Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai tas ir svarīgi?

 
Reitings 23
Reģ: 13.05.2022
Redzēju komentāru par precēšanos un vēlējos jautāt.
Vai jūsuprāt precēties ir svarīgi? Kādi ir precēšanās plusi un mīnusi?
Vai piekrītat, ka precēšanās neliecina par to, ka mīla būs patiesa un mūžīga un ka nebūs krāpšana, nodevība utmldz.? Neprecēti cilvēki var mierīgi arī dzīvot harmonijā un mīlā bez kāzām, tāpēc nesaprotu tos pārmetumus "kā var būt vairāku gadu attiecībās bez precēšanās". Precēties ir labi, bet kāpēc neprecēties ir slikti?
04.09.2023 12:47 |
 
Reitings 174
Reģ: 09.08.2023
Neprecētās teiks, ka būt sievai nav nekādas vērtības, tomēr lielākā daļa sievu teiks, ka tas tomēr ir pavisam cits "bizness".
Neuzticības, krāpšanas gan negarantē ne gredzens pirkstā, ne tas, ka tā nav. Viss atkarīgs no cilvēkiem pēc būtības.
Laulība tomēr arī ir oficiāls papīrs un brīdī, kad notiek ļaunākais, nereti mūžīgās draudzenes tomēr nožēlo, ka šīs lieta nav sakārtotas un visa pasaule tad ir vainīga, ka likuma priekšā tu ar savu 15 gadus draudzenes stāžu nekas tam cilvēkam neesi un nekas tev nepienākas.
04.09.2023 12:52 |
 
Reitings 174
Reģ: 09.08.2023
Katrs, protams, pēc savas izvēles. Vairak nedaudz gribas sasmaidīties, kad sievietes sevi sauc par "civilsievām". 😁 tāda jēdziena Latvijas likumdošanā nav un tāda civilsieva nepastāv. Vai nu tu esi sieva vai draudzene. Pa vidam nevar būt.
04.09.2023 12:57 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Man liekas ka nav tāda pareizi vai nepareizi tik ilgi, kamēr abi spēj dzīvot harmonijā.
Precēšanās manā gadijumā dod piederības sajūtu. Liekas, ka esmu otram tuvāk, kā arī ģimenenes acīs nopietnāk tiek lūkotas šīs attiecības.
04.09.2023 13:02 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Švīka @ 04.09.2023 12:57
Katrs, protams, pēc savas izvēles. Vairak nedaudz gribas sasmaidīties, kad sievietes sevi sauc par "civilsievām". ? tāda jēdziena Latvijas likumdošanā nav un tāda civilsieva nepastāv. Vai nu tu esi sieva vai draudzene. Pa vidam nevar būt.

Tās civilsievas ir tās, kas grib to statusu sabedrībā, bet realitātē kāzas nenotiek (neprec, nav naudas kāzām utt.)
04.09.2023 13:03 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Mana skatījumā precēšanās neko nemaina, tikai juridiski. Bet ja valdība sakārtotu juridisko pusi tad nav problēmu dzīvot kā dzīvesbiedriem.
To, ka tas maina kaut kādu statusu vai tad vīrietis domās nopietni pat attiecībām, turpina kultivēt konservatīvie un veco vērtību piekritēji.
Pati sarakstījos, jo to vajadzēja "papīriem" . Vai es jūtos īpaša, jo esmu sieva - nope. Gribēs krāps, pazudis kopējie mērķi tā pat šķirsimies utt.
Es nesaprotu kā var dzīvot kopā ar kādu,veidots kopīgus mērķus un teikt ka tas nav nopietni, ja nav parakstījuši papīru.
04.09.2023 13:03 |
 
Reitings 174
Reģ: 09.08.2023
.Eksperte. @ 04.09.2023 13:03

Tās civilsievas ir tās, kas grib to statusu sabedrībā, bet realitātē kāzas nenotiek (neprec, nav naudas kāzām utt.)

Jā, tāds priekšstats ir radies.
04.09.2023 13:05 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
.Eksperte. @ 04.09.2023 13:03

Tās civilsievas ir tās, kas grib to statusu sabedrībā, bet realitātē kāzas nenotiek (neprec, nav naudas kāzām utt.)

Es domāju ka viņas negrib statusus, bet dzīvesbiedru likumu. Kaut vai ja nav paspējuši precēties tad ko šiem civlekiem darīt? Teiksim nesen bija atgadījums, kad dzerājšofera dēļ mira vīrietis, jau bija nospraust kāzu datums un gatavojās, bet nesāpēja stulbas sakritības dēļ. Ne dzīvesbiedrs var pieteikties uz pabalstiem, ne pēc likuma kaut kas pienākas.
04.09.2023 13:07 |
 
Reitings 84
Reģ: 04.09.2023
YaeMiko @ 04.09.2023 13:03
Mana skatījumā precēšanās neko nemaina, tikai juridiski. Bet ja valdība sakārtotu juridisko pusi tad nav problēmu dzīvot kā dzīvesbiedriem.
To, ka tas maina kaut kādu statusu vai tad vīrietis domās nopietni pat attiecībām, turpina kultivēt konservatīvie un veco vērtību piekritēji.
Pati sarakstījos, jo to vajadzēja "papīriem" . Vai es jūtos īpaša, jo esmu sieva - nope. Gribēs krāps, pazudis kopējie mērķi tā pat šķirsimies utt.
Es nesaprotu kā var dzīvot kopā ar kādu,veidots kopīgus mērķus un teikt ka tas nav nopietni, ja nav parakstījuši papīru.

Facebookā, ja nemaldos, pat pie attiecību statusiem ir tāds variants uzlikt "cilvillaulībā" vai tamlīdzīgi, bet izklausās tas dīvaini tik tiešām. 😄
Runājot par šo tēmu kopumā. Tā ir katra paša izvēle, vai precēties vai nē. Ja abi pārī nevēlaties precēties, tad viss kārtībā un jums nav jāklausās citu viedokļi par to, ka neprecēties ir slikti, nedzemdēt ir slikti un tā tālāk.
P.S. Tikai tagad pamanīju, ka uz nepareizo komentāru atbildēju. Tas bija domāts atbilde uz otro komentāru šajā tēmā, bet nu nekas.😄
04.09.2023 13:07 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Meldra23 @ 04.09.2023 13:07

Facebookā, ja nemaldos, pat pie attiecību statusiem ir tāds variants uzlikt "cilvillaulībā" vai tamlīdzīgi, bet izklausās tas dīvaini tik tiešām. ?
Runājot par šo tēmu kopumā. Tā ir katra paša izvēle, vai precēties vai nē. Ja abi pārī nevēlaties precēties, tad viss kārtībā un jums nav jāklausās citu viedokļi par to, ka neprecēties ir slikti, nedzemdēt ir slikti un tā tālāk.

Tas tāpēc ka citas valstīs tas ir normāls status un par to nesmejas vai tas nav kas slikts, to regulē likums utt.
04.09.2023 13:09 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3740
Reģ: 31.10.2010
Tas nav ne labi, ne slikti. Neprecētiem pāriem vienkārši jārēķinās ar to, ka nereģistrētas attiecības valsts nesargā. Nav mantojuma tiesību, nav adopcijas tiesību, nav tiesību darboties ar juridiskām lietām, ja partneris kļūst rīcībnespējīgs, nav tiesību uz pabalstu, ja partneris nomirst, nav tiesību uz dažādiem valsts atvieglojumiem, utt.
Nelaulāts pāris likuma priekšā viens otram ir svešinieki, pat ja nodzīvojuši kopā 50 gadus.
04.09.2023 13:16 |
 
Reitings 669
Reģ: 15.08.2023
Minelūše @ 04.09.2023 13:16
Tas nav ne labi, ne slikti. Neprecētiem pāriem vienkārši jārēķinās ar to, ka nereģistrētas attiecības valsts nesargā. Nav mantojuma tiesību, nav adopcijas tiesību, nav tiesību darboties ar juridiskām lietām, ja partneris kļūst rīcībnespējīgs, nav tiesību uz pabalstu, ja partneris nomirst, nav tiesību uz dažādiem valsts atvieglojumiem, utt.
Nelaulāts pāris likuma priekšā viens otram ir svešinieki, pat ja nodzīvojuši kopā 50 gadus.

Piekrītu, tieši šī dēļ būtu vērts apprecēties. Sevišķi, ja ir kopīgi bērni un īpašumi. Citādi neredzu nekādu labumu un varētu dzīvot arī nereģistrētās attiecībās.
04.09.2023 13:21 |
 
Reitings 669
Reģ: 15.08.2023
YaeMiko @ 04.09.2023 13:07

Es domāju ka viņas negrib statusus, bet dzīvesbiedru likumu. Kaut vai ja nav paspējuši precēties tad ko šiem civlekiem darīt? Teiksim nesen bija atgadījums, kad dzerājšofera dēļ mira vīrietis, jau bija nospraust kāzu datums un gatavojās, bet nesāpēja stulbas sakritības dēļ. Ne dzīvesbiedrs var pieteikties uz pabalstiem, ne pēc likuma kaut kas pienākas.

Arī Zolitūdes traģēdijā - gāja bojā viens no glābējiem, kuram bija nolikts kāzu datums, bet nepaspēja. Nelaimīgas sakritības dēļ, līgavai no valsts nekāda kompensācija nepienācās, jo likuma priekšā viņa bija tieši NEKAS.
04.09.2023 13:26 |
 
Reitings 174
Reģ: 09.08.2023
Galvenais, lai abiem saskan šajā jautājumā. Ja vīrietis precēties negrib, bet sieviete ik gadu Valentīnā gaida bildinājumu un sevi dēvē par civilsievu, tad gan man liekas, ka ir gana bēdīgi...
Galvenais uz viena viļņa būt ar savu partneri.👍
04.09.2023 13:26 |
 
Reitings 403
Reģ: 26.07.2023
YaeMiko @ 04.09.2023 13:09

Tas tāpēc ka citas valstīs tas ir normāls status un par to nesmejas vai tas nav kas slikts, to regulē likums utt.

Kurš gan teicis, ka obligāti jāprecas? Ja nevēlies saukt savu mīļoto par vīru, ņemt viņa uzvārdu u.c. precību sniegtās privilēģijas, tad tam nav nekādas jēgas. Ticu, ka nejūties īpaša, tikusi sievas godā, ja jau vajadzēja "tikai papīriem".
Civillaulības gan ir dīvaina būšana, jo attiecības gan tāpat būs jāreģistrē. Tad kā tas atšķiras no sarakstīšanās dzimtsarakstu nodaļā? Nedaudz izklausās pēc centieniem no jauna izgudrot riteni.
04.09.2023 13:27 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Minelūše @ 04.09.2023 13:16
Tas nav ne labi, ne slikti. Neprecētiem pāriem vienkārši jārēķinās ar to, ka nereģistrētas attiecības valsts nesargā. Nav mantojuma tiesību, nav adopcijas tiesību, nav tiesību darboties ar juridiskām lietām, ja partneris kļūst rīcībnespējīgs, nav tiesību uz pabalstu, ja partneris nomirst, nav tiesību uz dažādiem valsts atvieglojumiem, utt.
Nelaulāts pāris likuma priekšā viens otram ir svešinieki, pat ja nodzīvojuši kopā 50 gadus.

Tas arī viss īsumā. Precēties vai neprecēties ir katra paša ziņā, jo laulība pēc būtības ir tikai juridisku saistību nodibināšana un viss.
04.09.2023 13:29 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Laulība krāpējam neliegs krāpt un to var izbeigt tāpat kā parastas attiecības, bet man, personīgi, ir citādāka sajūta esot precētai.
Tas, par ko es brīnos vis vairāk - ka ir cilvēki, kas mierīgi taisa bērnus, bet laulības esot "pārāk lielas saistības. :D Manās acīs tas izskatās tā, ka cilvēks vienkārši negrib gredzenu pirkstā un sabiedrībā grib izskatīties brīvs. (Bet, bieži vien, vēlas apgredzenot sievieti un turēt mūžīgā saderinātās statusā)
04.09.2023 13:30 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Par dzīvesbiedru likumu - es zinu kam tas ir vajadzīgs un to ļoti labi atbalstu, bet man grūti saprast kādpēc ir parasti, heteroseksuāli pāri, kuri grib iespēju likuma priekšā reģistrēt savu kopdzīvi, bet atsakās laulāties. Nav jau liela atšķirība kādu papīru tu paraksti.
04.09.2023 13:32 |
 
Reitings 174
Reģ: 09.08.2023
Bumbule @ 04.09.2023 13:21

Piekrītu, tieši šī dēļ būtu vērts apprecēties. Sevišķi, ja ir kopīgi bērni un īpašumi. Citādi neredzu nekādu labumu un varētu dzīvot arī nereģistrētās attiecībās.

Tur jau tā lieta, ka tas jau nav tikai par statusu vai nosaukumu. Laulība ir kas vairāk kaut vai likuma priekšā. Tas nav tikai par balli, kleitu, utml. Tālākdomājošs cilvēks šādi pasargā savas attiecības arī likuma priekšā, lai kādi tie likumi konkrētajā brīdī būtu, lai vēlāk nebūtu gauži.
Tie, kas gaida kaut kādus kopdzīves likumus utml. - nesaprotu, ka būs naski iet nokārtot šos, tad kāpēc, lai nevarētu nokārtot to laulību veidā. Balle nav obligāta. Likumā notikts tikai samaksāt valsts nodevu un ierasties.
04.09.2023 13:37 |
 
Reitings 669
Reģ: 15.08.2023
dietiskais.cukurs @ 04.09.2023 13:27

Kurš gan teicis, ka obligāti jāprecas? Ja nevēlies saukt savu mīļoto par vīru, ņemt viņa uzvārdu u.c. precību sniegtās privilēģijas, tad tam nav nekādas jēgas. Ticu, ka nejūties īpaša, tikusi sievas godā, ja jau vajadzēja "tikai papīriem".
Civillaulības gan ir dīvaina būšana, jo attiecības gan tāpat būs jāreģistrē. Tad kā tas atšķiras no sarakstīšanās dzimtsarakstu nodaļā? Nedaudz izklausās pēc centieniem no jauna izgudrot riteni.

Civillaulība kā tāda neeksistē LV likumdošanā. Tas ir maldīgi pieņemts nosaukums, nereģistrētai kopdzīvei.
04.09.2023 13:50 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
dietiskais.cukurs @ 04.09.2023 13:27

Kurš gan teicis, ka obligāti jāprecas? Ja nevēlies saukt savu mīļoto par vīru, ņemt viņa uzvārdu u.c. precību sniegtās privilēģijas, tad tam nav nekādas jēgas. Ticu, ka nejūties īpaša, tikusi sievas godā, ja jau vajadzēja "tikai papīriem".
Civillaulības gan ir dīvaina būšana, jo attiecības gan tāpat būs jāreģistrē. Tad kā tas atšķiras no sarakstīšanās dzimtsarakstu nodaļā? Nedaudz izklausās pēc centieniem no jauna izgudrot riteni.

Uzvārda maiņa obligāti neizriet no laulības, var laulties saglabājot savus uzvārdus, turklāt mazāka ņemšanas un čakars, ja saglabā katrs savu uzvārdu.
04.09.2023 13:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!