Vai viegli būt sievietei?

 
Reitings 11
Reģ: 15.05.2023
Gaidu šajā diskusijā tikai sieviešu viedokļus
Pag.ned. darbā no kolēģa dzirdēju frāzi - "Sievietes tika izveidotas tikai priekš seksa un tas ir mīts, ka viņām ir jādod tam priekrišana.Tas būtu tas pats, kas prasīt cūkai vai tu viņu vari nokaut, lai to apēstu."Maigi sakot biju šokā, ka viņš to tik mierīgi un lepni pateica.
Šis lika aizdomāties par attieksmi kādu saņem sievietes mūsdienās, par to, lai gan ir jau 2023. gads sievietes veljoprojām novērtē zemāk, un saņem arī mazāku atalgojumu.Ja ir kāds preses raksts par sieviešu tiesībām, tad 99% komentāri, kas nāk no vīriešu puses ir nievājoši, izsmejoši.
No vīriešiem bieži vien tiek gaidīts arī pats minimums attiecībās. Piemēram, ja viņi darbojas ar saviem bērniem, ved pie ārsta utt., tad par viņu uzreiz teiks, kāds superīgs tētis,ka iesaistās, lai gan tie ir paša bērni un tam ir jābūt pašsaprotami.Vīrietis pēc darba var būt noguris, bet sieviete visu dienu esot ar bērniem nevarot nogurt, vai arī esot pašai pēc darba vēl uzgulstas visi mājas darbi.
Tāpat arī sievietes, bieži pat pusaudžu meitenes, katru dienu sastopas ar "catcalling",bet mēs sievietes tā,taču, neuzmācamies vīriešiem,bet viņiem tas liekas normāli un pieņemami.
Kad sievietes tiek izvarotas pārsvarā viņām netic, vai tiek apgalvots, ka viņa gan jau bija izaicinoši apģērbusies, tā itkā tas attaisnotu vīrieša rīcību.
Protams, nejau viss šis attiecas uz visiem vīriešiem, bet vairums pēc statistikas Latvijā un pasaulē uzskata, ka sievietes vieta ir virtuvē un viņām ir jāaprūpē bērni un vīrs, kamēr arī vēl jāstrādā darbā.
Kādas ir jūsu domas par šo visu? Vai arī jūs esat sastapušās ar dažādiem izteikumiem no vīriešiem? Kādas Jums domas par feminismu?
17.07.2023 17:32 |
 
Reitings 2689
Reģ: 03.06.2023
Priecājos ka nēsmu sieviete, vīrieša dzimums ir pārāks.
No vīriešiem man ir gandrīz vispārākā rase, tīrs baltādainais ar zilām acīm - Hiltera puika.
Sievietēm ir savas priekšrocības, bet vīriešiem to ir krietni vairāk.
17.07.2023 20:07 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3803
Reģ: 31.10.2010
Man vispār riebjas cilvēki, vīrieši vai sievietes, kuri uzskata, ka ir pārāki par pretējo dzimumu, citām rasēm, nacionalitātēm, utt. un vēl dižojas ar to. Tas gandrīz vienmēr norāda uz seklu, nepatīkamu personību, ar ko nav vēlmes kontaktēties.
17.07.2023 20:30 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
greece @ 17.07.2023 18:44

Gadiem strādājot vīriešu sfērā un redzot vidusmēra ne ar ko ne īpašu vīriešu pieeju darbam un stresa noturību vs to dažu sieviešu, kas profesijā gadās, es teiktu, ka atalgojumu atšķirība nav bez iemesla. Ir arī normālas sievietes, protams, bet ja izvelk vidējo statistisko no abiem dzimumiem... Sieviešu sfērās varētu būt citādi, par to nezinu.
Tā ir tīra feministu propaganda. Sievietes Eiropā nekad nav bijušas tādā stāvoklī kā islāma valstīs vai Talibana Afganistāna. Kur nu vēl būtu šodien, ja vien ne feminisms. Latvija bija viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas sievietēm piešķīra balsstiesības, un no feminisma te tajā laikā nebija ne čiku, ne grabu (tāpat kā vēl arī ļoti ilgi pēc tam).

Mīļā sirds, piešķirt balsstiesības ir daļa no feminisma kustības. Bieži redzu, ka sievietes jaucās, ko tieši tas jēdziens nozīmē. Tās ir līdzvērtīgas tiesības abiem, un viss.
Vēl nesen Instagramā viena meitene lepni teica, ka neesot feministe, tajā pašā laikā pašai ir savs uzņēmums, nepavada visu dienu virtuvē grīdu šrubējot un bērnus audzinot.
PS. raksta, ka kustība esot sākusies jau 1848. gadā
17.07.2023 20:45 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Visus diskusijas ierakstus nelasīju, tikai autores pirmo.
Tas, ko teica kolēģis, ir pretīgi. Es nepazīstu vīriešus, kas tā domā (vai varbūt ir kāds, bet neizsaka to skaļi, tādēļ nezinu).
Manuprāt, būt sievietei Latvijā ir viegli - tāpat kā būt vīrietim Latvijā. Es neesmu sastapusies un neesmu daudz dzirdējusi nepatīkamus gadījumus, kas nevarētu būt notikuši arī ar vīrieti. Tāpēc feministes Latvijā man reizēm šķiet pārspīlētas. Piemēram, ir grupa FB "Sievietei paveicās". Daudzus no tiem ierakstiem es neuztvēru tā, kā citas sievietes. Man šķiet, ka daudz kur tiek piešķirta pārāk liela loma dzimumam, piemēram, nesaņem lielu algu un vaino tajā savu dzimumu, nevis citas lietas.
Tāpēc feministes, kas cīnās par tādām problēmām, kas, manuprāt, nemaz nav problēmas, manuprāt, devalvē nopietnas problēmas, ar kurām sastopas sievietes kā tagad Irānā - tikumības policija, likšana valkāt hidžābus, neļauj izteikties sociālos tīklos, ieņemt amatus, pat izglītību iegūt.
Daudz saku "manuprāt", jo tā ir tik jūtīga tēma un negribas riskēt, lai nepareizi saprot.
17.07.2023 21:11 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nedaudz mazāk nekā viena piektdaļa jeb 17,1% – par tik sieviešu algas Latvijā ir zemākas nekā vīriešu, atklāj Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskais datu aprēķins

Parādi man lūdzu darbu, kur sievietēm maksā mazāk par 1:1 nostrādātajām stundām, padarīto darbu nekā vīriešiem. Te jau izklausās tāpat kā ASV sportistes, grib vienlīdzīgu algu ar vīriešiem, bet ieņēmumus "uzņēmumam" ienes stipri mazāk, ironiskākais tajā visā bija tas, ka beigās izrādījās, ka sievietes pat saņem vairāk nekā vīrieši, rēķinot ieņēmumu un algu attiecību :D :D :D
https://youtube.com/shorts/3gsxcs8yUMA?feature=share
17.07.2023 21:14 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
probleemas @ 17.07.2023 17:33
Pēc personīgiem novērojumiem esmu arī pamanījusi,ka tieši mazāk situēti vīrieši vissliktāk izsakās par sievietēm,kamēr ar materiāli nodrošinātiem vīriešiem var veikt saturīgākas sarunas,viņi vairāk ciena sievietes un neuzskata par mazāk intelektuālām.

Es piekrītu, ka tā varētu būt, bet atkal nesaistu to ar cilvēka dzimumu.
Man liekas, ka saruna ar cilvēku, kas ir mazāk izglītots (nav runa tikai par akadēmisko izglītību, bet drīzāk dzīves pieredzi un izpratni), būs šāda tipa neatkarīgi no dzimuma un tēmas, t.i., ar tumsonīgiem uzskatiem. Piemēram, Sems Smits visus pārvērš par gejiem, Sorosi visus izseko utt.
17.07.2023 21:20 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Tāpēc feministes, kas cīnās par tādām problēmām, kas, manuprāt, nemaz nav problēmas, manuprāt, devalvē nopietnas problēmas, ar kurām sastopas sievietes kā tagad Irānā - tikumības policija, likšana valkāt hidžābus, neļauj izteikties sociālos tīklos, ieņemt amatus, pat izglītību iegūt.

Bet ko darīt Eiropas feministēm šajā sakarā? OK noziedot naudu organizācijām kuras glābj sievietes no tādām valstīm. Mainīt reliģiju vai valstīs iekārtu nav iespējams. Par šīm lietām runa feministu grupās. Un ir cilvēki kuri pretī teiks kāda mums daļa, jo tas ir tālu un tā nav mūsu reliģija...
17.07.2023 21:20 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
YaeMiko @ 17.07.2023 21:20

Bet ko darīt Eiropas feministēm šajā sakarā? OK noziedot naudu organizācijām kuras glābj sievietes no tādām valstīm. Mainīt reliģiju vai valstīs iekārtu nav iespējams. Par šīm lietām runa feministu grupās. Un ir cilvēki kuri pretī teiks kāda mums daļa, jo tas ir tālu un tā nav mūsu reliģija...

Es nesaprotu, par ko feministes Latvijā cīnās. Jā, ir šādi izteikumi kā autorei kolēģis pateica. Neglīti, bet Latvijā tāda paša rakstura izteikumus diemžēl var saņemt gan citas ādas krāsas cilvēks, gan citas orientācijas utt. Mums ir vairāk "tradicionāla" sabiedrība nekā gribētos.
Es atceros no tās FB grupas vienu ierakstu, pie jaunā Sarkandaugavas tilta atklāšanas stāv vīrieši centrā un malā sieviete, un tur saka - sievietei paveicās, ka viņa var pastāvēt malā. Manuprāt, saskatīt tur dzimumu kā iemeslu, kāpēc viņa ir malā, tas ir pārspīlēti. Ja vien nav informācijas, ka sieviete visu darīja, bet viņu izstūma malā. Tad teiks, ka sievietei nemaz nebija iespējas sevi parādīt. Bet vai šai sievietei ir atbilstoša izglītība, darba pieredze utt tās feministes neinteresē. Tādi ieraksti, uzskati raisa negatīvu attieksmi pret feministēm Latvijā.
Es domāju, ka Latvijā jācīnās nevis par feminismu, bet kopējo sabiedrības izglītības līmeni, lai visas cilvēku grupas saskartos ar mazāk aizspriedumiem.
17.07.2023 21:26 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
GhostGG @ 17.07.2023 21:14

Parādi man lūdzu darbu, kur sievietēm maksā mazāk par 1:1 nostrādātajām stundām, padarīto darbu nekā vīriešiem. Te jau izklausās tāpat kā ASV sportistes, grib vienlīdzīgu algu ar vīriešiem, bet ieņēmumus "uzņēmumam" ienes stipri mazāk, ironiskākais tajā visā bija tas, ka beigās izrādījās, ka sievietes pat saņem vairāk nekā vīrieši, rēķinot ieņēmumu un algu attiecību :D :D :D
https://youtube.com/shorts/3gsxcs8yUMA?feature=share

Nezlasīji pirmo rindiņu autores tekstā?
17.07.2023 21:26 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Uvavy @ 17.07.2023 21:26

Es nesaprotu, par ko feministes Latvijā cīnās. Jā, ir šādi izteikumi kā autorei kolēģis pateica. Neglīti, bet Latvijā tāda paša rakstura izteikumus diemžēl var saņemt gan citas ādas krāsas cilvēks, gan citas orientācijas utt. Mums ir vairāk "tradicionāla" sabiedrība nekā gribētos.
Es atceros no tās FB grupas vienu ierakstu, pie jaunā Sarkandaugavas tilta atklāšanas stāv vīrieši centrā un malā sieviete, un tur saka - sievietei paveicās, ka viņa var pastāvēt malā. Manuprāt, saskatīt tur dzimumu kā iemeslu, kāpēc viņa ir malā, tas ir pārspīlēti. Ja vien nav informācijas, ka sieviete visu darīja, bet viņu izstūma malā. Tad teiks, ka sievietei nemaz nebija iespējas sevi parādīt. Bet vai šai sievietei ir atbilstoša izglītība, darba pieredze utt tās feministes neinteresē. Tādi ieraksti, uzskati raisa negatīvu attieksmi pret feministēm Latvijā.
Es domāju, ka Latvijā jācīnās nevis par feminismu, bet kopējo sabiedrības izglītības līmeni, lai visas cilvēku grupas saskartos ar mazāk aizspriedumiem.

Ja godīgi, es Latvijā nekur neesmu redzējusi, dzirdējusi vai lasījusi par tādām "trakām feministēm", kas cīnās par visu un neko. Nooteikti ir cilvēki, kas daudz ko pārspīlē, 100% ticu. Bet, tāpat kā neredzu krasas nevienlīdzības šeit starp sievietēm un vīriešiem, tā arī neredzu trakas, kliedzošas sievietes.
Mazliet no citas puses - lai arī mums tās problēmas nav tik kliedzošas kā Irānā utml, ir mums tomēr sava veida nevienlīdzības. Daudzi vīrieši joprojām sievietes uzskata par dumjākām, nepraktiskām, tādēļ arī labāk atstāj mājās, virtuvē ar bērniem nekā nopietni uztver darba vidē.
Nedomāju, ka par to tēmu ir jābļaustās, bet aizmirst un nolikt maliņā arī nevajag.
17.07.2023 21:31 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nezlasīji pirmo rindiņu autores tekstā?

Izlasīju, bet tāpat gribēju pateikt to, kas jāpasaka.
17.07.2023 21:33 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Lula @ 17.07.2023 21:31

Ja godīgi, es Latvijā nekur neesmu redzējusi, dzirdējusi vai lasījusi par tādām "trakām feministēm", kas cīnās par visu un neko. Nooteikti ir cilvēki, kas daudz ko pārspīlē, 100% ticu. Bet, tāpat kā neredzu krasas nevienlīdzības šeit starp sievietēm un vīriešiem, tā arī neredzu trakas, kliedzošas sievietes.
Mazliet no citas puses - lai arī mums tās problēmas nav tik kliedzošas kā Irānā utml, ir mums tomēr sava veida nevienlīdzības. Daudzi vīrieši joprojām sievietes uzskata par dumjākām, nepraktiskām, tādēļ arī labāk atstāj mājās, virtuvē ar bērniem nekā nopietni uztver darba vidē.
Nedomāju, ka par to tēmu ir jābļaustās, bet aizmirst un nolikt maliņā arī nevajag.

Ikdienā es arī nesastopos ar tādām sievietēm, kas pauž šādus viedokļus, tāpēc tā FB grupa man bija kultūršoks. Bet kādu laiku tur vairs neesmu.
Vienkārši, ja man jautā, vai Latvijā ir dzimumu diskriminācija, es atbildētu, ka "drīzāk nē nekā jā" vai "ļoti reti". Tā ir mana pieredze, saprotu, ka citām var būt cita pieredze un šajā gadījumā man negribas iesaistīties strīdos utt.
17.07.2023 21:37 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Šodien lasīju vienu rakstu par Mucenieku aizdedzināšanu, tur sieviete no Brazīlijas saka, ka Latvijā ir jutusies tik droši, būdama sievietei, kā nekad. Brazīlijā viņa staigā ar izvelkamo nazi.
Protams, mums nav jābūt tādām problēmām, kādas ir Irānā vai, atsaucoties uz tās sievietes teikto, Brazīlijā, lai protestētu. Un tomēr man vienmēr būs lielāka vēlme iestāties par reālām problēmām, nevis, manuprāt, pusizdomātām kā, piemēram, Latvijā kāds kādam pateica ko negatīvu vai sievietēm maksā mazāk - vismaz manā pieredzē ir dzirdētas negācijas pret daudziem cilvēkiem nesaistīti ar dzimumu un manā profesijā algas nav atkarīgas no dzimumiem. Iespējams, spriežot no savas perspektīvas, man pazūd lielāks laukums un kaut ko palaižu garām. Saprotu to, tāpēc baigi kaut kā cīnīties negribas, katram ir sava pieredze, es pievienoju savu pieredzi (ka neuzskatu sieviešu diskrimināciju par problēmu Latvijā) statistikai.
17.07.2023 21:43 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Uvavy @ 17.07.2023 21:37

Ikdienā es arī nesastopos ar tādām sievietēm, kas pauž šādus viedokļus, tāpēc tā FB grupa man bija kultūršoks. Bet kādu laiku tur vairs neesmu.
Vienkārši, ja man jautā, vai Latvijā ir dzimumu diskriminācija, es atbildētu, ka "drīzāk nē nekā jā" vai "ļoti reti". Tā ir mana pieredze, saprotu, ka citām var būt cita pieredze un šajā gadījumā man negribas iesaistīties strīdos utt.

Interesanti par to grupu, nebiju dzirdējusi.
Katrā ziņā man liekas, ka par to tēmu ir jāturpina diskutēt, kaut vai preventīvi, kādam ir jātur roku uz pulsa un jāskatās kādās sliedēs iet mūsu sabiedrība. Jāpārstāv arī to vienu, divas sievietes, kas saskarās ar diskrimināciju, lai gan pašas to nepiedzīvojam, solidaritāte un tā. Tādēļ man kaut kā bēdīgi paliek, kad kāda meitene apgalvo, ka neesot feministe ... nu gan jau viņa tomēr nevēlās atgirezties 40to gadu mājsaimnieces lomā, un pat ja vēlas, tad tomēr vismaz grib pati pieņemt lēmumus par savu ķermeni un reproduktīvo sistēmu.
Bet jā, es pilnīgi piekrītu, ka kaut kādai aktīvai klaigāšanai šobrīd nav jēgas un ir muļķīgi meklēt problēmas tur, kur viņu nav, tas tiešām novērš uzmanību no būtiskākām lietām.
17.07.2023 22:13 |
 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Oi kā esmu par šito cīnijusies. Viss kas notika- sabeidzu savu nervu sistēmu un neko tā arī nepanācu. Esmu cīnījusies par savām tiesībām darba vietā. Jo strādāju vīriešu kolektīvā jau kopš pirmās darba vietas. Nu ko lai saka, esmu galdniece. Paši zināt kā ir. Domāju ka vairs neko nav jāstāsta. Esmu izgājusi 100 un 1 vietu kamēr atradu savu īsto vietu.
Visu laiku- tu esi sieviete, iesi pie sievietēm. Un tu esi sieviete tāpēc darīsi to un šito vieglākos darbiņus. Tas pats stāsts par algām. Vīriešiem maksā vairāk. Un ne jau tāpēc ka esmu sieviete bet tāpēc ka mani nolika tur kur strādā sievietes un līdz ar to fiziski vieglāk --) mazāks atlagojums
Un nereti mans novērojums ir otrāds, saskrūvēt galdu kopā ir vieglāk nekā nedēļu kasīties ar kaut kādiem sīkumiem.
Ziniet ko man ir jau tas piegriezies. Es samierinājos. LV neeksistē tādas vietas kur nediskriminē. pat ja man būtu 40 gadu pieredze un pieci diplomi. Un 10 sertifikāti un doktora grāds. Strādāju tāpat galdniecībā, bet baigi vairs neiespringstu ko darīt. Jā es saņemu mazāk un mēs esam tikai divas sievietes kolektīvā, alga abām vienāda. +-
Es samierinājos ka mans dzīves biedrs saņem par 200% vairāk nekā es .
pāri 1.5k un pa lielam esmu atkarīga no viņa. Ok līdz galam neesmu samierinājies jo tas ir mans raksturs, visu +- izdalīt un vienmēr visur būt pirmajai un labākajai un vienmēr kko burkšķu ka viņam kko jāizmaksā
Bet jā, cīnīties par šito ir kā čurāt pret vēju viss atnāk atpakļ ar sabeigtiem nerviem. Kopš savu feminisma zobenu noliku plauktā- dzīve kļuva mierīgāka. 100%
17.07.2023 22:44 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Lula @ 17.07.2023 20:45

Mīļā sirds, piešķirt balsstiesības ir daļa no feminisma kustības. Bieži redzu, ka sievietes jaucās, ko tieši tas jēdziens nozīmē. Tās ir līdzvērtīgas tiesības abiem, un viss.
Vēl nesen Instagramā viena meitene lepni teica, ka neesot feministe, tajā pašā laikā pašai ir savs uzņēmums, nepavada visu dienu virtuvē grīdu šrubējot un bērnus audzinot.
PS. raksta, ka kustība esot sākusies jau 1848. gadā

Diemžēl es tevi kā ''padomju domāšanas'' regulāru piesaucēju apbēdināšu, jo tie bija tieši marksisti (un jā, visbiežāk tieši vīrieši), kas propagandēja balstiesības sievietēm valstīs kā Latvija. Nekāds feminisms Latvijā nekad nav bijis. Protams, vienmēr var atrast kaut kādus cilvēkus, kas pieslienas kaut kādai ideoloģijai, bet neteiksim, ka mūsdienu Latvijā ir nacistu kustība tikai tāpēc, ka ir kaut kādi daži cilvēki, kas sevi sauc par nacistiem un kuriem nav pilnīgi nekādas ietekmes uz valstī notiekošo.
Cits jautājums, ka feministēm patīk piesavināties visu citu sasniegumus. Un iestāstīt sievietēm, ka pirms feminisma visas sievietes bija pilnīgi nožēlojamas. Un tieši feminisms viņām deva visu! Daudzi arī tic, jo neatceras pat to, kas notika 2020. gadā, kur nu vēl vēsturi lasīt.
17.07.2023 22:48 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Kenty @ 17.07.2023 18:33
Tas ir sieviešu nopelns kā viņas cinijās par savām tiesibām,tapēc mēs te esam salīdzinoši drošākā vidē,ja aizsācejas nebūtu saņemušās,mēs būtu tur ,kur Tavās nosauktājās valstis sievietes.No vēstures skatoties.Mūsdienās arī ir šur tur japacinās,par to pašu atalgojumu vienādā darbā un tam līdzīgi.Sieviete un virietis ir atšķirīgi,bet ne diskriminējami tiesibās un pienākumos

Iespējams, es ko nepareizi sapratu, bet šis komentārs man nolasījās apmēram tā - Eiropā sievietes labāk strādāja pie savām tiesībām. Ja tas tā patiešām bija domāts, tad tā ir aplamība un necieņa pret sievietēm citās pasaules malās, kas nav saderīgi ar cīņu par visām sieviešu tiesībām.
Tas, kādēļ mēs esam labākā situācijā, ir politika, un es nedomāju, ka galvenais nopelns tur ir sieviešu cīņām. Ja paskatās uz Afganistānu, tad tā bija normāla valsts ar sievietēm tādas kā mēs bez jebkādām pārlieku nosedzošām drēbēm. Irānā noritēja daudz protestu ar drosmīgām sievietēm. Ja tiešām tas būtu tā, ka tikai jāpacīnās par savām tiesībām, tad sen jau uz zemes nebūtu nekādu apspiešanu.
Es domāju, ka tas ir daudzu apstākļu kopums, rīcību kopums un veiksme, sakritība.
17.07.2023 23:34 |
 
Reitings 554
Reģ: 04.12.2019
Šī ir nopietna tēma. Jāsaprot, ka jau kopš akmens laikmeta sievietes loma ir skaidri definēta - viss, kas saistīts ar bērniem, pārtiku, un dzīvesvietas siltumu.
Mūsdienu realitātē tas transformējas uz to, ka vīrietis ir gudrais un atbildīgais, bet pārējais ir sievietes pienākums. Tā kā vīrietis ir atbildīgāks un gudrāks, tieši viņš pieņem lēmumus par ģimenes budžeta tērēšanu, fiziski apmierina sievieti un rūpējas par sevi. Sieviete dzemdē, audzina bērnus, nodrošina budžetu un gatavo ēst.
Manuprāt, šis ir normāls lomu sadalījums, un tieši tāpēc lielākais vairums ģimeņu mūsdienās dzīvo pārticīgu un kvalitatīvu dzīvi.
17.07.2023 23:36 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
greece @ 17.07.2023 22:48

Diemžēl es tevi kā ''padomju domāšanas'' regulāru piesaucēju apbēdināšu, jo tie bija tieši marksisti (un jā, visbiežāk tieši vīrieši), kas propagandēja balstiesības sievietēm valstīs kā Latvija. Nekāds feminisms Latvijā nekad nav bijis. Protams, vienmēr var atrast kaut kādus cilvēkus, kas pieslienas kaut kādai ideoloģijai, bet neteiksim, ka mūsdienu Latvijā ir nacistu kustība tikai tāpēc, ka ir kaut kādi daži cilvēki, kas sevi sauc par nacistiem un kuriem nav pilnīgi nekādas ietekmes uz valstī notiekošo.
Cits jautājums, ka feministēm patīk piesavināties visu citu sasniegumus. Un iestāstīt sievietēm, ka pirms feminisma visas sievietes bija pilnīgi nožēlojamas. Un tieši feminisms viņām deva visu! Daudzi arī tic, jo neatceras pat to, kas notika 2020. gadā, kur nu vēl vēsturi lasīt.

Nu bet izlasi, kas ir feminisms, pēc definīcijas. Ne jau kaut kāda radikālu protestētāju kustība, kas grib pārņemt pasauli.
17.07.2023 23:40 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Lula @ 17.07.2023 22:13

Interesanti par to grupu, nebiju dzirdējusi.
Katrā ziņā man liekas, ka par to tēmu ir jāturpina diskutēt, kaut vai preventīvi, kādam ir jātur roku uz pulsa un jāskatās kādās sliedēs iet mūsu sabiedrība. Jāpārstāv arī to vienu, divas sievietes, kas saskarās ar diskrimināciju, lai gan pašas to nepiedzīvojam, solidaritāte un tā. Tādēļ man kaut kā bēdīgi paliek, kad kāda meitene apgalvo, ka neesot feministe ... nu gan jau viņa tomēr nevēlās atgirezties 40to gadu mājsaimnieces lomā, un pat ja vēlas, tad tomēr vismaz grib pati pieņemt lēmumus par savu ķermeni un reproduktīvo sistēmu.
Bet jā, es pilnīgi piekrītu, ka kaut kādai aktīvai klaigāšanai šobrīd nav jēgas un ir muļķīgi meklēt problēmas tur, kur viņu nav, tas tiešām novērš uzmanību no būtiskākām lietām.

Es arī teiktu, ka neesmu feministe, ja man jautātu, jo mūsdienu Eiropas pasaules izpratnē es patiešām neesmu. Es loģiski esmu par to, ka sievietēm ir vienādas tiesības ar vīrieti, vienlaikus es nebūšu tā, kas gribēs maksāt 50/50, kurai nepatiks, ka vīrietis pietur durvis vai kura vēlēsies, lai darba vietās ievieš to, ka obligāti jāpieņem sievieti, kas nav tik kvalificēta. Manuprāt, šobrīd ir sasniegts tas līmenis, kad abi dzimumi var vienādi sevi izpaust, pierādīt un attiecīgi sasniegt to, ko vēlas.
Ja man jautātu, vai es atbalstu sieviešu tiesības Afganistānā utt, es atbildētu - jā, esmu par sievietēm, kas cīnās, izsakās, apbrīnoju drosmi.
T.i., pie tā, ka ir sievietes, kas saka, ka nav feministes, ir vainīga tā radikālu feministu kustība.
17.07.2023 23:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits