Izvēle

 
Reitings 115
Reģ: 21.06.2023
Sveikas, kādi ir jūsuprāt iemesli, ka katru gadu pieaug skaits, ar tām sievietēm, kas nevēlas bērnus jeb vēlas būt "childfree".
Kādi varētu būt tie faktori, kas iespaido sievietes jau agrā jaunībā nolemt sevi dzīvei bez neviena bērna? Vai tās ir bērnības traumas? Sliktas attiecības ar vecākiem?
Un ja izlemj dzemdēt, tad tikai vienu bērnu. Vai pazīstat šādus cilvēkus, kas ir kategoriski nolēmuši, ka bērnu viņiem nebūs?
07.08.2023 08:00 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Standby @ 09.08.2023 11:59
Jā, pazīstu tādus, kas kategoriski negrib un pilnībā viņus saprotu. Ja darbs nav stabili no 8 līdz 17, ir komandējumi, ir piepildīta dzīve ar ceļojumiem, tad bērns to nevar izkonkurēt. Labāk nosauc 10 , ok, 5 iemeslus, kāpēc vajag bērnus.
Teikšu vairāk- es saviem bērniem mācīšu, ka labāk bez bērniem.
Tagad no katra tostera skan, cik grūti ir būt vecākam, jauniešiem pieejams IG, kur mammas raud, cik grūti utt. Tas viss ietekmē. Vairs neaug ar mammas “pasaciņām”, kāds tu prieks biji, kad piedzimi. Lūk arī rezultāts.

Njā, man liekas, ka mēs tagad daudz labāk redzam un dzirdam kāda var būt ikdiena ar bērnu/bērniem. Soctīkli, forumi utt.
09.08.2023 13:06 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Ko jūsu vīrieši saka par childfree?
09.08.2023 16:26 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
Es domāju, ka negribēt bērnus ir egoisms. Gribas sev, gribas darīt tikai pašai, līdzekļus sev, laiku tikai sev, visu sev.
Tas nav slikti. Tas nav labi. Tas tā ir.
Man, godīgi sakot, diezgan vienalga, ka sievietes izvēles neradīt bērnus, galvenais, ka beidz to pīkstēšanu publiski, kā visi viņas apbižo, kā arī nevajag nevienam vecākam bezbērnu cilvēku padomus par bērniem. 😁 mums vienalga, ka jūsu māsām, māsīcām, kaimiņiem ir bērni un jums liekas, ka zinat kaut ko... dzīvojat savu bezbērnu dzīvi, ja esat tādu izvēlējušies (un tas ir absolūti pieņemams) un nedaliet savus bezbērnu padomus vecākiem.
Kopumā katra dara kā grib.
Šī ir tāda jauna mode, jā, jo bez bērniem iespējas ir vairāk. Tomēr man gribētos redzēt šo chilfree kultu arī tad, kad šiem cilvēkiem būs 70 gadi.
Ne jau lai nosodītu vai kā, bet vienkārši labprāt redzētu vai arì vecumdienās būšana bez bērniem būs labākais, kas ar viņiem ir noticis.
09.08.2023 16:44 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
Un jā, galvenais, lai abiem pārī saskan tā doma un tad vispār viss ir kārtībā. Pāris dzīvo. Šajā jautājumā noteikti jābūt uz viena superviļņa.
09.08.2023 16:48 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
bomb drop 😁
Gaidam sprādzienu 😬
09.08.2023 16:51 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3800
Reģ: 31.10.2010
Ak jā, vecais labais egoisma arguments. Pajautājiet kādam vecākam, kāpēc viņam ir bērni. Atbilde vienmēr sāksies ar "ES gribēju", "MAN vajadzēja," "MANA dzimta turpināsies", "tas ir MANAS dzīves piepildījums", "būs, kas MANI mīlēs", "būs, kas par MANI vecumdienās rūpējas", utt. Tas ir strīdīgs jautājums, kurš šeit ir īstais egoists.
09.08.2023 17:02 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
akul12 @ 09.08.2023 16:26
Ko jūsu vīrieši saka par childfree?

Nebūtu kopā, kur nu vēl precējušies, ja mums nebūtu vienādas domas.
09.08.2023 17:24 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Minelūše @ 09.08.2023 17:02
Ak jā, vecais labais egoisma arguments. Pajautājiet kādam vecākam, kāpēc viņam ir bērni. Atbilde vienmēr sāksies ar "ES gribēju", "MAN vajadzēja," "MANA dzimta turpināsies", "tas ir MANAS dzīves piepildījums", "būs, kas MANI mīlēs", "būs, kas par MANI vecumdienās rūpējas", utt. Tas ir strīdīgs jautājums, kurš šeit ir īstais egoists.

Vaaai ne. Man šķiet tieši tas arī ir tas egoisms. Pašaizliedzība būtu adopcija.
09.08.2023 17:25 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Molle @ 09.08.2023 16:44
Es domāju, ka negribēt bērnus ir egoisms. Gribas sev, gribas darīt tikai pašai, līdzekļus sev, laiku tikai sev, visu sev.
Tas nav slikti. Tas nav labi. Tas tā ir.
Man, godīgi sakot, diezgan vienalga, ka sievietes izvēles neradīt bērnus, galvenais, ka beidz to pīkstēšanu publiski, kā visi viņas apbižo, kā arī nevajag nevienam vecākam bezbērnu cilvēku padomus par bērniem. ? mums vienalga, ka jūsu māsām, māsīcām, kaimiņiem ir bērni un jums liekas, ka zinat kaut ko... dzīvojat savu bezbērnu dzīvi, ja esat tādu izvēlējušies (un tas ir absolūti pieņemams) un nedaliet savus bezbērnu padomus vecākiem.
Kopumā katra dara kā grib.
Šī ir tāda jauna mode, jā, jo bez bērniem iespējas ir vairāk. Tomēr man gribētos redzēt šo chilfree kultu arī tad, kad šiem cilvēkiem būs 70 gadi.
Ne jau lai nosodītu vai kā, bet vienkārši labprāt redzētu vai arì vecumdienās būšana bez bērniem būs labākais, kas ar viņiem ir noticis.

Kā vienmēr, es jau neko, viss ir normāli, katrs dzīvo kā grib … BEEEET gribēšu redzēt jūs vecumdienās. 😀
Pietiks tēlot toleranci, besī jau lasīt. 😄
09.08.2023 17:26 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Molle @ 09.08.2023 16:44
Es domāju, ka negribēt bērnus ir egoisms. Gribas sev, gribas darīt tikai pašai, līdzekļus sev, laiku tikai sev, visu sev.
Tas nav slikti. Tas nav labi. Tas tā ir.
Man, godīgi sakot, diezgan vienalga, ka sievietes izvēles neradīt bērnus, galvenais, ka beidz to pīkstēšanu publiski, kā visi viņas apbižo, kā arī nevajag nevienam vecākam bezbērnu cilvēku padomus par bērniem. ? mums vienalga, ka jūsu māsām, māsīcām, kaimiņiem ir bērni un jums liekas, ka zinat kaut ko... dzīvojat savu bezbērnu dzīvi, ja esat tādu izvēlējušies (un tas ir absolūti pieņemams) un nedaliet savus bezbērnu padomus vecākiem.
Kopumā katra dara kā grib.
Šī ir tāda jauna mode, jā, jo bez bērniem iespējas ir vairāk. Tomēr man gribētos redzēt šo chilfree kultu arī tad, kad šiem cilvēkiem būs 70 gadi.
Ne jau lai nosodītu vai kā, bet vienkārši labprāt redzētu vai arì vecumdienās būšana bez bērniem būs labākais, kas ar viņiem ir noticis.

Drīzāk egoisms ir gaidīt un pat pieprasīt, ka vecumdienās bērni uzturēs. Ne mazums bērnu nodzeras, nonarkojas vai nomirst citu iemeslu dēļ pirms vecākiem.
Piekrītu, ka bērnu adoptēšana ir pašaizliedzība pozitīvā izpausmē. Tie cilvēki parasti neplātās, kādi viņi labiņi, ka ir adoptējuši bērnus. Piemēram, ražotnes “Kaija” šefs. Tikai vienā intervijā viņš stāstīja, ka ģimene pieņēmusi audzināšanā bērnus.
09.08.2023 17:38 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
Lula @ 09.08.2023 17:26

Kā vienmēr, es jau neko, viss ir normāli, katrs dzīvo kā grib … BEEEET gribēšu redzēt jūs vecumdienās. ?
Pietiks tēlot toleranci, besī jau lasīt. ?

Tad nenāc uz nelasi.
Man liekas, ka tāpat kā vecākiem būs jāsadzīvo ar savu lēmumu radīt bērnus visu mūžu, tāpat arī childfree cilvēkiem būs jāsadzīvo ar savu lēmumu visu dzīvi. Par cik cilvēks ir domāts, lai vairotos, bērnua neradot tas tomēr nav "kā visi".
Un lai pieņemtu šādu lēmumu ir jābūt dzelžainam raksturam un pārliecībai, jo ar to būs jādzīvo visu dzīvi. Gan jau cilvēki, radi prasīs visu mūžu un vecumdienās pat pie nāves gultas kāds atgādinās, ka tev tak nav...un prasīs salidojumos utmk. Un ja jau tagad jaunībā ir jāčīkst par savu lēmumu, jo "visi mani apbižo", ko gan manas mātes brāļa brālēna tēva brālus teiks un padomās, tad tur vēl ir jāaug, lai saprastu par ko tu vispār runā.
Ja ir jaapvainojas un internetā jāraud par šo trako nežēlestību, ka ome svētkos paprasa, kāpēc nav bērnu, tad ko tur vispār domāt.
Atrod iemeslu un čīkst.
Pastāviet par savu lēmumu. Pasakiet skaidri, ka bērnu nebūs, negribam, nepatīk, vienalga, nevis ņaudiet, ka bailes pateikt vīramātei vai kādam citam. Ja negribas pateikt kā ir un pielikt punktu spiedienam par dzemdēšanu, tad man gribas teikt, ka vēl ir jāizaug, lai par šo runātu.
Tapat kā izbazūnē visiem 18 gados, kā negrib bērnus, nebūs un tad satiek Andrīti un sadzimst 5 bērni un tad jebkurš variemestbacīs, ka nav ko muti virināt jaunā vecumā. Vēl par pārdomāt.
Internetā jau visi ir gudri dirsies, dzīvē vīramātes un omes tāpat visus noliek pie vietas un mutes ir ciet. 😁
Karoče, pamatdoma bija tāda šim- ja esat pārliecinātas par šo, tad pastāvat pie sava viedokļa, lēmuma, dzīvojiet savu izvēlēto dzīvi, baudat brīvību un beidzat gausties.
Kāds vienmēr paprasīs, pateiks, ar to ir jārēķinās.
09.08.2023 17:38 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
Un jā, es tāpat gribrtu 70 gados ar kādu childfree kulta pārstāvi vienkarši parunāties. Un absolūti pieņemu, ka kāds man pateiktu, ka jā...šī bija labākā dzìve ever. 👍
09.08.2023 17:40 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
Globuss @ 09.08.2023 17:38

Drīzāk egoisms ir gaidīt un pat pieprasīt, ka vecumdienās bērni uzturēs. Ne mazums bērnu nodzeras, nonarkojas vai nomirst citu iemeslu dēļ pirms vecākiem.
Piekrītu, ka bērnu adoptēšana ir pašaizliedzība pozitīvā izpausmē. Tie cilvēki parasti neplātās, kādi viņi labiņi, ka ir adoptējuši bērnus. Piemēram, ražotnes “Kaija” šefs. Tikai vienā intervijā viņš stāstīja, ka ģimene pieņēmusi audzināšanā bērnus.

Nezinu kurš kuram pieprasa kādu uzturēt vecumdienās. Man neviens vēl nav prasijis nevienu uzturēt.
09.08.2023 17:43 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
Turklt, ja aizvaino pretējie komentāri internetā un jāapvainojas, td vai tiešām kāda te domā, ka vīramāte kādreiz šo pieņems? Un jūs nekad nesaņemsiet neviena komentāra par to, ka bērnu nav?
Naivums. Viņa to atcerēsiez, viņa par to runās ar draudzenēm, viņa par to taisnosies tālajiem radiem utml.
Tā tas būs un tas ir fakts, kas jāpieņem.
Šī tēma jau ir izmuļļāta miljons reižu un visi tapat vēl ir apvainojušies.
09.08.2023 17:49 |
 
Reitings 154
Reģ: 20.07.2023
Atrod iemeslu un čīkst.
Pastāviet par savu lēmumu.

Vīramāte, kas par vedeklas izvēli runā ar draudzenēm, diemžēl arī čīkst.
09.08.2023 18:04 |
 
Reitings 71
Reģ: 16.03.2023
Nezinu nevienu pāri, kam nav bērnu, kas dzīvotu baigi aizraujošo dzīvi. Tādas tukšas tās dzīves liekas. Darbs, mājas, ceļojumi, sporta zāles, hobiji. Latvijā baigi nav novēroti tik daudz miljonāri, kas varētu ceļot caurus gadus un izklaidēties līdz nāves gultai. Kaut kad dzīves norimst un tad sāk grauzt viens otru, jo neviena cita jau nav.
Kad draugi, draudzenes audzina mazbērnus un skriet pa kafejnīcām ar bezbērnu omītēm vairs nebūs laika, ar ko nodarbojas bezbērnu vecīši? Tamborē? Vai sēž logos?
Darbā, draudzeņu lokā jūs vienmēr būsiet tie pāri, kam nav un kuru viedoklis par bērnu tēmām nebūs vērā ņemams. Tas pāris, kas visdrīzāk izlaidīs draugu bērnu pasākumus vai netiks aicināti, jo jums nebūs interesanti. Nepiedalīsieties sarunās par dzemdībām, bērniem, pirmajiem soļiem, pirmajām klasēm, izlaidumiem, bērnu draudzenēm, bērnu kāzām, par mazbērniem, vieniem, otriem, trešiem, ja paveicas tad pat mazbērnu bērniem.
Draudzenes ar laiku atsijāsies, draugi bieži vien arī. Radi ar jums arī runās tikai par konkrētām tēmām, darbā kolēģi arī noteikti savas ģimenes lietas runās ar tiem, kam tie bērni ir.
Jūs vienmēr būsiet tas pāris, par ko teiks, ka tie jau tikai braukā apkārt. Ko tad viņiem citu darīt, bērnu nav, atvaļinājums kaut kā jāiztērē.
Tās tomēr ir ļoti tukšas dzīves, kam jūs parakstaties.
09.08.2023 18:16 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
mjauvau @ 09.08.2023 18:04

Vīramāte, kas par vedeklas izvēli runā ar draudzenēm, diemžēl arī čīkst.

Tas nu ir fakts, jā.
Vīramātēm jau neviena vedekla nekad nav laba ( ar izņēmumiem), bet tā, kas negrib bērnus noteikti nebūs gana laba nekad. Un vienmēr būs nabaga dēliņu pierunājusi negribēt un ja būtu cita, tad Jānītim varbūt būtu bērni un viņai mazbērni.
Tādi viedokļi ir un būs. Neticu, ka Latvijā cilvēki kādreiz mainīsies tik ļoti, lai tie pieņemtu atšķirīgo.
Latvietim pat otra riepa traucē vairāk kā savējā.😁
09.08.2023 18:19 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3800
Reģ: 31.10.2010
Mammū @ 09.08.2023 18:16
Nezinu nevienu pāri, kam nav bērnu, kas dzīvotu baigi aizraujošo dzīvi. Tādas tukšas tās dzīves liekas. Darbs, mājas, ceļojumi, sporta zāles, hobiji. Latvijā baigi nav novēroti tik daudz miljonāri, kas varētu ceļot caurus gadus un izklaidēties līdz nāves gultai. Kaut kad dzīves norimst un tad sāk grauzt viens otru, jo neviena cita jau nav.
Kad draugi, draudzenes audzina mazbērnus un skriet pa kafejnīcām ar bezbērnu omītēm vairs nebūs laika, ar ko nodarbojas bezbērnu vecīši? Tamborē? Vai sēž logos?
Darbā, draudzeņu lokā jūs vienmēr būsiet tie pāri, kam nav un kuru viedoklis par bērnu tēmām nebūs vērā ņemams. Tas pāris, kas visdrīzāk izlaidīs draugu bērnu pasākumus vai netiks aicināti, jo jums nebūs interesanti. Nepiedalīsieties sarunās par dzemdībām, bērniem, pirmajiem soļiem, pirmajām klasēm, izlaidumiem, bērnu draudzenēm, bērnu kāzām, par mazbērniem, vieniem, otriem, trešiem, ja paveicas tad pat mazbērnu bērniem.
Draudzenes ar laiku atsijāsies, draugi bieži vien arī. Radi ar jums arī runās tikai par konkrētām tēmām, darbā kolēģi arī noteikti savas ģimenes lietas runās ar tiem, kam tie bērni ir.
Jūs vienmēr būsiet tas pāris, par ko teiks, ka tie jau tikai braukā apkārt. Ko tad viņiem citu darīt, bērnu nav, atvaļinājums kaut kā jāiztērē.
Tās tomēr ir ļoti tukšas dzīves, kam jūs parakstaties.

Morāle - bērni jārada citu dēļ. Tāpēc, lai iederētos. Superīga loģika.
09.08.2023 18:27 |
 
Reitings 775
Reģ: 14.03.2014
Molle @ 09.08.2023 17:38

Tad nenāc uz nelasi.
Man liekas, ka tāpat kā vecākiem būs jāsadzīvo ar savu lēmumu radīt bērnus visu mūžu, tāpat arī childfree cilvēkiem būs jāsadzīvo ar savu lēmumu visu dzīvi. Par cik cilvēks ir domāts, lai vairotos, bērnua neradot tas tomēr nav "kā visi".
Un lai pieņemtu šādu lēmumu ir jābūt dzelžainam raksturam un pārliecībai, jo ar to būs jādzīvo visu dzīvi. Gan jau cilvēki, radi prasīs visu mūžu un vecumdienās pat pie nāves gultas kāds atgādinās, ka tev tak nav...un prasīs salidojumos utmk. Un ja jau tagad jaunībā ir jāčīkst par savu lēmumu, jo "visi mani apbižo", ko gan manas mātes brāļa brālēna tēva brālus teiks un padomās, tad tur vēl ir jāaug, lai saprastu par ko tu vispār runā.
Ja ir jaapvainojas un internetā jāraud par šo trako nežēlestību, ka ome svētkos paprasa, kāpēc nav bērnu, tad ko tur vispār domāt.
Atrod iemeslu un čīkst.
Pastāviet par savu lēmumu. Pasakiet skaidri, ka bērnu nebūs, negribam, nepatīk, vienalga, nevis ņaudiet, ka bailes pateikt vīramātei vai kādam citam. Ja negribas pateikt kā ir un pielikt punktu spiedienam par dzemdēšanu, tad man gribas teikt, ka vēl ir jāizaug, lai par šo runātu.
Tapat kā izbazūnē visiem 18 gados, kā negrib bērnus, nebūs un tad satiek Andrīti un sadzimst 5 bērni un tad jebkurš variemestbacīs, ka nav ko muti virināt jaunā vecumā. Vēl par pārdomāt.
Internetā jau visi ir gudri dirsies, dzīvē vīramātes un omes tāpat visus noliek pie vietas un mutes ir ciet. ?
Karoče, pamatdoma bija tāda šim- ja esat pārliecinātas par šo, tad pastāvat pie sava viedokļa, lēmuma, dzīvojiet savu izvēlēto dzīvi, baudat brīvību un beidzat gausties.
Kāds vienmēr paprasīs, pateiks, ar to ir jārēķinās.

Hah..Domā, ka tie kas ir 100% pārliecināti ka vēlas bērnus nemēdz pārdomāt. 🙃
Bērns neprasa, lai viņu dzemdē, tas ir katra “egoisms” pa lielam. 🤗Reizēm cilvēks vienkārši apzinās, ka viņam nebūs resursu ne finansiālo, ne emocionālo, lai izaudzinātu kādu citu cilvēku un rūpētos par viņu. Bet daudz biežāk ir tie, kuri neuzskata to par problèmu un sadzemdē nelaimîgus bērnus. Tā ka var pastrīdēties kurš ir lielāks egoists.🤗
09.08.2023 18:30 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Minelūše @ 09.08.2023 18:27

Morāle - bērni jārada citu dēļ. Tāpēc, lai iederētos. Superīga loģika.

mhm, un lai nebūtu “egoists”
09.08.2023 18:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits