Friziere nezina valsts valodu

 
Reitings 13
Reģ: 06.09.2023
Nesen atgadījās misēklis, kas saistīts ar matu ieveidošanu/ taisnošanu.
Pierakstījos labā salonā, kur iepriekš bija OK pieredze, izmazgāt un ar pannu iztaisnot matus, bet, ierodoties tur uz vietas, administratore pēkšņi saka, ka pados ukraiņu "meistarīti". It kā to nevēlos, jo labi pārzinu tikai latviešu, angļu un citas valodas, kuras nav krievu. Administratore saka, ka iztulkos visu vajadzīgo uz krievu val. Ok, neiebilstu, administratore izsauc frizieri, izrādās skuķis no Ukrainas, nevis meistare..
Izmazgāt un izžāvēt nekādu problēmu, bet ar taisnotāju, pēc savas ilgo gadu pieredzes spriežot, konstatēju, ka galīgi neprot rīkoties, pilnīgi uz pleciem var just, ka mati pārlieku sakarsēti caur to visu friziera palagu, kā vēlāk konstatēju, uz izteikti lokainajiem matiem, matu saknes vispār nav iztaisnotas, atstājot attālumu līdz skalpam, sānos strādājot ar taisnotāju, vispāŗ kaut kāds sviests... Arī tiek pārlaists pāri visam matu garumam, lai gan prasīju vienīgi piesakņu daļu, jo gali jau palikuši taisni no žāvēšanas un iepriekšējās matu permanentās taisnošanas procedūras...
Droši vien procesa laikā vajadzēja likt otrreiz vai pat trešo reiz izsaukt administratori, vai prasīt, lai nomaina uz īstu meistari, kas pārzina valsts valodu un ir ar stāžu, bet to nepaveicu.. Laboju mājas apstākļos ar taisnotāju. Nezinu, Jums kaut kas uz to pusi ir gadījies? Kā iesakat risināt problēmu, kā nekā, ir samaksāts, ceru, ka no tā karstuma mati nav pārdedzināti, lai gan, spriežot, pēc redzētā, diez kas labs nevarētu būt.. Neviens meistars arī nav ņēmis šķipsnas tik biezās kārtās taisnot..
06.09.2023 23:19 |
 
Reitings 32
Reģ: 23.08.2023
Man tādu problēmu nav jo matu krāsu uzturu dabīgu un griežu pati mājās. Netērēju lieki naudu uz kaut ko nevajadzīgu.
Bet nu veiksmi ar Ukrainietēm. Jūs palīdzat integrēt, bet uzņēmumi kas nodarbina Ukrainietes, tagad saņem lielus bonusus no valsts.
07.09.2023 14:04 |
 
Reitings 520
Reģ: 28.01.2023
Lazda32 @ 06.09.2023 23:38
Uz griezumiem eju pie zināmiem tikai. Arī uz taisnošanu/ ieveidošanu vēlējos pie tā paša, bet kaut kādu man nezināmu iemeslu dēļ pie tā meistara nevarēja, tādēļ administratore pierakstīja pie kāda cita, respektīvi, man nezināma cilvēka.. Bet uzskatu, ka vajadzēja informēt, ka ukraiņu meistare, jo tad es atteiktu, man svarīgi komunicēt valsts valodā procesa gaitā. Nē, angliski šī meitene neprata.. Principā, parunājoties ar valodas centra uzticības personu, atbildēja, ka LV jebkurā salonā cilvēks tiesīgs saņemt pakalpojumu valsts valodā, ja persona strādā svešvalodā un neprot lv valodu, tad kādam - meistaram vai administratoram jāstāv klāt visu procesa laiku un jātulko... Nu it kā pašsaprotami. Tas gan, vajadzēja ātrāk saukt administratori, viņa patālu sēdēja, bet jā, droši vien, kad redzēju, ka šķipsna snetiek taisnotas kā nākas, bija jāprasa citu meistaru..
nu pēc tevis teiktā tev pateica to, ka tev būs meistare no Ukrainas. Jebkurā brīdī varēji pārtraukt procedūru un atteikties.
Un piekritīšu komentāram kāpēc uz matu taisnošanu kāds vispār iet uz salonu😆ok katrs dara kā grib, bet preškam? Izmazgā, izžàvē, ieliec termoaozsardzību un iztaisno kā tev patīk. Liela brēka.
Un vai tagad tev ir redzami bojàti mati ka viss jāgriež nost? Izmazgā ieliec masku un paskaties vai kkas nenormāli mainījies?
07.09.2023 14:33 |
 
10 gadi
Reitings 41
Reģ: 07.02.2011
Man nav nekas pret ukraiņiem un to,ka viņi šeit strādā. Bet strādājot ar klientiem darbā būtu jāpieņem tikai tādi, kas prot latviešu valodu. Man besī,kad uzņēmēji uzskata,ka Latvijā jau nu visi zina krievu valodu un ar to tiks sveikā cauri,mēs kā latvieši atkal tiekam nostādīti otrā plānā - atkal visu pieņemsim,atkal visu sapratīsim.
Es būtu jau pie letes pateikusi,ka atvainojos,bet krievu valodu nesaprotu un lūdzu man meistaru,kas prot latviešu valodu vai arī pārceliet manu pierakstu.
07.09.2023 16:37 |
 
Reitings 520
Reģ: 28.01.2023
papy12 @ 07.09.2023 16:37
Man nav nekas pret ukraiņiem un to,ka viņi šeit strādā. Bet strādājot ar klientiem darbā būtu jāpieņem tikai tādi, kas prot latviešu valodu. Man besī,kad uzņēmēji uzskata,ka Latvijā jau nu visi zina krievu valodu un ar to tiks sveikā cauri,mēs kā latvieši atkal tiekam nostādīti otrā plānā - atkal visu pieņemsim,atkal visu sapratīsim.
Es būtu jau pie letes pateikusi,ka atvainojos,bet krievu valodu nesaprotu un lūdzu man meistaru,kas prot latviešu valodu vai arī pārceliet manu pierakstu.
nu nedod dievs nonākt kādreiz pašiem tādā situācijā, kad jāizvēlas starp dzīvošanu un kaut kādu valodu. Noliec sevi tai vietā un iedomājies sevi valstī, kur tu nezini tās valodu, likumus, dokumentu kārtošanu un visu pārējo. Iespējams meitene atbraukusi nesen un vēl nav iemācījusies neko. Uz ko viņai dzīvot? Uz pabalstu 109 euro?
07.09.2023 17:04 |
 
Patīk
Reitings 2705
Reģ: 08.05.2022
debestinaa @ 07.09.2023 14:33
nu pēc tevis teiktā tev pateica to, ka tev būs meistare no Ukrainas. Jebkurā brīdī varēji pārtraukt procedūru un atteikties.
Un piekritīšu komentāram kāpēc uz matu taisnošanu kāds vispār iet uz salonu?ok katrs dara kā grib, bet preškam? Izmazgā, izžàvē, ieliec termoaozsardzību un iztaisno kā tev patīk. Liela brēka.
Un vai tagad tev ir redzami bojàti mati ka viss jāgriež nost? Izmazgā ieliec masku un paskaties vai kkas nenormāli mainījies?

Mājas apstākļos nav tik viegli iegūt tādus matus kā tikko no frizētavas. Varbūt autorei bija kāda īpašāka diena un vēlējās lai mati ir uz visiem 100? Varbūt viņai bija mazā spā diena un to pavadīja tikai lai uzsfrišinātu sevi? Man piemēram tā ir kā relaksācija kad aizeju pie friziera.
07.09.2023 17:40 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
debestinaa @ 07.09.2023 17:04
nu nedod dievs nonākt kādreiz pašiem tādā situācijā, kad jāizvēlas starp dzīvošanu un kaut kādu valodu. Noliec sevi tai vietā un iedomājies sevi valstī, kur tu nezini tās valodu, likumus, dokumentu kārtošanu un visu pārējo. Iespējams meitene atbraukusi nesen un vēl nav iemācījusies neko. Uz ko viņai dzīvot? Uz pabalstu 109 euro?

Gribēju teikt to pašu. Dažām forumniecēm tolerance nekad nav bijusi pārāk augstā līmenī, ka tik uzfrišināt matiņus, nadziņus, par citiem pofigs.
07.09.2023 17:42 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
debestinaa @ 07.09.2023 17:04
nu nedod dievs nonākt kādreiz pašiem tādā situācijā, kad jāizvēlas starp dzīvošanu un kaut kādu valodu. Noliec sevi tai vietā un iedomājies sevi valstī, kur tu nezini tās valodu, likumus, dokumentu kārtošanu un visu pārējo. Iespējams meitene atbraukusi nesen un vēl nav iemācījusies neko. Uz ko viņai dzīvot? Uz pabalstu 109 euro?
Tas latviešu vēsturē jau ir bijis,sāka ar to ka darīja vienkāršus darbus .Pēc otra pasaules kara mūsu bēgļi.
Un it nekur citur ES bez valodas nelaiž strādāt apkalpojošā sfērā.
07.09.2023 17:49 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Visur citur liktu mācīties valodu ,vai ari varētu strādāt rūpnīca,par sētnieku . Nav valoda ,nav atbilstoša kvalifikācija. Ārsti redz,aktieri ātri iemācās latviešu valodu .Piemeri ir..te ka saprotu beibes par glupu.
07.09.2023 17:53 |
 
Reitings 2090
Reģ: 22.02.2023
Nē, nu ja valodu nesaprot, tas viens. Neforši, bet ko darīt.
Bet ja tiešām katrs random meičuks tiek nosaukts par "meistari", lai gan strādā pavirši un nemākulīgi, tas gan nav ok.
Es ziemā biju atradusi tiešām labu manikīra meistari no Ukrainas. Pāris reizes tiku, pēc tam viņa aizbrauca uz Vāciju.
Vietā man piedāvāja citu ukrainieti, nu labi. Bet sanāca vilšanās, skuķis laikam nupat pēc kursiem, strādāja ilgi un ķēpīgi...Bet samaksāju tikpat, cik pie kvalitatīvas meistares, tas gan bija surprise.
07.09.2023 18:07 |
 
Reitings 764
Reģ: 11.02.2023
Lula @ 07.09.2023 17:42

Gribēju teikt to pašu. Dažām forumniecēm tolerance nekad nav bijusi pārāk augstā līmenī, ka tik uzfrišināt matiņus, nadziņus, par citiem pofigs.

Nu da labi. Domaju daudziem viedoklis par Ukraiņiem būtu pavisam cits, ja nebūtu dzīvi piemēri cik nepateicīgi viņi bijuši. Sievietes tikko atbegušas no kara, bet nākamajā nedēļā jau meklē kur par brīvu uztaisīt manikīru, nu nopietni? Tu cilvēks esi atbēdzis no kara, bet Tev interesē kaut kāds facking manikīrs?? Cik daudz ukraiņi bijuši nepieklājīgi, bez maz vai, man vajag! Man pienākas! Dod šurp! Iedod dzīvokli, bet redz viņiem pārāk slikts stāvoklis, pārāk maz vietas, nav labs rajons. Un tie ir tikai daži piemēri. Domaju liela dala kuri negatīvi izsakās tie arī ir saskārušies ar nepatīkamām situācijām. Visi ukraiņi protams nav vienādi, tā pat kā latvieši.
07.09.2023 18:08 |
 
Reitings 520
Reģ: 28.01.2023
LuckyStrike @ 07.09.2023 18:07
Nē, nu ja valodu nesaprot, tas viens. Neforši, bet ko darīt.
Bet ja tiešām katrs random meičuks tiek nosaukts par "meistari", lai gan strādā pavirši un nemākulīgi, tas gan nav ok.
Es ziemā biju atradusi tiešām labu manikīra meistari no Ukrainas. Pāris reizes tiku, pēc tam viņa aizbrauca uz Vāciju.
Vietā man piedāvāja citu ukrainieti, nu labi. Bet sanāca vilšanās, skuķis laikam nupat pēc kursiem, strādāja ilgi un ķēpīgi...Bet samaksāju tikpat, cik pie kvalitatīvas meistares, tas gan bija surprise.
te runa neiet tikai par “ukraiņu čiksi” , mums pašiem pietiek savas “meistares” kas pie ņem mājās un neko nesterilizē un ar briesmīgu kvalitāti😆 tautība un valoda vispār šeit bezsakarā iebāzta. It kā mums paši visi meistari zeltā vērtē un tagad tā viena ukraiņu friziere. Tā tas ir visur un visā pasaulē
07.09.2023 18:15 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
debestinaa @ 07.09.2023 17:04
nu nedod dievs nonākt kādreiz pašiem tādā situācijā, kad jāizvēlas starp dzīvošanu un kaut kādu valodu. Noliec sevi tai vietā un iedomājies sevi valstī, kur tu nezini tās valodu, likumus, dokumentu kārtošanu un visu pārējo. Iespējams meitene atbraukusi nesen un vēl nav iemācījusies neko. Uz ko viņai dzīvot? Uz pabalstu 109 euro?

Nez kurā valstī, kaa nav postpadomija, njem darbaa frizeetavaa tikai ar krievu valodu? Pamosties. Lai iet ielas slauka vai numurinjus tiira, kaa to dara iesaakumaa visi imigranti visur, kameer valodu nezina. Te princeses frizierenes atradushaas, plus angliski ne buuu, ne bee. Krievu niideeejas primitiivu angleni nezina, nu tad ar krieviem arii vareeja tupeet, nevis liist Eiropaa.
07.09.2023 18:29 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
Trollenes ar krievu mīļotāju retoriku, aizveriet mutes.
07.09.2023 18:59 |
 
Reitings 520
Reģ: 28.01.2023
AnnnaMannna @ 07.09.2023 18:59
Trollenes ar krievu mīļotāju retoriku, aizveriet mutes.
kāds sakars ar krievu mīlotājiem? Nejauc krievus ar ukraiņiem. Viņiem valstī šausmas notiek drīz jau divus gadus un no iejūtības ne miņas. Mirst ģimenes, bērni bet te kko cepas par valodu kuru runā. Kauns ir tiem kas Latvijā dzīvo visu dzīvi un tie paši nevar uzrakstīt pareizi dažus teikumus. Paskatītos kā tu kauktu, kad visa dzīve sabrūk un ietu ielas slaucīt
07.09.2023 19:10 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
debestinaa @ 07.09.2023 19:10
kāds sakars ar krievu mīlotājiem? Nejauc krievus ar ukraiņiem. Viņiem valstī šausmas notiek drīz jau divus gadus un no iejūtības ne miņas. Mirst ģimenes, bērni bet te kko cepas par valodu kuru runā. Kauns ir tiem kas Latvijā dzīvo visu dzīvi un tie paši nevar uzrakstīt pareizi dažus teikumus. Paskatītos kā tu kauktu, kad visa dzīve sabrūk un ietu ielas slaucīt

Kāpēc attiecini uz sevi vārdu savienojumu - krievu mīļotāja? Tas bija adresēts tām, kuras šeit runā par to, ka ukraiņu sievietes skrien taisīt manikīru pēc kara, ir nepateicīgas par dzīvokļiem utt. Šādus tekstus bīda Rosļikova banda un tamlīdzīgie, kuri slēpjas aiz it kā patriotisma pret Latviju ("ko ziedo Ukrainai, mūsu bērniņiem naudu nevajag????!!!"). Ja vajag nikus - Miuce, Lesley, Kalnos.
07.09.2023 19:23 |
 
Reitings 764
Reģ: 11.02.2023
AnnnaMannna @ 07.09.2023 19:23

Kāpēc attiecini uz sevi vārdu savienojumu - krievu mīļotāja? Tas bija adresēts tām, kuras šeit runā par to, ka ukraiņu sievietes skrien taisīt manikīru pēc kara, ir nepateicīgas par dzīvokļiem utt. Šādus tekstus bīda Rosļikova banda un tamlīdzīgie, kuri slēpjas aiz it kā patriotisma pret Latviju ("ko ziedo Ukrainai, mūsu bērniņiem naudu nevajag????!!!"). Ja vajag nikus - Miuce, Lesley, Kalnos.

Es uzrakstiju reālus dzīves piemērus. Kā Tu domā, tas tiešām ir normāli atbēgot no kara, skriet un uztraukties par savu izskatu? Sūdzēties par to ko Tev dod par brīvu? Reāli cilvēkam kurš paglābies neinteresēs ne manikīrs, ne skropstas, ne glaunas drēbes, primārais but dzīvot mierā, siltumā un drošībā, nevis sūdzēties par to ko spēj dod citi cilvēki.
07.09.2023 19:28 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
Lesleey @ 07.09.2023 19:28

Es uzrakstiju reālus dzīves piemērus. Kā Tu domā, tas tiešām ir normāli atbēgot no kara, skriet un uztraukties par savu izskatu? Sūdzēties par to ko Tev dod par brīvu? Reāli cilvēkam kurš paglābies neinteresēs ne manikīrs, ne skropstas, ne glaunas drēbes, primārais but dzīvot mierā, siltumā un drošībā, nevis sūdzēties par to ko spēj dod citi cilvēki.

100%, ka reāli neesi palīdzējusi nevienam, šīs situācijas nav tava pieredze un ir atstāsti no "viena tantiņa teica", kas pārsvarā izrādās krievi vai latvieši ar krievu vērtībām.
Turpmākā sarunā neielaidīšos.
07.09.2023 19:31 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
debestinaa @ 07.09.2023 19:10
kāds sakars ar krievu mīlotājiem? Nejauc krievus ar ukraiņiem. Viņiem valstī šausmas notiek drīz jau divus gadus un no iejūtības ne miņas. Mirst ģimenes, bērni bet te kko cepas par valodu kuru runā. Kauns ir tiem kas Latvijā dzīvo visu dzīvi un tie paši nevar uzrakstīt pareizi dažus teikumus. Paskatītos kā tu kauktu, kad visa dzīve sabrūk un ietu ielas slaucīt

Nē, es uzreiz frizierene gribētu būt, kādu vēl valodu, emigrēšu uz Štatiem un frizēšu jeñku madāmas latviski runājot.
07.09.2023 19:36 |
 
Patīk
Reitings 10425
Reģ: 18.09.2021
Lesleey @ 07.09.2023 18:08

Nu da labi. Domaju daudziem viedoklis par Ukraiņiem būtu pavisam cits, ja nebūtu dzīvi piemēri cik nepateicīgi viņi bijuši. Sievietes tikko atbegušas no kara, bet nākamajā nedēļā jau meklē kur par brīvu uztaisīt manikīru, nu nopietni? Tu cilvēks esi atbēdzis no kara, bet Tev interesē kaut kāds facking manikīrs?? Cik daudz ukraiņi bijuši nepieklājīgi, bez maz vai, man vajag! Man pienākas! Dod šurp! Iedod dzīvokli, bet redz viņiem pārāk slikts stāvoklis, pārāk maz vietas, nav labs rajons. Un tie ir tikai daži piemēri. Domaju liela dala kuri negatīvi izsakās tie arī ir saskārušies ar nepatīkamām situācijām. Visi ukraiņi protams nav vienādi, tā pat kā latvieši.

Prieks, ka šim komentāram ir plusiņi, citādi jau likās, ka cilvēki galīgi nozombēti un nejūt šīs ukraiņu laipnās uzņemšanas blaknes
07.09.2023 19:38 |
 
Reitings 764
Reģ: 11.02.2023
AnnnaMannna @ 07.09.2023 19:31

100%, ka reāli neesi palīdzējusi nevienam, šīs situācijas nav tava pieredze un ir atstāsti no "viena tantiņa teica", kas pārsvarā izrādās krievi vai latvieši ar krievu vērtībām.
Turpmākā sarunā neielaidīšos.

Tur Tu maldies. Esmu palīdzējusi gan, un tie stāsti nav no viena tantiņa teica, bet gan no tuva cilvēka, ir protams dzirdētas lietas no kādiem maz pazīstamiem, bet sorry , tuvinieki ir tuvinieki, un viņiem pat dzimtā nav krievu cilvēki. Tā kā tikai nevajag šito, visi krievi slikti. Tu laikam esi no tajiem kuri izdzirdot krievu dziesmu to slēdz prom. 🤣
07.09.2023 19:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits