Finananses un finanses attiecībās

 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Kur mācīties par finansēm?
Respektīvi, es tērēju visu un man nepaliek nekas. Un atlikt es tip varētu, bet negribu. Un protams, esmu sieviete,kurai vajaga šo un to un beigās ir nekas. :D autoskola daudz apēd, gāju pie terapeita. Ceļa izdevumi. Šo to apēst. Kāda štāte.
Kāds finanšu modulis Jums ir partnerattiecībās? Šobrīd sanāk tā,ka viss uz draugu. Un viņš riktīg cepjās,kad iet runa par finansēm. Viņš gribētu lai maksāju par komunālajiem,jo viņš nevar pavilkt. Var, bet tad pats neko neatliek. Viņš domā, ka es gribu,lai visu nodrošina viņš. (Es neprasu naudu savām vajadzībām). Nu savā ziņā tā arī ir. Un vispār šo tēmu mēs nekādi nevaram izrunāt,jo viņš pasaka,ka esmu stulba. Lai gan man liekas,ka viņam kā vīrietim ir grūti atzīt,ka viņš netiek galā. Cepjās arī par to,ka nepalīdzēju ar ievākšanos dzīvoklī... bet ko gan es tur varēju palīdzèt. Līdz galam man tā arī neatbild. Vienīgais kā es varētu palīdzēt ir sakārtot savas finanses un iemācīties krāt.
Trakākais,ka neesmu no tām dāmām,kurām nevajaga neko. Bet arī nav tā, ka lieku manikīru vai eju pie friziera katru mēnesi.
Mani ienākumi ir 1200, viņam tas pats.
Īre rīgā plus komunālie sanāca 600€... īre bija 370- kas bija wtf... plus komunālie.
17.08.2023 14:08 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Motherofdragons @ 18.08.2023 20:15
Ja tu par to pašu darbu vari nopelnīt 4x vairāk, kāpēc neej strādāt uz privāto uzņēmumu? Visas tavas finanšu problēmas būtu atrisinātas.
Bet te vairāk izklausās pēc vēlmes, lai vīrietis pelna vairāk. Atrast citu būs daudz vieglāk, nekā piespiest tagadējo.

Es jau strādāju tur full time un tajā privātajā vairs nav kur vairāk nopelnīt.
No valsts es aizgāju prom maijā.
Jā, man vienkārši gribētos,lai viņš pelna vairāk,jo viņam ir laiks. Stulbākais,ka viņam būt projekti un var nebūt ilgu laiku. Nu tā nestabili.
Te jau laikam jautājums man.
Bet visi jūsu komentāri man liek padomāt. Paldies :D
Un atvainojos par 100 tēmām,ko aizskaru. Viss diezgan saistīts...
18.08.2023 20:22 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Es ar zināmu apbrīnu lasu viedokļus, kur sievietei ir jānodarbojas ar hobiju, kas ienes kaut kādu naudiņu, galvenais, ka sirds pabarota un kā sieviete tikusi pie pelnītas vieglas dzīves, jo dzimusi sieviete, bet vecim ir jāšancē tā, lai spētu uzturēt visas pamatvajadzības x2 un pat mazliet vairāk. Mani izbrīna tāds kā egoisms. Man būtu neērti stādīt sevi priekšā kā apgādājamo, tapēc, ka esmu sieviete.
Piekrītu par balansu. Ja vīrietis ieguldās un arī sieviete, abiem patīkamās proporcijās. Neatkarīgi kādas tās ir. Taču jā, es nespēju bez smiekla izlasīt komentārus par to, kāds autorei kapeikpisējs, un kādas visas apkārt duras, jo nepieprasa 100% uzturēšanu.
18.08.2023 20:30 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
.Eksperte. @ 18.08.2023 20:30
Es ar zināmu apbrīnu lasu viedokļus, kur sievietei ir jānodarbojas ar hobiju, kas ienes kaut kādu naudiņu, galvenais, ka sirds pabarota un kā sieviete tikusi pie pelnītas vieglas dzīves, jo dzimusi sieviete, bet vecim ir jāšancē tā, lai spētu uzturēt visas pamatvajadzības x2 un pat mazliet vairāk. Mani izbrīna tāds kā egoisms. Man būtu neērti stādīt sevi priekšā kā apgādājamo, tapēc, ka esmu sieviete.
Piekrītu par balansu. Ja vīrietis ieguldās un arī sieviete, abiem patīkamās proporcijās. Neatkarīgi kādas tās ir. Taču jā, es nespēju bez smiekla izlasīt komentārus par to, kāds autorei kapeikpisējs, un kādas visas apkārt duras, jo nepieprasa 100% uzturēšanu.

Atceros, kā Tevi forumā aprēja par to, ka abi ģimenē apmaksājat izdevumus. Pārsvarā, šķiet, puikiņas aprēja. Tagad jau dažs raksta, ka ģimenē/pārī abiem jāieguldās ar finansēm.
18.08.2023 20:34 |
 
Reitings 512
Reģ: 28.01.2023
Merilda @ 18.08.2023 14:07

Aaaa, ja maksāsi 50:50, tad gan vīrietis Tevi nekur neizmetīs, ja? ?
Viņa jau nekur nemin, ka nav uz priekšu jādomā, lai tak uztur vīrietis ?
nē , tas nozīmē to, ka gadījumā, ja viņa nebūs, tev vienalga ir stabils darbs un stabili ienākumi pašai.
Pieņemsim ka tu strādā un savus ienākumus atliec un krāj un tērē sev
18.08.2023 20:37 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Man drīzāk interesēja, kāds modelis Jums ir attiecībās. Vai ir strīdi par naudu? Kā tā sadale notiek? Ir kopēju mērķu naudas burka,kur atliek abi vai viens no partnera. Kā iekrāj un tt.

Konkrēts piemērs. Man ir 50÷50 modelis. Esmu dzīvojusi arī savādāk, un secinājusi, ka šis man patīk vislabāk un jūtos tajā visērtāk. Tas ir abpusēji. Tas ļauj pašam attīstīt mērķus, izprast naudas vērtību un nozīmi attiecībās. Tas ļauj abiem sekot līdzi tēriņiem un būt lietad kursā par notiekošo.
Nekādas burkas mums nav. Ir vienkārši kopējs mērķis, un tad arī katrs krāj savu daļu.
Bet! Tas, ka man tā patīk, nenozīmē, ka tev tā ir jāpatīk.
18.08.2023 20:39 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Zinu, ka ir cilvēki, kuri saņemto naudu sašķiro aploksnēs - viena pārtikai, otra dzīvesvietas apmaksai, cita - higiēnas precēm u.c. Bet tad vajag raksturu, lai neiebrauktu ar ķepu ne tajā aploksnē un neiztērētu kur citur nekā plānots. Krājkonts ir labs. Var pierakstīt visus izdevumus. Tad būs redzams, vai daudz naudas netiek iztērēts par nevajadzīgiem sīkumiem.
18.08.2023 20:41 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
.Eksperte. @ 18.08.2023 20:30
Es ar zināmu apbrīnu lasu viedokļus, kur sievietei ir jānodarbojas ar hobiju, kas ienes kaut kādu naudiņu, galvenais, ka sirds pabarota un kā sieviete tikusi pie pelnītas vieglas dzīves, jo dzimusi sieviete, bet vecim ir jāšancē tā, lai spētu uzturēt visas pamatvajadzības x2 un pat mazliet vairāk. Mani izbrīna tāds kā egoisms. Man būtu neērti stādīt sevi priekšā kā apgādājamo, tapēc, ka esmu sieviete.
Piekrītu par balansu. Ja vīrietis ieguldās un arī sieviete, abiem patīkamās proporcijās. Neatkarīgi kādas tās ir. Taču jā, es nespēju bez smiekla izlasīt komentārus par to, kāds autorei kapeikpisējs, un kādas visas apkārt duras, jo nepieprasa 100% uzturēšanu.

Pirms visas klūp krāgā, piemetināšu, ka visam piekrītu, bet tikai loģiski, ka tas kādu brīdi pamainās, ja ģimenē ienāk bērni.
Es vairāk apbrīnoju to dzīvošanu mirklim. Te ne reizi vien meitenes ir rakstījušas, ka netiek ārā no attiecībām, jo nevarēs pašas atsperties.
Bet nu tā jau senā, vecā tēma.
18.08.2023 20:44 |
 
Reitings 512
Reģ: 28.01.2023
.Eksperte. @ 18.08.2023 20:39

Konkrēts piemērs. Man ir 50÷50 modelis. Esmu dzīvojusi arī savādāk, un secinājusi, ka šis man patīk vislabāk un jūtos tajā visērtāk. Tas ir abpusēji. Tas ļauj pašam attīstīt mērķus, izprast naudas vērtību un nozīmi attiecībās. Tas ļauj abiem sekot līdzi tēriņiem un būt lietad kursā par notiekošo.
Nekādas burkas mums nav. Ir vienkārši kopējs mērķis, un tad arī katrs krāj savu daļu.
Bet! Tas, ka man tā patīk, nenozīmē, ka tev tā ir jāpatīk.
piekritīšu, ka šis ir laikam vislabākais gadījums. Mēs dzīvojam Latvijā nevis kādā augsti attīstītā ekonomikas valstī, kur algas ir ntos tūkstošus. Latvijā reti kurš vīrietis Latvijā pelna nezin kādus ntos tūkstošus mēnesī un ir spējīgs nomaksāt visas princeses iegribas katru dienu. Man šķiet, ka attiecības ir partnerattiecības, kur abi esat vienlīdzīgi, ideālais varinats, -“es pati varu visu, bet ir ļoti labi, ja vîrietis bez vārdu runas saprot, kur, kad un par ko ir jāmaksā un kas ir jādara bez teikšanas”
Ir arī veči kas par visu var samakāt, bet galīgi skopuļi un 100x reizes jāpasaka lai aizved auto uz apkopi un noperk bērnu ratus vai pamperus, vai variants- lūdzu tev naudu, bet dari visu pati
18.08.2023 20:45 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Globuss @ 18.08.2023 20:41
Zinu, ka ir cilvēki, kuri saņemto naudu sašķiro aploksnēs - viena pārtikai, otra dzīvesvietas apmaksai, cita - higiēnas precēm u.c. Bet tad vajag raksturu, lai neiebrauktu ar ķepu ne tajā aploksnē un neiztērētu kur citur nekā plānots. Krājkonts ir labs. Var pierakstīt visus izdevumus. Tad būs redzams, vai daudz naudas netiek iztērēts par nevajadzīgiem sīkumiem.

Man vis labāk strādā un vis vienkāršākais variants sķiet mēneša sākumā samaksāt visus maksājumus, sapirkt visu nepieciešamo un tad var ļoti labi redzēt, kas paliek pāri ēdienam, citām lietām, iekrājumiem. Liekas ļoti vienkārši.
18.08.2023 20:47 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
debestinaa @ 18.08.2023 20:45
piekritīšu, ka šis ir laikam vislabākais gadījums. Mēs dzīvojam Latvijā nevis kādā augsti attīstītā ekonomikas valstī, kur algas ir ntos tūkstošus. Latvijā reti kurš vīrietis Latvijā pelna nezin kādus ntos tūkstošus mēnesī un ir spējīgs nomaksāt visas princeses iegribas katru dienu. Man šķiet, ka attiecības ir partnerattiecības, kur abi esat vienlīdzīgi, ideālais varinats, -“es pati varu visu, bet ir ļoti labi, ja vîrietis bez vārdu runas saprot, kur, kad un par ko ir jāmaksā un kas ir jādara bez teikšanas”
Ir arī veči kas par visu var samakāt, bet galīgi skopuļi un 100x reizes jāpasaka lai aizved auto uz apkopi un noperk bērnu ratus vai pamperus, vai variants- lūdzu tev naudu, bet dari visu pati

Mani pārsteidz tas uzskatas, ka jebkuram vīrietim to ir jāvar izdarīt. Manā gadījumā vajadzētu, lai viņš pelna vismaz 3 tūkstošus mēnesī, tad es justos komfortabli ar mūsu finansēm. Tā taču nekādā veidā nav vidējā latvieša alga.
18.08.2023 20:48 |
 
Reitings 1253
Reģ: 25.01.2023
Meitene. @ 18.08.2023 20:12
Man drīzāk interesēja, kāds modelis Jums ir attiecībās. Vai ir strīdi par naudu? Kā tā sadale notiek? Ir kopēju mērķu naudas burka,kur atliek abi vai viens no partnera. Kā iekrāj un tt.
Te jau izvērtās diskusija par to - ak,tu kuce Meitene,kura neko nedara un tik tērē... okey. Nabaga čalis jau bez biksēm... Nu dēļ manis,jā, viņam šis gads bija grūts.
Konkrēts jautājums konkrēta atbilde,pārējais isti nebija nepieciešams klastīt, pa pusei.No tā arī izveidojās diskusija "ne pa tēmu"
Atbilde uz diviem konkrētajiem jautajumiem.
1.kur var mācīties. Piesekot konkrētiem konsultantiem un panemt budžeta sesiju.kurā ar konsultantu iet cauri budzetam,( vienai pašai vai pāra) sastādit plānu u.t.t,vai burties cauri ar tiem bezmaksas padomiem ,kas ir izlikti tiem pašiem konsultatiem.(daudz kas notiek IG kontā)
2.ka veidojas mūsu ģimenē dalijums.Uz manis ir komunālie,īre (nav Rīga) un interneta pieslegumi.uz vina pārtika 6 cilvēkiem,2 auto uzturešana un degviela.(tas naudas ziņā lidzigi izmaksā) atsevišķa kategorijā ietilpst apģērbi visiem. dāvanas, skolas, bērnu darzi, izklaides dzimsanas dienas.)tas uz abiem ,kas kuram kādā datumā iekrit. Pavisam atseviski ietilpst pagatnes finanšu "grēki" kur otram nav nekadas daļas, paši aplauzamāmies ,katrs pa sevi ,katrs pa sevi arī risina.un nauda" sev "cik sanāk tik arī dara ,ko grib notriec, vai iegulda.Nav ideāli,bet pagaidam neviens nejutas apbizots vai apdalīts.vēl ir kur augt
18.08.2023 20:50 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Meitene. @ 18.08.2023 20:12
Man drīzāk interesēja, kāds modelis Jums ir attiecībās. Vai ir strīdi par naudu? Kā tā sadale notiek? Ir kopēju mērķu naudas burka,kur atliek abi vai viens no partnera. Kā iekrāj un tt.
Te jau izvērtās diskusija par to - ak,tu kuce Meitene,kura neko nedara un tik tērē... okey. Nabaga čalis jau bez biksēm... Nu dēļ manis,jā, viņam šis gads bija grūts.

Man sadale varētu būt 30:70 varbūt mazāk. Neatbalstu kopēju uzkrājuma fondu, ja nav ilgstoši stabilas un sevi pierādījušas attiecības, vai precējušies. Nepirktu ne lielo tehniku uz daļām, ne kā savādāk, jo viss nevajadzīgi apgrūtinās. Ja arī sieviete piedalās kādos maksājumos, tad var to mikreni vai blenderi nopirkt pa savu naudu un šķiršanās gadījumā ar to arī iet prom, tikmēr čalis paliek ar sevis pirkto ledusskapi. Arī, ja vēlme ceļot un maksāt jebkurās daļās, nav jābūt kopējam kontam. Jo nu reāli - gribam kaut kur doties, nepieciešami 3K, tad jau uzreiz var izrunāt, vai katra ieguldījums puse vai vīrietis gatavs 2K un no tavas puses 1K. Ja datumi aptuveni skaidri, tad jau mērķis skaidrs un saprotams, kas nepieciešams, lai to sasniegtu.
Man ir 2 konti - kā saņemu algu, kādus 20-30% tur aizskaitu, attiecīgi aizmirstu par esamību un dzīvoju ar to, kas paliek.
19.08.2023 03:57 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Man drīzāk interesēja, kāds modelis Jums ir attiecībās. Vai ir strīdi par naudu? Kā tā sadale notiek? Ir kopēju mērķu naudas burka,kur atliek abi vai viens no partnera. Kā iekrāj un tt.

50/50. Es maksāju komunālos (elektrība, ūdens, apkure, atkritumi, apsaimniekošana utt), mājdzīvniekus aprūpe, transports man uz darbu. Viņš maksā īri un lej mašīnā benzīnu (jo pats arī katru dienu brauc). Pārtika ir kā kuru reizi kurš iet veikalā,bet aptuveni vienādi . Ja ir lielie ziemas apkures rēķini viņš piemet starpību.
Krāja katrs savā krājkontā priekš dzīvokļa iegādes,un ir atsevišķa aploksne skaidrai naudai (vienmēr tur ir 300-600 eiro, paredzēts steidzamiem izdevumi- kaķiem vetārsts, salūst sadzīves tehnika, mašīnas remonts utt, vai vienkāršu kad vajag skaidru naudu).
Katram savs konts, savu naudu pēc obligātajiem maksājumiem tērē kā grib.
Par naudu strīdamies reti, tikai kad vajag pirkt kaut ko no dārgas tehnikas.
19.08.2023 07:05 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Lula @ 18.08.2023 20:48

Mani pārsteidz tas uzskatas, ka jebkuram vīrietim to ir jāvar izdarīt. Manā gadījumā vajadzētu, lai viņš pelna vismaz 3 tūkstošus mēnesī, tad es justos komfortabli ar mūsu finansēm. Tā taču nekādā veidā nav vidējā latvieša alga.

Kur problēma pašai nopelnīt 3tk nevis gaidīt no vīrieša?
19.08.2023 10:01 |
 
Reitings 1003
Reģ: 20.06.2023
Mēs par naudu nestrīdamies, jo abi visu ko maksājam. Es maksāju komunālos, jo dzīvoklis pieder man. Viņš pārsvarā lej degvielu un pērk pārtiku. Baigi neskaitam, kurš cik iztērē, jo mums abiem paliek pāri saviem tēriņiem. Esam apmierināti. Viens no otra neko nepieprasām. Arī ceļojumis - kaut ko maksāju es, kaut ko viņš. Čekus neliekam kopā un kapeikas neskaitām. 😄
19.08.2023 10:12 |
 
Reitings 1412
Reģ: 19.05.2016
fifinators @ 19.08.2023 10:12
Mēs par naudu nestrīdamies, jo abi visu ko maksājam. Es maksāju komunālos, jo dzīvoklis pieder man. Viņš pārsvarā lej degvielu un pērk pārtiku. Baigi neskaitam, kurš cik iztērē, jo mums abiem paliek pāri saviem tēriņiem. Esam apmierināti. Viens no otra neko nepieprasām. Arī ceļojumis - kaut ko maksāju es, kaut ko viņš. Čekus neliekam kopā un kapeikas neskaitām. ?
Jā, same. Es neko nemaz nemestu kopā pavisam pirms esmu precējusies. Es maksāju komunālos, dzīvoklis pieder man, viņš pērk pārtiku, izklaides kā nu kuro reizi.
19.08.2023 10:16 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
akul12 @ 19.08.2023 10:01

Kur problēma pašai nopelnīt 3tk nevis gaidīt no vīrieša?

Bāc, saņemies, es visā šajā diskusijā kladzinu, ka mums ģimenē mēs pelnām abi, maksājam visu uz pusēm un man nav problēmu pelnīt pašai.
19.08.2023 10:44 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Jupiter @ 19.08.2023 10:16
Jā, same. Es neko nemaz nemestu kopā pavisam pirms esmu precējusies. Es maksāju komunālos, dzīvoklis pieder man, viņš pērk pārtiku, izklaides kā nu kuro reizi.

Man tā kopā mešana vienā kontā vispār nepatīk. Es negribētu, ka viņš zina, kādas muļķības reizēm pērku, cik tērēju drēbēs. :D Nav jau tā, ka dusmotos vai būtu baigie jautājumi, bet man patīk mana nauda un mani privātie tēriņi.
19.08.2023 10:48 |
 
Reitings 1412
Reģ: 19.05.2016
Lula @ 19.08.2023 10:48

Man tā kopā mešana vienā kontā vispār nepatīk. Es negribētu, ka viņš zina, kādas muļķības reizēm pērku, cik tērēju drēbēs. :D Nav jau tā, ka dusmotos vai būtu baigie jautājumi, bet man patīk mana nauda un mani privātie tēriņi.
Es pat ietu tālāk un teiktu, ka es speciāli neļāvu attiecībās, kuras neuztvēru "precēties" nopietni, ieguldīt viņa naudu jebkādās manās vajadzībās ārpus ēst un jumts virs galvas. Lai viņš varētu man pēc tam pārmest to, uzskaitīt visu, ko viņš man ir "devis" un uztvert to kā es kaut ko viņam tagad esmu parādā par dāsnumu? Nē, paldies. Man ir gadījies par to kasīties un man tas nav vajadzīgs. Labāk tad lai nedod nekādu savu naudu.
19.08.2023 10:57 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Jupiter @ 19.08.2023 10:57
Es pat ietu tālāk un teiktu, ka es speciāli neļāvu attiecībās, kuras neuztvēru "precēties" nopietni, ieguldīt viņa naudu jebkādās manās vajadzībās ārpus ēst un jumts virs galvas. Lai viņš varētu man pēc tam pārmest to, uzskaitīt visu, ko viņš man ir "devis" un uztvert to kā es kaut ko viņam tagad esmu parādā par dāsnumu? Nē, paldies. Man ir gadījies par to kasīties un man tas nav vajadzīgs. Labāk tad lai nedod nekādu savu naudu.

Jā, ja attiecības vēl nav tādā tiešām nopietnā gultnē, tad varu šo saprast. Ja nav zināms kāds tieši tas cilvēks ir, ar ko var nākties saskarites strīdos.
Varu iztēloties, ka foruma čalīši varētu būt no tiem, kas pēc tam uzskaita vai prasa atpakaļ kaut kādas dāvinātās mantas.
19.08.2023 11:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits