Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studēšana ārzemēs

 
Reitings 76
Reģ: 30.05.2023
Palasīju rakstu par studentu no Latvijas, kas studē Hārvardā santa.lv
Domāju, vai esat studējušas ārzemēs kādā universitātes/ augstskolas programmā ar mērķi iegūt tajā grādu? Šajā gadījumā ne Erasmus studijas vai kursi.
Kādās valstīs esat studējušas? Bakalauru vai maģistru? Kā vispār iekārtojāties ārzemēs, lai studētu? Kādā darbā, vai bija stipendija?
Interesanti būtu uzzināt.
18.07.2023 03:28 |
 
Reitings 76
Reģ: 31.10.2022
Maksas raksts, man nav abonementa. Kopumā tikai apsveicami, kad atrod savu vietu plašajā pasaulē. Es biju studējusi Vācijā apmaiņas programmā maģistros, lai arī tur liekas zāle zaļāka, bet ar iegūtām zināšanām karjeru turpināju jau Latvijā.
18.07.2023 09:22 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Būtu interesanti vēl kādas pieredzes palasīt šajā tēmā. Pati mazliet nožēloju, ka mācījos tepat Latvijā nevis ārzemēs
18.07.2023 15:21 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lula @ 18.07.2023 15:21
Būtu interesanti vēl kādas pieredzes palasīt šajā tēmā. Pati mazliet nožēloju, ka mācījos tepat Latvijā nevis ārzemēs

Kāpec nożelo?
18.07.2023 18:41 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Beverly Hilza @ 18.07.2023 18:41

Kāpec nożelo?

Jo toreiz nobijos, + attiecības negribēju long distance, liekas, ka kaut kādi ārēji faktori ietekmēja un neizdarīju to, ko tiešām gribēju. Tā būtu bijusi ļoti interesanta pieredze, cita vide, citi cilvēki.
18.07.2023 18:50 |
 
Reitings 196
Reģ: 21.05.2023
Bakalauru studēju Nīderlandē, maģistru Spānijā. Abus humanitārajās zinātnēs. Pieredze Nīderlandē bija fantastiska: studenti no visām pasaules malām, profesori ļoti iedvesmojoši, pretimnākoši un savā jomā kompetenti, vide mācībām un kontaktu veidošanai lieliski piemērota - modernas bibliotēkas, dažnedažādi studentu interešu klubi un apvienības, vietējos veikalos, ēstuvēs un bāros īpaši piedāvājumi studentiem utt. Iestāties NL universitātēs ir ļoti viegli, bet, lai noturētos, nākas papūlēties. Viņu filozofija ir dot iespēju teju katram, kurš ir ieinteresēts mācīties; tie, kam programma tomēr nav piemērota, pirmajā gadā tāpat atkrīt. Temps ļoti intensīvs, gads sadalīts 4 semestros un katrs no tiem ilgst 10 nedēļas (7 nedēļas lekcijas, tad 3 nedēļas eksāmeni). Vēl viens milzīgs pluss ir iespēja doties apmaiņas semestrī uz universitāti citā kontinentā, no savas kabatas jāsedz tikai lidojums. Mūsu kursā cilvēki brauca, piemēram, uz ASV, Čīli, Ķīnu u.c. Es paralēli studijām piestrādāju par trauku mazgātāju vietējā restorāniņā, jo cita veida darbu, ja nerunā nīderlandiešu val., dabūt praktiski nereāli. Maksāja labi un bija jautri, tur pret visiem darbiniekiem izturas vienlīdzīgi, amats nav tik būtisks. Vienīgais treknais mīnuss NL ir problēmas ar dzīvesvietām: pieprasījums krietni pārsniedz piedāvājumu. Ļoti grūti atrast ko sakarīgu, kas nebūtu bezdievīgi dārgs. Par Spāniju kā valsti studijām gan neko īpaši labu pateikt nevaru. 😀 Visa sistēma diezgan novecojusi, profesori arī, augstskolās atmosfēra līdzīga kā Latvijā, cik var noprast pēc stāstiem. Nedaudz nožēloju savu izvēli, bet vairāku sakritību dēļ tajā dzīves posmā tā šķita vislabāk. Erasmus semestris Spānijā gan ir cita lieta, to iesaku! Valsts un tās kultūra ir burvīga, bet akadēmiski ieguvu visai maz.
18.07.2023 20:58 |
 
Reitings 552
Reģ: 09.06.2023
Studēju ārzemēs, pieredze ir laba, bija, protams, momenti grūti. Studēju vairāk vecāku mudināta, jo paši bija studējuši ārzemēs. Šobrīd droši varu pateikt, ka iedevis man tas ir daudz vairāk, nekā sākotnēji likās. Vēlāk es mācījos arī attālinātas ārzemju programmās, par ko varu izteikt tikai labākos vārdus. Nav problēmu ar svešvalodām, kopumā ar finansēm ir pat ļoti labi, ir tāds diezgan plašs redzes loks, jo nācās pa studiju laikiem censties atrast kontaktu ar dažādu tautību un kultūru pārstāvjiem. Noteikti, ja nav iespējas studēt ko pilnvērtīgāk, pilna laika, tad kā alternatīva būs ārzemju programmas attālināti. Man par jebkuru izglītību ir labas domas, bet ir palicis iespaids, ka tie, kas iegūst savu vienīgo bakalauru vai maģistru Latvijā, nereti ir ar vēlmi noniecināt citus, pazemot. Man tas tieši asociējas ar to redzesloku un prasmi cienīt jebkuru. Nesaku par visiem, bet bieži ir nācies saskarties ar šo. Citreiz pat jau liekas, ka kāda ārzemēs izieta programma ir vairāk iedevusi kādam, nekā izsēdēts BA LU
18.07.2023 21:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits