Jā tu pa to naudu regulāri pasűti edienu no wolf, bolt un ej ēst arpuss mājas,katru nedēļu. Kā arī ej uz izklaidēm tur maksā. Vai apmeklē nodarbības par maksu.tad tā nauda tik ātri aiziet prom. Protam, ka ja tu edisi tikai lētos produktus, un vārisi mājās makaronus, griķus klāt piekožot kādas kotletes šat tad tad tev pietiks. Bet ja vēlies vairāk iespējas, kur izklaidēties, atpūsties tad tas nespīd ar 700 eur lielu algu mēnesī. Ārzemēs pelna 700 eur nedēļā, bet tur cenas citas. Mes runājam par LV
08.12.2023 19:36 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
31.oktobris @ 08.12.2023 19:36

Jā tu pa to naudu regulāri pasűti edienu no wolf, bolt un ej ēst arpuss mājas,katru nedēļu. Kā arī ej uz izklaidēm tur maksā. Vai apmeklē nodarbības par maksu.tad tā nauda tik ātri aiziet prom. Protam, ka ja tu edisi tikai lētos produktus, un vārisi mājās makaronus, griķus klāt piekožot kādas kotletes šat tad tad tev pietiks. Bet ja vēlies vairāk iespējas, kur izklaidēties, atpūsties tad tas nespīd ar 700 eur lielu algu mēnesī. Ārzemēs pelna 700 eur nedēļā, bet tur cenas citas. Mes runājam par LV

Kā domā, cik daudz restorānu, izklaižu un spa ir katrā Latvijas mazpilsētā?
08.12.2023 20:57 |
 
10 gadi
Reitings 526
Reģ: 05.01.2013
700EUR ārpus Rīgas varbūt nav nemaz tik bēdīgi, ja dzīvo kādā 'ne pieprasītā' pilsētā. Pirmkārt, īres maksa mazāka, otrkārt tas dzīves ''līmenis'' nav tik augsts. Rīgā ar 700 eur uz rokas knapi var izdzīvot bez bērniem, kur nu vēl ar tiem. Un tie, kuri kaut ko min par izglītību. Paskatieties sludinājumus, kur par 1200 EUR bruto prasa augstāko izglītību. Padomā, tev ir studiju kredīts, sīkais un, nedod dievs, jāmaksā īre par dzīvokli. Pakārties pie tādas situācijas. Prezervatīvi ir lētāki, draugi! :D
08.12.2023 20:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits