Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sieva vai mājkalpotāja?

 
Reitings 139
Reģ: 13.06.2022
Bieži redzu kā manas pazīstamās sievietes (draudzenes, radinieces) gatavas kļūt par kalponēm saviem vīriešiem. Kāpēc tā notiek? Piemērs - bijām radi sabraukuši ciemos uz vecmammas dzimšanas dienu. Bija saklāts galds un divas radinieces visu laiku apkalpoja savus vīrus, lika saviem vīriem ēdienu šķīvī, ielēja sulu vai alkoholu glāzē, prasīja vislaik, vai viņam nevajag neko atnest, padot utt. Bet tie abi veči pat nevienu reizi nepateica sievām paldies un nepalīdzēja viņām. Tik sēdēja un rija un dzēra. Otrs piemērs - pasaucu savu draudzeni pēc darba atnākt ciemos. Bet viņa nekad nevar, jo viņas Armandiņš atnāks no darba izsalcis un viņam patīkot kārtība, tāpēc viņai viss jāizslauka, jāizmazgā utt. Viņa atnāk piekususi no darba arī, bet viņai viss jāizdara vēl pa māju vienai. Kas notiktu, ja vienu vakaru tas Armandiņš pats visu sakārtotu un pagatavotu ēst? Es saprastu, ja tie veči būtu invalīdi, bet pašiem ir rokas, kājas, priekš kam viņi ir jāapkalpo? Tāda sajūta, ka drīz sāks dibenu tualetē slaucīt saviem vīriem. 😁
P.S. Es atbalstu rūpes, bet visam ir robežas
16.09.2023 14:54 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Veco laiku audzināšana. Kādreiz jau tas skaitījās normāli.
Vai arī ja vīrs maksā visus izdevumus tad kaut kā mēģina atdarīt, nez. Man tāds dzīvesveids točna neder, bet ja citām tā patīk, baigi jau netraucē. Vienīgi tajā gadījumā, kur grūti kopā kaut ko ar draudzeni saplānot, jo visu laiku jātaisa ēst vai jātīra.
16.09.2023 14:57 |
 
Reitings 1002
Reģ: 20.06.2023
Tādas nu ir tās izslavētās “tradicionālās ģimenes” vērtības.
16.09.2023 14:58 |
 
Reitings 84
Reģ: 04.09.2023
Man šajā ziņā ir paveicies, jo mums ar draugu ir sadalīti darbi. Es gatavoju ēst, viņš mazgā traukus. Viņš slauka grīdas, es mazgāju grīdas. Miskasti iznes viņš. Putekļus noslauku es.
Es saprotu, ja sieviete ir mājsaimniece un vīrs strādā, tad jā, viņa pa dienu var izdarīt mājas darbus, bet ja abi strādā, bet sieviete visu mājās dara viena, tad tas ir galīgi garām. Un lieki piebilst, ka tieši šādas sievietes visbiežāk tiek krāptas.
16.09.2023 15:02 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
Daudzas māmiņas saviem dēliem iemāca,ka tas ir nevīrišķīgi,ka vīrietis dara mājas darbus,jo tās māmiņas visu dzīvi pašas apkalpo savu vīru un dēls redz piemēru tādu.Un ir arī tādas māmiņas,kuras savām meitām iemāca,ka viņām vīrs ir jāapkalpo. Kaut kāda PSRS laiku audzināšana.
16.09.2023 15:06 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Šis ir tipisks piemērs tam, ka feminisms ir aizgājis greizi. Sievietes strādā pilnu laiku darbā, tāpat, kā vīrietis, tikai atnākot mājas sievietei sākas otrā maiņa - mājās. Vīrietim parasti nē, vai arī daudz mazākā mērā, tik cik iznest miskasti un nopļaut zāli. Un arī mentālā plānā sievietei parasti ir lielāka bagāža ar darbiem - plānot bērniem skolas izbraucienus, dzimšanas dienas, pulciņus, radu apciemošanas - ko pirksim, ko dāvināsim, cikos kur būsim, ko vilksim mugurā...
Kad šādos "vienlīdzīgajos" pāros, kur sieviete strādā pilna laika darbu, tāpat kā vīrietis, gribas kliegt, kad draudzenes vīrs viņai prasa - kur mans krekls, cikos būs vakariņas, kur mēs mājas glabājam šķēres utt. Jo mentālā bagāža viņam nav nekāda. Te nu bija feminisms...
16.09.2023 15:22 |
 
Reitings 116
Reģ: 10.06.2022
Mana māsa ir tāda mājkalpotāja, lai gan viņa beidz darbu stundu vēlāk nekā vīrs un viņš mājas ir pirmais, bet viņš neko neizdara. Kad mana māsa salauza kāju, tad viņas vīrs negatavoja ēst un nekārtoja māju, jo jā tas esot nevīrišķīgi, tāpēc viņa māte brauca gatavot, lai mazais 32 gadīgais puisītis būtu paēdis un staigātu pa tīru grīdu..🥴
16.09.2023 15:22 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Elizabeteputnos @ 16.09.2023 15:22
Šis ir tipisks piemērs tam, ka feminisms ir aizgājis greizi. Sievietes strādā pilnu laiku darbā, tāpat, kā vīrietis, tikai atnākot mājas sievietei sākas otrā maiņa - mājās. Vīrietim parasti nē, vai arī daudz mazākā mērā, tik cik iznest miskasti un nopļaut zāli. Un arī mentālā plānā sievietei parasti ir lielāka bagāža ar darbiem - plānot bērniem skolas izbraucienus, dzimšanas dienas, pulciņus, radu apciemošanas - ko pirksim, ko dāvināsim, cikos kur būsim, ko vilksim mugurā...
Kad šādos "vienlīdzīgajos" pāros, kur sieviete strādā pilna laika darbu, tāpat kā vīrietis, gribas kliegt, kad draudzenes vīrs viņai prasa - kur mans krekls, cikos būs vakariņas, kur mēs mājas glabājam šķēres utt. Jo mentālā bagāža viņam nav nekāda. Te nu bija feminisms...

Šis nav feminisms un vienlīdzīga pāra piemērs. Šis ir, es pat teiktu, pretēji.
Šī ir vecmodīga audzinšāšana, kur vīrietis ir dievs (vēl no tiem laikiem, kad vīrietis tiešām bija vienīais pelnītājs), un ģimenē ar vienu algu vienkārši nepietiek, bet sieviete ieaudzināta tā, ka vīriņš tāpat jāaprūpē kā bērns.
16.09.2023 15:26 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Ja abi maksā rēķinus un visu pārējo, tad jā, vajadzētu mājas darbos piedalīties abiem. Ja viens finansiāli iegulda daudz vairāk, tad otram vajadzētu uzņemties vairāk mājas darbus. Es speciāli uzrakstīju "abi maksā", nevis, vai abi strādā. Tam nav pilnīgi nekādas nozīmes, ka abi strādā, bet lielāko daļu maksā tikai viens.
16.09.2023 15:32 |
 
Reitings 3
Reģ: 12.09.2023
Daudzi vecāki cilvēki izsmej mūsdienu jaunatni /es domāju sākot no 2000.g. dzimušos uz augšu/, bet, manuprāt, tieši šī vecuma cilvēki ir ar jaunmodīgu domāšanu bez tiem vecajiem stereotipiem. Viņi saprot, ka sieviete un vīrietis ir vienlīdzīgi, ka sievietei nav jāsēž mājās ar bērniem, to var darīt arī vīrs, saprot, ka nav tikai sievietei mājas darbi jādara, to var sadalīt 50/50. Saprot, ka arī bērniem var būt problēmas, nevis teikt "tu vēl esi bērns, kādas tev var būt problēmas" un tā tālāk. Tāpēc , manuprāt , tieši mūsdienu jaunatnes domāšanai ir daudz plusu , nevis tikai mīnusi kā daudzi saka .
16.09.2023 15:32 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Lula @ 16.09.2023 15:26

Šis nav feminisms un vienlīdzīga pāra piemērs. Šis ir, es pat teiktu, pretēji.
Šī ir vecmodīga audzinšāšana, kur vīrietis ir dievs (vēl no tiem laikiem, kad vīrietis tiešām bija vienīais pelnītājs), un ģimenē ar vienu algu vienkārši nepietiek, bet sieviete ieaudzināta tā, ka vīriņš tāpat jāaprūpē kā bērns.
piekrītu, bet es to domāju feminismu kā izdevīgu attaisnojumu no vīrieša puses - tipa tagad moderni ir strādāt abiem, strādāsim, bet mājas dzīve ir izdevīga tikai viņam, jo tikai sieviete dara darbus mājās.
16.09.2023 15:32 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Varbūt viņām tā patīk... es jau negribu norādīt kā citiem savā ģimenē uzvesties, bet man tas būtu kaut kas pilnīgi neiedomājams un es arī neesmu nekad tikusi līdz pat otrajam randiņam ar vīrieti, kurš pat dotu mājienu, ka uzskata, ka tas ir normāli.
16.09.2023 15:34 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
GhostGG @ 16.09.2023 15:32
Ja abi maksā rēķinus un visu pārējo, tad jā, vajadzētu mājas darbos piedalīties abiem. Ja viens finansiāli iegulda daudz vairāk, tad otram vajadzētu uzņemties vairāk mājas darbus. Es speciāli uzrakstīju "abi maksā", nevis, vai abi strādā. Tam nav pilnīgi nekādas nozīmes, ka abi strādā, bet lielāko daļu maksā tikai viens.

Bet,ja ir kopīgais ģimenes budžets,kurā abi iegulda vienādu naudas summu?
16.09.2023 15:35 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Bet,ja ir kopīgais ģimenes budžets,kurā abi iegulda vienādu naudas summu?

Nu tas jau ir tas, ko es pirmajā rindkopā teicu - ja abi iegulda finansiāli +/- vienlīdzīgi, tad arī abi dara mājas darbus.
16.09.2023 15:37 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Pagriežot šo tēmu no nedaudz citas puses - kāds modelis bija jūsu vecākiem? Jo es tā sāku domāt par savējiem - tēvs bija šitāds - "pienes man, pabaro mani, es esmu pārāk maskulīns lai traukus mazgātu" vīrietis. Kamēr nepalika viens un nācās pašam darīt. Nav man daudz respekta pret viņu.
16.09.2023 15:38 |
 
Reitings 139
Reģ: 13.06.2022
Jupiter @ 16.09.2023 15:38
Pagriežot šo tēmu no nedaudz citas puses - kāds modelis bija jūsu vecākiem? Jo es tā sāku domāt par savējiem - tēvs bija šitāds - "pienes man, pabaro mani, es esmu pārāk maskulīns lai traukus mazgātu" vīrietis. Kamēr nepalika viens un nācās pašam darīt. Nav man daudz respekta pret viņu.

Kad vēl dzīvoju ar vecākiem, tad mans tēvs teica, ka man nekad nebūšot vīrs, jo es atteicos viņam pagatavot ēdienu un pienest viņam ēdienu pie galda, kad mamma nebija 2 dienas mājās, jo viņš bija pieradis, ka mamma viņu apkalpo, bet es pateicu, ka esmu aizņemta, jo man tūlīt jāiet uz volejbola treniņu, bet viņam ir pašam rokas, lai pagatavotu.😁 Un viņš nebija tas, kurš apmaksā visu mājās, mamma vairāk to darīja
16.09.2023 15:42 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Tas viss ir jāizrunā pārim pirms kopdzīves.
Sievietei ir izvēle darīt visus mājasdarbus vienai vai nē.
Ja vīrietis uzspiež ir izvēle kopdzīves sākumā pateikt stingru nē, vai arī izbeigt attiecības, kopdzīvi ar vīrieti, kurš neko negrib darīt.
16.09.2023 15:45 |
 
Reitings 9
Reģ: 09.06.2022
Mans draugs pelna vairāk nekā es, šī iemesla dēļ rēķinos viņš iegulda vairāk nekā es, bet tas nenozīmē, ka visi mājas darbi ir uz manis. Mums arī mājas darbi ir sadalīti un abus viss apmierina, jo tā pirmkārt ir cieņa pret otru cilvēku, ir jāpalīdz, nevis jānoslogo otrs tikai tāpēc, ka otrs pelna mazāk.
16.09.2023 15:50 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Mākoņmaliņa @ 16.09.2023 15:45
Tas viss ir jāizrunā pārim pirms kopdzīves.
Sievietei ir izvēle darīt visus mājasdarbus vienai vai nē.
Ja vīrietis uzspiež ir izvēle kopdzīves sākumā pateikt stingru nē, vai arī izbeigt attiecības, kopdzīvi ar vīrieti, kurš neko negrib darīt.
Citreiz tā izrunāšana izpaliek tieši tāpēc, ka vīrietis ir pilnīgi pārliecināts, ka pēc noklusējuma sieva = kalpone un kad tas tiek apstrīdēts tad ir milzīgs šoks un pārsteigums - ka tā nebūs. Un pie pirmās kopdzīves sākas - "eu, paga ko???"
16.09.2023 15:50 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
Runajot par draudzenu viriem,man ir draudzene,kura ir looti skaista, ar labu figuru, strada un ir labs raksturs,bet vina ludzas savam viram,lai vins vinu nepamet,lai gan vins neko vinai nepalidz,uzvedas kaa lops, gandriz katru piektdienu dzer
16.09.2023 15:59 |
 
Reitings 1576
Reģ: 11.04.2023
Ģimenē darbi sadalīti pēc principa, kuram labāk izdodas. Biežāk sievietēm padodas ēst gatavošana, bet vīriešiem fiziski darbi, kā pagalma sakopšana, remontdarbi.
Viesību rīkošana un vakariņu gatavošana iekrīt sieviešu lauciņā.
16.09.2023 16:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!