Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Hipotekārais kredīts BKA laikā

 
10 gadi
Reitings 12
Reģ: 19.10.2009
Sveikas!
Vai kādai ir pieredze ar hipotekārā kredīta ņemšanu bērna kopšanas atvaļinājuma laikā?
Esmu dzirdējusi, ka bankas nelabprāt dod hipotekāros kredītus BKA esošajām māmiņām, vai arī piedāvā krietni mazāku izsniedzamā kredīta apmēru?
Būšu pateicīga par jūsu pieredzes komentāriem!
11.11.2023 21:11 |
 
Reitings 788
Reģ: 16.01.2023
Grasies ņemt viena vai ar vīru/dzīvesbiedru?
Mēs šī gada laikā iegādājamies īpašumu, es esmu bka. Vīrs kredītu ņēma uz sava vārda, es līdzaizņēmējs, lai veidotu kopā lielāku bilanci. Bka laikā Tu saņem oficiālus ienākumus, nav jau tā, ka Tev nauda nav, bet ir mazāk, kā tad kad maksā algu.
Mums ir swed, cik zinu, tad vai SEB vai Citadele nesniedza, jo viņiem sieviete bka skaitās bez maz vai bezdarbniece.
Swed prasīja izrakstu no vsaa.
Katrā ziņā Tu/jūs varat aizpildīt internetā pieteikumu un banka sniegs konsultaciju kurā pateiks vai var vai nevar un ja var, tad aptuvenos griestus.
Iesaku arī painteresēties pilnīgi visās bankās.
11.11.2023 21:37 |
 
Reitings 41
Reģ: 21.11.2022
Sveika! Ņēmām kredītu kad uzzinājām par grūtniecību. Ieekonomējām līdz 10k kā “jaunā ģimene”. Līdz ar to, arī Tavā gadījumā var būt tas pats. Ņēmām Swedbankā kredītu.
12.11.2023 00:01 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Dita.D @ 11.11.2023 21:37
Grasies ņemt viena vai ar vīru/dzīvesbiedru?
Mēs šī gada laikā iegādājamies īpašumu, es esmu bka. Vīrs kredītu ņēma uz sava vārda, es līdzaizņēmējs, lai veidotu kopā lielāku bilanci. Bka laikā Tu saņem oficiālus ienākumus, nav jau tā, ka Tev nauda nav, bet ir mazāk, kā tad kad maksā algu.
Mums ir swed, cik zinu, tad vai SEB vai Citadele nesniedza, jo viņiem sieviete bka skaitās bez maz vai bezdarbniece.
Swed prasīja izrakstu no vsaa.
Katrā ziņā Tu/jūs varat aizpildīt internetā pieteikumu un banka sniegs konsultaciju kurā pateiks vai var vai nevar un ja var, tad aptuvenos griestus.
Iesaku arī painteresēties pilnīgi visās bankās.

Kā līdzaizņēmējs ienākumos norādīji savu algu vai bka naudu?
12.11.2023 05:00 |
 
10 gadi
Reitings 12
Reģ: 19.10.2009
Paldies,ka dalāties!
Es plānoju ņemt viena, bez līdzaizņēmēja. Painteresējos visās bankās, bet tikai vienai minēju par to, ka drīzumā plānots BKA, uz ko man atbildēja, ka tad visticamāk izsniegtais kredīts būs daudz mazāks, jo ienākumi būs mazāki.
Bet esmu dzirdējusi no paziņām pieredzes stāstus, ka citas bankas vispār negrib izsniegt, kā jau Dita minēja. Vēlējos saprast, vai tās ir baumas vai tā tiešām notiek 😀
Izklausās, ka laikam vienīgais variants kā saņemt kaut cik normālu summu no bankas ir pasteigties un ņemt kredītu tagad, kad vēl varu iesniegt izziņu no VSAA par darba algu un neko neminēt bankai par to, ka drīzumā plānots BKA.
Bet tas ir interesanti, ka vispār var atteikties izsniegt, ja sieviete atrodas BKA..😕
12.11.2023 12:32 |
 
Reitings 788
Reģ: 16.01.2023
Scandinavian @ 12.11.2023 05:00

Kā līdzaizņēmējs ienākumos norādīji savu algu vai bka naudu?

Kā līdzaizņēmējam bija jānorāda šībrīža bka ienākumi, ja pareizi atceros. Viņi tā pat redz to pēc vsaa iesniegtās izziņas.
Kā arī ja bērns, tad kā jau mineja, tad var ņemt caur Swedbank ar altum atbalstu jaunajai ģimenei.
12.11.2023 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
Es bankai neko neminēju, ja drīz eju BKA.
12.11.2023 13:43 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Ņem kamēr neesi BKA. Būs vienkāršāk.
Valsts galvojumu par bērnu tāpat vari dabūt ar mātes pasi.
Izziņa no VSAA, esot darba attiecībās, nav jāizrāda, vismaz 5 gadus atpakaļ pietika ar 6 mēnešu konta izrakstu (jo tā nebija mūsu banka).
Ā un skaties kā ir ar līguma noteikumiem. Vismaz 5 gadus atpakaļ Citadelei bija punkts, ka kontā nedrīkst ienākt mazāk nauda nekā uz hipotēkas ņemšanas brīdi. Ja samazinās, tad kādam ir jāieskata iztrūkstošais, vai +1% pie nemainīgās % likmes.
Lai veicas!
12.11.2023 14:36 |
 
10 gadi
Reitings 3159
Reģ: 29.01.2009
Elzaaaaaaa @ 12.11.2023 00:01
Sveika! Ņēmām kredītu kad uzzinājām par grūtniecību. Ieekonomējām līdz 10k kā “jaunā ģimene”. Līdz ar to, arī Tavā gadījumā var būt tas pats. Ņēmām Swedbankā kredītu.

Ka tiesi jus tos 10k ieekonomejat?
12.11.2023 17:56 |
 
Reitings 2675
Reģ: 30.01.2023
joselyn @ 12.11.2023 17:56

Ka tiesi jus tos 10k ieekonomejat?

Altum progamma jaunajām ģimenēm, sedz pirmo iemaksu. Vismaz agrāk tā bija
13.11.2023 09:03 |
 
10 gadi
Reitings 3159
Reģ: 29.01.2009
AiKaaaSaaap @ 13.11.2023 09:03

Altum progamma jaunajām ģimenēm, sedz pirmo iemaksu. Vismaz agrāk tā bija

Neko viņi nesedz, izņemot vienu programmu 3+ ģimenēm (cik es esmu pētījusi). Cik sapratu, tad meitene, kas to rakstija ir ar vienu bērnu. Altum nogarantē 10k (un atsevišķos gadījumos vairāk), bet viņi to naudu tev nedod.. Aizdod, ja nav sakrāts pietiekoši pirmajai iemaksai, bet tāpat tev tie 10k ir jāatmaksā.
14.11.2023 00:25 |
 
10 gadi
Reitings 3159
Reģ: 29.01.2009
Varu padalīties ar savu pieredzi un novērojumiem. Kredītu man piešķīra BKA laikā.
Lielos vilcienos: kreditē SEB, Luminor un Swed - piedāvājumi visiem +/- līdzīgi, izņemot, ka Swed uz jaunajām mājām (A+ energo) dod 2g periodu bez pievienotās likmes. Citadele vispār pašlaik minimāli kreditējot (to attīstītāji man teica). Nav tā, ka BKA esot tevi uzskata par bezdarbnieci. Viss ir atkarīgs no tā, kāds tev pabalsts, kāda izglītība, cik gadus strādā, kādā nozarē strādā, kāda kredītvēsture, kāds mājoklis noskatīts utt utjp. Lielos vilcienos - viņi izlems, cik pievilcīgs klients būsi (+ ņem vērā, ka tagad notiek šūmēšanās par banku peļņu un bankas iespējams ir piesardzīgākas).
Par ņemšanu BKA laikā vai pirms. Protams, ka summa, ko tu dabūsi ņemot pirms (nesakot, ka iesi BKA), būs lielāka. Tīra matemātika, jo pabalsts ir mazāks. Piemēram (ļooooti vispārīgi), ja alga tev ir 2k bruto tagad (un tāda bijusi, ja nemaldos 12mēnešus pirms iešanas dekrētā):
-alga neto tagad tevi ir 1.4k EUR
-pabalsts uz 1gadu būs 1.3k EUR
-pabalsts uz 1.5gadiem būs tikai 1.05 EUR
(maternitātes pabalstu te nerēķināju (kas ir labāks par BKA pabalstu)).
Bet banka jau nezina, vai to II daļu maternitātes pabalstam ņemsi un otrs ir vēl tagad tā nenododamā daļa - un tur rēķina vīra ienākumus).
Kopumā- neto alga ir ap 70% no bruto, pabalsts uz 1.5 gadiem 46% no bruto. Maternitātes pab.80% no bruto.
Tāpēc banka pieņemu, ka rēķinās no mazākā iespējamā, kas ir stipri samazināta summa. Un pieejamais finansējums ir stipri mazāks nekā tas, ko dabūsi nesakot. BET tev pašai jāsaprot, vai tu vispār spēsi pavilkt to visu ar pabalstu.
14.11.2023 00:48 |
 
10 gadi
Reitings 3159
Reģ: 29.01.2009
Par līdzfinansējumu: man visas bankas teica, ka tāpat skatīšot vīra ienākumus (ja arī nebūšot līdzaizņēmējs), acīmredzot, lai saprastu, vai nav kkādi zemūdens akmeņi. VSAA atskaiti man prasīja tikai tad, kad biju BKA + arī tāpat konta izdrukas. Pirms BKA- parasti pietiek ar konta izdruku.
Par Altum: ieguvums, manuprāt, bija tikai uz nodevu. Un jāņem vērā, ka nodevas samazinājums ir tikai daļai līdz 100k EUR. Attiecīgi puse no 1.5% (šo varu kļūdīties precīziem cipariem) uz 100k EUR. Nodeva būs 750 EUR, 1.5k EUR vietā. Bet, ja darījuma vērtība virs 100k EUR- virs 100k EUR 1.5% tiks attiecināts pārējai daļa. Bet Altum ir piešķiršanas maksa- 250 EUR. Ieguvums tātad 500 EUR.
Vēl laikam kkādas atlaides komisijām, bet jaunajiem projektiem tās tāpat banka neprasa. Nezinu kā vecajās mājās.
Un atceries, ka Altum tev NOGARANTĒ 10k EUR pirmajai iemaksai, nevis to nosegs- tu tāpat to maksāsi bankai, tikai vēlāk (un ja nemaldos, tad % būs tādi paši kā visam kredītam- bet šo neatceros, nebija vairs svarīgi man).
Ņem vērā arī to, ka vēl papildus nāk iespējams komisijas (ja tās nesedz), darījuma kontu izmaksas, notāra izmaksas, vērtējumi (ja nav jaunie projekti). Tas viss diezgan saskaitās.
Kopumā: parēķini kā tev izdevīgāk. Jo tas, ka dabūsi lielāku summu, neatcels ikdienas maksājumus un kredītmaksājumu. Un banku kalkulatori diezgan precīzi pasaka, kādi ir limiti, ko šie dod.
(es neesmu banku darbiniece vai kkā saistīta, sorry, ja kkas ir neprecīzi, tīri dalījos ar savām pārdomām un aspektiem, ko rēķināju- nākošie komentētāji var pakoriģēt tas, kas nav pareizi :))
14.11.2023 01:02 |
 
10 gadi
Reitings 12
Reģ: 19.10.2009
Joselyn, paldies Tev, ka dalies pieredzē un padomos! :)
Jā, es arī sapratu, ka no Altum nekādas lielas jēgas nav, ja pati varu nosegt pirmo iemaksu.
Decembra beigās vēlreiz vērsīšos pie bankas, tad arī uzrakstīšu īsumā kāds bija rezultāts :D Bet nu noslēpt tāpat vairs neko nesanāks.
01.12.2023 20:13 |
 
Reitings 788
Reģ: 16.01.2023
easyliving @ 01.12.2023 20:13
Joselyn, paldies Tev, ka dalies pieredzē un padomos! :)
Jā, es arī sapratu, ka no Altum nekādas lielas jēgas nav, ja pati varu nosegt pirmo iemaksu.
Decembra beigās vēlreiz vērsīšos pie bankas, tad arī uzrakstīšu īsumā kāds bija rezultāts :D Bet nu noslēpt tāpat vairs neko nesanāks.

Altum ir kā galvotājs visā tajā kredīta aizņemšanas procesā
01.12.2023 20:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!