Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Olnīcu cista

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Šodien biju uz usg vēderam, pavisam nesaistīti atklāja cistu. Nupat arī bija ginekoloģiskā usg un tur teica ka viss ok 😮
Izmēri nav norādīti, bet kā tā var būt ka ginekologiskaja usg viss bija ok un vēdera usg parādīja?
Un kādi būs nākamie soļi? Vai vienīgā opcija ir jau atkal operācija? 😭
03.11.2023 09:29 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Tu nepajautāji izmēru un jau runā par operāciju. Un Tu ar ārstu vispār runā? Tevi ārsts sūta uz operāciju vai vismaz hormonu tabletes uzrakstīja? Nē? Nu tad tā cista visdrīzāk ir tāda, kādas ir miljoniem un uzsūcas pašas. Operē milzīgas cistas, kuras draud plīst/sagādā sāpes, nevis katru cistu, kuru atklāj USG. Mazās cistas nāk un iet, un tādas nepamana ne sieviete, ne ārsts, ja vien netiek veikta USG laikā, kas cista parādījusies. Un mazās cistas var arī USG nepamanīt, ja neveic super rūpīgi un nekadrē bez maz vai pa milimetriem, visdrīzāk neredzēja vai neuzskatīja par pieminēšanas vērtu.
Ej pie sava ginekologa, prasi atkārtotu USG, kāda veida cista, cik liela un ko darīt vai neko nedarīt.
03.11.2023 09:40 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Man tādas cistas jau ir gadiem, pašas izveidojas un pašas uzsūcas, atkarīgs kurā cikla dienā taisīts USG. Dzīvot netrauce, ja toreiz nebūtu pamanītas USG, visticamāk nekad neuzzinātu par tām.
03.11.2023 13:04 |
 
Reitings 3343
Reģ: 23.01.2022
Iespējams labāks aparāts. Iespējams nemaz nebija iepriekš.
Izrakstā tiešām nav minēts izmērs? Vai vismaz rekomendācijas?
Es ieteiktu doties vēlreiz pie ginekoloģes un veikt papildus usg. Bez ievērības gan neatstāj.
Man tā pāris mēnešu laikā izauga no nelielas. Principā nebija jēga pieminēt, ja vien es neietu ar sūdzību, ka mēnesi pazudušas mēnešreizes. Bija maza cistiņa, kurai bija jāuzsūcas un jāpazūd. Mēnešreizes atgriezās, bet, laimīgas sagadīšanās dēļ, pēc pāris mēnešiem atkal biju pie ārstes. Tur jau atklājās 5cm un operējama.
03.11.2023 15:01 |
 
10 gadi
Reitings 4296
Reģ: 03.08.2009
Dzhila @ 03.11.2023 13:04
Man tādas cistas jau ir gadiem, pašas izveidojas un pašas uzsūcas, atkarīgs kurā cikla dienā taisīts USG. Dzīvot netrauce, ja toreiz nebūtu pamanītas USG, visticamāk nekad neuzzinātu par tām.

Same. Visas pazuda uz grūtniecības laiku un pēc grūtniecības uzreiz bija atpakaļ.
03.11.2023 16:15 |
 
Patīk
Reitings 2767
Reģ: 08.05.2022
Es tiku nogādāta nakts laikā slimnīcā ar ļoti asām, neizturamām sāpēm, izrādījās cista. Gulēju slimnīcā nedēļu un pat tad tikām sveikā cauri ar zālēm, operācija nebija vajadzīga. Tagad 1x gadā eju pārbaudīties tieši uz ginekoloģisko USG, jo tieši vedera USG var neparādīties.( iespējams ārste Tev ko palaida garām, vai aparāta vaina).
03.11.2023 16:30 |
 
Patīk
Reitings 2767
Reģ: 08.05.2022
Jā, un tikko arī biju uz pārbaudi, man redzēja mazas cistas, bet daktere teica, ka viņas tā pat uzsūksies pašas, jo bija tikko beigušās MR. Ja Tev ārste neko neteica un nepieminēja viņas, tad visdrīzāk uztraukumam nav pamata un viņas pašas pazudīs.
03.11.2023 16:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits