Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaimiņu stāsti

 
Reitings 91
Reģ: 14.08.2023
Čau!😀
Vakar sanāca atkal, skaidroties ar kaimiņiem, par trokšņošanu no rītiem. Trokšņošana sākas katru rītu ap plkst 7.00 varbūt kadreiz ir pirms. Kaimiņi trokšņo aiz sienas. Viss ļoti labi dzirdams ir, bērns no rītiem raud, gandrīz katru rītu, un skrien pa visu dzīvokli, jau pašā rīta agrumā. Cik saprotu,pēc mātes teiktā, un pēc trokšņiem, tad bērnam tiek atļauts viss, un nekādu ierobežojumu nav. Bērna trokšņošanai komplektā nāk arī mātes skaļā izpaušanās no rītiem. Kresli tiek stumti, pārbīdīti un nez kas vēl tiek darīts. Kaimiņi uzskata, ka bērnu nevar ierobežot un viss. Tika arī izteikta piezīme, par to ka, ja mums kautkas nepatīk, tad varam iet uz privātmāju dzīvot. Nekāda kompromisa nav un nebūs,tika pateikts, ka neko nevarot mainīt viņi. Kā ir tā jādzīvo mums.vēl demonstratīvi pateica, ka iedošot ausu aizbāžņus, lai mums netraucē. Un tikai pasmējās. Teica, ka savā privātipašumā varot darīt visu, kas ienāk prātā nereķinoties ar kaimiņiem.
Un kronis visam bija, tas ka pateica, ka mums ir jāceļās arī 7.00 no rīta augšā, tad mums netraucēšot viņu izraisītais troksnis. Mums esot jāpielāgojas viņu dienakts režīmam.celšanās līdz ar viņiem katru dienu plkst 7.00 un gulēt teica, ka viņi ejot ap 23.00. Bērnu liekot gulēt viņi plkst 22.00. Tikai tas nekas, ka bērns skrēja 22.50 pa dzīvokli vēl vairākas reizes.
Kāda ir jūsu pieredze ar kaimiņiem un viņu bērniem? Vai ir izdevies vienoties par kompromisu? Paldies.
14.08.2023 21:16 |
 
Reitings 1745
Reģ: 01.02.2023
Mēri decibelus, ja tie pārsniedz noteikto normu (meklē likumi.lv) sauc policiju. Vienreiz, otrreiz,.trešo reiz, tad liksies mierā un padomās pirms sāks trokšņot. Protams, ir risks sabojāt attiecības ar kaimiņiem vēl vairāk, bet ja pa labam nepalīdz, tad cita varianta nav.
Nav vairs tie laiki, kad trokšņot nedrīkst tikai nakts laikā no 23-7. Cilvēkiem šodien ir tik dažāds dienas ritms - cilvēks atnāk no nakts maiņas mājās un grib pagulēt un atpūsties, nevis klausīties kā kaimiņu bērns kliedz.
14.08.2023 21:23 |
 
Reitings 733
Reģ: 29.05.2023
MartaElza @ 14.08.2023 21:23
Mēri decibelus, ja tie pārsniedz noteikto normu (meklē likumi.lv) sauc policiju. Vienreiz, otrreiz,.trešo reiz, tad liksies mierā un padomās pirms sāks trokšņot. Protams, ir risks sabojāt attiecības ar kaimiņiem vēl vairāk, bet ja pa labam nepalīdz, tad cita varianta nav.
Nav vairs tie laiki, kad trokšņot nedrīkst tikai nakts laikā no 23-7. Cilvēkiem šodien ir tik dažāds dienas ritms - cilvēks atnāk no nakts maiņas mājās un grib pagulēt un atpūsties, nevis klausīties kā kaimiņu bērns kliedz.

Nu kādus vēl decibelus mērīt... Nav jau skaļa mūzika utt., bet gan sadzīviski trokšņi. Un 07:00 ir ok. Es dažreiz ceļos 6:00, fēnoju matus, man neienāktu prātā būt klusākai kaimiņu dēļ, esmu pie sevis mājās un mans ritms ir mans ritms. Dzīve ir pārāk īsa, lai domātu par to, kā man klusāk bīdīt krēslu, jo traucē kaimiņam, turklāt ne jau nakts vidū tas notiek 🤷🏻‍♀️
14.08.2023 21:30 |
 
Reitings 66
Reģ: 25.04.2023
MartaElza @ 14.08.2023 21:23
Mēri decibelus, ja tie pārsniedz noteikto normu (meklē likumi.lv) sauc policiju. Vienreiz, otrreiz,.trešo reiz, tad liksies mierā un padomās pirms sāks trokšņot. Protams, ir risks sabojāt attiecības ar kaimiņiem vēl vairāk, bet ja pa labam nepalīdz, tad cita varianta nav.
Nav vairs tie laiki, kad trokšņot nedrīkst tikai nakts laikā no 23-7. Cilvēkiem šodien ir tik dažāds dienas ritms - cilvēks atnāk no nakts maiņas mājās un grib pagulēt un atpūsties, nevis klausīties kā kaimiņu bērns kliedz.

Pēc nakts maiņām mani 3 gadu laikā neviens kaimiņš nav pamodinājis, kaut sienas, kā no kartona. Kas grib un ir piekusis, tas guļ.
Stulbums, ja būtu jāpielāgojas katra kaimiņa režīmam, kuri mēra decibelus un sūta policiju virsū😀
Plkst. 7:00 ir normāls laiks, lai sāktu mosties un darīt ko lietderīgu.
Mans bērns ir ilgais gulētājs, bet ja nebūtu, tad es viņu nekušinātu līdz plkst.10:00 kamēr visi kaimiņi izguļās.
14.08.2023 21:35 |
 
Reitings 405
Reģ: 27.06.2019
7.00 no rīta ir adekvāts laiks,lai celtos un gatavotos dārziņam, skolai . Turklāt,kā pati raksti- tie ir sadzīviski trokšņi.
14.08.2023 21:35 |
 
Reitings 91
Reģ: 14.08.2023
Merilda @ 14.08.2023 21:30

Nu kādus vēl decibelus mērīt... Nav jau skaļa mūzika utt., bet gan sadzīviski trokšņi. Un 07:00 ir ok. Es dažreiz ceļos 6:00, fēnoju matus, man neienāktu prātā būt klusākai kaimiņu dēļ, esmu pie sevis mājās un mans ritms ir mans ritms. Dzīve ir pārāk īsa, lai domātu par to, kā man klusāk bīdīt krēslu, jo traucē kaimiņam, turklāt ne jau nakts vidū tas notiek ??‍♀️

Cik ilgi tu matus fēno? 😃Parasti tās ir 5 - 15min
Atkarībā no matu beizums un garuma. Tā nav konstanta skaļa trokšņošana no 6.00 rīta agrumā līdz 23.00.
14.08.2023 21:41 |
 
Reitings 510
Reģ: 28.01.2023
Nu man nesen bija līdzīga situācija un to nesapratīs tie, kamēr viņiem kaimiņos nedzīvos tāds sīcis.
Man bija studijas, mācības, kliegšana un ārdišanās bija no kādiem 8 rīta līdz vakaram, jo sīcis dārziņā negāja, gulēja pa dienu apmēram no 14-15, es jau biju iemācījusies visu viņu grafiku.
Gāju arī runāt, ka visu saprotu, ka ir bērns, bet tā māte pati uz viņu kliedza, kas viss kopumā nebija izturams. Padarit neko nevar, paldies dievam sīkais aizgāja uz bērnudārzu.
14.08.2023 21:43 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Es gan klusām ,bet tāpat ceļos 5.00 un eju dušā tad slēdzu kafijas automātu. Mums gan nav tik plānas sienas nekas netraucē
Man vēl guļamistaba visu vasaru logi uz vasaras režīmu vaļā
Kaimiņiem visiem auto, kam vēl moči bonusa.Nekas netraucē.Taču man pierasta lieta ,visu mūžu Rīgas centrs .Tagad tik miera osta ,pat par klusu liekas .
14.08.2023 21:49 |
 
Reitings 91
Reģ: 14.08.2023
Laurchiks @ 14.08.2023 21:35
7.00 no rīta ir adekvāts laiks,lai celtos un gatavotos dārziņam, skolai . Turklāt,kā pati raksti- tie ir sadzīviski trokšņi.

Šobrīd pedejā laikā bērns visu dienu ir mājās, kopā ar auklīti vai vecākiem. Visu dienu var viņu dzirdēt aiz sienas izņemot pastaigu laikos, kad ir ārā man zem loga.
14.08.2023 21:50 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
Maniem kaimiņiem ir lieli bērni, kuri baigi vairs netrokšņo, bet tāpat dzirdu, kā no rīta sāk gatavoties dienai. Mani tas netraucē, iespējams, tāpēc, ka darba dienās pati ceļos tajā pašā laikā 6:00-7:00.
Ir jau atšķirība, vai trokšņošana ir nakts vidū ieslēgta mūzika uz visskaļāko vai tomēr ikdienišķas rīta skaņas, ko rada dzīvu cilvēku kustības. Nedzīvo taču kapsētā, kur visi apkārt ir klusi.
14.08.2023 21:51 |
 
Reitings 656
Reģ: 28.07.2023
Nav vairs tie laiki, kad trokšņot nedrīkst tikai nakts laikā no 23-7. Cilvēkiem šodien ir tik dažāds dienas ritms - cilvēks atnāk no nakts maiņas mājās un grib pagulēt un atpūsties, nevis klausīties kā kaimiņu bērns kliedz.

Kādi tad tagad ir laiki? Joprojām pa dienu daru ko gribu, pat prātā nenākt uz pirkstgaliem staigāt, jo kaimiņš sadomājis pa dienu gulēt, nevari gulēt, nestrādā naktsmaiņas.
Pa tēmu, ticu, ka kaut kāds sīcis var uzkrist uz nerva, bet savā ziņā taisnība ir, nevari izturēt, dzīvo privātmājā, katrai vietai savi plusi un mīnusi.
14.08.2023 21:53 |
 
Reitings 91
Reģ: 14.08.2023
Minelūše @ 14.08.2023 21:51
Maniem kaimiņiem ir lieli bērni, kuri baigi vairs netrokšņo, bet tāpat dzirdu, kā no rīta sāk gatavoties dienai. Mani tas netraucē, iespējams, tāpēc, ka darba dienās pati ceļos tajā pašā laikā 6:00-7:00.
Ir jau atšķirība, vai trokšņošana ir nakts vidū ieslēgta mūzika uz visskaļāko vai tomēr ikdienišķas rīta skaņas, ko rada dzīvu cilvēku kustības. Nedzīvo taču kapsētā, kur visi apkārt ir klusi.

Dažas dienas iepriekš, sikais sāka 4.00 naktī raudāt un piecēla mani no miega augšā. Ta ir bijis vairākas reizes.
14.08.2023 21:59 |
 
Reitings 1002
Reģ: 20.06.2023
Par laimi man kaimiņos nekad sīči nav dzīvojuši.
Bet man blakus gan dzīvoja viena veca krievu vecene, kas bieži uzstājās. Tā kā mans dzīvoklis ilgi bija tukšs, pirms to nopirku, viņa bija pieradusi, ka var turēt savas dzīvokļa durvis vaļā, jo redz esot karsti un vajag vēdināt. 🤦🏻‍♀️ problēma tāda, ka kāpņu telpa ir ļoti šaura - ja viņa atstāja savas durvis pusvirus, es reāli nevarēju atvērt savējās un normāli iznākt ārā. Tad viņai arī bieži gāja širmis ciet un vēlu vakaros kādas 15-20 minūtes ļoti agresīvi un skaļi slēdza savas dzīvokļa durvis ciet un vaļā. Problēma atrisinājās, kad viņa vienkārši nomira. 😅🤷🏻‍♀️
Bet tad tur ievācās viņas dēls. Kurš bija kluss un mierīgs, tikpat kā neredzams. Bet visu laiku dzēra. Un vienreiz piedirsa kāpņu telpu. 🙈 bet arī viņš nomira. 😅
Un tā nu manā stāvā tagad problēmu nav. 😄
14.08.2023 22:04 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Cik vecs bērns? Varbūt septembrī sāks iet dārziņā, bet tāpat jau celsies ap tiem 7. Īsti jau neko nevar izdarīt,policiju arī nav pamats saukt.
14.08.2023 22:11 |
 
Reitings 219
Reģ: 24.07.2023
fifinators @ 14.08.2023 22:04
Par laimi man kaimiņos nekad sīči nav dzīvojuši.
Bet man blakus gan dzīvoja viena veca krievu vecene, kas bieži uzstājās. Tā kā mans dzīvoklis ilgi bija tukšs, pirms to nopirku, viņa bija pieradusi, ka var turēt savas dzīvokļa durvis vaļā, jo redz esot karsti un vajag vēdināt. ??‍♀️ problēma tāda, ka kāpņu telpa ir ļoti šaura - ja viņa atstāja savas durvis pusvirus, es reāli nevarēju atvērt savējās un normāli iznākt ārā. Tad viņai arī bieži gāja širmis ciet un vēlu vakaros kādas 15-20 minūtes ļoti agresīvi un skaļi slēdza savas dzīvokļa durvis ciet un vaļā. Problēma atrisinājās, kad viņa vienkārši nomira. ???‍♀️
Bet tad tur ievācās viņas dēls. Kurš bija kluss un mierīgs, tikpat kā neredzams. Bet visu laiku dzēra. Un vienreiz piedirsa kāpņu telpu. ? bet arī viņš nomira. ?
Un tā nu manā stāvā tagad problēmu nav. ?

😀😀😀
14.08.2023 22:11 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
31.oktobris @ 14.08.2023 21:59

Dažas dienas iepriekš, sikais sāka 4.00 naktī raudāt un piecēla mani no miega augšā. Ta ir bijis vairākas reizes.

Ok, bērns sāka naktī raudāt. Kas, tavuprāt, šādā situācijā vecākiem būtu jādara? Jāaizsien viņam mute vai kā?
Mazam bērnam to ir ļoti grūti ieskaidrot, ka jābūt klusam kā pelītei, nedrīkst ne raudāt, ne skraidīt, jo kaimiņu tantei tas nepatīk.
14.08.2023 22:12 |
 
Reitings 6969
Reģ: 16.02.2021
Es atvainojos, bet mazi bērni naktīs raud, tas ir mīts, ka raud tikai bēbīši. Ir bērni, kuri redz sliktus sapņus, slikti guļ, baidas, kaut kas sāp utt, nez vai vecāki viņu naktī modina uz raudāšanu vai speciāli ilgi nenomierina. Taisnību jau kaimiņi saka - ja gribas klusumu, jādzīvo privātmājā. Taču arī privātmājā ir kaimiņi, kuru sīkie skries pa pagalmu un spiegs līdz 23 vakarā. Ja dzirdat, kā bīda krēslus, tad Jūs vienkārši dzīvojat projektā ar plānām sienām un zinot, ka esat stipri jūtīga pret trokšņiem, neesat gana gudri sev izvēlējusies dzīvesvietu.😀 Cilvēki blakus vienkārši dzīvo savu dzīvi, nevienu speciāli nekaitinot. Agrāk, kad man bija lejas kaimiņi, tad piedomāju, lai pa nakti nedauzītu atvilktnes un bīdāmo skapi guļamistabā, jo viņiem visticamāk ir tāds pats plānojums kā man, lai netraucētu cilvēkiem gulēt, tas arī viss. Nekad neiedomātos, nebīdīt no rīta krēslu 7:00, kas ir pilnīgi normāls laiks no rīta mosties un darīt ikdienas lietas, sēsties pie galda, brokastot, staigāt. Ko tad viņiem darīt ar to bērnu? Sazāļot, lai netrokšņo? Ja esat tik jūtīga pret trokšņiem, tad ir jāizvēlas dzīvesvieta augšējā stāvā un ar guļamistabu uz mājas ārsienu, kur aiz sienas neviens gulēt netraucēs. Vai privātmāja. cepties par to, ka kaimiņi dzîvo savu dzīvi un mazs bērns ir mazs bērns, ir maigi sakot dīvaini.
14.08.2023 22:12 |
 
Reitings 219
Reģ: 24.07.2023
Man par laimi bija tikai no rītiem dzirdami kaimiņu bērni kas pa kāpnēm lēkā līdz nobauro līdz izejai un arī ap 7.:D
14.08.2023 22:18 |
 
Reitings 91
Reģ: 14.08.2023
Ir bērni, kuri redz sliktus sapņus, slikti guļ, baidas, kaut kas sāp utt

Ja šādi notiek regulāri jeb katru dienu, tad bērns ir jāved pie daktera, neirologa, kurš izvērtēs un izrakstīs zāles jeb nomierinošus līdzekļus. Vecākiem ir jāmeklē risinājums, bērna nemierīgumam, raudāšanai pekšņi naktī. Nevis jaizkiekas, ka nekas nav noticis, un dzīvosim tālāk.
14.08.2023 22:20 |
 
Reitings 1745
Reģ: 01.02.2023
Stāsts iz dzīves - virs vecāku dzīvokļa vienmēr ir dzīvojuši dažādu vecumu bērni, nekādu problēmu, bērni ir bērni. 20 gadus normāli varēja sadzīvot, arī tādus īsti sadzīviskus trokšņus nedzirdēja, vienīgi putekļusūcēju dzirdēja, un kādreiz, ja kāda ballīte, tad vairāku cilvēku soļus dzirdēja.
Pirms 3 gadiem atnāca jaunie kaimiņi, un tiem vispār nekādas pieklājības normas nav jāievēro. Ir divas meitas - viena laikam iet jau skolā, otra ies dārziņā. Kliedz viņas nepārtraukti, skrien nepārtraukti, arī desmitos, vienpadsmitos vakarā. Ir mazs suns, kurš arī nav laikam nav nekā mācīts, jo kā saimnieki nav mājās, tā visu laiku rej.
Sieviete laikam nestrādā, jo visu dienu esot mājās, un tad tas dienas režīms arī viņiem nekāds - līdz vieniem, diviem naktī iet vēl uz balkona pīpēt (ko vispār nedrīkst), katru reizi piecērtot durvis. Kad mājās ir vīrs, tad arī skaļu mūziku spēlējot, ballīte pilnā ručkā.
Uz normāliem aizrādījumiem nereaģē, saka, mums nav jāpielāgo savs dienas režīms jums. Kad piedraudēja ar likuma pantu un policiju, tad arī vēl spurojās pretī, ka līdz 23iem drīkst visu. Bet tad laikam izlasīja likumu, un nu esot mazāka trokšņošana.
Un šo nesapratīs tie, kuriem šādas problēmas nav un kuriem ar to nav jāsadzīvo.
14.08.2023 22:23 |
 
Reitings 6969
Reģ: 16.02.2021
No kaimiņu puses, protams, ir stulbi par to ierēkt, piedāvāt ausu aizbāžņus vai norādīt, cikos Jums celties, tas atkal nav labais tonis. Es varu saprast, ja aizrāda par bērnu spiegšanu, ka bauro kāpņu telpā, met bumbu pret sienu vai vispār driblē bumbas dzīvokļos, es nezinu, braukā ar kaut kādiem braucamajiem pa māju skaļiem, spēle klavieres vēlu vakaros un vēl sazin ko. Tur var meklēt kompromisu, jo nu tur var kaut ko risināt. Bet staigāt, bērnu gadījumā arī skriet, bīdīt virtuves krèslus, darīt sadzīviskas lietas vai raudāt, kas īsti nav ietekmējams. Par tādiem trokšņiem neviens ar Jums kompromisu nemeklēs, es arī nemeklētu. Varbūt varat piedāvāt viņai nopirkt mīkstos filcīšus, ko palīmēt zem krēslu kājām, kaut gan visiem normāliem cilvēkiem, kuri rūpējas par savu grīdu, tādi parasti jau ir.
14.08.2023 22:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits