Vai viegli būt sievietei?

 
Reitings 11
Reģ: 15.05.2023
Gaidu šajā diskusijā tikai sieviešu viedokļus
Pag.ned. darbā no kolēģa dzirdēju frāzi - "Sievietes tika izveidotas tikai priekš seksa un tas ir mīts, ka viņām ir jādod tam priekrišana.Tas būtu tas pats, kas prasīt cūkai vai tu viņu vari nokaut, lai to apēstu."Maigi sakot biju šokā, ka viņš to tik mierīgi un lepni pateica.
Šis lika aizdomāties par attieksmi kādu saņem sievietes mūsdienās, par to, lai gan ir jau 2023. gads sievietes veljoprojām novērtē zemāk, un saņem arī mazāku atalgojumu.Ja ir kāds preses raksts par sieviešu tiesībām, tad 99% komentāri, kas nāk no vīriešu puses ir nievājoši, izsmejoši.
No vīriešiem bieži vien tiek gaidīts arī pats minimums attiecībās. Piemēram, ja viņi darbojas ar saviem bērniem, ved pie ārsta utt., tad par viņu uzreiz teiks, kāds superīgs tētis,ka iesaistās, lai gan tie ir paša bērni un tam ir jābūt pašsaprotami.Vīrietis pēc darba var būt noguris, bet sieviete visu dienu esot ar bērniem nevarot nogurt, vai arī esot pašai pēc darba vēl uzgulstas visi mājas darbi.
Tāpat arī sievietes, bieži pat pusaudžu meitenes, katru dienu sastopas ar "catcalling",bet mēs sievietes tā,taču, neuzmācamies vīriešiem,bet viņiem tas liekas normāli un pieņemami.
Kad sievietes tiek izvarotas pārsvarā viņām netic, vai tiek apgalvots, ka viņa gan jau bija izaicinoši apģērbusies, tā itkā tas attaisnotu vīrieša rīcību.
Protams, nejau viss šis attiecas uz visiem vīriešiem, bet vairums pēc statistikas Latvijā un pasaulē uzskata, ka sievietes vieta ir virtuvē un viņām ir jāaprūpē bērni un vīrs, kamēr arī vēl jāstrādā darbā.
Kādas ir jūsu domas par šo visu? Vai arī jūs esat sastapušās ar dažādiem izteikumiem no vīriešiem? Kādas Jums domas par feminismu?
17.07.2023 17:32 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Ja jau sievietēm var maksāt mazāk, priekš kam tad darbadevēji pieņem darbā vīriešus?

Sievietes iet dekrētā, bērni slimo līdz ar to ņem slimības lapas, sievietes biežāk sūdzas, ja darba apstākļos ir kaut kas ne tā (piem. vīriešiem bieži vienalga vai darbs sedz veselības apdrošināšanu.) Domāju, ka arī vīrieši biežāk piekrīt saņemt algu aploksnē.
Iepriekšējā darba vietā jau gadiem gāja baumas par to, ka priekšnieks ir gejs, jo ņem darbā pārsvarā jaunus vīriešus, bet vienu dienu tā arī pateica, ka viņam nav izdevīgi ņemt sievietes tieši tādēļ,ka sievietes iet dekrētā un ņem slimības lapas.
18.07.2023 19:48 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Lauma Ruby @ 18.07.2023 19:48

Sievietes iet dekrētā, bērni slimo līdz ar to ņem slimības lapas, sievietes biežāk sūdzas, ja darba apstākļos ir kaut kas ne tā (piem. vīriešiem bieži vienalga vai darbs sedz veselības apdrošināšanu.) Domāju, ka arī vīrieši biežāk piekrīt saņemt algu aploksnē.
Iepriekšējā darba vietā jau gadiem gāja baumas par to, ka priekšnieks ir gejs, jo ņem darbā pārsvarā jaunus vīriešus, bet vienu dienu tā arī pateica, ka viņam nav izdevīgi ņemt sievietes tieši tādēļ,ka sievietes iet dekrētā un ņem slimības lapas.

Cerams, ka tās baumas bija anekdotes līmenī, jo savādāk baisa darbavieta. Visiem jaunajiem darbiniekiem jāiet caur priekšnieka gultu. 😁
18.07.2023 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 2081
Reģ: 29.01.2009
Lauma Ruby @ 18.07.2023 19:48

Sievietes iet dekrētā, bērni slimo līdz ar to ņem slimības lapas, sievietes biežāk sūdzas, ja darba apstākļos ir kaut kas ne tā (piem. vīriešiem bieži vienalga vai darbs sedz veselības apdrošināšanu.) Domāju, ka arī vīrieši biežāk piekrīt saņemt algu aploksnē.
Iepriekšējā darba vietā jau gadiem gāja baumas par to, ka priekšnieks ir gejs, jo ņem darbā pārsvarā jaunus vīriešus, bet vienu dienu tā arī pateica, ka viņam nav izdevīgi ņemt sievietes tieši tādēļ,ka sievietes iet dekrētā un ņem slimības lapas.

Man tieši ir darba kolēģis, kas, tiklīdz mājās sīkais nolec no krēsla, vai parādās klepiņš(5 gadīgs, šēž ar mammu mājās), tā skrien uz mājām 40km, ņem slimības lapas...
18.07.2023 20:47 |
 
Patīk
Reitings 2068
Reģ: 22.05.2019
Beverly Hilza @ 18.07.2023 18:03

Tās ir galīgi aklas govis, jeb jau sen ir samierinājušāsz, ka pie svētās laulības netikt. Nu nav visiem vēlme precēties(viriešiem īpaši) un ja sieviete to nevar pati akceptēt un pieņemt, tad viņa pati vainīga. Jo laulības nedod skaistāku, labāku dzīvi pārim. Tā ir viena diena un viss.

Tu dzīvē ko skaistu arī redzi?
Parunā ar pāriem,kas ir stabilā,ilgstošā laulībā,tad varbūt sapratīsi,ko nozīmē un ko dod laulība.
18.07.2023 20:51 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Manā uztverē ir divu veidu feminisms. Ir hardcore feministes - vīriešu nīdējas, kas par katru cenu kliegs ka viss netaisnigi, bet, kad jāiet karā (kā piemērs), pēkšņi viņām nav izdevīgi, viņas pazūd.
Ir otra daļa feministes, kas ir moderate, kuras tiešām vēlas, lai sievietes tiktu novērtētas kā līdzvērtīgi, bet ar saprātu. Piemēram, sievietes kas ir mājsaimnieces ar bērniem - tas nav 8h darbs pirmdien līdz piektdien, tas ir 24/7 principa neatejot - bet tas sabiedrībā netiek novērtēts kā sievietes vienāds ieguldījums sabiedrībā, jo ir uzskats, ka viņa jau mājās neko nedara..
Pati personīgi esmu kaut kur pa vidu starp vidēju feminismu/liberālismu un konservatīvismu. Vīrieši un sievietes nav vienādi, vienlīdzigi. Vīrietis ir būvēts iekarotājs, līderis, tas, kaa vēlas sasniegumus. Vai sievietes to var, jā protams, bet ne visām to vajaga. Tāpat sievietes daba parasti ir maigums, rūpes, skaties kā gribi, bet bērniem vajag mammas uzmanību vairāk nekā tēta - īpaši agrā vecumā. Vai vīrietis to var ari darīt? Jā, var, bet ne visiem to vajaga un ne visi tam ir būvēti un tas nav nekas slikts.
Runa manā uztverē par feminismu ir, ka sievietei ir šīs izvēles, kas kādreiz nebija iespējamas.
Personīgi man nesimpatizē ne sievietes, ne vīrieši kam nav nekādu mērķu dzīvē. Un tie nav tikai materiāli mērķi, uzskatu, ka abām pusēm jābūt kaut kādam drive, kas viņus motivē no rīta celties. Ja sievietei tie ir nodošanās bērniem - super, ja tas ir vīrietim - super.
Hardcore feministes man izraisa smagu nepatiku jo tas noliek pilnīgi ar zemi tās sievietes, kas vēlas būt mātes un velas būt sieviešķīgas un nevēlas karjeras un lielus amatus. Principā šodien to nedrikst skaļi izteikt daudzās sabiedrības situācijās. NAV visām jābūt boss bitch. Un tas ir normāli
18.07.2023 21:41 |
 
Reitings 1258
Reģ: 25.01.2023
Elizabeteputnos @ 18.07.2023 21:41
Manā uztverē ir divu veidu feminisms. Ir hardcore feministes - vīriešu nīdējas, kas par katru cenu kliegs ka viss netaisnigi, bet, kad jāiet karā (kā piemērs), pēkšņi viņām nav izdevīgi, viņas pazūd.
Ir otra daļa feministes, kas ir moderate, kuras tiešām vēlas, lai sievietes tiktu novērtētas kā līdzvērtīgi, bet ar saprātu. Piemēram, sievietes kas ir mājsaimnieces ar bērniem - tas nav 8h darbs pirmdien līdz piektdien, tas ir 24/7 principa neatejot - bet tas sabiedrībā netiek novērtēts kā sievietes vienāds ieguldījums sabiedrībā, jo ir uzskats, ka viņa jau mājās neko nedara..
Pati personīgi esmu kaut kur pa vidu starp vidēju feminismu/liberālismu un konservatīvismu. Vīrieši un sievietes nav vienādi, vienlīdzigi. Vīrietis ir būvēts iekarotājs, līderis, tas, kaa vēlas sasniegumus. Vai sievietes to var, jā protams, bet ne visām to vajaga. Tāpat sievietes daba parasti ir maigums, rūpes, skaties kā gribi, bet bērniem vajag mammas uzmanību vairāk nekā tēta - īpaši agrā vecumā. Vai vīrietis to var ari darīt? Jā, var, bet ne visiem to vajaga un ne visi tam ir būvēti un tas nav nekas slikts.
Runa manā uztverē par feminismu ir, ka sievietei ir šīs izvēles, kas kādreiz nebija iespējamas.
Personīgi man nesimpatizē ne sievietes, ne vīrieši kam nav nekādu mērķu dzīvē. Un tie nav tikai materiāli mērķi, uzskatu, ka abām pusēm jābūt kaut kādam drive, kas viņus motivē no rīta celties. Ja sievietei tie ir nodošanās bērniem - super, ja tas ir vīrietim - super.
Hardcore feministes man izraisa smagu nepatiku jo tas noliek pilnīgi ar zemi tās sievietes, kas vēlas būt mātes un velas būt sieviešķīgas un nevēlas karjeras un lielus amatus. Principā šodien to nedrikst skaļi izteikt daudzās sabiedrības situācijās. NAV visām jābūt boss bitch. Un tas ir normāli
ar vienu savu komentāru tu izteici visu precīzi👍
18.07.2023 21:54 |
 
Reitings 1141
Reģ: 15.07.2023
Būsim atklātas, dāmas. Feminisms=pārākums pār vīriešiem un man jāatzīst, ka tas ir fantastiski! Tas mums ir devis un turpinās dot nebeidzamus labumus. Nav nekā labāka par feminismu!
18.07.2023 22:39 |
 
Reitings 2689
Reģ: 03.06.2023
Kas jums vislabāk patīk? Esot sievietēm*
Manuprāt vislielākais bonus ir ja sieviete vinnē ģenētiskajā loterijā un izaug sasodīti skaista - tad vecumā no 15-25 ir visas durvis vaļā un iespēja nocopēt Top vīrieti. izbaudīt luxury lifestyle nepieliekot lielas pūles.
18.07.2023 22:49 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
akul12 @ 18.07.2023 20:33

Cerams, ka tās baumas bija anekdotes līmenī, jo savādāk baisa darbavieta. Visiem jaunajiem darbiniekiem jāiet caur priekšnieka gultu. ?

Nu domāju tur 50/50 variants, jo LV atpazīstams uzņēmējs un sieviete nekad nav bijusi pie sāniem un darbā atrodas 24/7. Nav arī nekāds jaunais vairs.
Varbūt vienkārši izvēlējās kā prioritāti savu uzņēmumu, nevis veidot ğimeni.
18.07.2023 23:48 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lauma Ruby @ 18.07.2023 19:48

Sievietes iet dekrētā, bērni slimo līdz ar to ņem slimības lapas, sievietes biežāk sūdzas, ja darba apstākļos ir kaut kas ne tā (piem. vīriešiem bieži vienalga vai darbs sedz veselības apdrošināšanu.) Domāju, ka arī vīrieši biežāk piekrīt saņemt algu aploksnē.
Iepriekšējā darba vietā jau gadiem gāja baumas par to, ka priekšnieks ir gejs, jo ņem darbā pārsvarā jaunus vīriešus, bet vienu dienu tā arī pateica, ka viņam nav izdevīgi ņemt sievietes tieši tādēļ,ka sievietes iet dekrētā un ņem slimības lapas.

Visas sievietes neapdzemdējas, un visām nav mazi bērni mājas, bet pusaudži jeb jau lieli. 🤦🏻‍♀️
19.07.2023 04:59 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Manuprāt vislielākais bonus ir ja sieviete vinnē ģenētiskajā loterijā un izaug sasodīti skaista - tad vecumā no 15-25 ir visas durvis vaļā un iespēja nocopēt Top vīrieti. izbaudīt luxury lifestyle nepieliekot lielas pūles.

A30, jeb Aldi30- droši Turpini dzīvot savā ilūziju pasaulītē, esi vel mazs puišelis, kas iespaidojas no IG, tik tokiem un citām vitnēm. 15 gadīgam bērnam ir visas durvis vaļā, nesmidini te forumu 😂 40 gados arī ja grib var daudz ko sieviete dabūt/izdarīt. Un daudzi piemēri nav jābut 18-25 🤦🏻‍♀️ A30 pieaudz /izaudz beidzot no pamperiem vienreiz. Un ja godīgi, tad ar tādu domāšanu nav brinums, ka nesi top virsotnēs.
Ļoti reti kura, izbauda patiesi luxury lifestyle, atkarīgs ko tu uzskati par luxury.😂 Tad japiedzimst miljonāru /bagātnieku aprindu ģimenēs.kā zināms tas notiek ļoti retos gadijumos.
19.07.2023 07:22 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Beverly Hilza @ 19.07.2023 07:22

A30, jeb Aldi30- droši Turpini dzīvot savā ilūziju pasaulītē, esi vel mazs puišelis, kas iespaidojas no IG, tik tokiem un citām vitnēm. 15 gadīgam bērnam ir visas durvis vaļā, nesmidini te forumu ? 40 gados arī ja grib var daudz ko sieviete dabūt/izdarīt. Un daudzi piemēri nav jābut 18-25 ??‍♀️ A30 pieaudz /izaudz beidzot no pamperiem vienreiz. Un ja godīgi, tad ar tādu domāšanu nav brinums, ka nesi top virsotnēs.
Ļoti reti kura, izbauda patiesi luxury lifestyle, atkarīgs ko tu uzskati par luxury.? Tad japiedzimst miljonāru /bagātnieku aprindu ģimenēs.kā zināms tas notiek ļoti retos gadijumos.

A30 neko aplamu nepateica, sena patiesība.
Pēc 40 sāc novecot un ne jau par velti nav pieņemts svinēt 40 gadu jubileju.
19.07.2023 09:56 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Pēc 40 sāc novecot un ne jau par velti nav pieņemts svinēt 40 gadu jubileju.

Tas jau ir ļoti veiksmīgs un retāks gadījums, ja tas notiek tikai pēc 40. Pārsvarā tas jau notiek ap 30.
19.07.2023 10:41 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Meitenes saka, ka ikdienā neviens vīrietis negrib likt justies zemākai, stulbākai, bet tajā pašā laikā diskusijā, kur autore palūdz iesaistīties tikai sievietēm, veseli divi veči (vai puisīši) māca kas ir, kas nav, kā dzīvot, kā nedzīvot. Mīlu forumu 😁
19.07.2023 10:52 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Āāā skaidrs. Lulai skaistums atkāpjas. Nekas, nepārdzīvo. Padzer kolagēnu 😊
19.07.2023 11:04 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
akul12 @ 19.07.2023 09:56

A30 neko aplamu nepateica, sena patiesība.
Pēc 40 sāc novecot un ne jau par velti nav pieņemts svinēt 40 gadu jubileju.

Nuuuu vispār cilvēks sāk novecoties pēc 25 g.v. Tad šūnas novecojas un neražo tik ātra tempā jaunas vietā un viss tālāko iet uz leju. (anatomiski un fizioloģiski)
19.07.2023 11:20 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Es tā skatos ka Beverlya aizsākusi trendu izteikt apvainojumus, kas balstīti uz pieņēmumiem. Tā tik turpināt, jo pat vīrišķi iesaistās
19.07.2023 11:29 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Beverly Hilza @ 18.07.2023 18:18

Tu runā tā, ka ir saprotams, ka tu personīgi uzskati noslēgtas laulības par baigo vērtību pāra attiecībās un vispār dzīvē, problēma tāda, ka daudzi neliek laulības, pa virsu visam jeb kā galveno attiecību un dzives sastāvdaļu.katram.prioritātes ir citas. Nevar spriest ka visiem ir vienādi plāni un vēlmes. Ir arī citi pimēri tev bez (kāzām)? ??‍♀️ Laiki mainās, un es redzu, ka visis to nevar pieņemt. Nu nebūs tā kā agrāk, kad precējās un tikai tad ražoja bērnus. Tāpat, kā nebus, ka sievietes nēsā tikai kleitas un svārkus, bet biskes nepazīst.

Es uzskatu kāzas par svarīgu pasākumu, bet es pēc viņām netiecos. Es nedaru visu, lai tikai tiktu bildināta, man tas nav tik svarīgi. Es domāju, ka kāzas ir ļoti laba lieta un tas izveido ģimeni un apvieno divus cilvēkus, bet es neskrienu pēc tā.
Es esmu jau vairākas reizes bijusi bildināta, man tas ''bildinājums saulrietā'' nav nekas tāds.
Es tās visas ģimenes/kāzu lietas izmantoju kā - piemērus!! Jo sievietes ikdienā ar tām lietām saskarās. Es zinu pāris meitenes, kurām teorētiski ir vienalga ar ko precēties, ka tikai viņas apprec. Ka tikai tiek gredzens pirkstā un kāzas.
Man - paldies nē. Kāzas vēlos, bet ne tik ļoti.
19.07.2023 12:11 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
YaeMiko @ 19.07.2023 11:29
Es tā skatos ka Beverlya aizsākusi trendu izteikt apvainojumus, kas balstīti uz pieņēmumiem. Tā tik turpināt, jo pat vīrišķi iesaistās

Pēdējā laikā katra diskusija ir pilna ar šo, drīz jau sāk smaržot pēc block. Lai arī varbūt kāds mazs procents no visa ir ieklausīšanās un apspriešanas vērts, ir stulbi no cilvēka lasīt apvainojumus un aizvainojumus uz visu un visiem, kas (kā teici) balstās uz pieņēmumiem. Un vēl pie tam tie pieņēmumi ir neapdomāti un bez jēgas.
19.07.2023 12:19 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
YaeMiko @ 19.07.2023 11:29
Es tā skatos ka Beverlya aizsākusi trendu izteikt apvainojumus, kas balstīti uz pieņēmumiem. Tā tik turpināt, jo pat vīrišķi iesaistās

Es skatos, ka YM, nevar deļ manis nomierināties. 🤩😍
19.07.2023 18:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits