Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

No algota darbu uz savu mazo biznesu

 
Reitings 30
Reģ: 24.08.2020
Sveikas!
Tātad, esmu šobrīd tādā dilemmā un nevaru saprast ko darīt.
Ir maģistra grāds labā profesijā, strādāju salīdzinoši labi apmaksātu algotu darbu no mājām. Darbs pie datora.
Pirms kāda laika uzsāku hobiju kas pārauga nelielā biznesā un esmu arī pašnodarbinātā. Lieta tāda ka man tas tik ļoti patīk un aizrauj un esmu sapratusi, ka tas ir tas ko es gribu darīt. Arī ienākumi proporcionāli salīdzinot ieguldīto darbu ir lielāki mazajā biznesā. Tomēr algotais darbs to bremzē, nevaru attīstīties tā kā vēlos. Man mans algotais darbs arvien vairāk sāk nepatikt, jo saprotu, ka tas līdz galam nav mans. principā gribētu savu mazo biznesu kā pilna laika darbu, bet tomēr tas arī biedē. Biedē vairāk nākotne, kas būs pēc 10 gadiem? ja nu tas vairs nebūs aktuāli, nebūs nevienam vajadzīgs. biedē tas, ka izkritīšu no aprites savā profesijā un piemēram pēc 10 gadiem būs ļoti grūti atgriezties apritē ja nu bizness beidzas. Bet ar algoto darbu pašlaik ir tā, ka izdaru to kas man jādara, neko vairāk neuzņemos, 8h un viss, nav vēlme augt, un attiecīgi nepretendēju uz lielāku atalgojumu.
Vēlētos dzirdēt kādus pieredzes stāstus - gan veiksmīgus, gan netik veiksmīgus kad riskējāt un aizgājāt no algota darba lai sāktu kaut ko savu. vai arī vienkārši viedokli no mlas kā jūs rīkotos šādā situācijā?
Paldies!
03.07.2023 21:47 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Mazais bizness ir forši, es neietu atpakaļ uz algotu darbu. Bet, ir stress par to, ka ienākumi nav regulāri, kā arī, ko darīt, ja kādā dienā vairs nevarēsi/negribēsi to turpināt, un būsi sen jau atlikusi malā karjeru uzņēmumā, tātad daudzko jāsāk no jauna.
Ir liels gandarījums, pati kaut kādā mērā kontrolē savu darba laiku, bet stresa daudz.
03.07.2023 21:53 |
 
Reitings 750
Reģ: 14.05.2019
+ gribas darboties savā un patīk
- sāk nepatīk esošais darbs
man šķiet, ka izvēle skaidra. protams, pagaidīt kādu laiku un saprast vai pēc mēneša, trijiem nekas nemainās. Bet citādi - dzīvojam tikai vienreiz.
03.07.2023 21:53 |
 
Reitings 750
Reģ: 14.05.2019
Esmu bijusi mazliet līdzīgā, bet tomēr mazliet savādākā situācijā. Rezumē - daru savu biznesu, bet paralēli tam arī ilgtermiņa sadarbību un projektu mazākā slodzē no savas otras sfēras, kas neatstāj tukšumu CV un ļauj jebkurā brīdi atgriezties (ja vēlos), jo pieredze turpinās. Bet man patīk abas sfēras. :)
03.07.2023 21:56 |
 
Reitings 30
Reģ: 24.08.2020
paldies par komentāriem
03.07.2023 22:09 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Es nedomāju, ka tev vajag uztraukties, kas būs ar tavu biznesiņu pēc 10 gadiem. Dari viņu tagad, paļaujies uz viņu un attīsties. Kamēr ņemsies un pelnīsi, nāks prātā vēl 10 idejas un varēsi izvērtēt un attīstīt arī tās, ja nu gadījumā šī lieta sāks iet uz beigām.
04.07.2023 01:05 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Varbūt vari padalīties, kādā jomā gribi uzsākt mazo biznesu?
04.07.2023 21:36 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Esmu bijusi šādā situācijā, kad neilgi pirms pandēmijas pārgāju uz savu biznesu. Pandēmija to diemžēl iznīcināja - bizness bija serviss, nevis produkts un līdz ar lokdaunu nevarēju atļauties būt ilgstošā dīgstāvē. Pēc manas pieredzes plusi un mīnusi:
Plusi:
*pilnībā sava laika noteicēja, ja vajadzēja, kādu dienu strādāju 12h dienu, citu dienu 3h. Ļoti flexibli un tas bija izdevīgi, jo varēju plānot savu laiku ar citiem ikdienas pienākumiem.
*pati nosaku cenu attiecīgi savām spējām un sapratu, ka cilvēki ir gatavi maksāt ja redz, ka zini ko dari.
*ļoti daudz iespēju attīstīties tālāk, kā kāda iepriekš minēja - jaunas idejas, jauns piedāvājums, uzreiz jauna klientūra. Ja kaut ko pamēģinu, bet redzu, ka nav pieprasījuma - pati to varu arī tad izņemt no piedāvājuma, nevienam nav jāatskaitās
Mīnusi:
*ko nopelnu - tas ir. Ja saslimstu, man nav slimības lapa, jo biju pašnodarbinātā. Strādājot vienai, nav, kas aizvieto un arī atvaļinājuma naudas nav. Tas ir nestabili un jutu, ka tas bija grūti pieņemt
*visu, sākot ar komunikāciju ar klientiem 24/7 beidzot ar servisu, visu darīju pati un nekad nebija iespēja atslēgties no darba, jo viss atkarīgs tikai no manis
Kopumā pandēmija mani piespieda iet tālāk mācīties un nomainīt nodarbi pavisam, šobrīd strādāju nesaistītā sfērā. Piekrītu tam, ka pa 10 gadiem ļoti daudz kas var mainīties un arī Tavā esošajā profesijā pēc 10 gadiem būs citi noteikumi, prasības - to vienmēr var piemācīties klāt un iet atpakaļ bijušajā darbā. Pēc pieredzes gudri darba devēji novērtē to, ka cilvēkam ir iekšas iet un darīt kaut ko savu - ja CV pēc tam Tev būs sava biznesa pieredze - tas Tevi var aizvest daudz liekākos plašumos, jo tā ir uzdrīkstēšanās un tam vajaga iekšas - Tavam CV tas dod tikai plusus, bet piemēram - 20 gadu pieredze vienā uzņēmumā ne vienmēr tiek uzlūkota kā laba lieta.
04.07.2023 21:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits