Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Māsa un māsas dēls.

 
Reitings 26
Reģ: 04.11.2023
Gan mamma, gan tētis dzēra un veda savus draugus dzērājus mājās, kuri mēdza uzmākties man un māsai. Esmu 5 gadus vecāka par māsu. Kad man bija 18, es atradu dzīvokli tajā pašā pilsētā, kur jau dzīvojām un paņēmu māsu pie sevis dzīvot, lai viņa nepaliek starp alhokoliķiem. Palīdzēju viņai mācībās, devu viņai naudu, strādāju divos darbos un paralēli mācījos. 3 gadus vēlāk mana māsa palika stāvoklī un piedzemdēja dēlu. Puisis viņai, protams, nebija, viņš bija tikai tā saucamais spermas donors, kurš pazuda pēc seksa. Māsas dēlu pa lielam audzinu es un vēl uzturu arī māsu pašu, bet viņa dzīvē nevēlas darīt neko un par bērnu rūpēties arī nevēlas. Šobrīd man ir 24 un viņai 19. Viņa sēž mājās un nedara neko. Saprotu, ka pati pieradināju viņu pie tā, ka viņa vienmēr var paļauties uz mani, bet es nespēju veidot savu privāto dzīvi, jo man ir jāaudzina māsas dēls un jāuztur pati māsa. Esmu viņai minējusi šo, bet viņa apvainojas. Negribu aizskart arī, jo viņa man ir vistuvākais cilvēks. Ieteikumi?😉
05.11.2023 00:32 |
 
Reitings 139
Reģ: 13.06.2022
Kartējā kura forumā nodirš ģimeni. Bet nu ko lai saka,tava masa parazitē uz tevis un tu pati to ļauj
05.11.2023 00:40 |
 
Reitings 11
Reģ: 16.10.2023
Sāc ar to, ka uzaicini viņu uz "nopietnu sarunu" divatā, kur jūs neviens netraucē un tā arī pasaki viņai ka vēlies nopietni aprunāties ar viņu divatā. Sarunas laikā pastāsti, kā tu iekšēji jūties, un ka tev ir grūti un smagi nemitīgi aprūpēt vienu pieaugušu cilvēku un bērnu. Kopā divus cilvēkus. Pasaki stingri, ka esi nolēmusi mainīt savu dzīvi, un ka nevar vairs dzīvot kā lidz šim, jo ir mainijušies tavi dzīves apstākļi. Nepārmet māsai, ka viņa ir tava nasta,bet mierīgi un stingri uzstāj uz to, ka viņai ir pašai jāsāk meklēt darbu un jāpelna sava nauda, viņai ir jau dēls! Un viņa nevarēs visu mūžu paļauties uz tevi vai vecākiem. Viņai jādzīvo patstăViņai jābūt atbildīgai par savu rīcību! Varbūt tavai māsai ir depresija? Ne vienmēr slinkums un nekā nedarīšana ir vnk tāpat. Ok tu esi viņu pieradinājusi, ka var paļauties uz sevi, bet tas nevar turpināties mūžīgi. Viss plūst un mainās, un jāmainas ir arī cilvēkiem. Pasaki, ka palīdzēsi viņai atrast darbu, ka iedrošināsi viņu meklēt un uzsākt savu paststāvīgu dzīvi. Sākumā atrodiet darbu viņai un tad ļaujiet nostabilizēties un meklēt savu dzīvokli. Meitenei ir jāaug, un jaatīstās viņa nevar sēdēt kā dārzenis ar savu bērnu pie tevis vel 10 gadus. Tas ir par daudz prasīts upuris no jums. Esiet nepiekāpīga un nelokāma. Ja saruna nepalīdz tad variet uzstādīt ultimātu, vai nu lai iet meklēt darbu un strādāt vai lai iet pie vecākiem atpakaļ dzīvot. Dažreiz ultimāts ir vienīgā izeja, kā ļaut cilvēkam saprast, ka viegla dzīve viņam nebūs mužīgi viss uz paplātes nodrošināts. Un jūsu māsa nav nekāds dzīvnieks, ko pieradina un baro un nevar vairs brīvībā palaist. Visi pieaug, un visiem ir jāmācās nodrošināt sevi pašiem, jūsu māsa nav izņēmums! 😃 Vai viņai ir kādas slimības, ka viņa nevarētu iet strādāt?
05.11.2023 03:36 |
 
Reitings 84
Reģ: 04.09.2023
Tu esi fantastiska māsa, visu cieņu. Cita iespējams būtu atstājusi mazo māsu pie vecākiem alkoholiķiem un pati devusies savā dzīvē. Dēlam tagad ir 2/3 gadi cik saprotu? Man žēl bērna, jo, ja tu pārstāsi par bērnu rūpēties, tad diezvai pati māsa to darīs, ja jau viņai pa tik ilgu laiku nav bijusi vēlme to darīt. Darbu okey atrast viņa var un vajag, bet par bērna audzināšanu es šaubos. Bet saprotams, ka tas viss negatīvi ietekmē tavu privāto dzīvi..
05.11.2023 06:33 |
 
Reitings 26
Reģ: 04.11.2023
Raudene @ 05.11.2023 03:36
Sāc ar to, ka uzaicini viņu uz "nopietnu sarunu" divatā, kur jūs neviens netraucē un tā arī pasaki viņai ka vēlies nopietni aprunāties ar viņu divatā. Sarunas laikā pastāsti, kā tu iekšēji jūties, un ka tev ir grūti un smagi nemitīgi aprūpēt vienu pieaugušu cilvēku un bērnu. Kopā divus cilvēkus. Pasaki stingri, ka esi nolēmusi mainīt savu dzīvi, un ka nevar vairs dzīvot kā lidz šim, jo ir mainijušies tavi dzīves apstākļi. Nepārmet māsai, ka viņa ir tava nasta,bet mierīgi un stingri uzstāj uz to, ka viņai ir pašai jāsāk meklēt darbu un jāpelna sava nauda, viņai ir jau dēls! Un viņa nevarēs visu mūžu paļauties uz tevi vai vecākiem. Viņai jādzīvo patstăViņai jābūt atbildīgai par savu rīcību! Varbūt tavai māsai ir depresija? Ne vienmēr slinkums un nekā nedarīšana ir vnk tāpat. Ok tu esi viņu pieradinājusi, ka var paļauties uz sevi, bet tas nevar turpināties mūžīgi. Viss plūst un mainās, un jāmainas ir arī cilvēkiem. Pasaki, ka palīdzēsi viņai atrast darbu, ka iedrošināsi viņu meklēt un uzsākt savu paststāvīgu dzīvi. Sākumā atrodiet darbu viņai un tad ļaujiet nostabilizēties un meklēt savu dzīvokli. Meitenei ir jāaug, un jaatīstās viņa nevar sēdēt kā dārzenis ar savu bērnu pie tevis vel 10 gadus. Tas ir par daudz prasīts upuris no jums. Esiet nepiekāpīga un nelokāma. Ja saruna nepalīdz tad variet uzstādīt ultimātu, vai nu lai iet meklēt darbu un strādāt vai lai iet pie vecākiem atpakaļ dzīvot. Dažreiz ultimāts ir vienīgā izeja, kā ļaut cilvēkam saprast, ka viegla dzīve viņam nebūs mužīgi viss uz paplātes nodrošināts. Un jūsu māsa nav nekāds dzīvnieks, ko pieradina un baro un nevar vairs brīvībā palaist. Visi pieaug, un visiem ir jāmācās nodrošināt sevi pašiem, jūsu māsa nav izņēmums! ? Vai viņai ir kādas slimības, ka viņa nevarētu iet strādāt?

Ja māsai nebūtu dēliņš, tad es mierīgi varētu uzstādīt tādu ultimātu, lai iet atpakaļ pie vecākiem, ja nemeklēs darbu, bet bērns nav vainīgs pie nekā, ka viņa pati neaudzina un nevēlas savā dzīvē neko darīt kā tikai iet uz randiņiem un pati iedzert. Dēls tiešām arī viņai nav interesants. Un nē, viņai nav nekādu slimību.
05.11.2023 09:38 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Tu kas īsti esi? Māte Terēze, šķīstā glābēja? Man neturētu nervi vilkt sev līdzi augoni, pie tam pašai esot jaunības gados. Kam tev vajag uzņemties rūpes par citu cilvēku? Viņa tev prasija lai velc no mājas ārā? Varbūt patika tur dzīvot un tu esi mātes vietā.
05.11.2023 09:46 |
 
Reitings 52
Reģ: 25.04.2023
SarmaD @ 05.11.2023 09:46
Tu kas īsti esi? Māte Terēze, šķīstā glābēja? Man neturētu nervi vilkt sev līdzi augoni, pie tam pašai esot jaunības gados. Kam tev vajag uzņemties rūpes par citu cilvēku? Viņa tev prasija lai velc no mājas ārā? Varbūt patika tur dzīvot un tu esi mātes vietā.

🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Lai gan tā NeheitoManiParTaisnibu ir dumja , es sāku saprast viņas nepatiku pret tevi . Kad vecākā māsa izvācās , viņai bija 18 , bet mazajai māsai tātad tikai 13 . Kas viņai vajadzēja pieļaut , ka tik maza meitene paliek starp dzērājiem , kuri vēl ved mājās savus pudeles brāļus , kuri uzmācas bērnam ? Ja māsa nebūtu izvilkusi viņu no turienes , tad nebūtu brīnums , ja mazā māsa būtu izvarota .
05.11.2023 11:00 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Eliiinaaa22 @ 05.11.2023 11:00

??‍♀️??‍♀️??‍♀️
Lai gan tā NeheitoManiParTaisnibu ir dumja , es sāku saprast viņas nepatiku pret tevi . Kad vecākā māsa izvācās , viņai bija 18 , bet mazajai māsai tātad tikai 13 . Kas viņai vajadzēja pieļaut , ka tik maza meitene paliek starp dzērājiem , kuri vēl ved mājās savus pudeles brāļus , kuri uzmācas bērnam ? Ja māsa nebūtu izvilkusi viņu no turienes , tad nebūtu brīnums , ja mazā māsa būtu izvarota .

Nē, pieļaut nevajadzēja. Es jau saprotu, ka autore gribēja labu tai māsai. Bet realitātē ļoti bieži ir tieši šādi scenāriji. Kur pēc tam tas glābējs ir upura lomā jau atkal. Pēc kara visi gudri, bet šādās situācijās labāk ir iesaistīt institūcijas, ne pašām karot ar vecākiem. Ja vecāki bija dzērāji, es pieļauju, ka bija bāreņtiesas redzes lokā. Varbūt maldos.
Dotajā situācijā un dotajos lielumos autore atkal ir glābēja. Sākumā glāba sevi, tad glāba māsu un tagad jāglābj māsas bērns. Nekā slikta vēlmē palīdzēt nav un dažreiz tas atmaksājas. Ne šajā gadijumā. Tapēc arī minēju, ka māsa ir augonis, kurus ir jāizgriež. Iesaku vērsties bāreņtiesā arī par šo gadijumu, lai tā piemeklē labāko risinājumu. Nav vienam cilvēkam jāvelk vel divu cilvēku dzīves.
Turklāt pēc maniem aprēķiniem māsa jau bija ar bērnu uz rokas 16 gados. Par šo secinājumus izdarīt varat paši.
05.11.2023 11:05 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
SarmaD @ 05.11.2023 11:05

Nē, pieļaut nevajadzēja. Es jau saprotu, ka autore gribēja labu tai māsai. Bet realitātē ļoti bieži ir tieši šādi scenāriji. Kur pēc tam tas glābējs ir upura lomā jau atkal. Pēc kara visi gudri, bet šādās situācijās labāk ir iesaistīt institūcijas, ne pašām karot ar vecākiem. Ja vecāki bija dzērāji, es pieļauju, ka bija bāreņtiesas redzes lokā. Varbūt maldos.
Dotajā situācijā un dotajos lielumos autore atkal ir glābēja. Sākumā glāba sevi, tad glāba māsu un tagad jāglābj māsas bērns. Nekā slikta vēlmē palīdzēt nav un dažreiz tas atmaksājas. Ne šajā gadijumā. Tapēc arī minēju, ka māsa ir augonis, kurus ir jāizgriež. Iesaku vērsties bāreņtiesā arī par šo gadijumu, lai tā piemeklē labāko risinājumu. Nav vienam cilvēkam jāvelk vel divu cilvēku dzīves.
Turklāt pēc maniem aprēķiniem māsa jau bija ar bērnu uz rokas 16 gados. Par šo secinājumus izdarīt varat paši.

Ja atstātu māsu pie vecākiem,tad piekrītu iepriekšējam komentāram par to,ka meitenei uzmāktos,izvarotu un pēc izvarošanas dzīve būtu sabojāta. Jā,viņa piedzemdēja 16 gados,bet sekss cik saprotu bija pēc abpusējas vēlmes,tāpēc tā nebija izvarošana. Bāriņtiesa,ja paņēmusi būtu māsu uz bērnunamu,tad tur jau arī baigā dzīve viņai nebūtu.
05.11.2023 11:24 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
Es autorei ieteiktu atcerēties, ka mums katram ir tikai viena dzīve. Ja visu laiku upurēsies māsas labā, pa kuru laiku veidosi pati savu dzīvi, savu ģimeni? Diez vai kāds vīrietis/potenciālais vīrs būs ar mieru, ka uz nenoteiktu laiku tev komplektā līdzi nāk vēl pieaugusi māsa ar mazu bērnu. Jaunība paiet ļoti ātri. Nepaspēsi ne attapties. Vai nenožēlosi, ka kārtojot māsas dzīvi, nebūsi dzīvojusi pati savējo? Vai laika gaitā šis fakts neradīs ienaidu starp jums? Pat vistuvākajiem cilvēkiem nedrīkst ļaut izmantot sevi par kājslauķi.
05.11.2023 11:32 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Laimuciiits @ 05.11.2023 11:24

Ja atstātu māsu pie vecākiem,tad piekrītu iepriekšējam komentāram par to,ka meitenei uzmāktos,izvarotu un pēc izvarošanas dzīve būtu sabojāta. Jā,viņa piedzemdēja 16 gados,bet sekss cik saprotu bija pēc abpusējas vēlmes,tāpēc tā nebija izvarošana. Bāriņtiesa,ja paņēmusi būtu māsu uz bērnunamu,tad tur jau arī baigā dzīve viņai nebūtu.

Es pilnībā negribētu nosodīt māsas vēlmi palīdzēt mazajai māsai. Kā jau minēju, viņa jau gribēja tikai palīdzēt. Mēs te varam spekulēt kā būtu ja būtu, bet situācija ir te un tagad. Un ir divas opcijas, vai nu kārtīga un nopietna saruna ar māsu, cerībā, ka kaut kas mainīsies, vai arī bāreņtiesa. Un ja būtu tomēr tā māsa paņemta uz to bērnu namu, viņai vismaz nebūtu uzmākšanās un dzimis pašai nevajadzīgs bērns. Dotajā brīdī viņa veģetē uz lielās māsas labsirdību. Nav viņai jāziedo sava dzīve tikai tapēc, ka tā ir mazā māsa. Ja viņa pati 18 gados atrada dzīvokli, mācijās, strādāja divos darbos, kapēc māsa nevarētu? Bet šādās disfunkcionālās ģimenēs tā ir, ka viens izaug par paraugbērnu un patstāvīgs, bet cits nolaižas. Lielā, ar domu, ka mazā māsa būs tāda pat ceļa gājēja, dienā kad paņēma viņu pie sevis pati iegrieza sev kājā. Nevarēja jau zināt, ka tā būs.
05.11.2023 11:35 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Jā,viņa piedzemdēja 16 gados,bet sekss cik saprotu bija pēc abpusējas vēlmes,tāpēc tā nebija izvarošana.

Es to arī nekvalificēju kā izvarošanu. Es to minēju kā faktu, ka māsa jau kopš 16 nav bijusi par sevi atbildīgs cilvēks, jo ir ar bērnu.
05.11.2023 11:37 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
SarmaD @ 05.11.2023 09:46
Tu kas īsti esi? Māte Terēze, šķīstā glābēja? Man neturētu nervi vilkt sev līdzi augoni, pie tam pašai esot jaunības gados. Kam tev vajag uzņemties rūpes par citu cilvēku? Viņa tev prasija lai velc no mājas ārā? Varbūt patika tur dzīvot un tu esi mātes vietā.

Cik tu tomēr esi pretīga..
Autorei, es Tevi saprotu, un tas, ka paņēmi mazo māsu, es neredzu, ka Tev vajadzetu par kaut ko pārmest. Cik bija Tavos spēkos, tu esi visu izdarījusi. Ja māsai ir 19 gadi, tad saprotu vidusskola jau ir, censties mudināt viņu mācīties kādu konkrētu nozari, stāsti, ka tas palīdzēs tālāk virzīties, lai pameklē darbu klāt(to visu ir iespējams apvienot) uzņemies rūpes par bērnu brīžos, kad viņa, piemēram, ir darbā. Mācības var mācīties arī neklātienē. Šaubos, ka šis ir tas gadījums, kur māsa plāno studēt medicīnu un tur aiziet viss laiks. Tas prasīs laiku, kamēr viņa iekārtosies un tava palīdzība viņai būs vajadzīga. Nemet visu atbildību no sevis nost vienas dienas laikā, bet pamazam samazini to no sevis.
05.11.2023 12:35 |
 
Reitings 52
Reģ: 25.04.2023
Elizabeteeee @ 05.11.2023 12:35

Cik tu tomēr esi pretīga..
Autorei, es Tevi saprotu, un tas, ka paņēmi mazo māsu, es neredzu, ka Tev vajadzetu par kaut ko pārmest. Cik bija Tavos spēkos, tu esi visu izdarījusi. Ja māsai ir 19 gadi, tad saprotu vidusskola jau ir, censties mudināt viņu mācīties kādu konkrētu nozari, stāsti, ka tas palīdzēs tālāk virzīties, lai pameklē darbu klāt(to visu ir iespējams apvienot) uzņemies rūpes par bērnu brīžos, kad viņa, piemēram, ir darbā. Mācības var mācīties arī neklātienē. Šaubos, ka šis ir tas gadījums, kur māsa plāno studēt medicīnu un tur aiziet viss laiks. Tas prasīs laiku, kamēr viņa iekārtosies un tava palīdzība viņai būs vajadzīga. Nemet visu atbildību no sevis nost vienas dienas laikā, bet pamazam samazini to no sevis.

+++
Nevar tā pēkšņi vienā dienā pateikt "es vairs nepalīdzēšu Tev un Tavam bērnam, tinies".
Un vēl bija komentārs par to, ka jāziņo bāriņtiesai. Nu nopietni? Vecākā māsa noteikti pa tiem gadiem kad māsas bērnu audzina ir pieķērusies bērnam un neziņotu bāriņtiesai, lai bērnu savāc.
05.11.2023 12:47 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Cik tu tomēr esi pretīga..

Kapēc gan? Jo neatbalstu to, ka mazā māsa uzsēžas uz kakla lielajai un viņai jāvelk vel divi cilvēki? Jo manuprāt uzsēsties uz kāda labsirdības nav norma?
05.11.2023 12:51 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Vecākā māsa noteikti pa tiem gadiem kad māsas bērnu audzina ir pieķērusies bērnam un neziņotu bāriņtiesai, lai bērnu savāc.

Protams, ka pieķērusies. Tapēc nesviež ārā ne māsu ne bērnu, jo abus žēl. Padomāju un labošu sevi. Pirmais solis būtu nopietna saruna. Ja pēc tās nekas nemainās, iesaku doties ne uz bāreņtiesu bet sociālo dienastu, tie varētu rast kādu risinājumu.
05.11.2023 12:53 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Es ļoti apšaubu, ka mazajai māsai ir vidusskola, ja 16 gados paguva uztaisīt bērnu. Es nezinu kāda viņa ir realitātē, bet autore raksta, ka sēž mājās un nedara neko, arī par bērnu nerūpējas. Priorotāte, pēc autores teiktā, ir deitošana un jūs jau pašas saprotiet, kas nāk līdz ar to. Nu un tad arī ir jautājums, kapēc funkcionālai, no destruktīvas ģimenes aizgājušai 24 gadus jaunai sievietei, kurai viss vel priekšā, kura līdz šim bijusi apņēmības pilna un tikusi uz savām kājām, būtu jāturpina apkalpot un uzturēt 19 gadus jaunu meiteni - uz savas māsas labsirdības parazitējošu cilvēku ar bērnu, pat ja tā ir viņas māsa?
05.11.2023 13:00 |
 
Reitings 670
Reģ: 03.11.2023
SarmaD @ 05.11.2023 13:00
Es ļoti apšaubu, ka mazajai māsai ir vidusskola, ja 16 gados paguva uztaisīt bērnu. Es nezinu kāda viņa ir realitātē, bet autore raksta, ka sēž mājās un nedara neko, arī par bērnu nerūpējas. Priorotāte, pēc autores teiktā, ir deitošana un jūs jau pašas saprotiet, kas nāk līdz ar to. Nu un tad arī ir jautājums, kapēc funkcionālai, no destruktīvas ģimenes aizgājušai 24 gadus jaunai sievietei, kurai viss vel priekšā, kura līdz šim bijusi apņēmības pilna un tikusi uz savām kājām, būtu jāturpina apkalpot un uzturēt 19 gadus jaunu meiteni - uz savas māsas labsirdības parazitējošu cilvēku ar bērnu, pat ja tā ir viņas māsa?

Kāpēc vispār ir jābūt empātiskam un izpalīdzīgam saviem līdzcilvēkiem?
Tu laikam dzīvo uz citas planētas.
Bārsties ar kaut kādiem minējumiem un apgalvojumiem tikai lai paspīdētu?
05.11.2023 13:16 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Džinga @ 05.11.2023 13:16

Kāpēc vispār ir jābūt empātiskam un izpalīdzīgam saviem līdzcilvēkiem?
Tu laikam dzīvo uz citas planētas.
Bārsties ar kaut kādiem minējumiem un apgalvojumiem tikai lai paspīdētu?

Vai es kur minēju, ka nedrīkst izjust empātiju? Starp citu autorei šī te empātija ir pat ļoti izteikta un sīkā māsa to ļoti labi izmanto. Es pat uzdrīkstēšos teikt, ka bērns tiek arī izmantots iežēlināšanai, ja ir kādi strīdi.
Un es nenāku te spīdēt. Es te saku reālas lietas, jo esmu reiz bijusi ļoti tuvu klāt destruktīvai daudzbērnu ģimenei.
05.11.2023 13:22 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Džinga @ 05.11.2023 13:16

Kāpēc vispār ir jābūt empātiskam un izpalīdzīgam saviem līdzcilvēkiem?
Tu laikam dzīvo uz citas planētas.
Bārsties ar kaut kādiem minējumiem un apgalvojumiem tikai lai paspīdētu?

Nu paprasi autorei kontaktus un uzskaiti katru mēnesi viņas pieaugušajai māsai uz konta, empātiskā dura.
Vai nu tā māsa vācas strādāt vai lai lasās uz ielas. Bērns savukārt var palikt dzīvot pie autores, nez vai gauži raudās pēc māmules, ja jau māmules māsa galvenokārt audzina. Un vai vispār ir pieprasīti alimenti? Par alimentu naudu vismaz pārtika bērnam sanāktu mēnesim.
05.11.2023 13:25 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Miuce @ 05.11.2023 13:25

Nu paprasi autorei kontaktus un uzskaiti katru mēnesi viņas pieaugušajai māsai uz konta, empātiskā dura.
Vai nu tā māsa vācas strādāt vai lai lasās uz ielas. Bērns savukārt var palikt dzīvot pie autores, nez vai gauži raudās pēc māmules, ja jau māmules māsa galvenokārt audzina. Un vai vispār ir pieprasīti alimenti? Par alimentu naudu vismaz pārtika bērnam sanāktu mēnesim.

Jā, arī gribēju prasīt par alimentiem. Bet pieļāvu ka tie jau nokārtoti, ja jau māte iedzer. Ja nu vienīgi autore pati nedod arī kabatas naudu un nav pataisīta par māti nr2.
05.11.2023 13:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits