Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Friziere nezina valsts valodu

 
Reitings 13
Reģ: 06.09.2023
Nesen atgadījās misēklis, kas saistīts ar matu ieveidošanu/ taisnošanu.
Pierakstījos labā salonā, kur iepriekš bija OK pieredze, izmazgāt un ar pannu iztaisnot matus, bet, ierodoties tur uz vietas, administratore pēkšņi saka, ka pados ukraiņu "meistarīti". It kā to nevēlos, jo labi pārzinu tikai latviešu, angļu un citas valodas, kuras nav krievu. Administratore saka, ka iztulkos visu vajadzīgo uz krievu val. Ok, neiebilstu, administratore izsauc frizieri, izrādās skuķis no Ukrainas, nevis meistare..
Izmazgāt un izžāvēt nekādu problēmu, bet ar taisnotāju, pēc savas ilgo gadu pieredzes spriežot, konstatēju, ka galīgi neprot rīkoties, pilnīgi uz pleciem var just, ka mati pārlieku sakarsēti caur to visu friziera palagu, kā vēlāk konstatēju, uz izteikti lokainajiem matiem, matu saknes vispār nav iztaisnotas, atstājot attālumu līdz skalpam, sānos strādājot ar taisnotāju, vispāŗ kaut kāds sviests... Arī tiek pārlaists pāri visam matu garumam, lai gan prasīju vienīgi piesakņu daļu, jo gali jau palikuši taisni no žāvēšanas un iepriekšējās matu permanentās taisnošanas procedūras...
Droši vien procesa laikā vajadzēja likt otrreiz vai pat trešo reiz izsaukt administratori, vai prasīt, lai nomaina uz īstu meistari, kas pārzina valsts valodu un ir ar stāžu, bet to nepaveicu.. Laboju mājas apstākļos ar taisnotāju. Nezinu, Jums kaut kas uz to pusi ir gadījies? Kā iesakat risināt problēmu, kā nekā, ir samaksāts, ceru, ka no tā karstuma mati nav pārdedzināti, lai gan, spriežot, pēc redzētā, diez kas labs nevarētu būt.. Neviens meistars arī nav ņēmis šķipsnas tik biezās kārtās taisnot..
06.09.2023 23:19 |
 
Reitings 790
Reģ: 16.01.2023
Un decembri biju vienā centra salonā. Pierakstījos pie meistares, kuras darbus biju salona lapā redzējusi vairāku gadu garumā. Meistare nav ukrainiete. Latviešu krievuška, kas zināja tikai pāris vārdus latviski un prasīja komunikāciju angliski, jo es krieviski nerunāju un viņa nerunā latviski.
Klaunāde
25.09.2023 10:14 |
 
Reitings 790
Reģ: 16.01.2023
papy12 @ 07.09.2023 16:37
Man nav nekas pret ukraiņiem un to,ka viņi šeit strādā. Bet strādājot ar klientiem darbā būtu jāpieņem tikai tādi, kas prot latviešu valodu. Man besī,kad uzņēmēji uzskata,ka Latvijā jau nu visi zina krievu valodu un ar to tiks sveikā cauri,mēs kā latvieši atkal tiekam nostādīti otrā plānā - atkal visu pieņemsim,atkal visu sapratīsim.
Es būtu jau pie letes pateikusi,ka atvainojos,bet krievu valodu nesaprotu un lūdzu man meistaru,kas prot latviešu valodu vai arī pārceliet manu pierakstu.

Piekrītu par to, ka “šeit visi zin”.
Jā, mēs esam bijusi PSRS valsts, krievu valoda ir bijusi šeit, bet nē, es nezinu krievu valodu tāda līmenī, lai brīvi sarunātos.
Un tas vot man besī, ka Ukraiņi atbrauc uz šejieni un bez problēmām dzīvo, jo “šeit visi runa krieviski, visi mani saprot” un nahaļavu tiek darbos, kur es nekad nevarētu tikt, jo nezinu krievu valodu, bet viņi nezinot latviešu var mierīgi dabūt
25.09.2023 10:12 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Globuss @ 10.09.2023 20:45

Man nevienam nekas nav japierāda. Uzrakstīju to, ko izlasīju palīdzības ukraiņiem grupas sarakstē. Tu te vairākās tēmās tēlo dižu psiholoģijas zinātāju. Esi Beverly Hilza 2??
laa ir beverlu hilza?
24.09.2023 21:31 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
AnnnaMannna @ 10.09.2023 20:34

Privātais uzņēmējs piedāvā šādu opciju - bezmaksas manikīru, cilvēki to izmanto. Kur problēma? Kāda jēga bija piedāvāt, ja izrādās, ka tas nebija domāts, ka cilvēki to izmantos? Pēc tam, kad uzņēmējs beidza šo akciju, cilvēki cēla skandālu? Cerams, ka sniegsi tam kaut vai kādus pierādījumus, jo tavi apgalvojumi ir necienīgi. Nemaz nerunājot, kāds sakars valstij ar privātā uzņēmuma rīcību, jo pirmajā komentārā minēji, ka ukraiņi prasīja no valsts bezmaksas manikīru.

Man nevienam nekas nav japierāda. Uzrakstīju to, ko izlasīju palīdzības ukraiņiem grupas sarakstē. Tu te vairākās tēmās tēlo dižu psiholoģijas zinātāju. Esi Beverly Hilza 2?😁
10.09.2023 20:45 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
Globuss @ 10.09.2023 20:23

Kad Latvijā sākās ukraiņu bēgļu uzņemšana, vairāki saloni viņiem piedāvāja bezmaksas manikīru un friziera pakalpojumus. Atceros, kāds salons pēc laika atsauca šo piedāvājumu, jo ļoti daudzi gribēja izmantot bezmaksas pakalpojumus, bet salonam, lai tas pastāvētu, ir arī jānopelna. Un ne jau vienmēr tie ir trūcīgie, kas izmanto bezmaksas pakalpojumus. Man pazīstamā ukrainiete stāstīja, ka viņas mamma (tā, kas pa pusei krieviete) no Ventspils ielas noliktavas mājās nesusi visu, ko var - vajag vai nevajag. Ja var paņemt par brīvu saziedotās mantas, tad stiepusi mājās, ko tik var. Meita viņu piebremzēja. Cilvēki ir dažādi.

Privātais uzņēmējs piedāvā šādu opciju - bezmaksas manikīru, cilvēki to izmanto. Kur problēma? Kāda jēga bija piedāvāt, ja izrādās, ka tas nebija domāts, ka cilvēki to izmantos? Pēc tam, kad uzņēmējs beidza šo akciju, cilvēki cēla skandālu? Cerams, ka sniegsi tam kaut vai kādus pierādījumus, jo tavi apgalvojumi ir necienīgi. Nemaz nerunājot, kāds sakars valstij ar privātā uzņēmuma rīcību, jo pirmajā komentārā minēji, ka ukraiņi prasīja no valsts bezmaksas manikīru.
10.09.2023 20:34 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
AnnnaMannna @ 10.09.2023 20:08

Kurš pieprasa manikīru par brīvu? Neesi aizgājusi par tālu savā fantāziju pasaulē?

Kad Latvijā sākās ukraiņu bēgļu uzņemšana, vairāki saloni viņiem piedāvāja bezmaksas manikīru un friziera pakalpojumus. Atceros, kāds salons pēc laika atsauca šo piedāvājumu, jo ļoti daudzi gribēja izmantot bezmaksas pakalpojumus, bet salonam, lai tas pastāvētu, ir arī jānopelna. Un ne jau vienmēr tie ir trūcīgie, kas izmanto bezmaksas pakalpojumus. Man pazīstamā ukrainiete stāstīja, ka viņas mamma (tā, kas pa pusei krieviete) no Ventspils ielas noliktavas mājās nesusi visu, ko var - vajag vai nevajag. Ja var paņemt par brīvu saziedotās mantas, tad stiepusi mājās, ko tik var. Meita viņu piebremzēja. Cilvēki ir dažādi.
10.09.2023 20:23 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
AnnnaMannna @ 10.09.2023 20:08

Kurš pieprasa manikīru par brīvu? Neesi aizgājusi par tālu savā fantāziju pasaulē?

Kad Latvijā sākās ukraiņu bēgļu uzņemšana, vairāki saloni viņiem piedāvāja bezmaksas manikīru un friziera pakalpojumus. Atceros, kāds salons pēc laika atsauca šo piedāvājumu, jo ļoti daudzi gribēja izmantot bezmaksas pakalpojumus, bet salonam, lai tas pastāvētu, ir arī jānopelna. Un ne jau vienmēr tie ir trūcīgie, kas izmanto bezmaksas pakalpojumus. Man pazīstamā ukrainiete stāstīja, ka viņas mamma (tā, kas pa pusei krieviete) no Ventspils ielas noliktavas mājās nesusi visu, ko var - vajag vai nevajag. Ja var paņemt par brīvu saziedotās mantas, tad stiepusi majās, ko tik var. Meita viņu piebremzēja. Cilvēki ir dažādi.
10.09.2023 20:21 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
Lazda32 @ 10.09.2023 15:18
Jā, man arī tas besī, ka jsu pa telefonu pierakstoties, salona administratore nebrīdina, ka pieraksts pie ukraiņu NEmeistares, bet skuķenes. Vajadzēja novērst situāciju jau zālē pirms tās ukrainietes, bet kaut kā sabijos, jo nāk. dienā darbs, nav laika meklēt citu pierakstu. Fascinē, ka zālē tomēr bija latviešu meistare brīva (vēlāk noskaidroju, kas viņa ir) sēdēja bez darba. Brigās sarunāju, lai salons iedod matu atjaunošanas procedūru, citādi nezinu kā to atrisināt.

Apbrīnojami, ka pie savas nespējas komunicēt (latviski, jo izrādās tur nebija tikai vēl administratore, bet vēl citas meistares!) vaino visus apkārtējos, bet tagad skaidrs, kādēļ - lai saņemtu papildus bezmaksas procedūru.
10.09.2023 20:10 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
Globuss @ 10.09.2023 19:07

Latviešu bēgļi dzīvoja pieticīgi. Kad iemācījās mītnes zemes valodu, tad studēja, un daudzi izveidoja veiksmīgu karjeru. Vaira Vīķe-Freiberga ir daudz stāstījusi par bēgļu gaitām. Es arī piekrītu viedoklim, ka tad, ja cilvēks ir izmucis no lielām briesmām, primārais ir drošība, nevis smuki nagi un mati. Protams, ka iespēju robežās sevi jāsakopj, bet nevar pārmest, ka bēgļus uzņemošā valsts nenodrošina bezmaksas manikīru.
Starp citu, Lana Paula latviešu valodu esot iemācījusies pus gada laikā.
Mani pārsteidz, ka dažādu paaudžu ukraiņi nezina svešvalodas, izņemot krievu valodu. Pat elementāri angļu valodā neprot izteikties. Par gadiem/vecumu tās ir atrunas un slinkuma maskēšana. Valodas var iemācīties pat sirmā vecumā. Pie tam, valodu mācīšanās ir labs smadzeņu treniņš, kas ir arī labs profilaktisks līdzeklis pret demenci, Pārkinsona slimību u.c. Jo vairāk kustinām smadzenes, jo labāk. Elementārai cieņai pret valsti un tās iedzīvotājiem, ir jābūt. Neticu, ka cilvēks nevar iemācīties sasveicināties, pateikt lūdzu, paldies. Man pazīstama ukraiņu ģimene arī nespēj neko pateikt latviešu valodā. Beigu beigās izrādījās, ka māmulītei viņas māte ir pa pusei krieviete. Varbūt tas ir iemesls, kāpēc negrib mācīties citas valodas. Bet darbu gan meklēja jau drīz pēc ierašanās Latvijā. Strādā vienkāršu darbu, īrē dzīvokli, atvaļinājumu pavada Ukrainā. Cilvēks ar augstāko izglītību, Ukrainā bijusi vadošā amatā, bet saprot, ka Latvijā tādu darbu nevar darīt valodas nezināšanas dēļ.

Kurš pieprasa manikīru par brīvu? Neesi aizgājusi par tālu savā fantāziju pasaulē?
10.09.2023 20:08 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Kalnos @ 07.09.2023 17:49
Tas latviešu vēsturē jau ir bijis,sāka ar to ka darīja vienkāršus darbus .Pēc otra pasaules kara mūsu bēgļi.
Un it nekur citur ES bez valodas nelaiž strādāt apkalpojošā sfērā.

Latviešu bēgļi dzīvoja pieticīgi. Kad iemācījās mītnes zemes valodu, tad studēja, un daudzi izveidoja veiksmīgu karjeru. Vaira Vīķe-Freiberga ir daudz stāstījusi par bēgļu gaitām. Es arī piekrītu viedoklim, ka tad, ja cilvēks ir izmucis no lielām briesmām, primārais ir drošība, nevis smuki nagi un mati. Protams, ka iespēju robežās sevi jāsakopj, bet nevar pārmest, ka bēgļus uzņemošā valsts nenodrošina bezmaksas manikīru.
Starp citu, Lana Paula latviešu valodu esot iemācījusies pus gada laikā.
Mani pārsteidz, ka dažādu paaudžu ukraiņi nezina svešvalodas, izņemot krievu valodu. Pat elementāri angļu valodā neprot izteikties. Par gadiem/vecumu tās ir atrunas un slinkuma maskēšana. Valodas var iemācīties pat sirmā vecumā. Pie tam, valodu mācīšanās ir labs smadzeņu treniņš, kas ir arī labs profilaktisks līdzeklis pret demenci, Pārkinsona slimību u.c. Jo vairāk kustinām smadzenes, jo labāk. Elementārai cieņai pret valsti un tās iedzīvotājiem, ir jābūt. Neticu, ka cilvēks nevar iemācīties sasveicināties, pateikt lūdzu, paldies. Man pazīstama ukraiņu ģimene arī nespēj neko pateikt latviešu valodā. Beigu beigās izrādījās, ka māmulītei viņas māte ir pa pusei krieviete. Varbūt tas ir iemesls, kāpēc negrib mācīties citas valodas. Bet darbu gan meklēja jau drīz pēc ierašanās Latvijā. Strādā vienkāršu darbu, īrē dzīvokli, atvaļinājumu pavada Ukrainā. Cilvēks ar augstāko izglītību, Ukrainā bijusi vadošā amatā, bet saprot, ka Latvijā tādu darbu nevar darīt valodas nezināšanas dēļ.
10.09.2023 19:07 |
 
Reitings 13
Reģ: 06.09.2023
Jā, man arī tas besī, ka jsu pa telefonu pierakstoties, salona administratore nebrīdina, ka pieraksts pie ukraiņu NEmeistares, bet skuķenes. Vajadzēja novērst situāciju jau zālē pirms tās ukrainietes, bet kaut kā sabijos, jo nāk. dienā darbs, nav laika meklēt citu pierakstu. Fascinē, ka zālē tomēr bija latviešu meistare brīva (vēlāk noskaidroju, kas viņa ir) sēdēja bez darba. Brigās sarunāju, lai salons iedod matu atjaunošanas procedūru, citādi nezinu kā to atrisināt.
10.09.2023 15:18 |
 
Reitings 17579
Reģ: 27.11.2018
Karšs utt ir briesmīgi, bet arī debīlu ukraiņu pietiek
07.09.2023 21:11 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Es vēlāk vel saliksu linkus.
Esmu pret meliem , un par faktiem !!!
07.09.2023 21:00 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Kalnos, rimsties ar tiem linkiem mazliet
07.09.2023 20:56 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Ibio tev dzimtene i karš ,tūkstoši mirst.Tu esi dzīva un drošība ,nu ņem jebkuru darbu un esi par to laimīga .Taču ne ,jārunā rašistu valodā ,janokakā Eiropa cik te slikti. Jādzer sampis .Lasu te daži tiešām mīl Šleseru,Rosļikovu un iesnīst latviešu valodu .
07.09.2023 20:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits