Kam maksāt

 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Esmu jauna sieviete. Ir pienākusi vasara un es arī sāku vairāk domāt par randiņiem, bet māc šaubas, vai man arī maksāt par sevi vai uz pusi? Nevaru saprast. No vienas puses negribu, lai mani "purin uz naudu izklaižu dēļ". Un no otras puses - šķiet, es itkā parādā palikšu, ja par mani maksas. Itkā liekas, ka vīrietis, lai maksā vai, kas uzaicina, lai maksā tad, bet kā man to pateikt. Neērti ir, ka maksātu visu par mani, jo sajūta, ka viņš mani nopērk un ko gaida pretī, bet no otras puses, kāpēc man maksāt par visām izklaidēm, kuras es nepiedāvāju?
05.07.2023 01:41 |
 
Reitings 552
Reģ: 09.06.2023
Nekad nav ienācis prātā, ka ejot uz randiņu, dodoties paēst vai paņemt tikai kafiju, maksāšu pati par sevi vai uz pusēm. Pat tādu variantu neizskatu. Praksē nekad nav bijusi tāda situācija, bet nauda vienmēr ir, lai spētu samaksāt par sevi.
Ja būtu situācija, ka pirmajā randiņā piedāvā maksāt uz pusēm, otrās tikšanās nebūtu.
Maksājumos var dalīties no sievietes puses tikai tad, ja viss ir nopietni un tas notiek kopīgā sadzīvē, vai arī, ja tās ir dāvanas vai kāda ārkartas situācija.
05.07.2023 10:23 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Kalnos @ 05.07.2023 10:22
Es komunicēju ar 25-65 visiem tas liktos maigi sakot īpatni .

Tu komunicē, es tajā nosauktajā cenzā pirms pāris gadiem meklēju vīrieti attiecībām (un sameklēju). Loģiski, ka tikai komunicēju es gan ar jaunākiem, gan vecākiem.
Droši vari domāt, ka es esmu dīvaina, neviens tev to neliedz darīt.
05.07.2023 10:24 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Par tematiem ,Grebeņščikovu putlers pasludināja par ārvalstu aģentu .Tāpat kā Pugačovu,Galkinu un citus kas par Ukrainu. Traģikomiski .
05.07.2023 10:29 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Savukārt vaksere es neesmu bijusi, tomēr esmu par saprātīgiem cilvēkiem, kuri vakcinējas, ja tas ir nepieciešams, kā to darīju es. Un pārsvarā, manuprāt, antivakseri ir tādi nesaprātīgi, domā par sazvērestības teorijām, atlajst sajeimu utt., kāda es neesmu.

Respektīvi tev partnera meklēšanas laikā ir bijis svarīgi atrast kādu, kurš ir tāds kā tu. Ar tādu pašu viedokli, ar tādu pašu domu.
Nekā slikta nesaku. Un gan jau jums vienam ar otru paviecies, ja esat atraduši. Un domāju, ka līdz ar to paveicies arī citiem, jo kategoriskums nekad nav bijusi laba rakstura iezīme.
Man tā nebija, bet man tas bija jautājums, pēc kura noteicu cilvēka saprāta līmeni. Jā, man svarīgas ir politikas utt tēmas, manuprāt, tas parāda, ka cilvēks ir domājošs. Nezinu, pēc kuriem kritērijiem jūs to nosakāt un kādas sarunas jums ir aktuālas. Mīļākie tiktokeri vai mūziķi? 😀

Jā.... un augstprātība arī.
05.07.2023 10:31 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Atcerējos, man darbā ir viens tāds kolēģis, kurš seko līdzi politikai. Nu tik dziļi, ka viņam ir viedoklis par jebko. Par karu ir, par Covid ir, par vakcīnām ir. Nu par visu, kas notiek pasaulē. Cilvēkam tas ir svarīgi. Cilvēks tam seko līdzi. Un seko līdzi tā, ka par neko citu ar viņu īsti nevar parunāt. Nu reāli nevar, es saku. Un pat ja centies, tur nāk tāda "es esmu tik zinošs" aura, ka nav pat interesanti runāt nevienam ar viņu. Tādi cilvēki ir ļoti grūti ikdienas komunikācijā, jo viņos nav viegluma.
05.07.2023 10:38 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Uvavy @ 05.07.2023 10:20
Nu tāpēc man vecuma cenzs tos dažus gadus atpakaļ bija 30-45, kam šie jautājumi pārsvarā nešķita vecvecmammu jautājumi.
Karš manu ģimeni skar personīgi. Ja tavus radiniekus nogalinātu, mājas izpostītu, viņiem nāktos bēgt, gan jau arī neuztvertu to tik mierīgi. Tomēr arī, ja tas neattiecas personīgi, uzskatu, ka jābūt pietiekamam empātijas līmenim, lai saprastu, ka krievi, kuri reāli veic šīs visas darbības, kuri labprātīgi dodas karot, kuri sūta savus dēlus tur, kuri smejas un tīksminās par ukraiņu nāvēm, ir vainīgi, nevis tikai Putins vienpersonīgi. Tas pats citiem cilvēkiem bija ar Covid - ka, ja kādam ir miris radinieks no tā, domāju tā ir tēma, ko viņi noteikti iztaujātu. Man tā nebija, bet man tas bija jautājums, pēc kura noteicu cilvēka saprāta līmeni. Jā, man svarīgas ir politikas utt tēmas, manuprāt, tas parāda, ka cilvēks ir domājošs. Nezinu, pēc kuriem kritērijiem jūs to nosakāt un kādas sarunas jums ir aktuālas. Mīļākie tiktokeri vai mūziķi? ?

Nu, es vispār nesijāju cilvēkus pēc kaut kādiem kritērijiem, ja esam jau nonākuši līdz sarunām.
Ok, es kaut kādu savu aizspriedumu dēļ neizvēlētos džeku, kurš profila bildē ir nobildējies ar savu bembi repera keponā :D Bet ja runājam, sākam jau apsvērt randiņa iespēju, tad es vērtēšu tikai to, vai mums ir par ko parunāt, vai ir interesanti, vai pievelk. Noteikti nevilktu ārā savu intervijas veidlapu.
Aaaa un, starp citu, jā, es noteikti cilvēku vērtētu arī pēc muzikālās gaumes, bet tas nav noteicošais. :)
05.07.2023 10:40 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Uvavy @ 05.07.2023 10:24

Tu komunicē, es tajā nosauktajā cenzā pirms pāris gadiem meklēju vīrieti attiecībām (un sameklēju). Loģiski, ka tikai komunicēju es gan ar jaunākiem, gan vecākiem.
Droši vari domāt, ka es esmu dīvaina, neviens tev to neliedz darīt.

Protams, katram savs, ja tev ir ļoti svarīgi visi tavi kritēriji, tad šādi noteikti ir veiglāk randiņot.
Man tas noņemtu dzīvei visu plūdumu un asumiņu.
05.07.2023 10:42 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Es pilnībā atbalstu Uvavy pozīciju. Pēdējo pāris gadu laikā ir iezīmējušās šīs principiālās tēmas, pēc kurām uzreiz var atlasīt, ir man ar cilvēku pa ceļam vai nav, un jā, šīs tēmas ir karš (šobrīd aktuāli) un vakcīnas (vairs ne tik ļoti covid vakcīnas, bet vakcīnas kopumā). Tāds ātrs cilvēka lakmusa papīrītis, 99% precizitāte.
Kad randiņi bija aktuāli, uzreiz atmetu visus, kas neizmaksāja man kafiju, par to šeit arī bija garas diskusijas, bet mans filtrs priekš manis veiksmīgi nostrādāja. Ja kafija kādam tiešām "sit pa maku", tas nozīmē, ka viņš katru dienu iet uz randiņiem, un man ar tādu nav pa ceļam, un ja viņš principiāli 1.randiņā neizmaksā (runa iet tikai par 1 tējas/kafijas krūzi, neko vairāk), nav svarīgi, kāpēc, tad arī nav pa ceļam. Tie nav vērā ņemami tēriņi, tas ir žests. Te runa drīzāk ir par audzināšanu.
05.07.2023 10:44 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Ar kādu dogmatismu cilvēki agrāk piegāja citu reliģijai, ar tādu tagad daudzi pieiet politikai. Protams, katrs var izvēlēties jebkādus kritērijus pēc kā atlasīt partneri, nesaku, ka tur kaut kas būtu jāmaina. Bet man izskatās, ka visi tie kritēriji, kas vienā brīdī tiek izvirzīti kā ārkārtīgi svarīgi, pēc dažiem gadiem jau nevienu neinteresē. Piemēram, uz kovida vakcīnām pirms gada/diviem ieciklējās daudz vairāk, tagad mazāk, un vēl pēc dažiem gadiem būs vispār pilnīgi vienalga vai tas cilvēks tālajā 2020/2021. gadā savakcinējās vai nē. Tad jau būs kaut kāda jauna politiskā histērija, kas tiks izvirzīta kā absolūts kritērijs randiņotājiem. Un pēc dažiem gadiem arī par to jau būs pilnīgi vienalga, tāpat kā par to ir vienalga šodien.
05.07.2023 10:45 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 05.07.2023 10:44
Es pilnībā atbalstu Uvavy pozīciju. Pēdējo pāris gadu laikā ir iezīmējušās šīs principiālās tēmas, pēc kurām uzreiz var atlasīt, ir man ar cilvēku pa ceļam vai nav, un jā, šīs tēmas ir karš (šobrīd aktuāli) un vakcīnas (vairs ne tik ļoti covid vakcīnas, bet vakcīnas kopumā). Tāds ātrs cilvēka lakmusa papīrītis, 99% precizitāte.
Kad randiņi bija aktuāli, uzreiz atmetu visus, kas neizmaksāja man kafiju, par to šeit arī bija garas diskusijas, bet mans filtrs priekš manis veiksmīgi nostrādāja. Ja kafija kādam tiešām "sit pa maku", tas nozīmē, ka viņš katru dienu iet uz randiņiem, un man ar tādu nav pa ceļam, un ja viņš principiāli 1.randiņā neizmaksā (runa iet tikai par 1 tējas/kafijas krūzi, neko vairāk), nav svarīgi, kāpēc, tad arī nav pa ceļam. Tie nav vērā ņemami tēriņi, tas ir žests. Te runa drīzāk ir par audzināšanu.

hmm, okei, es šo varētu saprast, ja tā randiņošana abām pusēm ir regulāra.
Varbūt iepazīšanās aplikāciju kultūra ir citādāka, nekā es iztēlojos.
05.07.2023 10:47 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Man noteikti nepatīk aprobežoti cilvēki, kas visu piem krievus uzskata par putlera , un kara atbalstītājiem. Kaut kāda atpalicība domāšana.
05.07.2023 10:52 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Kalnos @ 05.07.2023 10:10
Bez vakcīnām ,kara un tautības tev ir citi temati? Un visus krievus lūdzu nebāz vienā maisa ar putleristiem. Tur tiešām jābūt naivai lai tādi uzskati būtu kā tev .

+++
Ah, es kaut vienam tavam komentāram varu 100% piekrist pārmaiņas pēc.
05.07.2023 10:58 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Ja par tēmu, manā universā vispār tādu jautājumu nav un nekad nav bijis. Nekad dzīvē neesmu maksājusi nevienā randiņā. Tas vispār nav apspriežams. Kā arī jau labu laiku esot precētai, mana nauda ir mana nauda, vīra nauda ir mūsu nauda, tā arī bija pirms kāzām. Kapeikpisējus un lūzerus var vākt uz pusēm maksātājas, prieks, ka tik daudz dāmu-mamuta vilcēju, tādām kā es paliek normālie vīrieši, kuri veic vīrieša funkciju. Viss forši līdzsvarā.
05.07.2023 11:03 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Respektīvi tev partnera meklēšanas laikā ir bijis svarīgi atrast kādu, kurš ir tāds kā tu. Ar tādu pašu viedokli, ar tādu pašu domu.
Nekā slikta nesaku. Un gan jau jums vienam ar otru paviecies, ja esat atraduši. Un domāju, ka līdz ar to paveicies arī citiem, jo kategoriskums nekad nav bijusi laba rakstura iezīme.

Sakritība pāris uzskatos nepadara partneri par tādu pašu kā es. Bet kategoriskums tieši šajos uzskatos ļauj izvairīties no rindas problēmu -
1) atrasties vienā telpā ar cilvēku, kurš atbalsta karu Ukrainā man ir fiziski mokoši, tur es nespēju būt elastīga. Tur nav baigi jāinteresējas par politiku vai jābūt baigi intelektuālam, lai saprastu, kas ir kas.
2) es negribētu audzināt kopīgus bērnus ar antivakseri. Es negribētu nodot viņa gēnus tālāk 😁
3) kafijas krūzes filtrs ir potenciālu kapeikpisēju filtrs. Protams, tas, ja vīrietis principiāli 1.randiņā neizmaksā kafiju, uzreiz nenozīmē, ka viņš ir kapeikpisējs, bet tas, ka izmaksā, 99% droši, ka nav. Vēl ja man pat kafiju neizmaksā, padomātu, ka neesmu iepatikusues, tad arī nav jēga mocīties.
05.07.2023 11:13 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Motherofdragons @ 05.07.2023 11:13

Sakritība pāris uzskatos nepadara partneri par tādu pašu kā es. Bet kategoriskums tieši šajos uzskatos ļauj izvairīties no rindas problēmu -
1) atrasties vienā telpā ar cilvēku, kurš atbalsta karu Ukrainā man ir fiziski mokoši, tur es nespēju būt elastīga. Tur nav baigi jāinteresējas par politiku vai jābūt baigi intelektuālam, lai saprastu, kas ir kas.
2) es negribētu audzināt kopīgus bērnus ar antivakseri. Es negribētu nodot viņa gēnus tālāk ?
3) kafijas krūzes filtrs ir potenciālu kapeikpisēju filtrs. Protams, tas, ja vīrietis principiāli 1.randiņā neizmaksā kafiju, uzreiz nenozīmē, ka viņš ir kapeikpisējs, bet tas, ka izmaksā, 99% droši, ka nav. Vēl ja man pat kafiju neizmaksā, padomātu, ka neesmu iepatikusues, tad arī nav jēga mocīties.

Laikam jau mums katram ir savs filtrs, pēc kā ko atsijājam. Man gan tādi politiskie uzskati nav svarīgi, ja vien tos agresīvi nebāž sejā. Bet es arī pēdējos 4 gadus neesmu bijusi randiņošanas tirgū, nezinu kas tur aktuāli un uz ko uzsvari. Es vairāk pēc sajūtām vados, ne kafijas krūzēm un domām par tālākiem gēniem. Kādreiz biju kategoriskāka, ar gadiem saprotu, ka visiem viedokļiem uz zemes ir vieta, ja vien tie nav pārāk agresīvi.
05.07.2023 11:34 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 05.07.2023 11:13

Sakritība pāris uzskatos nepadara partneri par tādu pašu kā es. Bet kategoriskums tieši šajos uzskatos ļauj izvairīties no rindas problēmu -
1) atrasties vienā telpā ar cilvēku, kurš atbalsta karu Ukrainā man ir fiziski mokoši, tur es nespēju būt elastīga. Tur nav baigi jāinteresējas par politiku vai jābūt baigi intelektuālam, lai saprastu, kas ir kas.
2) es negribētu audzināt kopīgus bērnus ar antivakseri. Es negribētu nodot viņa gēnus tālāk ?
3) kafijas krūzes filtrs ir potenciālu kapeikpisēju filtrs. Protams, tas, ja vīrietis principiāli 1.randiņā neizmaksā kafiju, uzreiz nenozīmē, ka viņš ir kapeikpisējs, bet tas, ka izmaksā, 99% droši, ka nav. Vēl ja man pat kafiju neizmaksā, padomātu, ka neesmu iepatikusues, tad arī nav jēga mocīties.

Bet reāli, izņemot Aldi, ir tādi, kas paši aicina uz randiņu un paprasa sievietei samaksāt par to kafiju? :D
05.07.2023 11:36 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Es randiņošanas tirgū neesmu bijusi pēdējos 8 gadus, un ceru, ka vairs nekad nebūšu. Bet zinu, ka dibināt ģimeni ar cilvēku, ar kuru nesakrīt politiskie, reliģiskie, medicīniskie, finansiālie uzskati, nav jēgas. Nekādas sajūtas un nekādi taureņi vēderā tur nepalīdzēs, jo iemīlēšanās eiforija pazūd, bet ikdienas jautājumi paliek. Vienīgi problēmas nav, ja pašai tādu uzskatu nav, tad var pielāgoties partnera uzskatiem.
05.07.2023 11:41 |
 
Reitings 2689
Reģ: 03.06.2023
Lula @ 05.07.2023 11:36

Bet reāli, izņemot Aldi, ir tādi, kas paši aicina uz randiņu un paprasa sievietei samaksāt par to kafiju? :D
Es parasti izmaksāju, nav problēmu, ja sanāk paceļam, vai atceļā no jūras, kafija jau neko nemaksā.
05.07.2023 11:41 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Jā, man ir bijis, ka izvelku maku, un man ļauj pašai samaksā par manu 1,30 eur tēju. Pieaudzis cilvēks, ne students, realizējies dzīvē, vadošā amatā. Un pēc tam turpina saraksti, it kā viss ok. Nezinu, tas visas manas sajūtas nogalina saknē, laikam esmu golddigere 😂
05.07.2023 11:45 |
 
Reitings 1559
Reģ: 06.10.2022
Es uzskatu, ka vīrietim sākumā būtu jāuzņemās maksāšana, tomēr, ja man galīgi viņš nepatiktu es piedāvātu savu pusi maksāt un tas jau nozīmē friend zone 😅 kad jau attiecības ir nopietnākas es labprāt maksāju, vedu ceļojumos, pērku dāvanas, bet sākumā, kad vīrietis ved uz randiņiem viņš maksā.
05.07.2023 11:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)