Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vecāku kontrole

 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Labvakar! Esmu jau sen pilngadīga. Jā, vēl mācos kāda ir dzīve utt. Studēju, tāpēc vecāki dod naudu izdzīvošanai. Vecāki mani kontrolē, ir pat pa traku. Ar ko čatoju, ar ko tiekos, tas ir slikts un tas. To nedrīkst darīt. Tā gērbties nedrīkst. Naudu tērēt arī nedrīkst. Jūtos kā idiote, kā mazs bērns zem kontroles. Varbūt liekas, ka esmu neapdomīga un tāpēc tā. Ne gluži, jo pirmkārt, ja es neaplauzīšos dzīvē, nepazaudēšu tos cilvēkus, kā gan zināšu kā dzīvē notiek. Un es viņiem mājās visu palīdzu, daru, bet tāpat, ja gribu kur aizbraukt, ir slikti. Es nesaprotu kāpēc tā? Dzen izmisumā.
Vnk kāds, ja saprotat, izstāstiet, kāpēc vecāki vēl kontrolē vēl pēc 18?
06.08.2023 23:59 |
 
Reitings 1809
Reģ: 01.02.2023
Telepatia66 @ 06.08.2023 23:59
Labvakar! Esmu jau sen pilngadīga. Jā, vēl mācos kāda ir dzīve utt. Studēju, tāpēc vecāki dod naudu izdzīvošanai. Vecāki mani kontrolē, ir pat pa traku. Ar ko čatoju, ar ko tiekos, tas ir slikts un tas. To nedrīkst darīt. Tā gērbties nedrīkst. Naudu tērēt arī nedrīkst. Jūtos kā idiote, kā mazs bērns zem kontroles. Varbūt liekas, ka esmu neapdomīga un tāpēc tā. Ne gluži, jo pirmkārt, ja es neaplauzīšos dzīvē, nepazaudēšu tos cilvēkus, kā gan zināšu kā dzīvē notiek. Un es viņiem mājās visu palīdzu, daru, bet tāpat, ja gribu kur aizbraukt, ir slikti. Es nesaprotu kāpēc tā? Dzen izmisumā.
Vnk kāds, ja saprotat, izstāstiet, kāpēc vecāki vēl kontrolē vēl pēc 18?

Tas ir normāli kamēr dzīvo zem vecāku jumta un tērē viņu naudu. Viņi uztraucas un tāpēc kontrolē.
Meklē darbu, dzīvo atsevišķi un nesatraucies vairs par šādām lietām. Un tiecies ar ko gribi, čato ar ko gribi, brauc kur gribi.
07.08.2023 00:05 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
MartaElza @ 07.08.2023 00:05

Tas ir normāli kamēr dzīvo zem vecāku jumta un tērē viņu naudu. Viņi uztraucas un tāpēc kontrolē.
Meklē darbu, dzīvo atsevišķi un nesatraucies vairs par šādām lietām. Un tiecies ar ko gribi, čato ar ko gribi, brauc kur gribi.

Es kojās dzīvoju, kad ir skola un bija darbs vasarā, braucu uz turieni retāk. Tas ka nākas tgd patērēt viņu doto naudu, atkompensēju ar labu uzvedību mājās un darbiem. Bet tas tik un tā neko nedod.
07.08.2023 00:39 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
MartaElza @ 07.08.2023 00:05

Tas ir normāli kamēr dzīvo zem vecāku jumta un tērē viņu naudu. Viņi uztraucas un tāpēc kontrolē.
Meklē darbu, dzīvo atsevišķi un nesatraucies vairs par šādām lietām. Un tiecies ar ko gribi, čato ar ko gribi, brauc kur gribi.
Tas nav normāli, bet gan unikāli Tavā situācijā. Atrodi darbu, iepazīsties ar kādu puisi un dzīvo tik nost atsevišķi. Lai gan ņem vērā, ka sex var un ir traucēklis mācībām, motivācijai utt.
Galvenais jau būtu atrast kādu, kas par Tevi parūpēsies pat ja nepabeigsi universitāti. Pārāk ambiciozas meitenes arī necik tālu privātā dzīvē netiek, kas būtībā ir galvenais sievietes dzīvē. Liktenis ir radīt bērnus un rūpēties par ģimeni, nevis pakārtoties karjerai un tiem, kas uz Tevis vēlas iedzīvoties.
07.08.2023 01:22 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Dīvaini, ka esi jau sen pilngadīga un vasarā, kad nav studijas vēl tērē vecāku naudu un nav nekāds vasaras darbs pat? Kā tad to dzīvi iemācīsies ? Vienīgais ja ir kāda saimniecība, kur vasarā tiešām darba pilnas rokas. Bet tāpat tajā vecumā taču ir vēlme nopelnīt savu naudu, nevis vecākiem katru kapeiku lūgt un pēc tam atskaitīties kur tērēts.
atkompensēju ar labu uzvedību mājās
Arī šī ir dīvaina frāze, jo esi taču itkā pieaudzis cilvēks, kā vari uzvesties mājās slikti? Nav vairs pusaudžu vecums, kad gribas vecākiem visu par spīti darīt.😄
Jāsāk ar to ,ka jāatrod darbs, jākļūst patstāvīgākai un jāpieaug. 👍🏻
07.08.2023 02:28 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Iespejams tavi vecaki ir vai nu narcisi jeb egoisti.
07.08.2023 06:23 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
.Putns. @ 07.08.2023 01:22
Tas nav normāli, bet gan unikāli Tavā situācijā. Atrodi darbu, iepazīsties ar kādu puisi un dzīvo tik nost atsevišķi. Lai gan ņem vērā, ka sex var un ir traucēklis mācībām, motivācijai utt.
Galvenais jau būtu atrast kādu, kas par Tevi parūpēsies pat ja nepabeigsi universitāti. Pārāk ambiciozas meitenes arī necik tālu privātā dzīvē netiek, kas būtībā ir galvenais sievietes dzīvē. Liktenis ir radīt bērnus un rūpēties par ģimeni, nevis pakārtoties karjerai un tiem, kas uz Tevis vēlas iedzīvoties.

Lai gan ņem vērā, ka sex var un ir traucēklis mācībām, motivācijai utt

Ja sievietei ir augsts libido, tad viņai traucēs seksa neesamība, vairāk, neka seksa asamība. Ko tu te mutgo bļin. .
Liktenis ir radīt bērnus un rūpēties par ģimeni, nevis pakārtoties karjerai un tiem, kas uz Tevis vēlas

Nē, nav tas katras sievietes liktenis LV jeb uz pasaules. Tas ka tu tā domā, nenozīmē ka tā ir un būs. 🙄Man riebjas cilvēki, kas tā uzskata, ka visām sievietēm tikai dzemdēt, audzināt,zupu katlā vārīt, un neko vairāk. Primitīvi uzskati ir tavējie, tāpat kā aiziet uz WC un paēst. Viss
07.08.2023 06:28 |
 
Reitings 1562
Reģ: 19.05.2016
Tev vajag atļauju pateikt "nē" vecākiem un pamest šo situāciju? Es nesapratu, kur ir problēma.
07.08.2023 08:45 |
 
Reitings 3343
Reģ: 23.01.2022
Tu esi vienīgais vai jaunākais bērns?
Ja tā, tad nespēj atlaist tevi. Viņu mazā meitiņa ir izaugusi. Viss. Tēvs, gan jau, ar šausmām domā par to, kā tu kādās brīvdienās atvedīsi savu jauno sirdsāķīti :D
07.08.2023 08:49 |
 
Patīk
Reitings 2087
Reģ: 22.05.2019
Vnk kāds, ja saprotat, izstāstiet, kāpēc vecāki vēl kontrolē vēl pēc 18?

Vecākiem ir grūti pieņemt,ka bērns ir izaudzis,bet vecāku kontrole būs tur,kur to viņiem ļauj. Tu pati ļaujies šai kontrolei, tāpēc arī viņi to turpina darīt,ir jānovelk stingras robežas,kur vecākiem nav teikšana.
Iespējams vecākiem tu joprojām liecies mazs bērns (rīcības un uzskatu ziņā).
Ir jārunā un jāstāsta savs viedoklis,savi uzskati,tikai tā var risināt situāciju.
07.08.2023 09:11 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4333
Reģ: 31.10.2010
Es neuzskatu 18 gadnieku par pieaugušu cilvēku. Tas, ka tu skaities pieaudzis pēc pases un likuma, nebūt nenozīmē, ka tāds esi arī prātā. Tas tomēr vēl ir ļoti jauns vecums. Nepazīstu arī nevienu 18 gadnieku, kurš būtu pilnīgi neatkarīgs no vecākiem.
Līdz būs iespēja atrast savu dzīvesvietu, jāsamierinās, ka vecāki pieskatīs to, ko tu dari. Viņu māja - viņu noteikumi.
07.08.2023 09:18 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Beverly Hilza @ 07.08.2023 06:28

Ja sievietei ir augsts libido, tad viņai traucēs seksa neesamība, vairāk, neka seksa asamība. Ko tu te mutgo bļin. .
Nē, nav tas katras sievietes liktenis LV jeb uz pasaules. Tas ka tu tā domā, nenozīmē ka tā ir un būs. ?Man riebjas cilvēki, kas tā uzskata, ka visām sievietēm tikai dzemdēt, audzināt,zupu katlā vārīt, un neko vairāk. Primitīvi uzskati ir tavējie, tāpat kā aiziet uz WC un paēst. Viss
parasti tas libido ir akarība no masturbācijas... Sievietēm tā gribēšana ir visai zema kautvai tik dēļ tā, ka sex nozīmē iespēju palikt stāvoklī.
Ja sievietes sūtība nebūtu radīt bērnus, tad viņa piedzimtu par vīrieti. Nekas uz šīs planētas nav nejauši. Katram cilvēkam ir dvēsele, kas šeit ir nonākusi, lai ko iemācītos un atstrādātu savu karmu. Sievietēm ir sava priekšrocība, ka audzinot bērnus to karmu var atstrādāt visai ātri. Ja kāda sadomā iet pret dzīves plūdumu un visuma likumiem, tad tā vienkārši sarežģī sev dzīvi. Nekāds feminisms, karjera vai cancel kultūra nevar atcelt Dievu(visumu).
07.08.2023 09:36 |
 
Reitings 1147
Reģ: 20.06.2023
.Putns. @ 07.08.2023 01:22
Tas nav normāli, bet gan unikāli Tavā situācijā. Atrodi darbu, iepazīsties ar kādu puisi un dzīvo tik nost atsevišķi. Lai gan ņem vērā, ka sex var un ir traucēklis mācībām, motivācijai utt.
Galvenais jau būtu atrast kādu, kas par Tevi parūpēsies pat ja nepabeigsi universitāti. Pārāk ambiciozas meitenes arī necik tālu privātā dzīvē netiek, kas būtībā ir galvenais sievietes dzīvē. Liktenis ir radīt bērnus un rūpēties par ģimeni, nevis pakārtoties karjerai un tiem, kas uz Tevis vēlas iedzīvoties.

Sieviete nav nekāda industrijas nomocīta govs, kuras vienīgais dzīves uzdevums ir apbērnoties.
Bet nu turpini dzīvot savā slimajā iedomu pasaulē, tikai paturi savas sektanta idejas labāk pie sevis.
07.08.2023 09:59 |
 
Reitings 1147
Reģ: 20.06.2023
Bet ja par tēmu - viss vienkārši. Pēc pirmā kursa paziņoju, ka palieku dzīvot kojās. Vecāki nebija priecīgi, bet tā kā teicu, ka dzīvošu pa savu naudu (kas bija niecīga), tad diži neko iebilst nevarēja. Un tā nu sākās ceļš uz pieaugušo dzīvi bez kontroles. Tā kā nevar dzīvot kā tīņa gados uz vecāku kakla un gaidīt, kad pret tevi izturēsies kā pret pieaugušo.
07.08.2023 10:02 |
 
Reitings 16
Reģ: 05.07.2023
Realitātē, kamēr Tu dzīvo zem vecāku jumta, ēd viņu ēdienu un esi konstantā kontaktā ar viņiem Tev miera nebūs. Kontrolēt nav veselīgi ne esot attiecībās, ne starp ģimenes locekļiem, ( ko bieži vien piem. vecāki uzskata par pašsaprotamu, jo Tu esi mans bērns, dzīvo pie manis - tātad piederi man ) , ar tādiem cilvēkiem vajag ievērot distanci, jo tas sevi sadragā mentāli, rodās neuzticība, meli utt.
Viens no maniem ieteikumiem ir meklē paralēli darbu un dzīvesvietu, vai norij to kā ir, un dzīvo tā kā pašlaik. Viss jau atkarīgs no Tevis pašas, ja Tu gribi tikt ārā no sūdīgas situācijas tad Tu darīsi visu, lai viņā nepaliktu.
Vecākus nepārmācīsi un tas nav Tavs darbs to darīt, tiec galā pati ar savu dzīvi un izvēlēm.
07.08.2023 11:04 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
fifinators @ 07.08.2023 09:59

Sieviete nav nekāda industrijas nomocīta govs, kuras vienīgais dzīves uzdevums ir apbērnoties.
Bet nu turpini dzīvot savā slimajā iedomu pasaulē, tikai paturi savas sektanta idejas labāk pie sevis.
To es ar vēlos pateikt, ka meitenes nav nekādas verdzenes, ko izdzīt plantācijā strādāt. Ar bērniem ir jautri, mīloši un patīkami. Piedevām tām, kas dzemdē ir dieva svētība un viss tiek sakārtots.
Attiecībā uz manu piederību kādai reliģijai. Tādas man nav. Vēl nesen nemaz īsti Dievam nemaz neticēju. Tik zinātnieki pierādīja, ka nekas ne no kā nerodas. Visur un vienmēr ir kaut kas kas rada. Mēs cilvēki nevienu šūnu nevar uzradīt -tik spēlējamoes at jau esošo. Caur atturību esmu sasniedzis apgaismību. Kā tas notiek ar vairumu praktizējošo.
07.08.2023 11:35 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Pelnrukšķīte @ 07.08.2023 08:49
Tu esi vienīgais vai jaunākais bērns?
Ja tā, tad nespēj atlaist tevi. Viņu mazā meitiņa ir izaugusi. Viss. Tēvs, gan jau, ar šausmām domā par to, kā tu kādās brīvdienās atvedīsi savu jauno sirdsāķīti :D

Esmu vienīgais bērns (savā ziņā bonuss)
07.08.2023 21:32 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Minelūše @ 07.08.2023 09:18
Es neuzskatu 18 gadnieku par pieaugušu cilvēku. Tas, ka tu skaities pieaudzis pēc pases un likuma, nebūt nenozīmē, ka tāds esi arī prātā. Tas tomēr vēl ir ļoti jauns vecums. Nepazīstu arī nevienu 18 gadnieku, kurš būtu pilnīgi neatkarīgs no vecākiem.
Līdz būs iespēja atrast savu dzīvesvietu, jāsamierinās, ka vecāki pieskatīs to, ko tu dari. Viņu māja - viņu noteikumi.

Man rudenī būs 21. Es arī 18gadīgos neuztveru kā pilnus pieaugušos, jo dzīves mācība nāk ar laiku nevis vienā dienā.
07.08.2023 21:35 |
 
Reitings 348
Reģ: 18.03.2023
fifinators @ 07.08.2023 10:02
Bet ja par tēmu - viss vienkārši. Pēc pirmā kursa paziņoju, ka palieku dzīvot kojās. Vecāki nebija priecīgi, bet tā kā teicu, ka dzīvošu pa savu naudu (kas bija niecīga), tad diži neko iebilst nevarēja. Un tā nu sākās ceļš uz pieaugušo dzīvi bez kontroles. Tā kā nevar dzīvot kā tīņa gados uz vecāku kakla un gaidīt, kad pret tevi izturēsies kā pret pieaugušo.
Jā, bet jaunkundze grib gan vecāku naudu. Un uzmet lūpu, jo vecāki kontrolējot.
Ideāli būtu izmantot vecākus kā sponsorus, bet dzīvot, kā patīk.
07.08.2023 22:07 |
 
Reitings 681
Reģ: 07.09.2018
Jo viņiem grūti palaist. It īpaši, ja vienīgais bērns vispār vai vienīgais, kas vēl palicis pie vecākiem.
Man arī tā ir. Man jau daudz gadu, bet turpina vēl kontrolēt (mēģina). Es gan vairs neļaujos tam tik ļoti, kā agrāk. Jo tad tiešām vairs nav savas dzīves un neko nevari pats darīt, ko gribi. Visu laiku jādara tikai tas, ko vecāki vai vecvecāki grib.
Es tagad ik pa laikam izdaru kaut ko, nemaz nepasakot ģimenei. Un tad, kad viņi uzzin, ko esmu izdarījusi, vēlāk viņi tāpat vairs neko nevar tur padarīt. 😁 Piemēram, es nopirku biļeti uz koncertu citā valstī viņiem nezinot. Pateicu tikai pēc tam, kad jau biju nopirkusi un visu izplānojusi. Nu ome ārdījās kā negudra (viņa vēl stingrāka par mammu ir). Mamma arī kaut ko paņurkstēja, bet ar to arī viss beidzās. Viņi tur neko nevar padarīt. 🤣🤣🤣
Vēl agrāk, kad pat nebiju pilngadīga, es viena pati izlēmu, ka došos skolas ceļojumos (skola katru gadu rīkoja ceļojumus uz ārvalstīm). Kā noprotams, braucu ar skolasbiedriem un skolotājām. Man katru reizi izdevās ģimeni pierunāt ļaut man braukt. Un es pat netaisījos pieļaut, ka es nebraukšu, jo es zināju, ka citādāk es pasauli neredzēšu. Un man bija taisnība. Ja es nebūtu brauksi uz ārzemēm ar skolu, es tik maz valstu būtu redzējusi līdz šim.
Un nesen es biju erasmus+. Es tikai pēc tam, kad manu pieteikumu apstiprināja, ģimenei paziņoju, ka braucu. 😂😂😂😂 Priecīgi viņi atkal nebija - kā jau vienmēr. Bet viņi tur neko nevarēja vairs mainīt. Nācās mani laist piedzīvojumā.
Es saprotu, ka šādas "pa kluso" rīcības principā ir melošana, bet es diemžēl neredzu citu veidu kā būt patstāvīgai un pieņemt savus lēmumus dzīvē, ja man mūždien neko neļauj, neskatoties uz lielo vecumu. Ja es klausītu pilnīgi visam, ko man saka mamma un ome, es tik maz būtu piedzīvojusi dzīvē jeb precīzāk sakot, gandrīz neko nebūtu piedzīvojusi.
12.08.2023 16:27 |
 
Reitings 681
Reģ: 07.09.2018
Tigeriene @ 12.08.2023 16:27
Jo viņiem grūti palaist. It īpaši, ja vienīgais bērns vispār vai vienīgais, kas vēl palicis pie vecākiem.
Man arī tā ir. Man jau daudz gadu, bet turpina vēl kontrolēt (mēģina). Es gan vairs neļaujos tam tik ļoti, kā agrāk. Jo tad tiešām vairs nav savas dzīves un neko nevari pats darīt, ko gribi. Visu laiku jādara tikai tas, ko vecāki vai vecvecāki grib.
Es tagad ik pa laikam izdaru kaut ko, nemaz nepasakot ģimenei. Un tad, kad viņi uzzin, ko esmu izdarījusi, vēlāk viņi tāpat vairs neko nevar tur padarīt. ? Piemēram, es nopirku biļeti uz koncertu citā valstī viņiem nezinot. Pateicu tikai pēc tam, kad jau biju nopirkusi un visu izplānojusi. Nu ome ārdījās kā negudra (viņa vēl stingrāka par mammu ir). Mamma arī kaut ko paņurkstēja, bet ar to arī viss beidzās. Viņi tur neko nevar padarīt. ???
Vēl agrāk, kad pat nebiju pilngadīga, es viena pati izlēmu, ka došos skolas ceļojumos (skola katru gadu rīkoja ceļojumus uz ārvalstīm). Kā noprotams, braucu ar skolasbiedriem un skolotājām. Man katru reizi izdevās ģimeni pierunāt ļaut man braukt. Un es pat netaisījos pieļaut, ka es nebraukšu, jo es zināju, ka citādāk es pasauli neredzēšu. Un man bija taisnība. Ja es nebūtu brauksi uz ārzemēm ar skolu, es tik maz valstu būtu redzējusi līdz šim.
Un nesen es biju erasmus+. Es tikai pēc tam, kad manu pieteikumu apstiprināja, ģimenei paziņoju, ka braucu. ???? Priecīgi viņi atkal nebija - kā jau vienmēr. Bet viņi tur neko nevarēja vairs mainīt. Nācās mani laist piedzīvojumā.
Es saprotu, ka šādas "pa kluso" rīcības principā ir melošana, bet es diemžēl neredzu citu veidu kā būt patstāvīgai un pieņemt savus lēmumus dzīvē, ja man mūždien neko neļauj, neskatoties uz lielo vecumu. Ja es klausītu pilnīgi visam, ko man saka mamma un ome, es tik maz būtu piedzīvojusi dzīvē jeb precīzāk sakot, gandrīz neko nebūtu piedzīvojusi.

Un vēl ir tā, ka ome ļoti cenšas kontrolēt mammu. Tas jau vispār ir drausmīgi. Bet viņa vispār nemaz tam nepakļaujas. 😂👍🏻
Man draudzenei (arī viņa jau sen kā pilngadīga) arī ir kontrolējoša ģimene. Agrāk arī viņa ļoooooti viegli pakļāvās viņiem. Tagad mazāk, bet tāpat viņa nepastāv uz sevi tik ļoti kā es. Es jau viņai vairākas reizes esmu teikusi, ka tā nav ok, bet nu labi. Tā viņas dzīve - ko es tur pārlieku jaukšos iekšā?
Māsa vispār gudri izdarīja - viņa aizlaidās uz ārzemēm! 😂😂😂😂😂😂😂👌🏻 Protams, ģimenei atkal nepatika, kad uzzināja, ka viņa dosies prom. Bet viņa pastāvēja par sevi. 🙂
Tātad principā ir jābūt drosmīgam, lai iebilstu šādai kontrolējošai ģimenei, ja līdz šim visu laiku neko pašam nebija ļauts darīt.
12.08.2023 16:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits