Cik jāpelna lai būtu normāla ģimene?

 
Reitings 32
Reģ: 23.11.2023
Darbā viens kļuva par tēvu un es ar savu "negatīvismu" iesāku diskusiju par to cik būtu jāpelna lai būtu normāla funkcinējoša ģimene, un vecāki nevis būtu novergojušies pelēki dēļ bērna bet finances būtu gana lai pietiek gan bērnam gan savai labklājībai? Viņi man saka ka ar tā čaļa algu (pēc nodokļiem 700) pietiekot, Es atkal uzskatu lai normāli dzīvotu un bērnu audzinātu vajag vismaz 3000 eiro, viss kas ir zem tā ir knapināšanās. Jo es uzskatu ja cilvēks vēlās veidot ģimeni viņam ir jābūt gana lieliem ienākumiem lai pietiktu tā bērna audzināšanai, barošanai, drēbem, saviem hobijiem un brīvā laika pavadīšanai, privātā auto uzturēšanai, visiem rēķiniem, un no tiem ienākumiem ir vēl jāpaliek pāri, protams ēdienam un kādiem neparedzētiem gadījumiem. 700 eiro pat 1000 eiro, pat 1500 eiro tam ir krietni par maz.
kā jūs uz to skataties?
05.12.2023 15:15 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Ja prioritātes ēst makdonaldos, woltā un šopingot, tad jā, prezervatīvi lētāki 😁
08.12.2023 22:44 |
 
10 gadi
Reitings 526
Reģ: 05.01.2013
akul12 @ 08.12.2023 22:44
Ja prioritātes ēst makdonaldos, woltā un šopingot, tad jā, prezervatīvi lētāki ?

Spriežot pēc tā, kā Tu komentē, saprotu, ka laikam esi tajā 700x2 EUR lauciņā. Tu saki, ka ar 1400EUR un bērniņu, Rīgā dzīvojot, nav jāknapstās? Protams, varbūt tev ir taisnība, bet tikai tad, ja tev ir turīga ģimene, kas nodrošinājusi tev dzīvesvietu, par kuru īre nav jāmaksā. 1400 Eur ar jaundzimušo. Pamperi, ārsti un citi izdevumi, papildus tam īre, ēdiens, automašīnas izmaksas... kur tur paliek nauda, lai ģimene kaut reizi mēnesī varētu paēst ārpus mājas, aiziet uz kādu kultūras pasākumu vai nopirktu sev ziemas zābakus, kas nemaksā 2 eur? Izkāp no sava burbuļa.
08.12.2023 23:00 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
PureGold @ 08.12.2023 23:00

Spriežot pēc tā, kā Tu komentē, saprotu, ka laikam esi tajā 700x2 EUR lauciņā. Tu saki, ka ar 1400EUR un bērniņu, Rīgā dzīvojot, nav jāknapstās? Protams, varbūt tev ir taisnība, bet tikai tad, ja tev ir turīga ģimene, kas nodrošinājusi tev dzīvesvietu, par kuru īre nav jāmaksā. 1400 Eur ar jaundzimušo. Pamperi, ārsti un citi izdevumi, papildus tam īre, ēdiens, automašīnas izmaksas... kur tur paliek nauda, lai ģimene kaut reizi mēnesī varētu paēst ārpus mājas, aiziet uz kādu kultūras pasākumu vai nopirktu sev ziemas zābakus, kas nemaksā 2 eur? Izkāp no sava burbuļa.

Esmu pabijis dažādos burbuļos, sākot no nabadzīga līdz sava veida vidusšķirai.
Bet vēl joprojām nesaprotu jūsu raudāšanu par lietotiem zābakiem un pamperiem 😁 Te jau viena kaut ko līdzīgu rakstīja... Beigās mani par lohu nosauca. Vairāk neiesaistīšos diskusijā par zābakiem un pamperiem...
P.S Nav ko muti dzesēt, pašas saprotat, ka ar 700 eiro bērnus var izaudzināt un cilvēki audzina, gan jau dažas esat augušas ar mazākām summām vecākiem.
Pārējais ir tikai kaut kādas childfree atrunas vai varbūt vienkārši īsta vīrieša trūkums blakus. 🥱
08.12.2023 23:33 |
 
10 gadi
Reitings 526
Reģ: 05.01.2013
akul12 @ 08.12.2023 23:33

Esmu pabijis dažādos burbuļos, sākot no nabadzīga līdz sava veida vidusšķirai.
Bet vēl joprojām nesaprotu jūsu raudāšanu par lietotiem zābakiem un pamperiem ? Te jau viena kaut ko līdzīgu rakstīja... Beigās mani par lohu nosauca. Vairāk neiesaistīšos diskusijā par zābakiem un pamperiem...
P.S Nav ko muti dzesēt, pašas saprotat, ka ar 700 eiro bērnus var izaudzināt un cilvēki audzina, gan jau dažas esat augušas ar mazākām summām vecākiem.
Pārējais ir tikai kaut kādas childfree atrunas vai varbūt vienkārši īsta vīrieša trūkums blakus. ?

Es Tevi nepazīstu, tāpēc par lohu nesaukšu. Katram tiesības uz savu viedokli. Ja uzskati, ka vari izaudzināt bērnu, kurš ir paēdis un laimīgs, kuru skolā neapceļ par to, ka viņam kaut kas trūkst, pelnot 700EUR mēnesī, atliekot naudu 'drošības spilvenam', tad es ar to Tevi varu apsveikt. Tā ir māksla. Ņemot vērā šī brīža dzīves dārdzību, manuprāt, that's unreal.
08.12.2023 23:39 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
PureGold @ 08.12.2023 23:39

Es Tevi nepazīstu, tāpēc par lohu nesaukšu. Katram tiesības uz savu viedokli. Ja uzskati, ka vari izaudzināt bērnu, kurš ir paēdis un laimīgs, kuru skolā neapceļ par to, ka viņam kaut kas trūkst, pelnot 700EUR mēnesī, atliekot naudu 'drošības spilvenam', tad es ar to Tevi varu apsveikt. Tā ir māksla. Ņemot vērā šī brīža dzīves dārdzību, manuprāt, that's unreal.

unreal, bet audzina un pietiek.
Ēst gatavo paši, apģērbu nopērk humanā un iphone vietā xiaomi.
08.12.2023 23:59 |
 
Reitings 461
Reģ: 08.10.2023
akul12 @ 08.12.2023 23:59

unreal, bet audzina un pietiek.
Ēst gatavo paši, apģērbu nopērk humanā un iphone vietā xiaomi.

Man žēl tavu bērnu, viņiem nekas labāks bērnībā nespīd, par bļodu ar makaroniem un pelmeņiem.žēl,ka tādi vīrieši, negrib attīstīties karjerā un pelnīt vairāk kā nedaudz virs minimuma. 😴 Reāli aiziet paēst arpuss mājas jūs nevarat atļauties, pulciņus, nodarbības, un izklaides arī nespējat atļauties. Kur nu vēl runāt par kvalitatīvu jaunu apģērbu bērniem
09.12.2023 06:03 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
akul12 @ 08.12.2023 23:33

Esmu pabijis dažādos burbuļos, sākot no nabadzīga līdz sava veida vidusšķirai.
Bet vēl joprojām nesaprotu jūsu raudāšanu par lietotiem zābakiem un pamperiem ? Te jau viena kaut ko līdzīgu rakstīja... Beigās mani par lohu nosauca. Vairāk neiesaistīšos diskusijā par zābakiem un pamperiem...
P.S Nav ko muti dzesēt, pašas saprotat, ka ar 700 eiro bērnus var izaudzināt un cilvēki audzina, gan jau dažas esat augušas ar mazākām summām vecākiem.
Pārējais ir tikai kaut kādas childfree atrunas vai varbūt vienkārši īsta vīrieša trūkums blakus. ?

Neviens jau te nestrīdās par to, ka bērnu nevar izaudzināt ar 700 mēnesī. Izaudzināt jau var, bet baigi hujovā bērnība tā ir. Un es nerunāju par brenda drēbēm vai dārgām aktivitātēm. Jāatzīst, ka ir jāpriecājas par sabiedrību, kas grib savam bērnam dot vairāk par humpalu apģērbu, ceptiem kartupeļiem, vārītien makaroniem ar cukuru un griķiem bez krejuma. Ja esi dzīvojis šādā burbulī, kā minēji, tad tu zini ko nozīmē arī pusbads. Es arī esmu dzīvojusi tādā burbulī un nonākusi līdz tādam, ka mierīgi varēju vakar atļauties spontāni nopirkt apģērba gabalu trīscipara skaitlī un nedomāt, kā es rēķinus samaksāšu, par ko esmu universam ārprātā pateicīga. Nav visu mūžu jādzīvo trūkumā jo bērnībā tā dzīvots. Parasti jau vecāki, kuri paši dzīvojuši zemajā slānī un nabadzība nav ieborēta galvā, tomēr bērnam to pašu nenovēl. To jau tepat var redzēt no komentāriem.
09.12.2023 06:17 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
kuru skolā neapceļ par to, ka viņam kaut kas trūkst,

Daļa cilvēku joprojām nesaprot, ka skola vairs sen nav vieta, kurā apceļ tikai tos, kuriem nav latest fashion.
09.12.2023 06:23 |
 
Reitings 270
Reģ: 13.01.2023
Visulaiku lasu par 700eur. Bet vai tad to bērnu audzinas viens tēvs, māte tā ka neskaitās? Ka Tu zini cik ir otrai pusei ienakumi, lai secinātu, ka uzturēt nevar? Varbūt 2k mēnesī. Sen nav vairs tie laiki, ka vīrietis viens velk ģimeni
09.12.2023 06:51 |
 
Reitings 421
Reģ: 03.09.2023
akul12 @ 08.12.2023 23:59

unreal, bet audzina un pietiek.
Ēst gatavo paši, apģērbu nopērk humanā un iphone vietā xiaomi.

Kopš baltās meitenes izdomāja, ka iet uz humpalām ir stilīgi, tas arī nemaz nav nekāds lētais gals vairāk.
09.12.2023 07:19 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
SarmaD @ 09.12.2023 06:17

Neviens jau te nestrīdās par to, ka bērnu nevar izaudzināt ar 700 mēnesī. Izaudzināt jau var, bet baigi hujovā bērnība tā ir. Un es nerunāju par brenda drēbēm vai dārgām aktivitātēm. Jāatzīst, ka ir jāpriecājas par sabiedrību, kas grib savam bērnam dot vairāk par humpalu apģērbu, ceptiem kartupeļiem, vārītien makaroniem ar cukuru un griķiem bez krejuma. Ja esi dzīvojis šādā burbulī, kā minēji, tad tu zini ko nozīmē arī pusbads. Es arī esmu dzīvojusi tādā burbulī un nonākusi līdz tādam, ka mierīgi varēju vakar atļauties spontāni nopirkt apģērba gabalu trīscipara skaitlī un nedomāt, kā es rēķinus samaksāšu, par ko esmu universam ārprātā pateicīga. Nav visu mūžu jādzīvo trūkumā jo bērnībā tā dzīvots. Parasti jau vecāki, kuri paši dzīvojuši zemajā slānī un nabadzība nav ieborēta galvā, tomēr bērnam to pašu nenovēl. To jau tepat var redzēt no komentāriem.

Tad jau te visiem hujova bērnība. 😁
Ar ko cepti kartupeļi sliktāki par turīgo makdonaldā ēstajiem frī kartupeļiem?
Ar ko sliktāk staigāt humanas drēbēs, kā no andeles pirktā?
Pamanīju, daudzas te noslēgs savu dzimtu, kā dzemdēs un audzinās bērnu. Labi ka man nabadzība ieborēta, jo negaidu 3.5t algu. 😁
P.S Šobrīd Ģimene burkā šovā tieši ir viena priekš Latvijas turīga ģimene, kura arī pārtiek no makaroniem un tomātu mērces 😁
09.12.2023 07:19 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
RRebekkka @ 09.12.2023 07:19

Kopš baltās meitenes izdomāja, ka iet uz humpalām ir stilīgi, tas arī nemaz nav nekāds lētais gals vairāk.

Tu Amerikā dzīvo, ka uzsver baltās meitenes. 😁
09.12.2023 07:24 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
akul12 @ 09.12.2023 07:19

Tad jau te visiem hujova bērnība. ?
Ar ko cepti kartupeļi sliktāki par turīgo makdonaldā ēstajiem frī kartupeļiem?
Ar ko sliktāk staigāt humanas drēbēs, kā no andeles pirktā?
Pamanīju, daudzas te noslēgs savu dzimtu, kā dzemdēs un audzinās bērnu. Labi ka man nabadzība ieborēta, jo negaidu 3.5t algu. ?
P.S Šobrīd Ģimene burkā šovā tieši ir viena priekš Latvijas turīga ģimene, kura arī pārtiek no makaroniem un tomātu mērces ?

Sūdīgi, ja liekas, ka cepti kartupeļi ir dzīve. Maķītis man pašai nepatīk. Tomēr ir forši, ja vari atļauties aiziet uz kafeni ar draudzeni un neskaitīt kapeikas kam kas pietiks un ko vari atļauties. Arī veikalā forši ieiet, ka vari pirkt ko gribas, nevis ko vari desmitniekā sagrabināt. Nav jau runa par ko ekstrēmu vai dzīvošanu uz dārgā gala plauktiņiem. Nabadzīgo ģimeņu Latvijā ir ļoti daudz. Un kaut kā jau viņi velk. Vai es gribētu dzīvot dzīvi, kur man ir jāizvelk ģimene? Nē.
09.12.2023 07:31 |
 
Reitings 421
Reģ: 03.09.2023
akul12 @ 09.12.2023 07:24

Tu Amerikā dzīvo, ka uzsver baltās meitenes. ?

Latviešu dūdiņas jau no Amerikāņu influencerēm to noskatījās. Manā bērnībā par iepirkšanos humpalās kaunējās.😀
09.12.2023 07:33 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
RRebekkka @ 09.12.2023 07:33

Latviešu dūdiņas jau no Amerikāņu influencerēm to noskatījās. Manā bērnībā par iepirkšanos humpalās kaunējās.?

Man kaut kādā mērā liekas, ka tādas lietas, no kā agrāk kaunējās ir padarītas par normu, jo vienkārši sabiedrība vairs savādāk nespēj atļauties dzīvot.
09.12.2023 07:35 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Labi ka man nabadzība ieborēta, jo negaidu 3.5t algu. ?

Uzskatīt, ka neesi neko vairāk vērts arī nav labais tonis ne pret sevi, ne bērniem, ja tādus plāno.
09.12.2023 07:39 |
 
Reitings 1253
Reģ: 25.01.2023
akul12 @ 08.12.2023 23:59

unreal, bet audzina un pietiek.
Ēst gatavo paši, apģērbu nopērk humanā un iphone vietā xiaomi.
Man ir žēl atdot telefonam ,vairāk nekā tūkstoti😂Bez iphone,citas firmas neskaitās telefoni?
09.12.2023 07:44 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
SarmaD @ 09.12.2023 07:31

Sūdīgi, ja liekas, ka cepti kartupeļi ir dzīve. Maķītis man pašai nepatīk. Tomēr ir forši, ja vari atļauties aiziet uz kafeni ar draudzeni un neskaitīt kapeikas kam kas pietiks un ko vari atļauties. Arī veikalā forši ieiet, ka vari pirkt ko gribas, nevis ko vari desmitniekā sagrabināt. Nav jau runa par ko ekstrēmu vai dzīvošanu uz dārgā gala plauktiņiem. Nabadzīgo ģimeņu Latvijā ir ļoti daudz. Un kaut kā jau viņi velk. Vai es gribētu dzīvot dzīvi, kur man ir jāizvelk ģimene? Nē.

Man nekas sūdīgi un iesaku arī jums nedomāt šādās kategorijās. Nebūs jācīnas ar depresijām un psihotraumām par nabadzību.
Mierīgi varu ēst ceptus kartupeļus un nepārdzīvoju, iesaku arī jums.
Tāpēc nav jādzīvo ar māti un jāraud forumā, ka kolēģiem pietiek ar 700 ģimenei... Uzminiet, ja strādā vienā darbā ar 700eiro saņēmējiem, tad pats arī visticamāk nepelni 3t.
RRebekkka @ 09.12.2023 07:33

Latviešu dūdiņas jau no Amerikāņu influencerēm to noskatījās. Manā bērnībā par iepirkšanos humpalās kaunējās.?

Kaunējās tikai lohi, jo tajos laikos humpalas bija retā vieta kur dabūt firmas apģērbu.
Kaunīgie pirka no Lietuvas tirgiem vestos atkritumus, kurus paši lepni sauca par drēbēm. Pēc mēneša valkāšanas izskatījās briesmīgāk, kā no humpalas pirktais.
09.12.2023 07:49 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
SarmaD @ 09.12.2023 07:39

Uzskatīt, ka neesi neko vairāk vērts arī nav labais tonis ne pret sevi, ne bērniem, ja tādus plāno.

Izveidot savu ģimeni nenozīmē, ka tavi ienākumi ir iesaldēti uz mūžu. Mani ienākumi ir auguši ap 5 reizes.
Bet uzskatīt, kad pelnīsi 3k man būs ģimene arī ir stulbi. Visticamāk, kad pelnīsi 3k, tad priekš tavām ekspektācijām par ģimeni vajadzēs 6k.
09.12.2023 07:53 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
akul12 @ 09.12.2023 07:49

Man nekas sūdīgi un iesaku arī jums nedomāt šādās kategorijās. Nebūs jācīnas ar depresijām un psihotraumām par nabadzību.
Mierīgi varu ēst ceptus kartupeļus un nepārdzīvoju, iesaku arī jums.
Tāpēc nav jādzīvo ar māti un jāraud forumā, ka kolēģiem pietiek ar 700 ģimenei... Uzminiet, ja strādā vienā darbā ar 700eiro saņēmējiem, tad pats arī visticamāk nepelni 3t.
Kaunējās tikai lohi, jo tajos laikos humpalas bija retā vieta kur dabūt firmas apģērbu.
Kaunīgie pirka no Lietuvas tirgiem vestos atkritumus, kurus paši lepni sauca par drēbēm. Pēc mēneša valkāšanas izskatījās briesmīgāk, kā no humpalas pirktais.

Es īstenībā joprojām uztaisu ceptus kartupeļus ar sagrieztu desu, sīpoliem un ieceptu olu. Dažreiz bez olas, dažreiz bez desas. Atkarīgs no tā, kas mājās. Un tas arī atgādina nepierast pie tā, ka vari daudz vairāk. Es vairāk par to, kādos plauktiņos pats sevi dzīvē ieliec, tādos arī būsi. Ja tiešām jūties labi esot kur esi, tad tur arī jābūt.
09.12.2023 07:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits