Soc dienests un radinieces bērni

 
Reitings 37
Reģ: 27.03.2020
Diezgan specifisks jautājums, bet varbūt kāda zinās.
Māsīca palikusi viena ar diviem bērniem un prasa palīdzību ģimenei, grūti atsperites, nevar atļauties dzīvokli. Palīdzību neatteiksim, bet gribu saprast vai tas, ko viņa stāsta varētu būt patiesība.
Bērni nepilngadīgi, viens no viņiem ilgāku laiku neapmeklēja skolu, grūti bija, jo tēvs pēkšņi pameta ģimeni, pazuda ar galiem, laikam arī kaut kādas problēmas iejusites starp klasesbiedriem. Tādēļ māsīca esot nonākusi soc. dienesta lokā, tiekot uzmanīta.
Finansiālu palīdzību viņai vajagot tāpēc, ka vienistabas dzīvokli vēl varēteu atļauties pati, BET no dienesta esot prasība pēc divistabu, jo bērni ir puisis un meitene, katram esot jādzīvo savā istabā.
Mums kontakts ir tuvs, bet ne tik ļoti, lai es tieši viņai šo jautātu - tā ir normāla prasība? Daudzās ģimenēs taču bērni dala istabu, ne tā?
Pati to pasniedz tā itkā visi jaunie noteikumi jāievēro tikai tāpēc, ka bērns neapmeklēja skolu un nu ir visādas prasības, dienests viņus uzmanot.
Vēl baida, ka tā divu istabu prasība ir citu iemeslu dēļ, nav tā, ka kaut kam vēl jānotiek ģimenē lai to prasītu? Liekas dīvaini, ka viss sākās ar skolas neapmeklēšanu un tagad kaut kas šitāds.
Tām kas teiks, lai prasu viņai pa tiešo, nu man ir neērti apšaubīt to, ko viņa stāsta, grūts posms viņiem tomēr. Bet šaubos par visu šito, gribu dzirdēt kādus viedokļus.
03.07.2023 20:23 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Mammū @ 04.07.2023 16:44
Protams, daudzi tā dzīvo un kā var atļauties tā dzīvo, tomēr ne visi, kas tā dzīvo ir soc.dienestu vai bāriņtiesas uzraudzībā. Šī ģimene ir, līdz ar to ir jāsaprot kāpēc. Bet tas pat nav svarīgi. Svarīgāk sagādāt maksimāli normālus apstākļus bērniem un apmierinošus apstākļus soc.dienestam, lai tiem nebūtu papildus iemesla turpināt uzraudzīt šo ģimeni.

Tur jau tā lieta, ka šī ģimene nav nonākusi iestāžu acīs dzīvokļa platības dēļ un līdz ar to lielāks dzīvoklis neko nepalīdzēs, ja neizlabos īsto iemeslu. Es nesaku, ka ir OK dzīvot mazā platībā ar bērniem, bet par to neviens nekasītos tādā apmērā, tas nebūtu ne likumīgi, ne loģiski (jo finanšu apstākļi dzīves laikā mainās), un līdz ar to uzskatu, ka problēma ir citās lietās.
Es nevēlos neko sliktu teikt par autores aprakstīto māsīcu, bet es uzskatu, ka nekad nedrīkst aizdot naudu bez noformētiem dokumentiem, ja ir plāns šo naudu atgūt. Ja dod naudu bez ekspektācijām to saņemt atpakaļ, arī jāizvērtē, vai tiešām šis ir īstais cilvēks, kam tērēt naudu.
Es esmu nedaudz finansiāli palīdzējusi sievietei, kurai bērns ar veselības problēmām, palīdzība bija nepieciešama bērnam, kaut kādām bērnudārza lietām utt. Līdz uzzināju par to, ka šī sieviete prasa naudu visiem un to nodzer, bet bērnam nekas vai gandrīz nekas netiek. Sarunās šī sieviete bija normāla, izskatījās normāli. Nu nejau jaunā apģērbā un laimīga, bet kā jau parasts cilvēks ar daudz problēmām un maz naudas. No pirmā skatiena nevarēju saprast, ka būs šāds iznākums. Viņa nebija radiniece.
04.07.2023 18:19 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Molle @ 04.07.2023 16:50

Nu tāpat, 2 istabas man liekas normāli. Ja bērni tīņi, tad viss ir saprotams. Varbūt ieteikums bija nodalīt puiku, lai ir savs kaktiņš?
Ja ģimene nelabvēlīga un ir bijuši incidenti līdz šim, iespējams, ka tur arī slēpjas kaut kāda apakšproblēma.
Katrā ziņā, 2 istabas dzīvokli pilnīgi var gan nodalīt brāli, gan māsa ar mammu. Vienistabas dzīvoklis ir galīgi ne ok. Trīsistabnieku gan nepiekritstu sponsorēt. Lai atsperas un tad par to pati parūpējas.
bet jā..es piezvanītu sociem un paprasītu, kas tie par noteikumiem.

Tas nekā nerisina problēmu, ka mātei uzrodas draugs un tad māte un meita un mātes draugs ir vienā istabā.
Personīgi mans viedoklis, es uzskatu, ka spiedīgos apstākļos labāk ir viena istaba pieaugušajam (gan tāpēc, ka var pēc tam uzrasties dzīvesbiedrs, gan tāpēc, lai ir kaut kāda atpūta un atjaunošanās) un viena - bērniem, jebkāda dzimuma. Tiešām īsti nesaskatu problēmu, ka brālis un māsa dzīvo vienā istabā. Istabas zonas var nodalīt. Tas tad, ja nav iespēju sagādāt katram bērnam atsevišķi istabu, tas, protams, vislabāk, bet ne visiem pavelkams.
04.07.2023 18:31 |
 
Reitings 1638
Reģ: 25.01.2023
Uvavy @ 04.07.2023 18:16

Absolūti neticu tavam atstāstītajam stāstam par tapetēm. Kaut kāda leģenda, ko cilvēki stāsta apkārt, lai uzsvērtu, ka valsts un iestādes ir stulbi, neadekvāti utt.
dienesti ari ir dažādi.Ir godpratigistradājoši un ir blatinieki.Ir kas reagē uz katru sīkumu,ir kas nereagē uz atklatiem parkāpumiem.Loti sen 10 gadi atpakaļ mani apciemoja socialais dienests,kad jautāju kāds iemesls,atbilde bija esmu tiko škirusies ar bernu viena.cita pamata nebija pec viņu teiktā, bet ielida pat saldētavā.aizdomas ka bijušais uzsutija ,lai atriebtos.Kad es sutiju signālus par vienu ģimeni kur manā acu priekšā bērnus aiztika gan fiziski gan morali tas pats dienests pat ausi necela,gimene netika apsekota.Tākā palauties ka visi dienesta cilvēki visos miestos ir sava darba darītaji ir naivi.
04.07.2023 18:37 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Rekur pagājušā gada raksts par istabām dažāda dzimuma bērniem
https://www.delfi.lv/calis/enciklopedija/pubertate-viena-istaba-ka-telpas-dalisana-ietekme-bernu-psihoemocionalo-attistibu.d?id=54558988
04.07.2023 18:38 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Kenty @ 04.07.2023 18:37
dienesti ari ir dažādi.Ir godpratigistradājoši un ir blatinieki.Ir kas reagē uz katru sīkumu,ir kas nereagē uz atklatiem parkāpumiem.Loti sen 10 gadi atpakaļ mani apciemoja socialais dienests,kad jautāju kāds iemesls,atbilde bija esmu tiko škirusies ar bernu viena.cita pamata nebija pec viņu teiktā, bet ielida pat saldētavā.aizdomas ka bijušais uzsutija ,lai atriebtos.Kad es sutiju signālus par vienu ģimeni kur manā acu priekšā bērnus aiztika gan fiziski gan morali tas pats dienests pat ausi necela,gimene netika apsekota.Tākā palauties ka visi dienesta cilvēki visos miestos ir sava darba darītaji ir naivi.

Ja konkrēts darbinieks nerīkojas atbilstoši likumiem vai pat tu nezini likumus, bet uzskati, ka tā attieksme un prasības nav adekvātas, par to ir jāziņo. It visur gadās pa kādam darbiniekam, kas nav kompetents, profesionāls, iejūtīgs, tas jau nenozīmē, ka viņam ir taisnība.
04.07.2023 18:39 |
 
Reitings 1638
Reģ: 25.01.2023
Uvavy @ 04.07.2023 18:39

Ja konkrēts darbinieks nerīkojas atbilstoši likumiem vai pat tu nezini likumus, bet uzskati, ka tā attieksme un prasības nav adekvātas, par to ir jāziņo. It visur gadās pa kādam darbiniekam, kas nav kompetents, profesionāls, iejūtīgs, tas jau nenozīmē, ka viņam ir taisnība.
es jau nesaku ka visi tādi.Ta būtu atseviška diskusija runājama.
04.07.2023 20:44 |
 
Reitings 67
Reģ: 21.06.2023
Uvavy @ 04.07.2023 18:39

Ja konkrēts darbinieks nerīkojas atbilstoši likumiem vai pat tu nezini likumus, bet uzskati, ka tā attieksme un prasības nav adekvātas, par to ir jāziņo. It visur gadās pa kādam darbiniekam, kas nav kompetents, profesionāls, iejūtīgs, tas jau nenozīmē, ka viņam ir taisnība.

Tieši tā.
06.07.2023 16:50 |
 
Reitings 106
Reģ: 31.10.2022
Kenty @ 04.07.2023 18:37
dienesti ari ir dažādi.Ir godpratigistradājoši un ir blatinieki.Ir kas reagē uz katru sīkumu,ir kas nereagē uz atklatiem parkāpumiem.Loti sen 10 gadi atpakaļ mani apciemoja socialais dienests,kad jautāju kāds iemesls,atbilde bija esmu tiko škirusies ar bernu viena.cita pamata nebija pec viņu teiktā, bet ielida pat saldētavā.aizdomas ka bijušais uzsutija ,lai atriebtos.Kad es sutiju signālus par vienu ģimeni kur manā acu priekšā bērnus aiztika gan fiziski gan morali tas pats dienests pat ausi necela,gimene netika apsekota.Tākā palauties ka visi dienesta cilvēki visos miestos ir sava darba darītaji ir naivi.

Varbūt kāds tevi nosūdzēja? Jo tā nevar būt, ka tāpat vien ierodas soci.
06.07.2023 20:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits