Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Īres tirgus Latvijā

 
Reitings 152
Reģ: 22.08.2015
Esmu dzīvojusi gan Latvijā, gan ārzemēs. Šeit Latvijā esmu dzīvojusi vairākos īres dzīvokļos un saskāros ar dažādām problēmām. Vairākos dzīvokļos mani dzīvokļa īpašnieks lūdza atbrīvot dzīvokli dažādu iemeslu dēļ - vai nu vēlas pārdot, vai nu viņa dēls/meita izteica vēlmi tur dzīvot, vai nu dzīvokli ievajadzējas pašam. Kā arī, grūtības atrast nemēbelētu dzīvokli. Nepatīk gulēt uz sveša dīvāna, vai skapis par mazu vai nav nemaz, vai nu ir daudz liekas mēbeles, kas aiznem vietu un man nav vajadzīgas.
Vācijā un Somijā īres dzīvokļos dzīvo kaut vai visu mūžu - dzīvo kamēr maksā. Lūdz atbrīvot, vienīgi ja nemaksā, vai rupji pārkāpj noteikumus. Tur arī izīrē visus dzīvokļus nemēbelētus, Vācijā pat bez virtuves iekārtas. Vari iekārtot dzīvokli pēc savas gaumes, pārkrāsot sienas un dzīvot kamēr neapnīk. Vai Latvijā arī kaut kur pieejami šādi dzīvokļi īrēšanai - nemēbelēti un ar beztermiņa īres līgumu?
24.09.2023 21:16 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Diez vai ,LV nav tādas algas lai vazātos ar savam mēbelēm pa īres dzīvokļiem.Tas iznāk nerentabli un dārga pārvākšanās .
Tu viesnīcā ari nekad nepaliec? Varbūt tev jāapsver dzīvokļa pirkšana ?
24.09.2023 21:26 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
virtuves LV vismaz pamata iebūvētas ,arī piem.ASV ..Kāda vazāšanās ar tādu apkārt?
24.09.2023 21:28 |
 
Reitings 152
Reģ: 22.08.2015
Nu neiet runa par viesnīcām vai vazāšanos apkārt. Iet runa par dzīvokli, kur plānots dzīvot 5 un vairāk gadus. Dzīvokļa pirkšana neinteresē. Interesē tieši īre kā daudzās rietumeiropas valstīs, kur īres dzīvoklī var dzīvot dauzbērnu ģimene, ar savām mēbelēm, nokrāso sienas bērnu istabās, un var neuztraukties, ka jebkurā brīdī dzīvokli var likt atbrīvot.
24.09.2023 21:38 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
Tas nav pārāk populāri. Ir cilvēki, kas dzīvo ilgstoši vienā un tai pašā īres dzīvoklī, bet tas parasti veidojas no veiksmīgas sadarbības ar īres līgumu uz 1 gadu. Diez vai daudzi uzreiz slēgs beztermiņa līgumu vai uz 5 gadiem, jo tas ir risks - ja nu īrnieks nav adekvāts.
Izīrē mēbelētus, jo vidējais īrnieks to uzskata par variantu uz gadu vai vairākiem, bet ne tā, ka pirks savu veļasmašīnu un cepeškrāsni. No dīvāna, skapjiem utt. gan var sarunāt ar izīrētājiem, ka viņi izvāc veco, tu nopērc jauno un tur atstāj pēc īres beigām vai kā citādi kā abi sarunājat, tāpat par sienu krāsu var mēģināt runāt, visdrīzāk gan tas būs mazāk remontētos dzīvokļos.
Ieliec sludinājumu ar savām vēlmēm visās īres grupās FB, arī ss.com utt. Lielāka iespējamība, ka kāds uz tavām vēlmēm atsauksies, nevis ka pati atradīsi.
24.09.2023 21:45 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Moa @ 24.09.2023 21:38
Nu neiet runa par viesnīcām vai vazāšanos apkārt. Iet runa par dzīvokli, kur plānots dzīvot 5 un vairāk gadus. Dzīvokļa pirkšana neinteresē. Interesē tieši īre kā daudzās rietumeiropas valstīs, kur īres dzīvoklī var dzīvot dauzbērnu ģimene, ar savām mēbelēm, nokrāso sienas bērnu istabās, un var neuztraukties, ka jebkurā brīdī dzīvokli var likt atbrīvot.
Te ar bus traki , tev jau ir pieredze .Vienigi ir īres nami daži .Tur būs tāda opcija .Centra , bet ļoti mazi dzīvoklī.Pameklē caur mākleri tādu ko līdzīgu .
24.09.2023 21:50 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Vai ieliec fb ar šādu prasību kā uzskaitīji,varbūt atradīsi
24.09.2023 21:51 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Jāmeklē dzīvoklis saimnieka mājā. Vienīgi, pirmais līgums tāpat būs uz 1 gadu. Ja abas puses viss apmierina, tad pagarinās līgumu. Otrs variants ir juridiskajai personai piederoša ēka. Tur var īrēt uz ilgu laiku un var iekārtot, kā vēlies. Pazīstami cilvēki īrēja dzīvokli Rīgas centrā no jurid.personas.
24.09.2023 22:18 |
 
Reitings 152
Reģ: 22.08.2015
Jā, vairāk sliecos uz īri no juridiskām personām. Piemēram, Somijā lielākā daļa dzīvokļu tiek izīrēti no kompānijām, kurām pilsētā pieder 100 vai 1000 dzīvokļu. Un šādai kompānijai vienalga, cik ilgi tu tur dzīvosi. Man vienmēr bija labas attiecības ar dzīvokļu saimniekiem Latvijā un zinu, ka viskautko var sarunāt par mēbelēm, bet vienalga bieži gadās situācijas, kad saimnieks saka: ziniet, es precos/ šķiros/ meitai piedzimis bērns, tāpēc lūdzu atbrīvojiet dzīvokli līdz xxx datumam. Un tā kā līgumu slēdz uz pusgadu vai gadu un katru gadu pagarina, tad saimnieks jebkurā brīdī ir tiesīgs vairs nepagarināt.
Tāpēc ideāli būtu nebēlēts dzīvoklis no juridiskas personas, kam pieder daudz dzīvokļi Latvijā, vienīgi es neesmu redzējusi pie mums plašu šādu dzīvokļu piedāvājumu. Vienīgi kaut kur Rīgas centrā, bet man piemēram interesē klusie guļamrajoni.
24.09.2023 22:53 |
 
Reitings 2731
Reģ: 05.09.2023
Dīvaina taktika Latviju salīdzināt ar citām valstīm un brīnīties, ka te nav tā kā ir tur. Pie taviem nosacījumiem tiešām labāk būtu pirkt dzīvokli nekā īrēt. Un dīvaini, ka tev tas neinteresē. Labāk maksāsi vairāk par īri un brīnīsies, ka liek atbrīvot dzīvokli, nekā pirksi savu, kurā dzīvo cik ilgi gribi.
25.09.2023 06:15 |
 
Reitings 270
Reģ: 13.01.2023
Jā, es jau 8 gadus tāda dzīvoju ;) par ļoti zemu cenu, tāpēc arī nav domas par dzīvokļa pirkšanu un hipotēkas cilpas uzlikšanu kaklā. Kad tāda doma bija uznakusi, piedāvāju saimnieces pirkt viņas dzivokli, viņa teica, ka padomās.. Bet nu kaut ka tas viss noklusa. Un paldies Dievam, tagad pie eribor likmes es laikam būtu izmisumā.
Visa iedzīve ir mūsu, izņemot virtuves iekartu. Remontu arī esam jau taisijuši, un tad vēl saimniece novelk no īres, ja kaut ko izdarām .
25.09.2023 06:20 |
 
Reitings 2731
Reģ: 05.09.2023
Ensha @ 25.09.2023 06:20
Jā, es jau 8 gadus tāda dzīvoju ;) par ļoti zemu cenu, tāpēc arī nav domas par dzīvokļa pirkšanu un hipotēkas cilpas uzlikšanu kaklā. Kad tāda doma bija uznakusi, piedāvāju saimnieces pirkt viņas dzivokli, viņa teica, ka padomās.. Bet nu kaut ka tas viss noklusa. Un paldies Dievam, tagad pie eribor likmes es laikam būtu izmisumā.
Visa iedzīve ir mūsu, izņemot virtuves iekartu. Remontu arī esam jau taisijuši, un tad vēl saimniece novelk no īres, ja kaut ko izdarām .

Neaizmirsti, ka tā saimniece kaut rīt var atnākt pateikt, ka viņa dzīvokli pārdod, jo ausu aparātam nepietiek naudas.
25.09.2023 06:49 |
 
10 gadi
Reitings 2730
Reģ: 25.05.2009
Ensha @ 25.09.2023 06:20
Jā, es jau 8 gadus tāda dzīvoju ;) par ļoti zemu cenu, tāpēc arī nav domas par dzīvokļa pirkšanu un hipotēkas cilpas uzlikšanu kaklā. Kad tāda doma bija uznakusi, piedāvāju saimnieces pirkt viņas dzivokli, viņa teica, ka padomās.. Bet nu kaut ka tas viss noklusa. Un paldies Dievam, tagad pie eribor likmes es laikam būtu izmisumā.
Visa iedzīve ir mūsu, izņemot virtuves iekartu. Remontu arī esam jau taisijuši, un tad vēl saimniece novelk no īres, ja kaut ko izdarām .

Tīri intereses pēc- kāds tev plāns vecumdienām, ja neplāno iegādāties savu īpašumu? Cerēt, ka saimniece (vai viņas mantinieki) joprojām nebūs pārdevusi dzīvokli un varēsi joprojām maksāt to pašu zemo īres maksu no Latvijas knapās pensijas?
25.09.2023 08:05 |
 
Reitings 270
Reģ: 13.01.2023
cory @ 25.09.2023 08:05

Tīri intereses pēc- kāds tev plāns vecumdienām, ja neplāno iegādāties savu īpašumu? Cerēt, ka saimniece (vai viņas mantinieki) joprojām nebūs pārdevusi dzīvokli un varēsi joprojām maksāt to pašu zemo īres maksu no Latvijas knapās pensijas?

Nopirkšu bez kredīta. A kas? Kāpēc man jāmaksā bankai procenti? Pie tam šobrid procentos sanāk vēl viena dzivokļa vērtību atmaksāt.
25.09.2023 08:13 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
Vai tiešām ir vēlme ieguldīt ireta dzīvokli? Es saprotu savas mēbeles, bet mainīt virtuves iekārtu, sienas krāsot, jaunas grīdas ielikt ? Tas taču nav tavs dzīvoklis.
25.09.2023 08:21 |
 
Reitings 403
Reģ: 26.07.2023
Metaforaas @ 25.09.2023 08:21
Vai tiešām ir vēlme ieguldīt ireta dzīvokli? Es saprotu savas mēbeles, bet mainīt virtuves iekārtu, sienas krāsot, jaunas grīdas ielikt ? Tas taču nav tavs dzīvoklis.

Arī man tas šķiet īpatnēji. Mājokli taču īrē, lai nebūtu papildus izdevumi ārpus tekošajiem maksājumiem.
25.09.2023 08:24 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
Man šķiet vēl jo jocīgāk ieguldīt svešos īpašumos - remontēt, pirkt mēbeles, utt, nevis ņemt kredītu un pirkt savu. Pie tam - ja tagad būtu panika par euribor, kā ir iespējams līdz pensijai sakrāt 150k savam dzīvoklim? 😄 Jo, būsim godīgi, naudas vērtība tikai zūd un īpašumi kļūs tikai dārgāki. Tagad pat lietuviešu projektos dzīvokļus tirgo par 1200 kvadrātā 😄
25.09.2023 08:29 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Tagad var, bet jāskatās attīstītāji. Šobrīd jau ir salīdzinoši plašs piedāvājums - http://rentejas.lv/lv/ (tikko pabeigts renovēt ēku Kr. Valdemāra ielā 27/29), Bonavai ir Ķengaragā, Lumi mājas.
Pie privātpersonām nav jēgas, jo vienā brīdī viņiem būs citi plāni un cietējs būs tas, kurš īrē + juridiskām personām nebūs iebildumu pret dzīvniekiem un bērniem.
25.09.2023 09:05 |
 
Reitings 12
Reģ: 12.06.2017
Draudzene pirms gadiem diviem arī meklēja "tukšu" īres dzīvokli. Neko neatrada un beigās tomēr nolēma ņemt kredītu dzīvokļa iegādei.
Pelnrukšķīte @ 25.09.2023 09:05
Tagad var, bet jāskatās attīstītāji. Šobrīd jau ir salīdzinoši plašs piedāvājums - http://rentejas.lv/lv/ (tikko pabeigts renovēt ēku Kr. Valdemāra ielā 27/29), Bonavai ir Ķengaragā, Lumi mājas.
Pie privātpersonām nav jēgas, jo vienā brīdī viņiem būs citi plāni un cietējs būs tas, kurš īrē + juridiskām personām nebūs iebildumu pret dzīvniekiem un bērniem.

Ja man būtu jāmeklē īres dzīvoklis, kuru var iekārtot pēc savām vēlmēm, es arī skatītos uz kādu no šiem variantiem. Bet stipri apšaubu, ka arī juridiska persona būs ienteresēta slēgt beztermiņa īres līgumu. Ilgtermiņa jā, bet diez vai beztermiņa.
25.09.2023 09:20 |
 
Reitings 270
Reģ: 13.01.2023
Arabesq @ 25.09.2023 08:29
Man šķiet vēl jo jocīgāk ieguldīt svešos īpašumos - remontēt, pirkt mēbeles, utt, nevis ņemt kredītu un pirkt savu. Pie tam - ja tagad būtu panika par euribor, kā ir iespējams līdz pensijai sakrāt 150k savam dzīvoklim? ? Jo, būsim godīgi, naudas vērtība tikai zūd un īpašumi kļūs tikai dārgāki. Tagad pat lietuviešu projektos dzīvokļus tirgo par 1200 kvadrātā ?

Visiem nav dzīves jēga dzīvoklis un vergot bankai. Ir cilvēki kas savus uzkrājumus labāk iegulda, kur var nopelnīt naudu un kredītos nepakārties.
25.09.2023 09:43 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
Iepriekšējo komentāru rakstīju par īrēšanu no privātpersonas. Piekrītu, ka no juridiskās personas varētu būt labāk, nebūs mēbelēts (virtuves iekārtas gan, manuprāt, parasti visur ir), nav negatīvu emociju pret bērniem, suņiem dzīvoklī. Zinu vienu juridisko personu, kas izīrē dzīvokļus, bet centrā, kas saprotu šeit neder. Tas uzņēmums arī neslēdz uz ļoti ilgiem termiņiem, nu ilgāk par gadu gan jau, bet domāju, ka arī juridiskām personām gribas īrnieku, kas savlaicīgi maksās utt.un nebūs jāgriežas pie piedzinējiem vai tiesas un slēdzot līgumu to uzreiz nezina. Tāpēc tiek pagarināti līgumi, ja viss labi un ir īrnieki, kas arī dzīvo ilgstoši.
25.09.2023 09:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits