Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kam maksāt

 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Esmu jauna sieviete. Ir pienākusi vasara un es arī sāku vairāk domāt par randiņiem, bet māc šaubas, vai man arī maksāt par sevi vai uz pusi? Nevaru saprast. No vienas puses negribu, lai mani "purin uz naudu izklaižu dēļ". Un no otras puses - šķiet, es itkā parādā palikšu, ja par mani maksas. Itkā liekas, ka vīrietis, lai maksā vai, kas uzaicina, lai maksā tad, bet kā man to pateikt. Neērti ir, ka maksātu visu par mani, jo sajūta, ka viņš mani nopērk un ko gaida pretī, bet no otras puses, kāpēc man maksāt par visām izklaidēm, kuras es nepiedāvāju?
05.07.2023 01:41 |
 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Remonts @ 05.07.2023 01:41
Esmu jauna sieviete. Ir pienākusi vasara un es arī sāku vairāk domāt par randiņiem, bet māc šaubas, vai man arī maksāt par sevi vai uz pusi? Nevaru saprast. No vienas puses negribu, lai mani "purin uz naudu izklaižu dēļ". Un no otras puses - šķiet, es itkā parādā palikšu, ja par mani maksas. Itkā liekas, ka vīrietis, lai maksā vai, kas uzaicina, lai maksā tad, bet kā man to pateikt. Neērti ir, ka maksātu visu par mani, jo sajūta, ka viņš mani nopērk un ko gaida pretī, bet no otras puses, kāpēc man maksāt par visām izklaidēm, kuras es nepiedāvāju?

Domāju, ka drošvien attiecību sākumā maksāšu pati par sevi un tālāk, ja nebūs man tādi līdzekļi varbūt, lai maksā par mani.
05.07.2023 01:42 |
 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Remonts @ 05.07.2023 01:42

Domāju, ka drošvien attiecību sākumā maksāšu pati par sevi un tālāk, ja nebūs man tādi līdzekļi varbūt, lai maksā par mani.

Kā Jums ir? Kāda pieredze?
05.07.2023 01:43 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Nu jau divus gadus esmu attiecībās ar vīrieti, ko satiku Tinderī. Man bija stingrs uzstādījums - es nemaksāšu pirmajā randiņā un pirmais randiņš ir pirmā tikšanās. Daudzi uzskata, ka pirmā tikšanās nav randiņš, jo "kā gan es kā vīrietis varu zināt, vai man šī meitene patīk jau pirmajā reizē". Par izmaksāšanu daudzi uzskata, ka meitene ir goldiggere. Nē, es varēju pati atļauties samaksāt un nelūdzu mani vest uz dārgiem restorāniem, man svarīgi bija princips un tajā iederējās pat vienkārši kafija. Bet jāatzīst, ka vīrietis, ar ko paliku kopā, uz randiņu aizveda uz jauku vietu, kur neietilpa tikai kafija. Ā, nu vēl man bija princips nepiekrist tikšanās vienkārši ar pastaigu, jo tajā laikā bija auksts, nepatīkams laiks. Patīkamā, siltā laikā piekristu, ja vien tā nebūtu pastaiga vienkārši pa pilsētas centru, bet nu kaut vai vismaz Mežaparku. Saņēmu vairākus naidīgus komentārus no vīriešiem, jo savus principus stāstīju pirms tikšanās, bet tas jau ir pozitīvi, ka netika tērēts mans laiks uz tādiem, kuri neatbilst manām prasībām.
Joprojām tādas prasības uzturētu, ja vēlreiz būtu nepieciešams meklēt Tinderi.
Šobrīd, kad esmu attiecībās, negaidu, ka mani uzturēs, pati pelnu un piedalos maksājumos. To principu ar pirmajiem randiņiem uzskatu par pieklājību un cieņu no vīrieša pret sievieti. Protams, esmu arī par ziediem pirmajā/-os randiņā/-os. Un man nav tādas sajūtas, ka no manis ko prasa vai gaida pretī.
Manā draudzeņu lokā ir arī tādas meitenes, kas labprāt pašas par sevi samaksā un arī ir tā sajūta, ka kāds no viņiem ko prasa. Tā kā saprotu visus viedokļus, galvenais, lai abi jūtas ērti. Bet, cik redzēts, tāpat arī tām meitenēm ir patīkami, ka izmaksā vai saņemt kādus ziedus vai tml., vienkārši tas neesot tik stingrs princips.
05.07.2023 07:14 |
 
Reitings 1576
Reģ: 11.04.2023
Kurš uzaicina, tas arī maksā, viss tik vienkārši.
05.07.2023 07:34 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Ja vīrietis aicina uz randiņu,tad arī būtu loģiski,ka viņš to arī apmaksā un sieviete neko viņam nav parādā par to.
05.07.2023 08:09 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Remonts @ 05.07.2023 01:42

Domāju, ka drošvien attiecību sākumā maksāšu pati par sevi un tālāk, ja nebūs man tādi līdzekļi varbūt, lai maksā par mani.

Šis ir riskanti. Ir dzirdēts, ka sievietes sākumā neļauj sev vairāk izmaksāt vai ļauj nedarīt vīriešiem mājas darbus, bet vēlāk sūdzas, ka vīrieši neprotas uzņemties uz sevi finansiālo pusi vai nedara nekādus mājas darbus. Es noteikti nemaksātu par sevi, ja gribētu sagaidīt, ka pēc tam mani praktiski uzturēs vīrietis. Skaidrs, ka 99% gadījumos, ja vīrietis nevar uzsaukt kafiju sākumā, ne par kādu uzturēšanu vēlāk nevar būt ne runas.
05.07.2023 08:41 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Visu lasot rodas tāda sajūta, ka sievietes to ņem pārāk nopietni.
Bezmazvai formulas kā rīkoties. “Ja neizmaksās pirmajā randiņā, tad nemaksās nekad”
Nezinu, es to uztvertu daaaudz vieglāk, caur sarunām izdomātu, kurš maksā, vai dala uz pusēm vai kā. Ja es aicinātu uz to kafiju, tad pati arī samaksātu, justos stulbāk blisinot acis un gaidot, kas tad viņš izvilks maku. 😀 Pirmajā randiņā tāpat neietu uz kaut kādu baigo restorānu.
Par visu taču var runāt ar to cilvēku, tā nav tikšanās ar biznesa partnerti.
05.07.2023 08:55 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Tam kurš aicina . Vai ari bezmaksas pastaiga parkā.
05.07.2023 08:59 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Lula @ 05.07.2023 08:55
Visu lasot rodas tāda sajūta, ka sievietes to ņem pārāk nopietni.
Bezmazvai formulas kā rīkoties. “Ja neizmaksās pirmajā randiņā, tad nemaksās nekad”
Nezinu, es to uztvertu daaaudz vieglāk, caur sarunām izdomātu, kurš maksā, vai dala uz pusēm vai kā. Ja es aicinātu uz to kafiju, tad pati arī samaksātu, justos stulbāk blisinot acis un gaidot, kas tad viņš izvilks maku. ? Pirmajā randiņā tāpat neietu uz kaut kādu baigo restorānu.
Par visu taču var runāt ar to cilvēku, tā nav tikšanās ar biznesa partnerti.

Nu es teiksim arī runāju - pirms randiņa, tāpēc nekad nenācās blisināties un gaidīt randiņa laikā, vai izmaksās vai nē, to tiešām uzskatītu par pazemojošu pret mani. Ja mani uzskati nepatika vai man nepatika vīrieša uzskati, mēs netikāmies. Nebiju par garām sarunām, īsas, konkrētas sarunas, bet noskaidrot svarīgāko, lai netērētu laiku uz nejēdzīgām tikšanās reizēm.
Bet tas, protams, atkarīgs no cilvēka motivācijas būt šajās aplikācijās. Man motivācija bija atrast attiecības, kādas es vēlos, nevis atrast cilvēku, ko mainīt, vai vienas nakts sakarus, parastus draugus utt.
Katram līdz ar to sava formula.
05.07.2023 08:59 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Ā un es, piemēram, jau pirms tikšanās noskaidroju visus man svarīgos jautājumus, piemēram, vai cilvēks ir antivakseris, šobrīd jautātu par karu utt. Es nevēlētos iztērēt laiku un/vai saņemt negatīvas emocijas klātienē. Man ir savi uzskati, striktas robežas, ar kuriem cilvēkiem es vēlētos tuvāku komunikāciju. Antivakseris, kurš stāsta, ka pēc diviem gadiem es, vakcinēta, nomiršu vai rašists nebūs manā interešu lokā. Līdz ar to loģiski bija cilvēki, kas atkrita uzreiz, un arī tādi, kas to uzskatīja par dīvainu, sauca par darba interviju utt. Man atkal nav saprotama gumijas staipīšana. Un izrādījās, ka pietiekami daudz viriesu ir arī tādi kā es, kam šāds tiešs sarunas stils patika, jo nebija tā, ka izvēlējos attiecībām pirmo vīrieti, kas gadījās. Es gan arī skatījos uz pieaugušākiem vīriešiem, iespējams, ka jauniešiem citas intereses, kā arī pieņemu, ka, ja cilvēks nemeklē attiecības, bet vnk grib pavadīt laiku randiņojot vai nakts izklaidēs, tad arī šādu striktu prasību nav.
Tas tā, mana pieredze.
05.07.2023 09:05 |
 
Reitings 380
Reģ: 03.08.2022
Randiņošanas periodā vienmēr maksāja vīrietis, pati nekad neko nemaksāju, un beigās mani tādu skopuli apprecēja. Vispār aplidošanas periodā normāli,ka vīrietis gan izmaksā, gan dāvina dāvanas, nekad nevajag par to justies slikti.
05.07.2023 09:09 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Uz to nav tik ļoti jāliek uzsvars un jāprāto. Pirmkārt, ja baidies ieiet bankrotā, tad sāc ar to, ka esi izvēlīga, ar ko ej randiņā. Ej tikai tad, ja tiešām redzi potenciālu. Tomēr vispār man šķiet, ka randiņi nekad nav tāda dārga lieta. Vismaz nevajadzētu būt, ja vien prātā nav kas tiešām dārgs. Ej uz randiņu, tā gaitā arī izdomāsiet kā samaksāsiet.
05.07.2023 09:22 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Es gan nezinu kāda ir bijusi Uvavy sarakstes gaita un cik dienās visi tie svarīgie jautājumi ir uzdoti, bet es tik tiešām justos kā intervijā, kurā mani vērtē, būs labs kandidāts vai nē.
Es gan vienmēr esmu ļāvusies sajūtām. Vai nu ir klikšķis vai nav. Ja sajūta, ka saruna ir tukša, nav atdeves un pašai viņa jāvelk, tad tas ir labs rādītājs tam, ka nav vērts tērēt laiku un to arī esmu ņēmusi vērā. Bet sarakstes periodā nekad neesmu uzdevusi tādus globālus jautājumus vai arī, piemēram, politiskos, reliģijas, jautājumus. Ja būtu tagad jāiet randiņot, es teiktu, ka ja man uzdotu jautājumu par vakcīnām, tas būtu red flag. Ja saruna aiziet naturāli tajā virzienā, tad jā, var papļāpāt. Bet tā tīši jautāt kurš izmaksās, par vakcīnām, karu? Nu nē.
05.07.2023 09:31 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Es pārsvarā to izrunāju pāris dienās, maksimums nedēļa, jo ātrāk nebija iespējas tikties. Taču tādas garas, jo garas sarakstes nebija priekš manis, arī tajā nedēļā nebija katras dienas sarakste. Manuprāt, īsi noskaidrot, kas par cilvēku, un tad tikties optimāli. Man arī patika, kad man uzdeva tiešus jautājumus.
Nu, iespējams, mana pieredze veidojas no tā, ka man ir ļoti strikti uzskati par, piemēram, karu. Es esmu totāli un galīgi pret krieviem, 100% ukraiņu pusē un es pat draugu līmenī negribētu cilvēku, kurš būtu krievu pusē vai "par mieru", kur nu vēl romantiski.
Savukārt vaksere es neesmu bijusi, tomēr esmu par saprātīgiem cilvēkiem, kuri vakcinējas, ja tas ir nepieciešams, kā to darīju es. Un pārsvarā, manuprāt, antivakseri ir tādi nesaprātīgi, domā par sazvērestības teorijām, atlajst sajeimu utt., kāda es neesmu.
Tāpat man bija draudzeņu pieredze. Piemēram, viena meitene meklēja izklaides Tinderī, tāpēc viņa neiespringa uz kaut kādu normālu raksturā kandidātu meklēšanu, bet tikās ar puslīdz visiem. Tā nu vienreiz mēs tikāmies draugu lokā ar vienu no šiem puišiem un viņš pavisam nopietni sāka stāstīt, ka draudzenei vēl ir iespēja izdzīvot, jo viņai bija viena vakcīna, bet mums pārējiem, kuriem ir divas, nē, mirsim utt. 😀😀 lieki piebilst, ka drīz noklīdām no viņiem un arī tā meitene pēc vēl pāris tikšanās reizēm vairs ar viņu nesatikās. Par puisi zināms, ka joprojām sēž Tinder, Badoo.
Nu reāli katram sava pieredze, vēlmes, ekspektācijas, es tikai skaidroju savējo, jo jā, biju ievērojusi, ka dažiem tā īsti nebija skaidra prakse, daudzi šo jauc ar goldigerismu vai ko tamlīdzīgu, bet reāli tā vienkārši ir skaidra mērķu nodefinēšana.
05.07.2023 09:51 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Nez man tas ka vīrietim ir jāsamaksā pirmajā randiņā vienmēr ir licies dīvaini, un tai pat laikā sievietes raksta ka ir "strong independent woman" tipa, bet ja vīrietis nesamaksā tad ir skops.
Teiksim, ja lomas būtu otrādi un pieņemts ka sieviete maksā pirmajā randiņā? Arī būtu tādas pašas atbildes, vai arī tad teiktu - es nezinu vai man ar to cilvēku saskanēs tāpēc negribu maksāt. Es spēju iejūties arī vīrieša āda un noteikti tagad izklausos kā Aldis 😁
Pārsvarā vienmēr randiņos esmu maksāju par sevi atsevišķi.
05.07.2023 09:53 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Man viena draudzene šobrīd sēž Badoo un viņai laikam sākumā nekas nebija par politiku, bet vēlāk uzlikusi Ukrainas karogu pie vārda vai kas rakstīts Ukrainas atbalstam. Viņa man pārsūta tādus tekstus, kur puiši sāk pirmie rakstīt, sarunas ievirzās nopietnāk, izsakās par karu (viņa ar nostāju par Ukrainu, bet mazāk radikāli kā es pauž savu nostāju) un puiši sāk dirst viņai par to virsū (no skata normāli, ne urlas, arī latvieši). Tagad pat, kad viņai profilā ir šis karogs, viņai tāpat uzraksta, ka viņa ir naiva, neko nesaprot utt. Kā saprotu, Badoo var rakstīt visi bez tā nosacījuma, ka jābūt saderībai.
Nu tad labāk lai tas noskaidrojas uzreiz, nevis tiekoties.
05.07.2023 09:59 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Ak Dievs ,ko var vēl ņemties ar tām vakcīnām. Es padomātu ka dulla vecvecvecmāmiņa fanāte kaut kāda .
05.07.2023 10:02 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Uvavy @ 05.07.2023 09:59
Man viena draudzene šobrīd sēž Badoo un viņai laikam sākumā nekas nebija par politiku, bet vēlāk uzlikusi Ukrainas karogu pie vārda vai kas rakstīts Ukrainas atbalstam. Viņa man pārsūta tādus tekstus, kur puiši sāk pirmie rakstīt, sarunas ievirzās nopietnāk, izsakās par karu (viņa ar nostāju par Ukrainu, bet mazāk radikāli kā es pauž savu nostāju) un puiši sāk dirst viņai par to virsū (no skata normāli, ne urlas, arī latvieši). Tagad pat, kad viņai profilā ir šis karogs, viņai tāpat uzraksta, ka viņa ir naiva, neko nesaprot utt. Kā saprotu, Badoo var rakstīt visi bez tā nosacījuma, ka jābūt saderībai.
Nu tad labāk lai tas noskaidrojas uzreiz, nevis tiekoties.
Bez vakcīnām ,kara un tautības tev ir citi temati? Un visus krievus lūdzu nebāz vienā maisa ar putleristiem. Tur tiešām jābūt naivai lai tādi uzskati būtu kā tev .
05.07.2023 10:10 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Nu tāpēc man vecuma cenzs tos dažus gadus atpakaļ bija 30-45, kam šie jautājumi pārsvarā nešķita vecvecmammu jautājumi.
Karš manu ģimeni skar personīgi. Ja tavus radiniekus nogalinātu, mājas izpostītu, viņiem nāktos bēgt, gan jau arī neuztvertu to tik mierīgi. Tomēr arī, ja tas neattiecas personīgi, uzskatu, ka jābūt pietiekamam empātijas līmenim, lai saprastu, ka krievi, kuri reāli veic šīs visas darbības, kuri labprātīgi dodas karot, kuri sūta savus dēlus tur, kuri smejas un tīksminās par ukraiņu nāvēm, ir vainīgi, nevis tikai Putins vienpersonīgi. Tas pats citiem cilvēkiem bija ar Covid - ka, ja kādam ir miris radinieks no tā, domāju tā ir tēma, ko viņi noteikti iztaujātu. Man tā nebija, bet man tas bija jautājums, pēc kura noteicu cilvēka saprāta līmeni. Jā, man svarīgas ir politikas utt tēmas, manuprāt, tas parāda, ka cilvēks ir domājošs. Nezinu, pēc kuriem kritērijiem jūs to nosakāt un kādas sarunas jums ir aktuālas. Mīļākie tiktokeri vai mūziķi? 😀
05.07.2023 10:20 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Uvavy @ 05.07.2023 10:20
Nu tāpēc man vecuma cenzs tos dažus gadus atpakaļ bija 30-45, kam šie jautājumi pārsvarā nešķita vecvecmammu jautājumi.
Karš manu ģimeni skar personīgi. Ja tavus radiniekus nogalinātu, mājas izpostītu, viņiem nāktos bēgt, gan jau arī neuztvertu to tik mierīgi. Tomēr arī, ja tas neattiecas personīgi, uzskatu, ka jābūt pietiekamam empātijas līmenim, lai saprastu, ka krievi, kuri reāli veic šīs visas darbības, kuri labprātīgi dodas karot, kuri sūta savus dēlus tur, kuri smejas un tīksminās par ukraiņu nāvēm, ir vainīgi, nevis tikai Putins vienpersonīgi. Tas pats citiem cilvēkiem bija ar Covid - ka, ja kādam ir miris radinieks no tā, domāju tā ir tēma, ko viņi noteikti iztaujātu. Man tā nebija, bet man tas bija jautājums, pēc kura noteicu cilvēka saprāta līmeni.
Es komunicēju ar 25-65 visiem tas liktos maigi sakot īpatni .
05.07.2023 10:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits