Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vīrietis parādos

 
Reitings 45
Reģ: 24.10.2023
Sveiki,
Pašlaik esmu attiecībās ar vīrieti, kuram ir pamatīgas naudas problēmas. Kopā esam vairāk kā gadu.
Jau pašā sākumā jutu, ka viņam ir problēmas ar naudu, bet nekad neuzdevu atklātu jautājumu cik viņam ir nauda/ kāda alga, manuprāt, tas vienmēr ir sensitīvs jautājums. Redzēju, ka ir +- normāls auto, dzīvesvieta un mājās arī viss ir ok, kkad pašā sākumā viņš izmeta, ka pelņa ir ok, tapēc es arī īsti neiedziļinājos, pati pelnu pietiekoši, lai uzturētu sevi, savu auto utt. Ar laiku atklājās, ka viņam ir parādi par visu iespējamo, pat neuzskaitīšu. Atceros, ka pašā attiecību sākumā viņš no manis aizņēmās pieklājīgu naudas summu, atceros, ka mani tas ļoti samulsināja..
Nu lūk, esam nonākuši līdz situācijai, ka algas dienā pirmo jautājumu, ko viņam uzdodu - cik Tev uzskaitīt?
Viņš ļoti smagi uztver šo visu, es redzu, ka viņš netiek galā un viņam ir milzīgs kauns, bet mans entuziasms, kur sākumā es biju pārliecināta, ka visu var izrullēt, sāk izdziest.. Es nezinu, ko darīt. Viņš man ir ļoti tuvs un mīļš, bet man ļoti sāp, ka viņš nespēj izkāpt no parādiem un es apzinos, ka ilgi neizkāps. Baidos pazaudēt cieņu pret viņu.
Iesakiet, dodiet padomu. Varbūt kādam ir bijusi līdzīga situācija.
24.10.2023 16:38 |
 
Reitings 403
Reģ: 26.07.2023
amsterdama @ 27.10.2023 13:01
Tev ir divas rokas, kājas un galva uz pleciem, kādēļ kādam tevi būtu jāuztur? Bāzes norma tā bija pirms gadiem simts, šodien tas vienkārši degradē dzimumu līdztiesības jēdzienu kā tādu un visu līdz šim sasniegto šajā jomā.

Ko tu peries 😀 man likās, ka sieviete drīkst darīt vai nedarīt, ko pati vēlas. Bet izrādās, ka ir tādas “sliktās” vēlmes, kas grauj dzimumu līdztiesības progresu. Piemēram, vīrs, kurš, kā pienākas, lutina sievu 😨
27.10.2023 19:48 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
dietiskais.cukurs @ 27.10.2023 19:48

Ko tu peries ? man likās, ka sieviete drīkst darīt vai nedarīt, ko pati vēlas. Bet izrādās, ka ir tādas “sliktās” vēlmes, kas grauj dzimumu līdztiesības progresu. Piemēram, vīrs, kurš, kā pienākas, lutina sievu ?

Man liekas, ka šīs te līdztiesību fanātes pašas nemaz nesaprot, par ko viņas cīnās. Kas viņām trūkst? Ko viņas nevar šajā pasaulē sasniegt? Mājās var karināt sev klāt olas un kā jau te minēja, bīdīt pašas tos trīsdurvju skapjus, bet kapēc jācenšas to iestāstīt tām, kuras negrib nekādas līdztiesības? Es gribu būt sieviete un gribu blakus sev vīrieti. Katram ir sava loma.
Šitām fanātēm par līdzvērtību iesaku aiziet paskatīties Kašera storijus. Tur meitenēm griež nost klitoru, kā sievišķības zīmi un slāna ar pātagām, lai pierādītu uzticību vīram. Tur sieviete maksā lētāk kā ierocis. Viņas kaut kā neraujas pēc nekādas līdztiesības. Un tad ir mūsējās, kas cīnās par kaut ko, par ko vispār nav jācīnās. Mēs te brīvi dzīvojam, mēs varam strādāt, izteikt viedokli, mums ir balstiesības, varam ģērbt ko gribam, iet tusēt, gatavot vai arī negatavot, dzemdēt ja gribam un nedzemdēt, ja negribam. Par ko tieši ir tik ļoti jācīnās? Gribas ar stroķiem pirmajās rindās stāvēt kara situācijā un ceļus bruģēt? Neviens to nav aizliedzis! Ejiet!
27.10.2023 19:58 |
 
Reitings 446
Reģ: 02.02.2023
Diskusija bija normāla un lasāma, līdz Miuce iespēra savu komentāru.
Kāpēc tas bija vajadzīgs? Kāpēc jātaisa uzreiz tāda agresīva drāma?
Autore ļoti labi apzinās savu situāciju un normāli par to diskutē.
Ir taisnība tajos agresīvajos komentāros, bet ko tā drāma dod? Cilvēks vairāk aizdomāsies un ņems pretī informācija, ja tā būs pasniegta mierīgā un pieklājīgā manierē.
Tikai drausmīgs hajs panesās. Autore neaizstāv savu vīrieti. Viņa sevi aizstāv, atbildot uz tiem agresīvajiem komentāriem.
Tāpēc taču forums ir domāts, lai diskutētu. Ja sāk šitādu drāmu taisit, tad jāklapē forums ciet un viss. Vai arī, jāsastāda tēmu saraksts, par ko drīkst diskutēt.
27.10.2023 21:18 |
 
Reitings 17290
Reģ: 27.11.2018
TikiTaki @ 27.10.2023 21:18
Diskusija bija normāla un lasāma, līdz Miuce iespēra savu komentāru.
Kāpēc tas bija vajadzīgs? Kāpēc jātaisa uzreiz tāda agresīva drāma?
Autore ļoti labi apzinās savu situāciju un normāli par to diskutē.
Ir taisnība tajos agresīvajos komentāros, bet ko tā drāma dod? Cilvēks vairāk aizdomāsies un ņems pretī informācija, ja tā būs pasniegta mierīgā un pieklājīgā manierē.
Tikai drausmīgs hajs panesās. Autore neaizstāv savu vīrieti. Viņa sevi aizstāv, atbildot uz tiem agresīvajiem komentāriem.
Tāpēc taču forums ir domāts, lai diskutētu. Ja sāk šitādu drāmu taisit, tad jāklapē forums ciet un viss. Vai arī, jāsastāda tēmu saraksts, par ko drīkst diskutēt.
omg taisi savu forumu ar saviem noteikumiem, atradusies foruma policiste😂
27.10.2023 21:21 |
 
Reitings 446
Reģ: 02.02.2023
Otiiilija @ 27.10.2023 21:21
omg taisi savu forumu ar saviem noteikumiem, atradusies foruma policiste?

Nu re. Ar nepaglaudīju pa spalvai 🤣
27.10.2023 21:24 |
 
Reitings 17290
Reģ: 27.11.2018
TikiTaki @ 27.10.2023 21:24

Nu re. Ar nepaglaudīju pa spalvai ?
neglaudi, bet neceri, ka te kads baigi nems vera tavus fantazejums, ko un ka runat😂
27.10.2023 21:25 |
 
10 gadi
Reitings 553
Reģ: 30.08.2010
dietiskais.cukurs @ 27.10.2023 19:48

Ko tu peries ? man likās, ka sieviete drīkst darīt vai nedarīt, ko pati vēlas. Bet izrādās, ka ir tādas “sliktās” vēlmes, kas grauj dzimumu līdztiesības progresu. Piemēram, vīrs, kurš, kā pienākas, lutina sievu ?
Protams, ka drīkst! Vēl labāk, ja tiesības kaut kā iet kopā ar pienākumiem! Piedod bet, dzīvot vīra maizē, piedevām apsaukāt cilvēkus ar atšķirīgiem uzskatiem un ģimenes modeļiem, tad šis balanss ir nedaudz izjaukts, maigi izsakoties!
27.10.2023 21:26 |
 
Reitings 446
Reģ: 02.02.2023
Otiiilija @ 27.10.2023 21:25
neglaudi, bet neceri, ka te kads baigi nems vera tavus fantazejums, ko un ka runat?

Vai vispār kāds ņem vērā, ko forumā raksta? Tas taču sen skaidrs, ka forums ir vieta, kur izpausties. Tāpat reti kurš iedziļinās tajā, ko citi raksta. Domā, ka Miuce baigi iedziļinās, ko citi raksta? Netaču. Pati kādreiz esi mainījusi savu attieksmi, tāpēc, ka kāda forumā kaut ko uzrakstīja? Netaču.
Neviens tak to arī nesagaida. Labi, lai Tev jauks vakars!
27.10.2023 21:34 |
 
Reitings 1996
Reģ: 22.02.2023
TikiTaki @ 27.10.2023 21:34

Vai vispār kāds ņem vērā, ko forumā raksta? Tas taču sen skaidrs, ka forums ir vieta, kur izpausties. Tāpat reti kurš iedziļinās tajā, ko citi raksta. Domā, ka Miuce baigi iedziļinās, ko citi raksta? Netaču. Pati kādreiz esi mainījusi savu attieksmi, tāpēc, ka kāda forumā kaut ko uzrakstīja? Netaču.
Neviens tak to arī nesagaida. Labi, lai Tev jauks vakars!
Netaču 😁😁😁 Jaunvārds 2023.
27.10.2023 21:51 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
TikiTaki @ 27.10.2023 21:18
Diskusija bija normāla un lasāma, līdz Miuce iespēra savu komentāru.
Kāpēc tas bija vajadzīgs? Kāpēc jātaisa uzreiz tāda agresīva drāma?
Autore ļoti labi apzinās savu situāciju un normāli par to diskutē.
Ir taisnība tajos agresīvajos komentāros, bet ko tā drāma dod? Cilvēks vairāk aizdomāsies un ņems pretī informācija, ja tā būs pasniegta mierīgā un pieklājīgā manierē.
Tikai drausmīgs hajs panesās. Autore neaizstāv savu vīrieti. Viņa sevi aizstāv, atbildot uz tiem agresīvajiem komentāriem.
Tāpēc taču forums ir domāts, lai diskutētu. Ja sāk šitādu drāmu taisit, tad jāklapē forums ciet un viss. Vai arī, jāsastāda tēmu saraksts, par ko drīkst diskutēt.

Foruma ētikas policija ir ieradusies!
🚨
27.10.2023 22:11 |
 
Reitings 37
Reģ: 27.03.2020
TikiTaki @ 27.10.2023 21:18
Diskusija bija normāla un lasāma, līdz Miuce iespēra savu komentāru.
Kāpēc tas bija vajadzīgs? Kāpēc jātaisa uzreiz tāda agresīva drāma?
Autore ļoti labi apzinās savu situāciju un normāli par to diskutē.
Ir taisnība tajos agresīvajos komentāros, bet ko tā drāma dod? Cilvēks vairāk aizdomāsies un ņems pretī informācija, ja tā būs pasniegta mierīgā un pieklājīgā manierē.
Tikai drausmīgs hajs panesās. Autore neaizstāv savu vīrieti. Viņa sevi aizstāv, atbildot uz tiem agresīvajiem komentāriem.
Tāpēc taču forums ir domāts, lai diskutētu. Ja sāk šitādu drāmu taisit, tad jāklapē forums ciet un viss. Vai arī, jāsastāda tēmu saraksts, par ko drīkst diskutēt.

Precīzi 👍
Palasīju pārējo diskusiju, te sen jau viss izrunāts bet dažas pamuļķes tikai turpina apvainot citus un gvelzt par zelta dikiem.
Tā jau te iemetu aci labi ja reizi mēnesī, un katra diskusija sadirsta.
27.10.2023 22:12 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Cepiens bezjēdzīgs. Loģiski, ka sievietei ir izdevīgi, ka nekas nav jādara un vīrietis visu apmaksā. Ja ir iespēja, jāmeklē tāds variants. Vīrietim, protams labums no tā nav nekāds. Meitai un dēlam mācītu pilnīgi atšķirīgas lietas partnera izvēlē.
27.10.2023 23:03 |
 
Moderators
Reitings 3706
Reģ: 13.11.2016
Piekūns @ 27.10.2023 23:03
Cepiens bezjēdzīgs. Loģiski, ka sievietei ir izdevīgi, ka nekas nav jādara un vīrietis visu apmaksā. Ja ir iespēja, jāmeklē tāds variants. Vīrietim, protams labums no tā nav nekāds. Meitai un dēlam mācītu pilnīgi atšķirīgas lietas partnera izvēlē.

Starp autores situāciju un "sievietei nekas nav jādara un vīrietis visu apmaksā" ir vēl milzums daudz normālu situāciju pa vidu. Nevajag braukt no viena grāvja otrā. Vismaz man apkārt praktiski visām ir normāli vīrieši, kuri normāli pelna un neieslīgst tādos parādos, kā autores vīrietis, un arī sievietes pašas pelna un samērā ar savām iespējām piedalās kopējās mājsaimniecības uzturēšanā.
27.10.2023 23:22 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
law7 @ 27.10.2023 23:22

Starp autores situāciju un "sievietei nekas nav jādara un vīrietis visu apmaksā" ir vēl milzums daudz normālu situāciju pa vidu. Nevajag braukt no viena grāvja otrā. Vismaz man apkārt praktiski visām ir normāli vīrieši, kuri normāli pelna un neieslīgst tādos parādos, kā autores vīrietis, un arī sievietes pašas pelna un samērā ar savām iespējām piedalās kopējās mājsaimniecības uzturēšanā.

Forumā šādas statistikas nav. Ir tikai uz vīra naudu eksistējošās vai mamuta nesējas. Nav pa vidu, viņas te neredz. Un tad attiecīgi pēc diskusijas gaitas arī izpildās ar uzskatiem par to, kapēc viens vai otrs ir slikti.
27.10.2023 23:25 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Piekūns @ 27.10.2023 23:03
Cepiens bezjēdzīgs. Loģiski, ka sievietei ir izdevīgi, ka nekas nav jādara un vīrietis visu apmaksā. Ja ir iespēja, jāmeklē tāds variants. Vīrietim, protams labums no tā nav nekāds. Meitai un dēlam mācītu pilnīgi atšķirīgas lietas partnera izvēlē.

Meitai tu mācītu atrast veci ar parādiem un tos pieņemt kā savējos un dēlam veģetēt uz kredītiem, nevis tos atrisināt, pirms taisa nākamajai bērnu, kuru uzturēt uz alimentiem?
27.10.2023 23:28 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
law7 @ 27.10.2023 23:22

Starp autores situāciju un "sievietei nekas nav jādara un vīrietis visu apmaksā" ir vēl milzums daudz normālu situāciju pa vidu. Nevajag braukt no viena grāvja otrā. Vismaz man apkārt praktiski visām ir normāli vīrieši, kuri normāli pelna un neieslīgst tādos parādos, kā autores vīrietis, un arī sievietes pašas pelna un samērā ar savām iespējām piedalās kopējās mājsaimniecības uzturēšanā.

Jā, praksē bieži vien vajag sanāk iet uz kompromisiem. Kompromiss gan nozīmē, to, ka gan viens, gan otrs kaut ko ziedoja, lai nonāktu pie tā nonāktu. Līdz ar to, vismaz teorētiski, abi varēja atrast tādu scenāriju, kurā katram no savas puses jāziedo būtu mazāk.
SarmaD @ 27.10.2023 23:28

Meitai tu mācītu atrast veci ar parādiem un tos pieņemt kā savējos un dēlam veģetēt uz kredītiem, nevis tos atrisināt, pirms taisa nākamajai bērnu, kuru uzturēt uz alimentiem?

Manās interesēs ir tas, lai maniem bērniem būtu maksimāli laba dzīve. Kā, tavuprāt, tevis dotie piemēri var nākt viņiem par labu?
28.10.2023 00:27 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Piekūns @ 28.10.2023 00:27

Jā, praksē bieži vien vajag sanāk iet uz kompromisiem. Kompromiss gan nozīmē, to, ka gan viens, gan otrs kaut ko ziedoja, lai nonāktu pie tā nonāktu. Līdz ar to, vismaz teorētiski, abi varēja atrast tādu scenāriju, kurā katram no savas puses jāziedo būtu mazāk.
Manās interesēs ir tas, lai maniem bērniem būtu maksimāli laba dzīve. Kā, tavuprāt, tevis dotie piemēri var nākt viņiem par labu?

Iespējams, būšu pārpratusi tavu iepriekšējo komentāru. Likās, ka attaisno autori un viņas situāciju.
28.10.2023 00:45 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
SarmaD @ 28.10.2023 00:45

Iespējams, būšu pārpratusi tavu iepriekšējo komentāru. Likās, ka attaisno autori un viņas situāciju.

Īsti nē, jo, ja es būtu tā vīrieša vietā, es maksimāli meklētu opcijas, kā tikt vaļā no grūti pavelkamiem parādiem. No tīri pragmatiskā viedokļa labāk šķirties. Scenārijs, ka vīrietis pēkšņi nomaksā visus parādus un pelna tā, ka sieviete var turpmāk laimīgi atslābt, ir spekulācija uz kuru, atkal no tā paša tīri pragmatiska skatupunkta, nav vērts iet. Tas, protams, neņemot vērā citus aspektus (jūtas, savstarpējo attieksmi, kāda ir sadzīve, utt.), bet no malas ar tik mazu info (cik nu izlasīju diskusiju) jau ir grūti spriest, cik absolūti norakstāmas ir variants turpināt šīs attiecības.
Mans komentārs vairāk saistībā ar to Miuci. Tā jau perspektīva saprotama, bet kāds otrai pusei no tā labums? Bērnus negrib, attieksme sūdīga, droši vien māju nepucē, jo izklausās, ka ienākumi tādi, ka to paši noteikti nedara, kas tur pāri paliek - trophy wife skata pēc? Cik % vīriešu tas vispār ir aktuāli?
28.10.2023 01:09 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Heilas @ 27.10.2023 22:12

Precīzi ?
Palasīju pārējo diskusiju, te sen jau viss izrunāts bet dažas pamuļķes tikai turpina apvainot citus un gvelzt par zelta dikiem.
Tā jau te iemetu aci labi ja reizi mēnesī, un katra diskusija sadirsta.

Tad lūdzu izstāsti, kāda šobrīd ir šī vīrieša pievienotā vērtība bez zelta dika?
Vīrietim nav jābūt mamutam, bet viņam nav jāgremdē sievietes finansu iespējas, lai nosegtu savas. Neizklausās godīgi?
Tāpat kas ar bērnu no iepriekšējām attiecībām. Tikai sievietes interesēs zināt, kāpēc tāda situācija un izdarīt secinājumus, lai nenonāktu līdzīgā stāvoklī.
28.10.2023 07:28 |
 
Reitings 20
Reģ: 24.08.2023
Vēlējos izteikt arī savu viedokli kā sieviete, kura arī bija vairāku gadu attiecības, kur es vilku gandrīz visu finansiālo slogu.
Tāpat arī kā tev, mana domāšana bija "cilvēks man ļoti mīļš, es tak nevaru nedot naudu utt" būtībā bija iestājies mātes Terēzes sindroms, ka vajag palīdzēt pa visām varītēm. Tikai manā gadījumā tie nebija parādi un naudas pārskaitīšana, bet fakts, ka vīrietim nebija/pietrūka naudas konstanti, pie tam strādājot.
Un notika tas, ka lēnām lēnītēm no "mani šī situācija sāk neapmierināt" nonāca līdz reāli tam, ka man bija ļoti liels resentments pret viņu. Jo es biju tā, kas par visu maksāja. Nevarēju neko iekrāt. Un vīrietis bija pie tā tik ļoti pieradis, ka tad kad viņam bija nauda, viņam ij prātā neienāca apmaksāt, piemēram, mūsu pusdienas kafejnīcā.
Ko ar to gribu tev pateikt - ja tas parāds lai atmaksātu ir tie vismaz 5+ gadi, nevis maksimums gads, es tev silti ieteiktu ļoooooti labi apdomāt, vai nākamos 5+ gadus tu esi gataba atteikties no savas dzīves, kādu tu to esi iedomājusies - aizbraukt kādā ceļojumā, iekrāt kādu lielāku naudas summu nākotnei.
Pie tam tas viss jau attiecībau sākumā...
Es tev, kā cilvēks, kurš tam gāja cauri 3+ gadus saku, ka tas nav tā vērts...
15.11.2023 00:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits