Daudz mantas

 
Reitings 55
Reģ: 18.07.2023
Sveikas meitenes. Lieta tāda, ka mana māja pēdējo gadu laikā pārvērtusies par noliktavu ar ļoti daudz mantām,ļoti grūti visu menedžēt un sakārtot, tā lai būtu brīva vieta +visu varētu atrast. Esmu sevi pieķērusi pie aktīvas mantu iepirkšanas, veikalā daudzreiz, bet ne vienmēr ir grūti pajiet garām kādām sikumam, uzreiz gribas nopirkt. Cīnos ar pirkšanas atkarību, ja to tā var nosaukt. Vēlējos uzklausīt, kādus padomus vai ieteikumus saistībā ar mantu kārtošanu un atbrīvošanu. Kā jūs cīnāties ar daudz mantām. Zinu, ka vajag daudz ko mest ārā, ko jau sen nelietoju, bet tik un tā visu jau izmest nevar, tomēr pirkts par naudu. Liekas, ka mantas aug un aug un gala tam nav. Cenšos to visu ierobežot un bremzēt,bet lēni sanāk.
Varbūt kādai ir līdzīga problēma, kā man, kad dzīves vieta aizaug ar mantām un gribas nolaist rokas?😃Ilgu laiku biju tādā apātiskā /depresīvā stāvoklī, kad likās, ka nevaru /grūti ar to cīnīties. Varbūt tā ir depresijas pazīme,ka neko negribas kārtot. Nezinu, bet gribu atbrīvot māju no mantām. Kā lai to efektīvāk izdara. Ieejot istabās jūtu tādu smaguma sajūtu, kas viss ir noklāts ar mantām. Esmu pamatīgi ieaugusi kopā ar mantu kaudzi, domāju, kā lai es no tā izkāpju. Gribas iejiet tukšā un smukā mājā, kura nav aizbāzta. Padalieties ar ieteikumiem lūdzu, tās kuras ir saskārušās ar to.
Kas jūs iedvesmo veikt ģenerāltīrišanu, un vai piekopjat kādas tradīcijas attiecībā uz mājas tīrišanu.
03.09.2023 00:44 |
 
10 gadi
Reitings 287
Reģ: 29.03.2010
slinkumins @ 03.09.2023 09:39
Man šādi ir ar drēbēm. Zb. Skapis pilns, bet uzvilkt nav ko un tik pērku jaunas lietas,ko neizvilks,jo nepatīk ? bet pārdot arī žēl,jo tomēr tak kaut kad uzvilkšu ?

Man tieši tas pats.🤣🤣🤣😑
03.09.2023 16:07 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Ieteikumu jau ir daudz, tāpēc atkārtošos, bet risinājuma varianti varētu būt -
1) aizpildīt dzīvi ar citām lietām, kas sniedz acumirklīgu baudu. Tērēt naudu ceļojumiem, teātriem, restorāniem, kādam sporta veidam, sākt kaut ko kolekcionēt, adīt, dārzniekot, gatavot, variantu ir daudz.
2) krāt kaut kam lielam. Tiklīdz saņemta alga, uzreiz 3/4 no tā,ko iztērētu krāmiem, pārskaitīt uz krājkontu. Atstāt sev brīvai tērēšanai tikai kripatu.
3) sākt kaut kādu izglītību. Vai tā būtu augstskola, vai kursiki internetā, vienalga. Labi aizņem laiku un novērš uzmanību 😄
Neesi norādījusi, kas tās par mantām, tāpēc saistībā ar esošo mantu menedžēšanu nevaru konkrēti ieteikt. Piemēram, es pamazām sāku revolūciju savā garderobē, pērkot nevis 100 kleitas un attiecīgi 100 kurpes katrai kleitai, bet pērkot savstarpēji kombinējamu apģērbu, kā arī labu bāzi - somu, kas piestāv gandrīz visam, labu mēteli utt. Pat bezvīļu apakšveļu bēšā krāsā pērku, lai var valkāt gandrīz pie visa, nevis mežģīnes dažādās nokrāsās, kuras visur spīd cauri. Ja tās ir mantas mājai, tad tā vietā, lai pirktu nosacītas 100 dekoratīvās spilvendrānas Pepco, varbūt labāk iekrāt jaunām mēbelēm vai vispār remontam. Īsāk sakot, labāk 1 un kvalitatīvu, nevis 10 štruntus. Jo tas, kas tev ir vajadzīgs, nevis tas štrunts, bet prieks, kas rodas tā pirkšanas laikā. To prieku var iegūt arī daudz citos veidos.
03.09.2023 17:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits