Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Remigrācija

 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
Čau dievietes.
Vēlos apsriesties pieredzē ar kādu, kurš ir remigrējis uz Latviju pēc ārzemēs nodzīvotiem gadiem.
Man, kā praktiskai būtnei, interesē tieši summas un laiks.
Cik ilgā laikā sanāca atrast darbu Latvijā pēc nodzīvotajiem gadiem? Vai darba devējam nebija savādāka attiesme ārzemju pieredzes dēļ?
Ja pārvedāt mantas un mēbeles, cik tas izmaksāja un vai vedāt paši, ņēmāt kurjieru?
Ar kādām summām, jūsuprāt, būtu jāreiķinās pārvācoties un citi padomi, kas var aizmirsties?
02.08.2023 15:18 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Mans draugs atgriezās Latvijā pēc Vācijā nodzīvotiem 4 gadiem,bet to viņš darīja 10 gadus atpakaļ, tāpēc informācija var nebūt pati svaigākā.
Darbā devējs tieši priecājas ka ir pieredze Vācijā un prot valodu, jo IT jomā tas var noderēt. Normāliem darba devējiem tieši varētu interesēt papildu valoda utt.
Darbu sāka meklēt paralēli kamēr vēl nostrādāja pēdējo obligāto mēnesi. Intervijas notika telefoniski vai internātā.
Mēbeles nekādas viņš nevedas, jo nekas dārgs vai dizainera taisīts tur nebija. Parastais ikea. Bet bija jāpiemaksā dzīvokli īpašnieka, lai viņš savāc un aizvāc, jo nākamie īrnieki bija paši ar savām mantām. (Vācijā ar saviem atkritumu šķirošana noteikumiem)
No lietām viņš ņēma tikai elektrotehniku, kaut kādus niekus, drēbes protams. Ko varēja to līdzi lidmašīnā un pārējo sūtīja ar kurjerkompāniju. Tas gan esot bijis dārgi ap 800 eiro. Tagad jau ir dažādas kompānijas Facebook vai ieraksoto googlē kuras reizi nedēļā/mēnesi brauc ar busiņu cauri Eiropai un pārved mantas un tas esot lētāk nekā kurjeri.(tas protams ja esi ar auto sasniedzamā vietā).
Kamēr atrada dzīvokli viņš palika pie vecākiem.
Daudz kas ir atkarīgas no jomās kurā vēlies strādāt. Noteikti skaties sludinājums, laicīgi sagatavo CV, lai ja ir piedāvājums kurš patīk tad varu aizsūtīti, pirms ierodies LV.
Visu iedzīvi jau grūti atvest, tāpēc laicīgi šāds domāt ko tiešām vajag un ko nē.
02.08.2023 15:33 |
 
Reitings 656
Reģ: 28.07.2023
Don’t.
02.08.2023 15:35 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Vai darba devējam nebija savādāka attiesme ārzemju pieredzes dēļ?

Ja tā pieredze ir vidusmēra darbā (nevis plauktu krāmēšanā veikalā), tad darba devēja acīs tas ir pluss.
02.08.2023 15:53 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
YaeMiko @ 02.08.2023 15:33
Mans draugs atgriezās Latvijā pēc Vācijā nodzīvotiem 4 gadiem,bet to viņš darīja 10 gadus atpakaļ, tāpēc informācija var nebūt pati svaigākā.
Darbā devējs tieši priecājas ka ir pieredze Vācijā un prot valodu, jo IT jomā tas var noderēt. Normāliem darba devējiem tieši varētu interesēt papildu valoda utt.
Darbu sāka meklēt paralēli kamēr vēl nostrādāja pēdējo obligāto mēnesi. Intervijas notika telefoniski vai internātā.
Mēbeles nekādas viņš nevedas, jo nekas dārgs vai dizainera taisīts tur nebija. Parastais ikea. Bet bija jāpiemaksā dzīvokli īpašnieka, lai viņš savāc un aizvāc, jo nākamie īrnieki bija paši ar savām mantām. (Vācijā ar saviem atkritumu šķirošana noteikumiem)
No lietām viņš ņēma tikai elektrotehniku, kaut kādus niekus, drēbes protams. Ko varēja to līdzi lidmašīnā un pārējo sūtīja ar kurjerkompāniju. Tas gan esot bijis dārgi ap 800 eiro. Tagad jau ir dažādas kompānijas Facebook vai ieraksoto googlē kuras reizi nedēļā/mēnesi brauc ar busiņu cauri Eiropai un pārved mantas un tas esot lētāk nekā kurjeri.(tas protams ja esi ar auto sasniedzamā vietā).
Kamēr atrada dzīvokli viņš palika pie vecākiem.
Daudz kas ir atkarīgas no jomās kurā vēlies strādāt. Noteikti skaties sludinājums, laicīgi sagatavo CV, lai ja ir piedāvājums kurš patīk tad varu aizsūtīti, pirms ierodies LV.
Visu iedzīvi jau grūti atvest, tāpēc laicīgi šāds domāt ko tiešām vajag un ko nē.

Jā, viss tāds loģisks, bet par to ka jāpiemaksā īpašniekam par to lai savāc mēbeles nebiju iedomājusies.
02.08.2023 16:04 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
greece @ 02.08.2023 15:53

Ja tā pieredze ir vidusmēra darbā (nevis plauktu krāmēšanā veikalā), tad darba devēja acīs tas ir pluss.

nezz, šobrīd ofisa darbs privātā kompānijā. Ceru uz darbu valsts iestādē, domē vai kautkas tāds. Domā tur neskatītos uz to ka 4+ gadi, darbs ir ārzemēs?
02.08.2023 16:06 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Alisse @ 02.08.2023 16:06

nezz, šobrīd ofisa darbs privātā kompānijā. Ceru uz darbu valsts iestādē, domē vai kautkas tāds. Domā tur neskatītos uz to ka 4+ gadi, darbs ir ārzemēs?

Tu jau vari pamēģināt tagad pieteikties kādai vakancei, paskatīties ko teiks. Neviens nevar izzīlēt kā būtu ja būtu. Teorētiski, mīnusam tur nevajadzētu būt.
02.08.2023 16:11 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
Lula @ 02.08.2023 16:11

Tu jau vari pamēģināt tagad pieteikties kādai vakancei, paskatīties ko teiks. Neviens nevar izzīlēt kā būtu ja būtu. Teorētiski, mīnusam tur nevajadzētu būt.

saistīti - nesasitīti, es varētu pamieģināt, bet ja nu mani pieņem? :D nebūtu tāds akward moments?
02.08.2023 16:20 |
 
Reitings 1002
Reģ: 20.06.2023
Alisse @ 02.08.2023 16:04

Jā, viss tāds loģisks, bet par to ka jāpiemaksā īpašniekam par to lai savāc mēbeles nebiju iedomājusies.

Tas laikam Vācijā tikai. Zinu, ka vienai meitenei uzlika pāri simtam € sodu par “tīrīšanas izdevumiem”, jo bija atstājusi kaut kādus traukus. 😅
Tāpēc labāk pašam mēģināt visu notirgot, atdot labdarībā.
02.08.2023 16:24 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
fifinators @ 02.08.2023 16:24

Tas laikam Vācijā tikai. Zinu, ka vienai meitenei uzlika pāri simtam € sodu par “tīrīšanas izdevumiem”, jo bija atstājusi kaut kādus traukus. ?
Tāpēc labāk pašam mēģināt visu notirgot, atdot labdarībā.

Esmu Uk, šiet pieņēma likumu ka tā laikam vairs īsti nedrīkst, ja oficiāli īrē. Bet var neatdot depozītu, ko bieži vien arī dara, par "tīrīšanu".
Mums centās piestādīt rēķnu kur spuldzītes maiņa bija £20 😁
02.08.2023 16:28 |
 
Reitings 656
Reģ: 28.07.2023
Alisse @ 02.08.2023 16:06

nezz, šobrīd ofisa darbs privātā kompānijā. Ceru uz darbu valsts iestādē, domē vai kautkas tāds. Domā tur neskatītos uz to ka 4+ gadi, darbs ir ārzemēs?

Tīri intereses pēc, cik Tu pelni šobrīd šajā privātajā ofisā, un vai esi informēta kādas algas ir valsts sektorā Latvijā pēc nodokļiem?
Es jau neko, bet nezinu nevienu, kurš pēc ilgāka laika dzīvošanas ārzemēs (nerunāju par sezonas strādniekiem, bet tādiem, kas dzīvojuši vismaz 5+ gadus), būtu veiksmīgi atgriezušies un iedzīvojušies šeit. Atbraucot brīvdienās, kad var patērēt iekrāto naudiņu, jau viss izskatās skaisti un jauki, bet reāli pārvācoties, strādājot ikdienā par 3 reiz mazāku algu, kur dzīves izmaksas ir tādas pašas un reizēm pat lielākas, pēc pāris mēnešiem neiztur un aizbrauc atpakaļ. Tikai tur viss jāsāk no jauna, jo ne vecais darbs, ne dzīvesvieta vairs nav. Negribu nevienu atrunāt, bet apdomā visu labi pirms sper šādu soli.
02.08.2023 16:40 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
Jānis Parastais @ 02.08.2023 16:40

Tīri intereses pēc, cik Tu pelni šobrīd šajā privātajā ofisā, un vai esi informēta kādas algas ir valsts sektorā Latvijā pēc nodokļiem?
Es jau neko, bet nezinu nevienu, kurš pēc ilgāka laika dzīvošanas ārzemēs (nerunāju par sezonas strādniekiem, bet tādiem, kas dzīvojuši vismaz 5+ gadus), būtu veiksmīgi atgriezušies un iedzīvojušies šeit. Atbraucot brīvdienās, kad var patērēt iekrāto naudiņu, jau viss izskatās skaisti un jauki, bet reāli pārvācoties, strādājot ikdienā par 3 reiz mazāku algu, kur dzīves izmaksas ir tādas pašas un reizēm pat lielākas, pēc pāris mēnešiem neiztur un aizbrauc atpakaļ. Tikai tur viss jāsāk no jauna, jo ne vecais darbs, ne dzīvesvieta vairs nav. Negribu nevienu atrunāt, bet apdomā visu labi pirms sper šādu soli.

pilnīgi apzinos uz ko eju, un manā gadijumā laime nav naudā tik ļoti kā tajā ka UK ir izsmēlusi sevi manās acīs jau vairākus gadus. Ir cilvēki kuri spēj dzīvot gadiem prom no Latvijas, vai pat pat palikt ārzemes, bet mani tas vairs nepiesaista.
Un šeit viss iet slikti, tiešām, cenas ir ļoti augstas, īpaši īrei un komunālajiem manā Londonas priekšpilsētā. Noziedzibas līmenis arī augsts, ārstus vienkārši nav iespējams apmeklēt ja neej uz privāto galu.
Plus, zinu ļoti daudzus tuviniekus kuri veiksmīgi plus mīnus ir pārvakušies atpakaļ uz LV.
Pietam, mani vecāki nepaliek jaunaki.
02.08.2023 16:46 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Nezinu, kādus awkward momentus tu saskati darba pieredzē citā valstī.
Bet ja gribi strādāt valsts iestādē, tad citēšu Jāni -
Jānis Parastais @ 02.08.2023 15:35
Don’t.
02.08.2023 16:49 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Viss ir izdarāms, bet varbūt, ja ir iespēja, neskaties uz valsts un pašvaldības vakancēm. Tās atstāj kā pēdējo iespēju. Skaties uz starptautiskiem uzņēmumiem. Tur novērtē ārzemju pieredzi krietni vairāk. Un nebaidies arī prasīt lielāku ciparu, nekā rāda sludinājumā. Īpaši, ja neesi izmisusi, tad var sev uzlikt cenu, jo darba turgus Latvijā ir ļoti saspringts, tieši no lielā brīvo vakanču skaita.
Lai veicas!
02.08.2023 16:52 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
greece @ 02.08.2023 16:49
Nezinu, kādus awkward momentus tu saskati darba pieredzē citā valstī.
Bet ja gribi strādāt valsts iestādē, tad citēšu Jāni -

haha Jānis labs protams, bet man tas akward bija vairāk par to ka ja nu piesakos lai saprastu ko saka par to ārzemju pieredzi, bet mani pieņem (es tikai intereses pēc pieteicos) Tādā ziņā.
Kāpēc saki nē darbam valsts iestādē?
02.08.2023 16:53 |
 
Reitings 4933
Reģ: 27.03.2023
Pirms pilnīgi pārcelties uz Lv, es tomēr pamēģinātu nomainīt pilsētu.
Es arī no sākuma dzīvoju Londonā-centrā. Tagad atrodos Mančesterā. Cenas ir pilnīgi savādākās, lētāka īre, publiskie transporti, mašīnas uzturēšana, skaistumkopšanas pakalpojumi un visi pārējie pakalpojumi, cenas izklaidēm utt. Un algas tādas pašas.
Mančesterā, piemēram, dzīvo pie 3 miljoniem cilvēku, tākā uz sevi arī mierīgi var strādāt, ja ir tāda vēlme. Ofisu arī, protams, ir daudz.
Pati esmu self employed jau vairākus gadus.
Bet nu ja tomēr jau esi nolēmusi, tad nenocērt pilnīgi visu šeit Anglijā, lai sliktākajā gadījumā vari braukt atpakaļ. Vari dzīvot ārpus Uk līdz 2 gadiem, tikai atkarīgs no statusa, jo ja vēl aizvien ir Pre Settled status, tad pazaudē iespēju tikt pie Settle statusa.
Par Lv valsts iestādēm esmu dzirdējusi, ka tur jau laicīgi tiek aizrunātā vieta un nav tik viegli tikt.
02.08.2023 17:37 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
Pelnrukšķīte @ 02.08.2023 16:52
Viss ir izdarāms, bet varbūt, ja ir iespēja, neskaties uz valsts un pašvaldības vakancēm. Tās atstāj kā pēdējo iespēju. Skaties uz starptautiskiem uzņēmumiem. Tur novērtē ārzemju pieredzi krietni vairāk. Un nebaidies arī prasīt lielāku ciparu, nekā rāda sludinājumā. Īpaši, ja neesi izmisusi, tad var sev uzlikt cenu, jo darba turgus Latvijā ir ļoti saspringts, tieši no lielā brīvo vakanču skaita.
Lai veicas!

Man vienmēr likusies interesanta doma strādāt valsts vai pašvaldību iestādēs. Skolas laikā arī gāju praksē tieši domē un nebija ne vainas.
Tas nē tā kā zemo algu dēļ?
02.08.2023 17:56 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
TuunEs @ 02.08.2023 17:37
Pirms pilnīgi pārcelties uz Lv, es tomēr pamēģinātu nomainīt pilsētu.
Es arī no sākuma dzīvoju Londonā-centrā. Tagad atrodos Mančesterā. Cenas ir pilnīgi savādākās, lētāka īre, publiskie transporti, mašīnas uzturēšana, skaistumkopšanas pakalpojumi un visi pārējie pakalpojumi, cenas izklaidēm utt. Un algas tādas pašas.
Mančesterā, piemēram, dzīvo pie 3 miljoniem cilvēku, tākā uz sevi arī mierīgi var strādāt, ja ir tāda vēlme. Ofisu arī, protams, ir daudz.
Pati esmu self employed jau vairākus gadus.
Bet nu ja tomēr jau esi nolēmusi, tad nenocērt pilnīgi visu šeit Anglijā, lai sliktākajā gadījumā vari braukt atpakaļ. Vari dzīvot ārpus Uk līdz 2 gadiem, tikai atkarīgs no statusa, jo ja vēl aizvien ir Pre Settled status, tad pazaudē iespēju tikt pie Settle statusa.
Par Lv valsts iestādēm esmu dzirdējusi, ka tur jau laicīgi tiek aizrunātā vieta un nav tik viegli tikt.

par to ka pre-settled var pazust nemaz neziāju, paldies!
bet nē, šī valsts čista nav priekš manis vairs. Nespēju šo mirtumu izturēt vairs :D
02.08.2023 17:58 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Alisse @ 02.08.2023 16:04

Jā, viss tāds loģisks, bet par to ka jāpiemaksā īpašniekam par to lai savāc mēbeles nebiju iedomājusies.

Nu tas bija tāds specifisks gadījums, jo Vācijā cik sapratu mēbeles tā pat vien nevar izmest kur pagadās kā ir Latvijā, tāpēc bija jāmaksā par transportu uz kaut kādu poligonu.
Tagad jau modernāk ir pārdot/atdot Facebook. Bet ar pārdošanu Facebook market place neviens toreiz negribēja čakarēties un nebija arī tā kā tas mēbeles baigi labā stāvoklī.
02.08.2023 18:05 |
 
Moderators
Reitings 3689
Reģ: 13.11.2016
Latvijā un arī citās valstīs valsts iestādes, tāpat kā privātuzņēmumi, ir dažādas. Labas, vai vadībai nozīmīgas, vakances būs sarunātas tieši pašvaldībās, nevis valsts iestādēs.
Starp citu, lielākās valsts iestādes Latvijā ir Valsts policija, Valsts ieņēmumu dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī Nacionālie bruņotie spēki. Jebkurā no šīm iestādēm un vēl daudzās citās noteikti var tikt strādāt bez jebkāda blata, ja vien atbilsti prasībām.
02.08.2023 20:08 |
 
Moderators
Reitings 3689
Reģ: 13.11.2016
Arī privātuzņēmumi, t.sk., starpautiskie, ir ļoti dažādi. Lielākie starptautiskie uzņēmumi Latvijā ir Maxima, Rimi un Lidl. Tur ņem darbā praktiski jebkuru, tikai jautājums, vai tas ir tas uz ko tiekties.
02.08.2023 20:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits