Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cilvēki, kas protestē pret Helovīnu un šausmu parku

 
Reitings 54
Reģ: 12.10.2023
🎃Helovīni jau pagājuši vairāk kā pirms nedēļas,un šausmu parks jau aizvēries ciet, bet tik un tā gribējās uztaisīt diskusiju par šo visu. Lasiju, par šausmu parku bauskā, ka to nakamgad neplāno atvērt vairs, cik sapratu tad deļ mūsu sabiedrības nosodijuma, kritikas, un negācijām, ja kļūdos labojiet. Tad jautājums, jums, kā arī lielajiem helovīna nīdejiem, kas jūsu un citu cilvēku dzīvē mainīsies vai uzlabosies, ja nebūs vairs helovīna svinēšanas?🤨 Rudenī jau tā nav gandrīz svētku ko svinēt, tikai 18 un 11 novembris. Algu jums un citiem protestētājiem nepacels, bonusi par to nepienāksies. Manā izpratnē tas helovīns nav nekas tāds briesmīgs par ko būtu jāsūdzas. Principā ziemassvetkus arī neviens nespiež svinēt cilvēkiem. Parasti šadi cilvēki, neko nesvin savā dzīvē. Kādi ir iemesli cilvēkiem, pretīgus komentārus rakstīt par šausmu parku, neviens viņiem neliek obligāti par savu naudu apmeklēt. Manam tēvam ir 50 gadi, un viņs atbalsta helovīna svētkus,lai gan viņam šausmenes nevisai patīk. Man ļoti patīk šausmu filmas, un tādeļ patīk arī helovīns. Nonācu pie secinājuma, ka tie kuri naidīgi izsakas par šiem svētkiem, viņiem nav normāla argumentācija, kāpēc nepatīk, kā tikai - tie ir sveši svētki, Latvijai tie nav jāsvin un viss un turpina tālāk est savu griķu putru un rakstīt cūcības. Nu nepatīk, nepatīk, bet tāpēc nav jaapsaukā tie kuriem par to ir prieks un kuri piedalas svinešanā un parka apmeklēšanā. Ieteikums visiem tad lūdzu visiem nīdejiem, kas raksta, ka tie nav Latvijas svētki, nelietojiet jaunākas tehnoloģijas, jo tās nav radijusi Latvija, un nelitojiet pārtikas un citus produktus no Polijas, Vācijas, Lietuvas un citām valstīm, jo nav taču Latvijā radīti un ražoti. 🎃Par to gan neviens nejies rakstīt, ka nelietos jaunāko iphone nav radīts Latvijā. Kādas ir jūsu domas?
11.11.2023 03:28 |
 
Reitings 54
Reģ: 12.10.2023
Ja mēs aprunājam negatīvi kaut ko vienu, kas nav no Latvijas, tad lūdzu aprunājam negatīvi arī visas pārējās lietas, kas pieejamas Latvijā bet nav no Latvijas.👍
11.11.2023 03:41 |
 
Reitings 706
Reģ: 04.05.2015
Man personīgi tas Helovīns netraucē, kas grib, lai svin. Vienīgi nepatīkami lasīt, ka sabojātas durvis ar olām vai marķieriem utml., bet tur jau dziļāka vaina, kāpēc tie bērni vai pusaudži tā darījuši. Neesmu arī pret tādu parku un šausmu filmas dievinu. 😅
Pati gan Helovīnu nesvinu, neinteresē un vienaldzīgs. Un ir gan rudenī vēl vieni svētki - Mārtiņi. Tajos gan esmu vairākas reizes gājusi, pat šogad apsvēru tādu domu, taču beigās tomēr neaizgāju.
11.11.2023 03:54 |
 
Reitings 54
Reģ: 12.10.2023
piedāvāju ieskatīties "ipaši" inteliģentu un apdavinātu cilvēku komentāros, kuriem riebjas šie svētki un parks.👏Teksts ir pārkopēts.
1.Nekad nav bijuši mūsu svētki un nekad arī nesvinēšu
2.Laikam esam pilnīgi un galīgi degradējušies ….Skaisto Pilskalnu piesārņot ar šausmām …par maz šausmu ..
3.Pretīgi. Pašmāju pagānu orģijas kopā ar jeņķu subkultūru un perversijām. Tā tiek piesmieta Latvija, jau 30 gadu garumā
4.Cilvēki neapzinās, ka tie nav joki un īpašu emociju izbaudīšana. Šādiem piedzīvojumiem būs garīgas sekas. Nebīnieties pēc tam par miega un psihes traucējumiem.
5.Mērkaķošanās, nekas cits.
6.Stulbi, bauskai šausmu par maz, pietrūkst kara.
7.Tie nav latviešu svētki.
8.Kaut kāds d*bīlisms. Bauskas pašvaldības vadība ir prātiņā nojūgusies.
9.Tagad ir karš Ukrainā. Un tagad ķēmoties ir neētiski.
11.11.2023 04:06 |
 
Reitings 877
Reģ: 19.08.2023
Man bērnībā vecāki neļāva svinēt, jo tas esot veļu laiks un iet pie svešiem cilvēkiem diedelēt ēdienu esot nepieklājīgi.
Tagad pieaugušā vecumā netraucē, nopērku pat kādus augļus, konfektes ko dot, jo kaimiņu bērni nāk pie durvīm.Bieži vien arī tērpi sanākuši interesanti. Lai tik bērni izklaidējas.👍🏻
11.11.2023 05:59 |
 
Reitings 669
Reģ: 15.08.2023
Personīgi man netraucē, ka ir Helovīns. Lai jau "svin". Bet neizprotu to konceptu, kāpēc bērniem jāiet diedelēt saldumi pa rajonu. Cits pieklauvē pie durvīm un ne viņš saģērbies maskā, ne spēj kvalitatīvi izjokot - ar miltiem apķēpātas durvis neskaitās. Dod tik končas.
P.S. un priekš kam mums Helovīns, ja mums pašiem ir sava Mārtiņdiena? To nez kāpēc visi ir aizmirsuši.
11.11.2023 06:08 |
 
Reitings 2721
Reģ: 05.09.2023
Tas Helovīns Latvijā vispār neiederas. Man vienalga, lai sīkie svin un nesas pa rajonu diedelēt, ja ieliek arī kaut kādus pūliņus tērpos. Bet reāli tie Helovīni nevienam nav vajadzīgi.
11.11.2023 07:01 |
 
Reitings 270
Reģ: 13.01.2023
Pilnīgi vienaldzīgi man tie svētki, bet tā ka man ir 8 gadīga meita, kam patīk šie svētki, tad protams, ka es savu "vienalga" Nolieku malā un bērnam ļauju izpausties. Bijām arī tajā parkā, nu uztaisits forši, bet vai es brauktu otro reizi? Nē.
Ļoti nepatika Dieva slavinataji pie ši parka. Reāli uzšaut viņiem gribējas.
11.11.2023 07:15 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Pagājušo gadu bijām,patika .Otro rezi gan nebija interese vairs braukt .
11.11.2023 07:15 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Kāpēc bd ,skolas māca helowinus un atbalsta, bet mūsu ķekatas redz nē? Tas ir skolotāju,un bd audzinātāju zemais IQ?
11.11.2023 07:17 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
 
Reitings 421
Reģ: 03.09.2023
Kalnos @ 11.11.2023 07:17
Kāpēc bd ,skolas māca helowinus un atbalsta, bet mūsu ķekatas redz nē? Tas ir skolotāju,un bd audzinātāju zemais IQ?

Tiešām kaut kur neatbalsta? Man bērnam bd ir gan ķekatas, gan meteņi. Varbūt no skolas atkarīgs?
Bet par helovīniem- personīgi netraucē, ja kāds svin un ir tādi parki, bet paši nesvinam.
11.11.2023 08:06 |
 
Reitings 14327
Reģ: 29.08.2022
Pašu helovīni nesaista un esmu vienreiz tik skolas laikā pārģērbusies par raganu, jo bija klases vakars. Bet manis pēc lai jau svin, ja kāds grib.
Man liekas, ka problēm ir tajā, ka mēs neprotam svinēt. Kad strādāju ar bērniem, esmu ievērojusi, ka daudzi vecāki (un pieaugušie) kopumā neprot bērniem neko pastāstīt par tradīcijām, t.i, daudzi bērni Helovīnu un Ziemassvētkus gaida tikai tāpēc, lai dabūtu konfektes un dāvanas. Ir bērni, kam nekas cits neinteresē, ne pārģērbties par kaut ko, ne kādās rotaļās iet Ziemassvētkos, ne īsti kādas dekorācijas uztaisīt utml. Protams, tādi nav visi, bet ir daudzi.
Ja ASV šie svētki ir interesanti, jo viņi dekorē pagalmus, taisa parādes un visādus tērpu konkursus, tad mums pārsvarā ņem tikai saldumu konceptu. Un var saprast kāpēc 50+ cilvēkiem nepatīk, ka atsperas sīkais, iesper pa durvīm, pieprasa saldumus, ja tu iedod, var gadīties, ja jauno cilvēku neapmierina piedāvātās konfektes, bet, ja neiedod, tev vēl dzīvokli/māju apgāna. Kāds tur prieks par tādiem svētkiem? 😁
Es domāju, ja gribam svinēt Helovīnu, tomēr ir nedaudz jāpaaudzina savi bērni un pašiem jāieliek kāda artava, lai svētki sanāktu skaisti, ne saldumu diedelēšana.
11.11.2023 08:18 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
RRebekkka @ 11.11.2023 08:06

Tiešām kaut kur neatbalsta? Man bērnam bd ir gan ķekatas, gan meteņi. Varbūt no skolas atkarīgs?
Bet par helovīniem- personīgi netraucē, ja kāds svin un ir tādi parki, bet paši nesvinam.
Ohho kura skolā iet ķekatās ?Riga vismaz neviena neriko tādu pasākumu.
11.11.2023 08:23 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
Kalnos @ 11.11.2023 08:23
Ohho kura skolā iet ķekatās ?Riga vismaz neviena neriko tādu pasākumu.

Gandrīz visās skolās māca latviešu tradīcijas, nevis helovīnus
11.11.2023 09:31 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Džinga @ 11.11.2023 09:31

Gandrīz visās skolās māca latviešu tradīcijas, nevis helovīnus
UN IET BUDĒĻOS ???😀
11.11.2023 09:35 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
Kalnos @ 11.11.2023 09:35
UN IET BUDĒĻOS ????

Kāpēc viņiem jāiet budēļos? Tu sūdzējies, ka skolās māca par helovīnu, nu nemāca gan.
11.11.2023 10:07 |
 
Reitings 174
Reģ: 09.08.2023
Nekad neesmu svinējusi Helovīnus, noteikti arī nesvinēšu. Saviem bērniem, līdz ar to, "nemācu" šos svētkus, viņi gan arī nav izrādījuši interesi par to. Uz tādu parku noteikti neietu, nav saistoši. Naudu arī par ko tādu nemaksātu.
Ja Helovīna laikā kāds bērns atnāk, prasīt končas - iedodu, jo negribu, ka apskādē manas durvis.
Bērni, kas nāk diedelēt našķus parasti nav kārtīgi sagatavojušies, uzzīmē ķeburu uz vaiga un tas arī viss.
11.11.2023 10:28 |
 
Reitings 174
Reģ: 09.08.2023
Skolās, dārziņā svin Mārtiņus. Maskas, aktivitātes. Pilnīgi pietiekami.
11.11.2023 10:29 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Tā jau man likās, ka tam šausmu parkam uzradīsies pretinieki. Var jau ar zobiem un nagiem turēties pie simtgadīgām, iesīkstējušām tradīcijām, bet tomēr visā pasaulē Helovīns ir superjautrs pasākums, kas sagādā prieku gan bērniem, gan pieaugušajiem. Latvieši bieži palaiž garām daudz ko foršu sava mūžīgā konservatīvisma dēļ.
11.11.2023 10:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits