Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Finananses un finanses attiecībās

 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Kur mācīties par finansēm?
Respektīvi, es tērēju visu un man nepaliek nekas. Un atlikt es tip varētu, bet negribu. Un protams, esmu sieviete,kurai vajaga šo un to un beigās ir nekas. :D autoskola daudz apēd, gāju pie terapeita. Ceļa izdevumi. Šo to apēst. Kāda štāte.
Kāds finanšu modulis Jums ir partnerattiecībās? Šobrīd sanāk tā,ka viss uz draugu. Un viņš riktīg cepjās,kad iet runa par finansēm. Viņš gribētu lai maksāju par komunālajiem,jo viņš nevar pavilkt. Var, bet tad pats neko neatliek. Viņš domā, ka es gribu,lai visu nodrošina viņš. (Es neprasu naudu savām vajadzībām). Nu savā ziņā tā arī ir. Un vispār šo tēmu mēs nekādi nevaram izrunāt,jo viņš pasaka,ka esmu stulba. Lai gan man liekas,ka viņam kā vīrietim ir grūti atzīt,ka viņš netiek galā. Cepjās arī par to,ka nepalīdzēju ar ievākšanos dzīvoklī... bet ko gan es tur varēju palīdzèt. Līdz galam man tā arī neatbild. Vienīgais kā es varētu palīdzēt ir sakārtot savas finanses un iemācīties krāt.
Trakākais,ka neesmu no tām dāmām,kurām nevajaga neko. Bet arī nav tā, ka lieku manikīru vai eju pie friziera katru mēnesi.
Mani ienākumi ir 1200, viņam tas pats.
Īre rīgā plus komunālie sanāca 600€... īre bija 370- kas bija wtf... plus komunālie.
17.08.2023 14:08 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Es maksāju par visu, draudzene par savu naudu pērk kaut kādus krāmus, kas viņai ir vajadzīgi.
Mani ienākumi ir 1200, viņam tas pats.

nu ar 1200 viņš īsti visu pavilkt nevar, tas ir saprotams. Ar tādiem ienākumiem, būs vien jādala viss uz pusēm, vai 60% viņš un 40% tu. Par to ir jāizrunājas.
17.08.2023 14:13 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Ieejot veikalā kopā viņš maksā pats,bet bieži ir šī frāze "nu,bet protams,ka es samaksāšu, kā parasti... kurš gan cits." Respektīvi, ja es vēlos kaut kā palīdzēt, tad uz veikalu man jāiet vienai,lai nemaksā viņš.
Par katru samaksāto lietu ir tāds kā ironisks teksts...
Līdz galam es tā arī nesaprotu ko viņš vēlās. Lai atlieku vai lai maksāju komunālos vai lai eju iepirkties bez viņa. Jo vairāk ar mani runā zemtekstos,jo stulbāk es sajūtos.
Kāpēc atklāti nevar pateikt - klau, mums ir tik un tikmaksākim kopā to un to. Kā sāku teikt,ka mums nav izrunātas šīs lietas seko teksts - ar tevi jau nevar runāt... tu esi stulba...
17.08.2023 14:14 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
Meitene. @ 17.08.2023 14:08
Kur mācīties par finansēm?
Respektīvi, es tērēju visu un man nepaliek nekas. Un atlikt es tip varētu, bet negribu. Un protams, esmu sieviete,kurai vajaga šo un to un beigās ir nekas. :D autoskola daudz apēd, gāju pie terapeita. Ceļa izdevumi. Šo to apēst. Kāda štāte.
Kāds finanšu modulis Jums ir partnerattiecībās? Šobrīd sanāk tā,ka viss uz draugu. Un viņš riktīg cepjās,kad iet runa par finansēm. Viņš gribētu lai maksāju par komunālajiem,jo viņš nevar pavilkt. Var, bet tad pats neko neatliek. Viņš domā, ka es gribu,lai visu nodrošina viņš. (Es neprasu naudu savām vajadzībām). Nu savā ziņā tā arī ir. Un vispār šo tēmu mēs nekādi nevaram izrunāt,jo viņš pasaka,ka esmu stulba. Lai gan man liekas,ka viņam kā vīrietim ir grūti atzīt,ka viņš netiek galā. Cepjās arī par to,ka nepalīdzēju ar ievākšanos dzīvoklī... bet ko gan es tur varēju palīdzèt. Līdz galam man tā arī neatbild. Vienīgais kā es varētu palīdzēt ir sakārtot savas finanses un iemācīties krāt.
Trakākais,ka neesmu no tām dāmām,kurām nevajaga neko. Bet arī nav tā, ka lieku manikīru vai eju pie friziera katru mēnesi.
Mani ienākumi ir 1200, viņam tas pats.
Īre rīgā plus komunālie sanāca 600€... īre bija 370- kas bija wtf... plus komunālie.

Kaut kā neizklausās godīgi, ka abi vienādi pelna un viens maksā visu, kamēr otram vajag šopingot. Kamēr neesat izveidojušo ģimeni, tikmēr pie šāda ienākumu modeļa dalītu 50/50. Ja kādam palielinās ienākumi tad atkal apdomātu sadalījumu.
17.08.2023 14:18 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
Meitene. @ 17.08.2023 14:14
Ieejot veikalā kopā viņš maksā pats,bet bieži ir šī frāze "nu,bet protams,ka es samaksāšu, kā parasti... kurš gan cits." Respektīvi, ja es vēlos kaut kā palīdzēt, tad uz veikalu man jāiet vienai,lai nemaksā viņš.
Par katru samaksāto lietu ir tāds kā ironisks teksts...
Līdz galam es tā arī nesaprotu ko viņš vēlās. Lai atlieku vai lai maksāju komunālos vai lai eju iepirkties bez viņa. Jo vairāk ar mani runā zemtekstos,jo stulbāk es sajūtos.
Kāpēc atklāti nevar pateikt - klau, mums ir tik un tikmaksākim kopā to un to. Kā sāku teikt,ka mums nav izrunātas šīs lietas seko teksts - ar tevi jau nevar runāt... tu esi stulba...

Vienkārši pasaki, ka apņemies maksāt daļu no rēķiniem un lai tos pārsūta tev.
17.08.2023 14:20 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Un vēl ik pa brīdim ir šie teksti. Tu neesi pateicīga vai kaut kas tāds...
Sliktākais, ka beigās es zinu,ka es varu iztikt bez viņa arī. Dzīvot sūdīg varu viena.
Bet tas nav mērķis... mani tikai satrauc,ka šīs lietas nevar izrunāt bez strīdiem. Vienkārši runāt....
Viņš mani bildināja. Un kāzas vēl neredzu,jo turpināšu mācīties maģistrā,kas nav lv, bet eesti, bet es strādāšu lv ( kā sevi sadedzinat? Droši rakstiet man). Līdz ar to man tagad būs savi izdevumi par dzīvošanu arī tur. Un te viņš pārmet,ka es domāju tikai par sevi...
Nu te baigā putra.
17.08.2023 14:21 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Ieejot veikalā kopā viņš maksā pats,bet bieži ir šī frāze "nu,bet protams,ka es samaksāšu, kā parasti... kurš gan cits." Respektīvi, ja es vēlos kaut kā palīdzēt, tad uz veikalu man jāiet vienai,lai nemaksā viņš.
Par katru samaksāto lietu ir tāds kā ironisks teksts...

Nu tad te ir divi varianti -
1. viņš varbūt jūt, ka no tevis nesaņem pretī tik daudz emocionālo pusi, ko viņš gribētu un tāpēc jūtas tā, ka viņam ir jāliek vairāk, bet pretī neko nesaņem.
2. Viņš ir vnk lohs, un feminizēts vīrietis, kurš vēl tev liek justies slikti par to ,ka viņam ir jāmakā.
17.08.2023 14:25 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Nu nav godīg. Protams, es vēlētos maksāt40%.
Bet degvielu leju es, pārtiku tāpat lielāko daļu pirku es.
Nav godīg. Bet ja varētu par to runāt mierīgi būtu jauki. Bet te jau slēdzās iekšā spīts. Ja nemāki runāt, tad vot i sēdi un ciet.
17.08.2023 14:25 |
 
Reitings 120
Reģ: 22.06.2023
Meitene. @ 17.08.2023 14:21
Un vēl ik pa brīdim ir šie teksti. Tu neesi pateicīga vai kaut kas tāds...
Sliktākais, ka beigās es zinu,ka es varu iztikt bez viņa arī. Dzīvot sūdīg varu viena.
Bet tas nav mērķis... mani tikai satrauc,ka šīs lietas nevar izrunāt bez strīdiem. Vienkārši runāt....
Viņš mani bildināja. Un kāzas vēl neredzu,jo turpināšu mācīties maģistrā,kas nav lv, bet eesti, bet es strādāšu lv ( kā sevi sadedzinat? Droši rakstiet man). Līdz ar to man tagad būs savi izdevumi par dzīvošanu arī tur. Un te viņš pārmet,ka es domāju tikai par sevi...
Nu te baigā putra.

Viņš grib, lai tu viņam pati bez pieminēšanas un atgādināāšanas iedod 50 eiro, piemēram, produktiem, un pasaki - ejam uz veikalu. Vai arī pati pasaki- es šomēnes samaksāsu komunālos. Vai arī pasaki- ejam uz veikalu, bet šoreiz samaksāšu es par produktiem. Vai pasaki- mums derētu dzīvoklim nopirkt pāris jaunus krēslus. Aizbraucam uz ikea, es izvēlēšos labākos, un nopirkšu. Vai pasaki- braucam uz IKEA, man vajag jaunu spogulīti nopirkt. Pie reizes paskatīsimies kaut ko tev, varbūt kaut kas trūkst,
Saprati manu domu? Uz šādu palīdzību viņš arī cer.
17.08.2023 14:28 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
Meitene. @ 17.08.2023 14:21
Un vēl ik pa brīdim ir šie teksti. Tu neesi pateicīga vai kaut kas tāds...
Sliktākais, ka beigās es zinu,ka es varu iztikt bez viņa arī. Dzīvot sūdīg varu viena.
Bet tas nav mērķis... mani tikai satrauc,ka šīs lietas nevar izrunāt bez strīdiem. Vienkārši runāt....
Viņš mani bildināja. Un kāzas vēl neredzu,jo turpināšu mācīties maģistrā,kas nav lv, bet eesti, bet es strādāšu lv ( kā sevi sadedzinat? Droši rakstiet man). Līdz ar to man tagad būs savi izdevumi par dzīvošanu arī tur. Un te viņš pārmet,ka es domāju tikai par sevi...
Nu te baigā putra.

Ja zini ka iesi maģistros citā valstī, kāpēc uzsākt ar kādu īrēt kopā? Pēc teksta izklausās, ka jums abiem ir ~20 gadi. Puisis arī nemāk runāt. Tā attiecības ilgi nebūs, ka nemākat pat ikdienišķas lietas izrunāt
17.08.2023 14:29 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
GhostGG @ 17.08.2023 14:25

Nu tad te ir divi varianti -
1. viņš varbūt jūt, ka no tevis nesaņem pretī tik daudz emocionālo pusi, ko viņš gribētu un tāpēc jūtas tā, ka viņam ir jāliek vairāk, bet pretī neko nesaņem.
2. Viņš ir vnk lohs, un feminizēts vīrietis, kurš vēl tev liek justies slikti par to ,ka viņam ir jāmakā.

Es nesaprotu kas ir tas,ko gaida.
Es vēl dažreiz pasaku,ka man nepietiek kaut kam un tad vēl vairāk sacepjās.... un tad liekas, labāk būtu neteikusi...
Bet te man pašai būtu jāsēžās un jāskaita. Bet šobrīd ar mācībām,kuras būs. Atkal viss slikti. Esmu ilgi dzīvojusi stadijā,kad jāskaita nauda,lai padzertu kafiju. Šobrīd,kad ir nauda, tad tā vienkārši kūst rokās. Un kaut kā sevi iegrožot negribās,jo man riebst tā visa skaitīšana. Šobrīd zinu,ka atgriežoties eesti būs jāsavelk josta. Protams, nav teikts,ka izturēšu tur, jo tas prasa nervus mācīties tur un strādāt šeit.
17.08.2023 14:32 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Meitene. @ 17.08.2023 14:25
Nu nav godīg. Protams, es vēlētos maksāt40%.
Bet degvielu leju es, pārtiku tāpat lielāko daļu pirku es.
Nav godīg. Bet ja varētu par to runāt mierīgi būtu jauki. Bet te jau slēdzās iekšā spīts. Ja nemāki runāt, tad vot i sēdi un ciet.

Tad sanāk, ka tu pērc pārtiku pamatā tomēr? Un lej degvielu?
Varbut der tomēr savilkt cik tu maksā par pātiku/degvielu mēnesī, tad runāt par komunālajiem kā un ko var sadalīt vai vispr beigās tur ir ko dalīt, iespējams čalim nepareizs priekšstats radies.
17.08.2023 14:36 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Tev ir pieņemami ka tevi sauc par stulbu? Man liekas jūsu attiecības nav problēma finansēs, bet savstarpējā cieņā. Ironiskas piezīmes, apsaukāšanās manā skatījumā nav normāla attiecību sastāvdaļa. Ja tas sākas pirms kāzām, tad kas būs kāzu plānošanas laikā, jo tas izmaksā daudz.
Risinājumi-vai nu tad pasaki viņam kā visu maksājat uz pusēm, tad sastādi izmaksu plānu - īre tik, komunālie tik, ēdiens tik un katrs tad skaita šurp turp pa kontiem naudu. Vai arī ja tas nav pieņemami ka viņam ir jādodas vairāk nauda tev, tad šķiraties.
Mani vīrs atbalstīja finansiāli, kad liku tiesības, jo viņš saprata ka tad viņam nebūs mani visur jāved un normālas attiecībās, ja otram pietrūkst nauda tad iedot nav nekas traks. Vai arī otrādāk, ja viņam gadās neparedzēti izdevumi es varu iedot un nav problēmu.
17.08.2023 14:38 |
 
Reitings 120
Reģ: 22.06.2023
Meitene. @ 17.08.2023 14:32

Es nesaprotu kas ir tas,ko gaida.
Es vēl dažreiz pasaku,ka man nepietiek kaut kam un tad vēl vairāk sacepjās.... un tad liekas, labāk būtu neteikusi...
Bet te man pašai būtu jāsēžās un jāskaita. Bet šobrīd ar mācībām,kuras būs. Atkal viss slikti. Esmu ilgi dzīvojusi stadijā,kad jāskaita nauda,lai padzertu kafiju. Šobrīd,kad ir nauda, tad tā vienkārši kūst rokās. Un kaut kā sevi iegrožot negribās,jo man riebst tā visa skaitīšana. Šobrīd zinu,ka atgriežoties eesti būs jāsavelk josta. Protams, nav teikts,ka izturēšu tur, jo tas prasa nervus mācīties tur un strādāt šeit.

Izlasi manu komentāru. Tur ir atbilde. Un attiecības uzlabosies.
17.08.2023 14:41 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Lola12345 @ 17.08.2023 14:29

Ja zini ka iesi maģistros citā valstī, kāpēc uzsākt ar kādu īrēt kopā? Pēc teksta izklausās, ka jums abiem ir ~20 gadi. Puisis arī nemāk runāt. Tā attiecības ilgi nebūs, ka nemākat pat ikdienišķas lietas izrunāt

Es bakalaurā mācījos eesti. Pa to laiku viņš dzivoja ārpus Rīgas un pats studiju laikā brauca erasmusā. 3 gadus mēs dzīvojām šādi,ka es satiku viņu brīvdienās. Tad es paņēmu akadēmisko pirms maģistra. Un dzīvojām gadu kopā Rīgā. Mēs kopā esam četrus gadus. Un mums nav 20. Man ir 28, viņam ir 27. Viņš tikko pabeidza maģistru. Bet es mācīšos maģistru. Un man ir divi bakalauri. Mūžīgā mācīšanās pie īstas stabilitātes vēl nav novedusi. Tā kā, mums kopīgā finanšu pratībā maza pieredze.
17.08.2023 14:43 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
Meitene. @ 17.08.2023 14:43

Es bakalaurā mācījos eesti. Pa to laiku viņš dzivoja ārpus Rīgas un pats studiju laikā brauca erasmusā. 3 gadus mēs dzīvojām šādi,ka es satiku viņu brīvdienās. Tad es paņēmu akadēmisko pirms maģistra. Un dzīvojām gadu kopā Rīgā. Mēs kopā esam četrus gadus. Un mums nav 20. Man ir 28, viņam ir 27. Viņš tikko pabeidza maģistru. Bet es mācīšos maģistru. Un man ir divi bakalauri. Mūžīgā mācīšanās pie īstas stabilitātes vēl nav novedusi. Tā kā, mums kopīgā finanšu pratībā maza pieredze.

Pēc visa šī tiešām izklausās ka jauni un vēl nepieredzējuši. Jāapsēžās, jāiemācās runāt un jāizdomà turpmākais plāns. Jo izklausās ka tu nerēķinies vispār ar viņu un forši uzdzīvo, kamēr viņš maksā rēķinus, bet viņam cieņas vispār nekādas nav.
17.08.2023 14:49 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Ja jums attiecības vispār ir jāturpina (izklausās, ka varbūt tomēr nē), tad es ieteiktu, arī tavai drošībai padomāt par finansēm un uzkrāšanu. Nevis bērnišķīgs - bet man tā gribās.
Palasi IG @sheowns_by_k. Profils kādu laiku nav aktīvs, bet viss, kas tur ir sarakstīts, ir ļoti vērtīgs.
Piemēram, princips 70:20:10 (70- ikdienas maksājumi, 20-uzkrājumi, 10-tas ko sirds kāro). Ja pieturās pie šī sadalījuma ģimenē, tad būtu labi izveidot kopējo katlu, t.i. 1 konts uz pāri, kurā katrs ieskaita, piemēram, 50% no algas (tev paliek vēl 20%, kurus tērēt saviem maksājumiem) un kopējos maksājumus - dzīvoklis, pārtika, arī kopīgas izklaides- tikai no turienes.
Izklausās, ka jums vajag striktu sadalījumu, lai nebūtu strīdi, kurš vairāk vai mazāk.
Ā un uzmanieties ar naudas pārskaitīšanu savā starpā, jo likuma priekšā jūs esiet sveši cilvēki un VID var paprasīt samaksāt nodokli par savstarpējiem pārskaitījumiem :)
17.08.2023 16:03 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Pirmkārt-vīrietis tevi uzskata un sauc par stulbu,tas tev šķiet ok?
Un kāpēc īrēt dzīvokli,kas nav jums pa kabatai?
Pirms sākāt dzīvot kopā bija viss jāizrunā finanšu lietās,lai viss ir saprotams,kurš ko un cik maksā.
17.08.2023 16:15 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
Nu nezinu. Vienkārši dalāt visu uz pusēm. Komunālie, īre, pārtika. Kur problēma? Kādēļ vīrietim būtu jātērē vairāk rēķinos, ja jūs dzīvojat abi kopā? Vēl pie tam jums algas ir vienādas. Redz, tu savu algu vari tērēt, bet viņam jādomā par maksājumiem. Kaut kā riktīgi stulbi. Tad nevajag brīnīties par tādiem tekstiem. Ja tev nepatīk viņa sarkastiskās piezīmes, tad vajag abiem diviem apsēsties un izrunāties un piedāvā visu dalīt uz pusēm. Tieši tik vienkārši. Un tici man, vienai tev nebūs izdevīgāk, jo PAŠAI būs jamaksā par īri un komunālajiem, vēl pie tam Rīgā.
17.08.2023 16:15 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Var atvērt atsevišķu krājkontu tajā pat bankā, kurā Tev pārskaita naudu. Internetbankā var uzlikt izvēli, lai no parastā konta automātiski uz krājkontu tiek pārskaitīti, piemēram, 10% no kontā ienākošās naudas.
17.08.2023 16:17 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Dotajā brīdī, pa cik jums nav bērnu, labākais risinājums ir dalītais budžets. Visu smuki uz pusēm. Ļoti veiksmigi strādā attiecībās, vismaz pēc manas pieredzes.
17.08.2023 16:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!