Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve ārzemēs.

 
Reitings 14
Reģ: 01.08.2023
Sveiki! Vēlos lai padalāties ar stāstiem kā uzsākāt dzīvi ārzemēs cik bija viegli vai grūti, ko ieteiktu braukt, kur ieteiktu dzīvot. Visu visu.
Paldies
01.08.2023 16:05 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
SSvetiņš @ 01.08.2023 16:05
Sveiki! Vēlos lai padalāties ar stāstiem kā uzsākāt dzīvi ārzemēs cik bija viegli vai grūti, ko ieteiktu braukt, kur ieteiktu dzīvot. Visu visu.
Paldies

Esmu dzīvojusi vairākās valstīs dažādus laika periodus, tajā skaitā arī ārpus Eiropas.
Domāju, visgrūtākais šajā visā var būt darba jautājums, kā iekārtoties utt. Manā gadījumā šis uzreiz atkrita, jo darbu spēju darīt jebkur. Dzīves vietas jautājums bieži ir problēmatisks un uz šo var nākties iztērēties pamatīgi. Viss atkārigs no tā, ko vēlies panākt pārcelšanas rezultātā, un kā ir naudu. Man nav grūti iekārtoties citur, bet ātri paliek garlaicīgi, jo ātri aprodu ar vidi. Katram tas būs citadi.
01.08.2023 16:21 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Jājautā, kāds ir Tavs mērķis un kapēc vēlies pārcelties. Es pārcēlos, jo man ģimenes locekļi 20 gadus dzīvo ārpus LV, pa lielam pārcēlos no sākuma pie viņiem. Tad lēnām būvēju savu iedzīvi, karjeru utt.. aizbraukt bez neviena paziņas otrā pusē - personīgi es drošvien baidītos.
01.08.2023 17:53 |
 
Reitings 291
Reģ: 29.03.2021
Kur ir vislabāk un kur tu esi vislaimīgākā - tur ir atšķirība. Esmu dzīvojusi Spānijā - tā ir mana mīļākā valsts, lieliski cilvēki, mīlu valodu, mīlu klimatu.... BET algas diezgan mazas, liels bezdarbs, diezgan liels noziedzības līmenis.
Šobrīd dzīvoju Somijā - algas labas, valsts atbalsts bezdarba/slimības gadījumā lielisks, cilvēki izglītoti, noziedzības līmenis zems, izglītība bezmaksas...BET klimats ir briesmīgs, cilvēki ļoti noslēgti, valoda grūta... es šeit nejūtos laimīga, ir ļoti vientuļi. Nākotnē plānoju pārvākties uz Nīderlandi - klimats nav tik brutāls kā Somijā, bet algas ir ok, kā arī cilvēki ir draudzīgāki
01.08.2023 17:55 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
Esmu strādājusi Nīderlandē, algas labas, dzīvošana laba. Tur es tiku 2x caur aģentūru Latvijā, kuri nokārtoja gan dzīvošanu, gan strādāšanu.
Tagad dzīvoju jau daudzus gadus Lielbritānijā, šeit tiku dzivot, jo jau ģimenes loceklis šeit bija iekārtojies un tad nu pasauca mani un tā arī iedzīvojos. Te nu vairs nav tik viegli kādam tikt strādāt, pēc brexit vajadzīgas darba vīzas.
Pa lielam visvieglāk uzsākt dzīvi ārzemes ir, ja kāds pazīstamais ir jau iekārtojies un Tev palīdz. Visgrūtāk jau domāju ir atrast dzīvesvietu , fabrikas darbu ir pa pilno, ar to arī var sākt un kad iedzīvojies, iestrādājies vari jau lūkot uz ko labāku.
01.08.2023 18:17 |
 
Reitings 114
Reģ: 02.03.2022
Ieteiktu izvēlēties vietu, kuras valodu zini jau tagad.
Ir diezgan grūti sākt visu no jauna + ja vēl nezini valodu...
Ir grūti,ja nevari izteikties. Tas principā ir iemesls, kāpēc atgriezos lv. Motivācija mācīties konkrētas valsts valodu nebija... Un tracināja, ka nevaru izteikties par jebko, ko gribu 😃
01.08.2023 19:10 |
 
Reitings 89
Reģ: 17.03.2023
Kāds zin vai Anglijā vēdeea kolītu apmaksā?
02.08.2023 12:37 |
 
Reitings 89
Reģ: 17.03.2023
Kāds zin vai Anglijā vēdera kolītu apmaksā?
02.08.2023 12:37 |
 
10 gadi
Reitings 3175
Reģ: 18.12.2012
Ļoti vispārīgs jautājums... Esmu vairākkārt pārvākusies uz jaunu valsti, neko un nevienu nezinot, arī ar maziem līdzekļiem. Vienmēr visu var izdomāt, bet no daudz kā atkarīgs. Ja esi gatava piedzīvojumiem, vienmēr var aizbraukt nedomājot. Ja gribas stabilitāti vai esi pieradusi pie komforta, sākotnēji noteikti nāksies ieguldīt vairāk, lai būtu tā sadzīves "drošības" sajūta.
Kā jau te minēja, dienvidi ir lieliski dzīvei, daudz kas var būt salīdzinoši lētāks (lai gan īres visur būs lielākas kā LV, izņemot austrumeiropu). Ideāli, ja strādā online. Portugāle ir ļoti starptautiska un atvērta. Spānija. IT izklausās lieliski, bet var būt grūti iedzīvoties plus ļoti "noslēgta" valsts - visi savā sulā vārās (lai gan cilvēki ir atvērti, nepārprotiet). Francijā ir grūti iedzīvoties un dārgi. Horvātijā, Albānijā, Bulgārijā lētāk un siltāk kā pie mums, bet nav "darba tirgus" - tikai tad, ja pašai savs bizness, strādā online. Plus sliktāks dzīves līmenis kopumā.
Vācija, ziemeļi - aukstāk, dārgāk, bet labākas algas, iespējams vairāk darba...
Nu tiešām plašs jautājums 😄
02.08.2023 12:47 |
 
Reitings 89
Reģ: 17.03.2023
Kāds zin kā Anglijā ar veselības sistēmas apmaksu?
Piemēram, tur apmaksā vēdera kolīta zāles?
02.08.2023 13:07 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
Es pārcēlos uz Uk, kad man bija 23 gadi. Jau sen zināju un jutu, ka vēlos dzīvot ārpus Latvijas. Tā pati Rīga man likās, ka ir par mazu. Kaut arī tajā vecumā biju nostabilizējusies ar labu darbu, dzīvokli, sociālo vidi utt.
Tāpēc manā situācijā pārcelšanās noteikti nebija “dēļ labākas dzīves”, “naudas” vai citām materiālām lietām. Kas manuprāt ir tieši, tas kas noteikti ir jāņem vērā -kāds tad ir īsti iemesls kāpēc vēlies dzīvot citur? Vēl noteikti ieteiktu nenodedzināt visus tiltus un neteikt sev un citiem, ka pārvācies uz visu dzīvi, jo nekad beigās nezini kā Tev iznāks.
Man pašai uzsākt dzīvot citur bija ļoti interesanti, patika tā sajūta, ka viss ir jauns, cita valoda, citi cilvēki un galvenais, ka ļoti daudz iespēju ko darīt, un kā pirmo pilsētu izvēlējos tieši Londonu. Tāpēc pats labākais ir sākt ar lielajām pilsētām un galvenais nebaidīties. Karjeras ziņā arī var ļoti ātri izaugt, ja spēj sevi pierādīt. Man nebija apsolīts darbs un pirmo laiku pie pazīstamajiem nācās gulēt viesistabā uz dīvāna, bet viss ātri nokārtojās. Viena pati braucu ar metro, gāju uz intervijām un kārtoju visas pārējās lietas. Neviens aiz rociņas neturēja visu izdarīju pati. Tāpēc arī nenokā nebaidos, jo zinu, lai kas arī notiktu vienmēr atrastu izeju 😀
02.08.2023 13:13 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
O.LENA @ 02.08.2023 13:07
Kāds zin kā Anglijā ar veselības sistēmas apmaksu?
Piemēram, tur apmaksā vēdera kolīta zāles?

Anglijā medicīna ir par velti.
Par zālēm ir jāmaksā, izņemot tās ko izraksta ārsti ar recepti, par tām nav jāmaksā.
02.08.2023 13:14 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
TuunEs @ 02.08.2023 13:14

Anglijā medicīna ir par velti.
Par zālēm ir jāmaksā, izņemot tās ko izraksta ārsti ar recepti, par tām nav jāmaksā.

BET tu tās bezmaksas zāles ne vienmēr var dabūt. Viss atkarīgs kāda ir veselības sistēmas noslodze tavā dzīvesvietā. Es piemēram pie GP netieku jau mēnešiem. Principā pirms kovida tikai tiku, tālāk tikai paracetomols un 111 konsultāciju tālrunis.
Braucu uz latviju ārstēties.
02.08.2023 16:39 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
Alisse @ 02.08.2023 16:39

BET tu tās bezmaksas zāles ne vienmēr var dabūt. Viss atkarīgs kāda ir veselības sistēmas noslodze tavā dzīvesvietā. Es piemēram pie GP netieku jau mēnešiem. Principā pirms kovida tikai tiku, tālāk tikai paracetomols un 111 konsultāciju tālrunis.
Braucu uz latviju ārstēties.

Šādā gadījumā es mainītu ģimenes ārsta praksi.
Tāpēc dzīvojot lielākās pilsētās ir lielāka izvēle, kur nav jāķer pirmais, kas ir vistuvāk. Līdz manam GP ir nedaudz jāpabrauc, bet tas ir to vērts, pie nopietnākām saslimšanām esmu paņemta tajā pašā dienā.
Par LV neesmu arī neko pēdējā laikā labu dzirdējusi, tieši otrādāk. Un tur arī būtu tas pats-atkarībā no pilsētas un ārsta.
02.08.2023 17:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits