Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai viegli būt sievietei?

 
Reitings 11
Reģ: 15.05.2023
Gaidu šajā diskusijā tikai sieviešu viedokļus
Pag.ned. darbā no kolēģa dzirdēju frāzi - "Sievietes tika izveidotas tikai priekš seksa un tas ir mīts, ka viņām ir jādod tam priekrišana.Tas būtu tas pats, kas prasīt cūkai vai tu viņu vari nokaut, lai to apēstu."Maigi sakot biju šokā, ka viņš to tik mierīgi un lepni pateica.
Šis lika aizdomāties par attieksmi kādu saņem sievietes mūsdienās, par to, lai gan ir jau 2023. gads sievietes veljoprojām novērtē zemāk, un saņem arī mazāku atalgojumu.Ja ir kāds preses raksts par sieviešu tiesībām, tad 99% komentāri, kas nāk no vīriešu puses ir nievājoši, izsmejoši.
No vīriešiem bieži vien tiek gaidīts arī pats minimums attiecībās. Piemēram, ja viņi darbojas ar saviem bērniem, ved pie ārsta utt., tad par viņu uzreiz teiks, kāds superīgs tētis,ka iesaistās, lai gan tie ir paša bērni un tam ir jābūt pašsaprotami.Vīrietis pēc darba var būt noguris, bet sieviete visu dienu esot ar bērniem nevarot nogurt, vai arī esot pašai pēc darba vēl uzgulstas visi mājas darbi.
Tāpat arī sievietes, bieži pat pusaudžu meitenes, katru dienu sastopas ar "catcalling",bet mēs sievietes tā,taču, neuzmācamies vīriešiem,bet viņiem tas liekas normāli un pieņemami.
Kad sievietes tiek izvarotas pārsvarā viņām netic, vai tiek apgalvots, ka viņa gan jau bija izaicinoši apģērbusies, tā itkā tas attaisnotu vīrieša rīcību.
Protams, nejau viss šis attiecas uz visiem vīriešiem, bet vairums pēc statistikas Latvijā un pasaulē uzskata, ka sievietes vieta ir virtuvē un viņām ir jāaprūpē bērni un vīrs, kamēr arī vēl jāstrādā darbā.
Kādas ir jūsu domas par šo visu? Vai arī jūs esat sastapušās ar dažādiem izteikumiem no vīriešiem? Kādas Jums domas par feminismu?
17.07.2023 17:32 |
 
Reitings 11
Reģ: 15.05.2023
Pēc personīgiem novērojumiem esmu arī pamanījusi,ka tieši mazāk situēti vīrieši vissliktāk izsakās par sievietēm,kamēr ar materiāli nodrošinātiem vīriešiem var veikt saturīgākas sarunas,viņi vairāk ciena sievietes un neuzskata par mazāk intelektuālām.
17.07.2023 17:33 |
 
Reitings 1212
Reģ: 25.01.2023
Savā ziņā ,kautkur piekrītu.Ne visi protams,vīrieši iespējams pamazām tiek "pārraudzināti"ar tādiem steriotipiem par virtuvēm u.tt.tā nemētājas vairs.Vistulbākais ko nācies dzirdēt ir, kad lieli alusvederi norāda cik liels Dupsis ir normāla izmēra sievietei un ka vinai tieši to dupsi jasamazina vai vel kāda kermeņa daļa.tad redz tadam saldumiņam tad tā sieviete patikšot.vai tieši otrāfi kādai tievai meitenei jauzaudzē braziļu dupsis neuzaudzejot citas daļas.Un tādi komentāri nāk tieši no tadiem izteikti lieliem vēderiem😁Vienmēr rodas jautājums vai neizglitotība un iedomība aug kopā ar vēderu,ka atlaujas skaļi komentēt sieviešu kermeņus pašiem esot noaugusiem mežoņiem
17.07.2023 17:59 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
Šim kolēģim es pajautātu, vai viņš būtu spējīgs šo pašu frāzi pateikt savai mātei. 99%, ka mute aizvērtos.
17.07.2023 18:00 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Jau bērnībā man gribējās darīt tā teikt "vīrišķīgas lietas" - palīdzēt remontdarbos, skaldīt malku, būt ārā un fiziski strādāt. Tētim pret to nebija iebildumu un viņš mani mācīja, bet krusttēvs, kas dzīvoja ar mums un radi, kad atbrauca, vienmēr izteicās nievājoši un mani apsmēja.
Studiju laikos kad bija prakse ķirurģijā, mums piedāvāja asistē ķirurgam, pieteicos es bet viņš caur durvīm bļāva ka ņems tikai puisi, jo sievieti nevajag. Puiša mūsu grupā nebija, tad nu viņš teica ka nevienā neredzēs operāciju, nepaveicās, ka nav vīrieša grupā.
Gaming (zinu ka foruma gandrīz nav sieviešu kas spēlē datorspēles.)bet pat vakar online spēlē man centās aizvainot 3 vīriešu grupa par to ka esmu sieviete un mana vieta ir virtuvē, un sauca sliktos vārdos tikai tāpēc ka esmu sieviete. Man poh ja mani sauc vārdos jo nemāku spēlēt, tēmēt vai daru stulbas lietas, bet es savu dzimumu nevaru izmainīt. (varētu jau būt trans, bet negribās). Es savām vīram jautāju vai kāds viņu ir aizvainojis sakarā ar dzimumu un atbilde ir nē.
Un tie ir tikai daži.
Mēs dzīvojam patriarhālā, sexistu sabiedrība kur priekšroka ir baltam vīrietim. Būs cilvēki kas to noliedz, bet tā nu tas ir.
17.07.2023 18:08 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Minelūše @ 17.07.2023 18:00
Šim kolēģim es pajautātu, vai viņš būtu spējīgs šo pašu frāzi pateikt savai mātei. 99%, ka mute aizvērtos.

Viņiem poh par savām mammā, jo visticamāk ka māte viņus lutināja, darīja visu ko mīļais dēliņš grib un ļāva sev kāpt uz galvas.
17.07.2023 18:11 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Es nezinu kādā sabiedrībā jūs atrodaties, bet man apkārt nav vīriešu, kuri klaji izņirgtu sievietes.
Anonīmu geimeru komentāri, manuprāt, vispār nav vērā ņemami.
17.07.2023 18:11 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Domāju, ka sievietes eiropā ir priviliğētas un arī Latvijā sievietēm ir salīdzinoši droši. Latvija noteikti nav tā sliktākā vieta kur dzīvot sievietei.
Savukārt, tas kas šobrīd notiek Afganistānā ar sieviešu tiesībām ir zem katras kritikas un par to, ka sievietēm tur ir vergu statuss neviens nerunā.
17.07.2023 18:25 |
 
Reitings 1212
Reģ: 25.01.2023
Lauma Ruby @ 17.07.2023 18:25
Domāju, ka sievietes eiropā ir priviliğētas un arī Latvijā sievietēm ir salīdzinoši droši. Latvija noteikti nav tā sliktākā vieta kur dzīvot sievietei.
Savukārt, tas kas šobrīd notiek Afganistānā ar sieviešu tiesībām ir zem katras kritikas un par to, ka sievietēm tur ir vergu statuss neviens nerunā.
Tas ir sieviešu nopelns kā viņas cinijās par savām tiesibām,tapēc mēs te esam salīdzinoši drošākā vidē,ja aizsācejas nebūtu saņemušās,mēs būtu tur ,kur Tavās nosauktājās valstis sievietes.No vēstures skatoties.Mūsdienās arī ir šur tur japacinās,par to pašu atalgojumu vienādā darbā un tam līdzīgi.Sieviete un virietis ir atšķirīgi,bet ne diskriminējami tiesibās un pienākumos
17.07.2023 18:33 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
sievietes veljoprojām novērtē zemāk, un saņem arī mazāku atalgojumu

Gadiem strādājot vīriešu sfērā un redzot vidusmēra ne ar ko ne īpašu vīriešu pieeju darbam un stresa noturību vs to dažu sieviešu, kas profesijā gadās, es teiktu, ka atalgojumu atšķirība nav bez iemesla. Ir arī normālas sievietes, protams, bet ja izvelk vidējo statistisko no abiem dzimumiem... Sieviešu sfērās varētu būt citādi, par to nezinu.
Tas ir sieviešu nopelns kā viņas cinijās par savām tiesibām,tapēc mēs te esam salīdzinoši drošākā vidē,ja aizsācejas nebūtu saņemušās,mēs būtu tur ,kur Tavās nosauktājās valstis sievietes

Tā ir tīra feministu propaganda. Sievietes Eiropā nekad nav bijušas tādā stāvoklī kā islāma valstīs vai Talibana Afganistāna. Kur nu vēl būtu šodien, ja vien ne feminisms. Latvija bija viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas sievietēm piešķīra balsstiesības, un no feminisma te tajā laikā nebija ne čiku, ne grabu (tāpat kā vēl arī ļoti ilgi pēc tam).
17.07.2023 18:44 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Kenty @ 17.07.2023 18:33
Tas ir sieviešu nopelns kā viņas cinijās par savām tiesibām,tapēc mēs te esam salīdzinoši drošākā vidē,ja aizsācejas nebūtu saņemušās,mēs būtu tur ,kur Tavās nosauktājās valstis sievietes.No vēstures skatoties.Mūsdienās arī ir šur tur japacinās,par to pašu atalgojumu vienādā darbā un tam līdzīgi.Sieviete un virietis ir atšķirīgi,bet ne diskriminējami tiesibās un pienākumos

Jā, tam piekrītu.
Paklausīties ārzemju vīriešu podkāstus ir vēl ļoti daudz indivīdi, kas uzskata, ka tā bija kļūda atļaut sievietēm vēlēt.
17.07.2023 18:47 |
 
Reitings 1576
Reģ: 11.04.2023
probleemas @ 17.07.2023 17:33
Pēc personīgiem novērojumiem esmu arī pamanījusi,ka tieši mazāk situēti vīrieši vissliktāk izsakās par sievietēm,kamēr ar materiāli nodrošinātiem vīriešiem var veikt saturīgākas sarunas,viņi vairāk ciena sievietes un neuzskata par mazāk intelektuālām.

Nepareizi, labs nesens piemērs Teits 😬
17.07.2023 18:48 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
akul12 @ 17.07.2023 18:48

Nepareizi, labs nesens piemērs Teits ?

Vai vispār laba daļa turīgu un jo īpaši slavenu vīriešu, kas savos 40-50+ ir 20 gadnieču ielenkti. Intelektu viņi tur meklē? Diez vai.
Bet, protams, dzīves neveiksminieki ir īpaši motivēti meklēt kādu, kas vainīgs pie visām viņu problēmām, un mūsdienu vīriešiem tās bieži vien būs tieši sievietes, ko visērtāk vainot. Bet arī sievietēm tie bieži ir vīrieši, kas pie visa vainīgi, es te neredzu īpašu atšķirību.
17.07.2023 18:54 |
 
Reitings 11
Reģ: 15.05.2023
greece @ 17.07.2023 18:44

Gadiem strādājot vīriešu sfērā un redzot vidusmēra ne ar ko ne īpašu vīriešu pieeju darbam un stresa noturību vs to dažu sieviešu, kas profesijā gadās, es teiktu, ka atalgojumu atšķirība nav bez iemesla. Ir arī normālas sievietes, protams, bet ja izvelk vidējo statistisko no abiem dzimumiem... Sieviešu sfērās varētu būt citādi, par to nezinu.
Tā ir tīra feministu propaganda. Sievietes Eiropā nekad nav bijušas tādā stāvoklī kā islāma valstīs vai Talibana Afganistāna. Kur nu vēl būtu šodien, ja vien ne feminisms. Latvija bija viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas sievietēm piešķīra balsstiesības, un no feminisma te tajā laikā nebija ne čiku, ne grabu (tāpat kā vēl arī ļoti ilgi pēc tam).

Nedaudz mazāk nekā viena piektdaļa jeb 17,1% – par tik sieviešu algas Latvijā ir zemākas nekā vīriešu, atklāj Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskais datu aprēķins. Šī realitāte gadu no gada, lai arī nedaudz svārstīga, tomēr ierindo mūs starp nevienlīdzīgākajām valstīm Eiropas Savienībā.
Lai šo mainītu ir jāmainās sabiedrības attieksmei, kamēr būs uzskats, ka sievietes ir emocionāli vājākas, tikmēr nekas nemainīsies. Katrs cilvēks ir ar savu emocionālo izturību.
17.07.2023 19:09 |
 
Reitings 11
Reģ: 15.05.2023
akul12 @ 17.07.2023 18:48

Nepareizi, labs nesens piemērs Teits ?

Nu tas ir īpašs gadījums. Domāju, tieši ar kuriem esmu personīgi runājusi.
17.07.2023 19:10 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
priekšroka ir baltam vīrietim.

Kuros dzīves gadijumos būs priekšroka baltam vīrietim?
Tad kad uz aktieru atlasi atnāks filmēties melnādains, ķinietis un japānis? 😃Tas izvēlēsies baltādaino nevis dzeltenādaino ķīneti?
Un ja atnāk sieviete baltādaina un melnādaina, tad priekšroka būs joprojām virietim?
Manuprāt, sievietes ir pašas vainīgas vismaz daļēji pie tā, ka ļauj vecim diktēt noteikumus. Trūks stipru, nelokāmu sieviešu, tad nebūtu problēmas.
17.07.2023 19:11 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Beverly Hilza @ 17.07.2023 19:11

Kuros dzīves gadijumos būs priekšroka baltam vīrietim?
Tad kad uz aktieru atlasi atnāks filmēties melnādains, ķinietis un japānis? ?Tas izvēlēsies baltādaino nevis dzeltenādaino ķīneti?
Un ja atnāk sieviete baltādaina un melnādaina, tad priekšroka būs joprojām virietim?
Manuprāt, sievietes ir pašas vainīgas vismaz daļēji pie tā, ka ļauj vecim diktēt noteikumus. Trūks stipru, nelokāmu sieviešu, tad nebūtu problēmas.

Jā uz interviju atnāks sieviete un vīrietis visticamāk paņems vīrieti. Kāpēc sievietei bieži darba intervijās prasa vai ir bērni? Tāpēc ka jā bērns būs slims slimības lapu(visticamāk) ņems sieviete, un tad darba devējam problēmas atrast aizstājēju utt. Nemaz nerunājot par iešanu dekrēta...
Es gan nezinu kā stipra, nelokāma sieviete var pierādīt darba devējam, ka bērni viņu neietekmēs, ja tur jau ir aizspriedumi pašā sabiedrībā. (piemēram tavi par bērniem un neseno tēmu)
17.07.2023 19:28 |
 
Reitings 1212
Reģ: 25.01.2023
YaeMiko @ 17.07.2023 19:28

Jā uz interviju atnāks sieviete un vīrietis visticamāk paņems vīrieti. Kāpēc sievietei bieži darba intervijās prasa vai ir bērni? Tāpēc ka jā bērns būs slims slimības lapu(visticamāk) ņems sieviete, un tad darba devējam problēmas atrast aizstājēju utt. Nemaz nerunājot par iešanu dekrēta...
Es gan nezinu kā stipra, nelokāma sieviete var pierādīt darba devējam, ka bērni viņu neietekmēs, ja tur jau ir aizspriedumi pašā sabiedrībā. (piemēram tavi par bērniem un neseno tēmu)
šajā jautājumā ir solis uz priekšu.Likumā ,lai izslegtu diskrimināciju,darba pārrunās drikst neatbildēt uz jautājumiem par gimenes statusu,bērniem,un reliģiju.Manā darbā arī nejautāja.Pirmo reizi pajautāja,kad Ziemassvētkos paciņas sutija uzņēmuma darbinieku bērniem.Ar šo arī vēl grēko,bet jebkura gadijumā.likuma ietvaros tas nav atļauts, potencionalo darbinieku novērtēt pec ģimenes stavokļa nevis pēc darba spējām
17.07.2023 19:39 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
probleemas @ 17.07.2023 19:09

Nedaudz mazāk nekā viena piektdaļa jeb 17,1% – par tik sieviešu algas Latvijā ir zemākas nekā vīriešu, atklāj Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskais datu aprēķins. Šī realitāte gadu no gada, lai arī nedaudz svārstīga, tomēr ierindo mūs starp nevienlīdzīgākajām valstīm Eiropas Savienībā.
Lai šo mainītu ir jāmainās sabiedrības attieksmei, kamēr būs uzskats, ka sievietes ir emocionāli vājākas, tikmēr nekas nemainīsies. Katrs cilvēks ir ar savu emocionālo izturību.

Ja gribi, lai mainās domāšana, tad ir jāmainās pašām sievietēm, jo sievietes ir neirotiskākas. Un pat esot vadošos amatos mēdz graut pašas sev reputāciju ar savu uzvedību.
Kā arī iesaku palasīt pašu rakstu, kuru citē.
Iemesli sieviešu un vīriešu vidējā stundas atalgojuma atšķirībām ir vairāki un visnotaļ dažādi, tādēļ šo atšķirību nav iespējams raksturot tikai kā “nevienlīdzīga samaksa par vienlīdzīgu darbu”. Sievietes biežāk strādā nepilnu darba laiku, ietur pārtraukumus karjerā, lai uzņemtos rūpes par ģimenes locekļiem (bērnu kopšanas atvaļinājums, senioru aprūpe u.c.), nereti ir mazāk atalgotas vadītāju amatos, un kopumā sieviešu īpatsvars ir augsts zema atalgojuma nozarēs, liecina Eiropas Parlamenta apkopotā informācija.

Vienīgais, ko no šī varētu uzskatīt par diskrimināciju, ir vadītāju darbs, bet es jau minēju lietu, kas var tur nospēlēt savu lomu un sieviete var tikt vērtēta sliktāk tieši savas uzvedības dēļ.
17.07.2023 19:53 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015

šajā jautājumā ir solis uz priekšu.Likumā ,lai izslegtu diskrimināciju,darba pārrunās drikst neatbildēt uz jautājumiem par gimenes statusu,bērniem,un reliģiju.Manā darbā arī nejautāja.

Jā, var nejautāt, bet ko tas mainīs situācijā, ja pēc tam, pārbaudes laikā sieviete ņems vienu slimības lapu pēc otras bērna slimošanas dēļ? Atlaidīs bez īpaša iemesla, neko nepaskaidrojot un to var darīt pārbaudes laikā. Šis punkts par tabu tēmām darba pārrunās nekādā veidā neaizsargā ilgtermiņā.
17.07.2023 19:55 |
 
Reitings 10743
Reģ: 05.03.2020
Skolas laikā vienreiz centos pirmā uzrunāt puisi, bet šis pateica, ka tikai vīrieši drīkstot pirmie iepazīties, viņš ar tadām feministēm, kas uzņemas iniciatīvu, nepinās 😀
Vēlāk, jau strādājot būvniecības veikalā daudzi klienti uzreiz prasīja konsultantu vīrieti, lai gan es labi pārzināju visus materiālus, bet ar mani principa pēc pat neuzsāka sarunu, nuu stereotipi...😀
17.07.2023 20:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits