Pieķert

 
Reitings 13
Reģ: 02.10.2023
Pirms pāris dienām pieķēru savu vīru smēķējot. Kādreiz bija smēķētājs, bet kad jau sākām tikties, pāris gadus jau kā nesmēķēja. Izbrīns bija liels. Un sāpe arī, jo nedēļu pirms, mums bija pilnīgi spontāna saruna par smēķēšanu, kur viņš teica, ka viņam negribas nemaz smēķēt. Kad konfrontēju par šo un jautāju, kapēc tad neteica, ka tomēr ik pa laikam uzsmēķē, teica, ka melojis nav, tajā dienā smēķēt negribēja, kaut man tas šķiet pilnīgi absurds arguments. Jautāju, kapēc nav teicis, ka cīnās ar to un lēnām atsāk, teica, ka neesot gribējis lai tas kļūst par ieradumu man uzzinot un lai es to pieņemu kā faktu, turklāt viņam neesot gribējies rādīt savu vājo pusi. Biju šokā. Mums nav nekādu ikdienas strīdu, lai viņā būtu iedzītas kaut kādas bailes par manu reakciju. Prasiju lai saka, vai es varbūt esmu vainīga pie atsākšanas, viņš teica ka manas atbildības tajā nav, viņam vienkārši ik pa laikam ir tāda liela vilkme un šī ir viņa cīņa laiku pa laikam. Sarunas laikā atspoguļojās, ka tas šoreiz ir progresējis. Ja sākumā uzsmēķēja tapēc, ka kaut kas nav sakārtojies kā vajag, tad todien kad pieķēru, teica, ka smēķējis jo vienkārši gribējies. Devu zināt, ka man tas nav pieņemami. Iepriekš nepatika, ka viņš smēķē iedzerot, bet to pieņēmu, jo iedzeršana notiek reti un lai viņam tiek kāds prieciņš, nejau mēs visi bez grēka. Un tā arī visus šos gadus dzīvoju kopā domājot, ka uzpīpo tikai pie alko. Izrādās slēpj no visiem. Kas no vienas puses labi, tātad neizsmēķē tik daudz, no otras, manuprāt tas viņam iedod lielāku adrenalīnu. Uzsmēķē paciņu, tad kādu laiku nesmēķējot un tā periodiski.
Dotajā brīdī viņš ir izsmēķējis visu paciņu. Teica, ka vieglāk ir tad, ja nav nekā ko paņemt. Ja zinot, ka ir tā paciņa, tad "velns rauj aiz kājas".
02.10.2023 23:09 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
debestinaa @ 03.10.2023 12:28
tu piekasīsies pie katra cilvēka komentāra? Tev darīt nav ko kā ložņāt pa vecām diskusijām ? Katram cilvēkam dzīvē kaut kas ir un viss plūst un viss mainās un kas bija aktuāli tad, vairs nav aktuāli šodien. Neviens nav bez grēka un arî tu neesi , lai tagad te tēlotu màti terēzu? paskaties arī pati uz sevi vispirms un sapratīsi, ka neesi jau nu tik svēta. Katru diskusiju reāli piedirs ar bejēdzīgiem sūdiem , lai gan notiek vienkàrša diskusija un izsakās katrs

Viens ir diskutēt, kas cits ir baurot ka problēma ir tur, kur viņas nav. Es tev devu konkrētu piemēru ar tevis pašas reiz aktuālo problēmu. Neatkarīgi vai tā ir aktuāla šodien vai nav. Un nevari noliegt, ka tu būtu pārdomās un neapmierināta, ja būtu līdzīgā situācijā, tikai dotais lielums būtu tavas attiecības un cigaretes vietā zaļais. Te nav runas par pareizu vai nepareizu emociju gammu, te ir runa par savstarpēju cieņu un uzticēšanos viens otram, kuru autores gadijumā viņas vīrs ir pārkāpis. Un jā, šī nav pirmā pasaules problēma un jā, šī nav krāpšana. Bet mani izbrīna empātijas trūkums it īpaši tām, kuras pašas ar to reiz cīnijušās. Pazviegt par situāciju var katrs un pabakstīt, arī es, arī tu. Bet empātiju skolā nemāca, to dzīves gaitā iegūst. Un tev nu gan tai būtu jābūt, pa cik pašai līdzīgi aktuāls temats.
Autores gadijumā te var būt dažādi lielumi. Tik pat labi viņš attiecību sākumā varētu teikt, ka kādreiz mēdzis gamblot, vairs gadiem to nedara, negrib darīt, un izrādās laiku pa laikam gamblo, bet slēpj. Emocijas būtu tādas pašas, jo te nav tik daudz runa par to, ka gamblo vai smēķē, bet par faktu, ka viens otram uzticās, bet šo uzticību viena puse iedragā ar savu slapstīšanos. Bailes par attīstītu atkarību ir sekundāras, te man nolasās tikai un vienīgi šaubu ēna par to, ka otrs paslepeni dara to, ko saka, ka nedara. Un tas met ēnu uz to, cik daudz tajās attiecībās ir uzticības un vai šo uzticību neizmanto savā labā.
03.10.2023 12:37 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Smēķēšana ir atkarība, atkarība ir principā slimība- tāpat, kā alkoholismu neizārstēsi visu laiku zāģējot otru, tā pat smēķēšanu neiznīdēsi ar draudiem. Šajā gadījumā cilvēkam vajadzīgs atbalsts atmest - no sērijas tu vari, tev izdosies, kā varu tevi motivēt. Cilvēks taču pats zina ka ir lūzeris, jo pīpē un jau pats par to jūtas apkaunots, tāpec nekādas manipulācijas un ultimāti te nav jāievieš, ja vien nevēlies toksiskas attiecības. Drīzāk ir jādod atbalsts, pozitīvs dzinulis atmest. Esmu cīnijusies ar smēķētāju, draudi un skandāli ir pilnīgs čau un neko neuzlabo
03.10.2023 12:51 |
 
Reitings 42
Reģ: 28.07.2023
Viņš taču pieaudzis cilvēks un tā taču ir viņa dzīve un viņa izvēles. Ja grib, tad smēķē, ja negrib, tad nesmēķē. Drīzāk jau jautājums, kāpēc viņš to slēpj. Jo normāli būtu, ja neslēptu. Tātad - viņam bail "dabūt iekšās".
03.10.2023 13:03 |
 
Reitings 13
Reģ: 02.10.2023
Elizabeteputnos @ 03.10.2023 12:51
Smēķēšana ir atkarība, atkarība ir principā slimība- tāpat, kā alkoholismu neizārstēsi visu laiku zāģējot otru, tā pat smēķēšanu neiznīdēsi ar draudiem. Šajā gadījumā cilvēkam vajadzīgs atbalsts atmest - no sērijas tu vari, tev izdosies, kā varu tevi motivēt. Cilvēks taču pats zina ka ir lūzeris, jo pīpē un jau pats par to jūtas apkaunots, tāpec nekādas manipulācijas un ultimāti te nav jāievieš, ja vien nevēlies toksiskas attiecības. Drīzāk ir jādod atbalsts, pozitīvs dzinulis atmest. Esmu cīnijusies ar smēķētāju, draudi un skandāli ir pilnīgs čau un neko neuzlabo

Tā ir, viņš nejūtas labi. Pats saka, ka tad kad uzsmēķē, liekas, ka ir vājš, ka nevar sevi kontrolēt un tas uzdzen pašam uz sevi dusmas. Bet dažreiz ir vienalga. Izrādās tā neesot pirmā reize, kad atsāk, kādu laiku uzpīpē pa kluso no visiem un līdz ar paciņas beigšanos arī atmet. Es viņu nezāģēju par to un arī saprotu, ka nekas tur neiznāks ne ar kādiem ultimātiem. Un mēs arī esam tomēr pieauguši cilvēki, lai tādu neuzstādītu. Teica ka pieradis problēmas risināt pats, kad piedāvāju savu palīdzību. Un teica, ka par to varu vairs neuztraukties. Mēs vairs neesam aizskāruši šo tematu tā, viņš ir varbūt mazliet vairāk apstāstijis savu perspektīvu kā no atkarīgā puses un kā viņam tā smēķēšana liekas.
03.10.2023 13:07 |
 
Reitings 13
Reģ: 02.10.2023
nikkitta @ 03.10.2023 13:03
Viņš taču pieaudzis cilvēks un tā taču ir viņa dzīve un viņa izvēles. Ja grib, tad smēķē, ja negrib, tad nesmēķē. Drīzāk jau jautājums, kāpēc viņš to slēpj. Jo normāli būtu, ja neslēptu. Tātad - viņam bail "dabūt iekšās".

Par to jau vislielākais šoks.
03.10.2023 13:08 |
 
Patīk
Reitings 2696
Reģ: 08.05.2022
Nu gan problēma. Ja viņš vēlas pīpēt, lai pīpē, kādēļ jāizliedz kaut kas tāds ?
03.10.2023 13:28 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Lorra @ 03.10.2023 13:28
Nu gan problēma. Ja viņš vēlas pīpēt, lai pīpē, kādēļ jāizliedz kaut kas tāds ?

Nākamā, kura neiedziļinās vispār diskusijā un nāk ar savu verdiktu.
03.10.2023 13:32 |
 
Patīk
Reitings 2696
Reģ: 08.05.2022
SarmaD @ 03.10.2023 13:32

Nākamā, kura neiedziļinās vispār diskusijā un nāk ar savu verdiktu.

Tev gan patīk pie visiem piekasīties. 😂 es neiešu un nelasīšu visus garos sarakstītos palagus.
Viņš zin, ka sievietei nepatiks, ka viņš pīpē, bet viņš grib pīpēt, tādēļ jau arī slēpj un melo. Pīpēšanu jau nu nav tik viegli atmest.
03.10.2023 14:00 |
 
Reitings 42
Reģ: 28.07.2023
Korozija13 @ 03.10.2023 13:08

Par to jau vislielākais šoks.
Visas tās lietas, kas "nav pieņemamas", viņš slēps. Kaut vai tāpēc, lai nebūtu garu sarunu, konfrontācijas, skaidrošanās. Jo nepatīk viņam attaisnoties. Nevienam nepatīk attaisnoties par to, kāpēc viņš grib darīt to, kas otram "nav pieņemams".
03.10.2023 14:14 |
 
Reitings 42
Reģ: 02.10.2023
Ar smeķēšanu ir grūti cīnīties, it īpaši ja runa ir par otru personu, viss ir atkarīgs no šī cilvēka paša. Šajā gadījumā melot viņam nevajadzēja, tas ir pilnīgi normāli ka jūties slikti kad pieķēri viņu melos. It īpaši, kad esat ļoti tuvi un uzticīgi viensotram. Es ieteiktu šoreiz neiespringt, bet nostādīt robežas. Paskaidro mierīgi, kā tu jūties par šo situāciju, un ko tu vēlētos mainīt, kā arī uzklausi viņu. Atrodat risinājumu kopā. Galvenais pastāsti cik ļoti tev ir svarīgi, lai esat viensotram 100% atklāti! Smeķēšana ir ļoti lipīga, un atkarība rodas nemanāmi ātri. Esi gudra, necīnies ar smēķētāju, tas radīs tikai vairāk problēmas, bet nostādi robežas, kuras viņš nedrīkt ar tevi pārkāpt.
03.10.2023 14:27 |
 
Reitings 512
Reģ: 28.01.2023
Gordi @ 03.10.2023 14:27
Ar smeķēšanu ir grūti cīnīties, it īpaši ja runa ir par otru personu, viss ir atkarīgs no šī cilvēka paša. Šajā gadījumā melot viņam nevajadzēja, tas ir pilnīgi normāli ka jūties slikti kad pieķēri viņu melos. It īpaši, kad esat ļoti tuvi un uzticīgi viensotram. Es ieteiktu šoreiz neiespringt, bet nostādīt robežas. Paskaidro mierīgi, kā tu jūties par šo situāciju, un ko tu vēlētos mainīt, kā arī uzklausi viņu. Atrodat risinājumu kopā. Galvenais pastāsti cik ļoti tev ir svarīgi, lai esat viensotram 100% atklāti! Smeķēšana ir ļoti lipīga, un atkarība rodas nemanāmi ātri. Esi gudra, necīnies ar smēķētāju, tas radīs tikai vairāk problēmas, bet nostādi robežas, kuras viņš nedrīkt ar tevi pārkāpt.
tas viss skan ļoti labi, bet šajā situācijā tad autore būs kā māte, kas neļauj 16 gadniekam pīpēt, kas strostē un nosaka kaut kādas robežas pieaugušam cilvēkam un tas nav pareizi. Viņš tak ir pieaudzis cilvēks un vienīgais ko var pateikt viņam, par to melošanu, bet aizliegt pīpēt vai dzert vai vēl nezin ko darīt, tas nav ok un tāpat viņš to darīs slepus un tad autore atkal jutīsies slikti, jo tagad jau bija kaut kāda nesaprašanās, vīrs to redzēja un viņam ir skaidra vīzija”-Ko sieva neredz, tas nekaitē attiecībām.” Tas tāpat kā ar pusaudziem, jo vairāk presēsi, jo lielāka prestestība būs.
03.10.2023 14:41 |
 
Reitings 13
Reģ: 02.10.2023
Lorra @ 03.10.2023 13:28
Nu gan problēma. Ja viņš vēlas pīpēt, lai pīpē, kādēļ jāizliedz kaut kas tāds ?

Es viņam neaizliedzu. Es biju šokā, ka melo un slapstās. Mēs izrunājām un es dzirdēju to, ko aprakstiju savos komentāros. Ja negribas lasīt un iedziļināties, tad tiešām piekritīšu, ka nav jēgas komentēt.
03.10.2023 14:56 |
 
Reitings 13
Reģ: 02.10.2023
Gordi @ 03.10.2023 14:27
Ar smeķēšanu ir grūti cīnīties, it īpaši ja runa ir par otru personu, viss ir atkarīgs no šī cilvēka paša. Šajā gadījumā melot viņam nevajadzēja, tas ir pilnīgi normāli ka jūties slikti kad pieķēri viņu melos. It īpaši, kad esat ļoti tuvi un uzticīgi viensotram. Es ieteiktu šoreiz neiespringt, bet nostādīt robežas. Paskaidro mierīgi, kā tu jūties par šo situāciju, un ko tu vēlētos mainīt, kā arī uzklausi viņu. Atrodat risinājumu kopā. Galvenais pastāsti cik ļoti tev ir svarīgi, lai esat viensotram 100% atklāti! Smeķēšana ir ļoti lipīga, un atkarība rodas nemanāmi ātri. Esi gudra, necīnies ar smēķētāju, tas radīs tikai vairāk problēmas, bet nostādi robežas, kuras viņš nedrīkt ar tevi pārkāpt.

Tā arī tas noslēdzās. Es konkrēti arī pateicu, ka es nevaru pat gribēdama ņemt un viņu kontrolēt, tas būs paša spēkos. Es priecātos, ja viņš nesmēķētu vispār, viņš teica, ka pie tā strādās. Uz 100% man ticības tam nav, bet es tur neko nevaru izdarīt.
03.10.2023 14:58 |
 
Reitings 13
Reģ: 02.10.2023
debestinaa @ 03.10.2023 14:41
tas viss skan ļoti labi, bet šajā situācijā tad autore būs kā māte, kas neļauj 16 gadniekam pīpēt, kas strostē un nosaka kaut kādas robežas pieaugušam cilvēkam un tas nav pareizi. Viņš tak ir pieaudzis cilvēks un vienīgais ko var pateikt viņam, par to melošanu, bet aizliegt pīpēt vai dzert vai vēl nezin ko darīt, tas nav ok un tāpat viņš to darīs slepus un tad autore atkal jutīsies slikti, jo tagad jau bija kaut kāda nesaprašanās, vīrs to redzēja un viņam ir skaidra vīzija”-Ko sieva neredz, tas nekaitē attiecībām.” Tas tāpat kā ar pusaudziem, jo vairāk presēsi, jo lielāka prestestība būs.

Tev ir radies ļoti neveselīgs priekšstats. Es nevienu nestrostēju. Es izteicu savu nepatiku pret melošanu, teicu, ka man viņa cīņa ir kas jauns, ka es to nezināju. Pastāstiju savas sajūtas. Es nevienu brīdi nelieku izvēlēties - es vai cigaretes. Viņš dotajā brīdī nav manā redzes lokā, viņš ir haltūrā. Viņš tik pat labi var pa ceļam iebraukt veikalā, nopirkt paciņu un turpināt smēķēt. Un ko es tur izdarīšu? Da neko! Jo viņš ir pieaudzis cilvēks. Man vien jācer, ka viņa gribasspēks būs lielāks par vilkmi turpināt.
03.10.2023 15:03 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
debestinaa @ 03.10.2023 14:41
tas viss skan ļoti labi, bet šajā situācijā tad autore būs kā māte, kas neļauj 16 gadniekam pīpēt, kas strostē un nosaka kaut kādas robežas pieaugušam cilvēkam un tas nav pareizi. Viņš tak ir pieaudzis cilvēks un vienīgais ko var pateikt viņam, par to melošanu, bet aizliegt pīpēt vai dzert vai vēl nezin ko darīt, tas nav ok un tāpat viņš to darīs slepus un tad autore atkal jutīsies slikti, jo tagad jau bija kaut kāda nesaprašanās, vīrs to redzēja un viņam ir skaidra vīzija”-Ko sieva neredz, tas nekaitē attiecībām.” Tas tāpat kā ar pusaudziem, jo vairāk presēsi, jo lielāka prestestība būs.

Tevi nemulsina tas, ka viņš jau to slēpj? Es saprastu, ja viņiem būtu bijusi situācija, kurā sieva to vīru strostē un šī slapstīšanās būtu kā turpinājums tam, ko jau pieredzējis. Taču autore saka, ka viņa nav neko iebildusi pret smēķēšanu kad atpūšas. Tātad viņš grib ne tikai kad iedzer, bet zina, ka sievai tas nepatiks. Un tā vietā lai pats ar to cīnītos, ja apgalvo, ka viņam pašam tas nepatīk un padara viņu vāju, viņš izvēlas taktiku "Ko sieva nezina, tas sievu nesāpina". Es domāju, ka ja sieva paslepus darītu ko tādu, kas viņam nešķistu pieņemams, viņš arī nebūtu apmierināts. Nu tā tomēr ir dabiska reakcija. Un nedomāju, ka stāstīt savu neapmierinājumu pret kaut kādu darbību ir slikti. Tu taču ja mīli to otru cilvēku darīsi visu, lai nesāpinātu, pareizi? Ja tas cilvēks tomēr nav tik dārgs, vai atkarība ir dziļāka nekā viņš viņai saka, tad turpinās pa kluso.
03.10.2023 15:10 |
 
Reitings 42
Reģ: 02.10.2023
debestinaa @ 03.10.2023 14:41
tas viss skan ļoti labi, bet šajā situācijā tad autore būs kā māte, kas neļauj 16 gadniekam pīpēt, kas strostē un nosaka kaut kādas robežas pieaugušam cilvēkam un tas nav pareizi. Viņš tak ir pieaudzis cilvēks un vienīgais ko var pateikt viņam, par to melošanu, bet aizliegt pīpēt vai dzert vai vēl nezin ko darīt, tas nav ok un tāpat viņš to darīs slepus un tad autore atkal jutīsies slikti, jo tagad jau bija kaut kāda nesaprašanās, vīrs to redzēja un viņam ir skaidra vīzija”-Ko sieva neredz, tas nekaitē attiecībām.” Tas tāpat kā ar pusaudziem, jo vairāk presēsi, jo lielāka prestestība būs.

Attiecībās kurās repektē viensotru ir jānostāda robežas, kuras otrs nedrīkt pārkāpt. Un runa ir par savām robežām nevis vīrieša (smēķētāja). Ja mans partneris izvēlas smeķēt, tad dari to tā lai tas neietekmē manu ikdienu. Piemēram nesmēķē pirms gulētiešanas, jo citādāk man jāosta tava smirdīgā elpa vai ja atnāc mājā pēc smēķēsanas kaut kur, ieej dušā un ieliec drēbes mazgāties, jo tu smidri kā pelnu trauks. Ir jābūt pietiekami pieaugušam, lai uzņemtos atbildību par sevi un respektētu citus. Tā nav pārmācīšana, bet gan sarunāšana, kā tikt galā ar situāciju. Jo kā jau minēju nav jēga cīnīties ar smeķētāju..
03.10.2023 15:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits