Aplauziens

 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Heeeiloou!
Es īsti pat nezinu ko ar šo visu gribu panākt.
Mazliet situācija rubbed me the wrong way....
Backatory.
Man šo sestdien ir dzimšanas diena, kuru es izdomāju, ka gribu pavadīt Stirnubukā skrienot. Otrs tajā pusē, kur trase ir, neesmu super daudz bijusi, līdz ar to mazāk zinu to apkārtni, draugs atkal +/- zina to pusi.
Iepriekšējā nedēļas nogalē es piedāvāju vai viņš nevēlas braukt man līdzi vnk tāpat, parasti es braucu solo vai ar draugiem, man par pārateigumu ar entuzismu piekrita, ka jā varētu (šis viss galīgi nav viņa lauciņš), kā arī izmest kādu extra km apskatīt šo un to apkārtnē, līdz ar to es neko ar draugiem neplānoju.
Un te sākās....Šodien ir ceturdiena, vēl no rīta esmu pilnā pārliecībā, ka viņš ar mani brauc, uzjautāju, ar kuru mašīnu brauksim, ar domu, kā šodien iebraukšu uzpildīties, sapakot līdzi ņemamo un iztīrīt salonu, kad viņš paziņo nu kā, ka es taču braukšu ar savu, kā jau parasti, jo viņam viņa mašīnu vajag, jo viņš ar čomu brauks ar kvadriem prom, kas man šorīt bija galīgs jaunums.
Es parasti neiespringstu, bet nu kaut kā rubbed me the wrong way, jo šodien ir ceturdiena, pasākums ir sestdien, un tikai šodien viņš man paziņo, ka viņš izrādās nebrauks, un tikai tāpēc, ka es uzjautāju par to ar kuru mašīnu brauksim.
Tāda meehh...sajūta, bišķīt jūtos aplauzusies, negribās arī tgd nīdēt, lai viņš tomēr brauc līdzi, jo tad visiticamāk būs kinda īgns un otrs, tas, ka viņš pirms pāris nedēļam atcēla savus plānus ar to čomu manis dēļ, bet tas nemaina faktu, ka jūtos aplauzusies, kā minēju, nezinu ko ar šo visu gribēju panāk...droši vien blow some steam off.
Jūtos bišķīt ar ieskrambātu garīgo, bet vai ir mega pamats?
29.06.2023 11:57 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Merilda @ 29.06.2023 15:31
Offtopic - kurai vēl nepatīk/kaitina autores anglicisma iestarpinājumi? ? Ok, es arī ko tādu dažreiz iestarpinu, bet nesaprotu - ir problēmas izteikties latviešu valodā? Nav pietiekošs vārdu krājums? Tas nav uzbrauciens, tikai vēlme saprast.

Netulkojas pietiekami precīzi vai tulkojas absolūti briesmīgi, tik tāl, ka pilnīgi neatspoguļo sajūtu.
29.06.2023 15:54 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
Ja tā ir kaut kāda atspēlēšanās, tad drusku jau gan bērnišķīgi. Turklāt dzimšanas dienā.
29.06.2023 15:58 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Andie @ 29.06.2023 15:49
Iepriekš TIK ļoti krasa plāna maiņa nav bijusi no viņa puses līdz šim, ja kaut ko plānojam darīt kopā, bet visam pirmā reize un šī reize, tādu neforšu aplauziena sajūtu ieslēdza man. Viņš ir informērts, ka šis man ir lūpas uzmešanas materiāls. Mēs startā neesam pāris, kas visu dara kopā, esam diezgan patstāvīgi, jo mums hobiji nesakrīt un ir katram savs draugu loks, neesam mega svinētāji, bet parasti kopā kaut ko pasākam, kaut vai vakariņas smth.
Pirms diviem mēnešiem, bija viņa draugu pasākums uz kuru viņš mani aicināja, bet man kā reiz tajā dienā bija 2.posma Stirnubukam un es jau sākumā pateicu, ka diemžēl šoreiz ne, jo gribu noskriet un man ar viņa čomiem īsti nav saskares trajektoriju, bet viņš īsti neko neteica, ka būtu baigi gribējis, lai es braucu, vai apvainojies....un tieši tgd mani uzmet?‍♀️ (over thinking is my middle name) sakrītība vai ne.
Neeeezinu, vnk arī šo tēmu pārrunāt ar viņu vairs īsti nav vēlme, jo tas man tikai uzsitīs pa pacietību, atvainošanos es varu negaidīt, jo viņš nejūtas vainīgs, jo īsti nesaport vai tgd izliekas nesaprotam, nezinu kāpēc, bet sāk mākt sajūta, ka šī ir atmaksa par to gadījumu.
Lkm būšu nolaidusi tvaiku sākotnējo, kā ir tā irrrrr....braukšu mājās ar uzmestu lūpiņu, jo tā bija viņa paša apzinātā izvēle (made his own bed), lai gan viņam es skotnēji devu opciju saprast un apdomīgi izvēlēties pa kuru taciņu viņš ies.

Jā, kāpēc rīkoties kā pieaugušam cilvēkam un izrunāt lietas, ja var vnk ''uzmest lūpu'' un nākamreiz atkal rakstīt ''nu vīrieši vnk tādi ir, tur neko nevar darīt''.
29.06.2023 17:15 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Merilda @ 29.06.2023 15:31
Offtopic - kurai vēl nepatīk/kaitina autores anglicisma iestarpinājumi? ? Ok, es arī ko tādu dažreiz iestarpinu, bet nesaprotu - ir problēmas izteikties latviešu valodā? Nav pietiekošs vārdu krājums? Tas nav uzbrauciens, tikai vēlme saprast.

Tiešām diezgan briesmīgs rakstības stils autorei.
29.06.2023 17:31 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Ak jēziņ, kāda starpība kāds rakstības stils ir autorei? Tiešām nevar pieturēties pie tēmas?
Es Tavā vietā gan jau būtu diezgan apvainojusies, tīri par to, ka man neko nemaz nepasaka, ka plāni ir mainījušies pēkšņi un vēl fakts, ka dzimšanas dienā tieši mani arī kaut kā iekšēji nedaudz sāpinātu. Es arī nesaprotu kā cilvēks vispār ar Tevi nerēķinās, ja pat aizmirsis pateikt, ka nedosies ar Tevi tur, kur iecerējāt..
29.06.2023 17:50 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
greece @ 29.06.2023 17:15

Jā, kāpēc rīkoties kā pieaugušam cilvēkam un izrunāt lietas, ja var vnk ''uzmest lūpu'' un nākamreiz atkal rakstīt ''nu vīrieši vnk tādi ir, tur neko nevar darīt''.

Kad viss jau sākuma ir izrunāts, tad tālāka runāšana vnk zaudē jēgu, kā minēju, man , visticamāk, vajadzēja vnk nolaist tvaiku un saprast vai es , iespējams, nepārreaģēju, jo sākumā man škrobīte bija, bet tagad ir mieriņā un man ir citi plāni jau.
Uvavy @ 29.06.2023 17:31

Tiešām diezgan briesmīgs rakstības stils autorei.

Tiešām briesmīgi.
29.06.2023 18:23 |
 
Reitings 714
Reģ: 04.01.2023
Andie @ 29.06.2023 15:49
Iepriekš TIK ļoti krasa plāna maiņa nav bijusi no viņa puses līdz šim, ja kaut ko plānojam darīt kopā, bet visam pirmā reize un šī reize, tādu neforšu aplauziena sajūtu ieslēdza man. Viņš ir informērts, ka šis man ir lūpas uzmešanas materiāls. Mēs startā neesam pāris, kas visu dara kopā, esam diezgan patstāvīgi, jo mums hobiji nesakrīt un ir katram savs draugu loks, neesam mega svinētāji, bet parasti kopā kaut ko pasākam, kaut vai vakariņas smth.
Pirms diviem mēnešiem, bija viņa draugu pasākums uz kuru viņš mani aicināja, bet man kā reiz tajā dienā bija 2.posma Stirnubukam un es jau sākumā pateicu, ka diemžēl šoreiz ne, jo gribu noskriet un man ar viņa čomiem īsti nav saskares trajektoriju, bet viņš īsti neko neteica, ka būtu baigi gribējis, lai es braucu, vai apvainojies....un tieši tgd mani uzmet?‍♀️ (over thinking is my middle name) sakrītība vai ne.
Neeeezinu, vnk arī šo tēmu pārrunāt ar viņu vairs īsti nav vēlme, jo tas man tikai uzsitīs pa pacietību, atvainošanos es varu negaidīt, jo viņš nejūtas vainīgs, jo īsti nesaport vai tgd izliekas nesaprotam, nezinu kāpēc, bet sāk mākt sajūta, ka šī ir atmaksa par to gadījumu.
Lkm būšu nolaidusi tvaiku sākotnējo, kā ir tā irrrrr....braukšu mājās ar uzmestu lūpiņu, jo tā bija viņa paša apzinātā izvēle (made his own bed), lai gan viņam es skotnēji devu opciju saprast un apdomīgi izvēlēties pa kuru taciņu viņš ies.

Katram savas intereses vajag un tas viss labi, bet, ja ir kaut kādas “atmaksas”, tad tas nu gan neko labu neliecina par attiecībām. Turklāt atmaksa par ko? Ja tu uzreiz pateici, ka nevēlies braukt uz to pasākumu, un viņš ar to bija mierā, tad nesaskatu neko, par ko būtu tagad “jāatriebjas”.
Viņš var uzskatīt, ka nav kļūdījies, bet, ja tāda rīcība tevi sāpina/aizskar, tad viņam tas ir jāņem vērā, ja viņš to nedara, tad viņš tevi neciena un atkal nonākam pie tā, vai ir jēga no tādām attiecībām.
29.06.2023 18:28 |
 
Patīk
Reitings 15847
Reģ: 12.07.2022
Merilda @ 29.06.2023 15:31
Offtopic - kurai vēl nepatīk/kaitina autores anglicisma iestarpinājumi? ? Ok, es arī ko tādu dažreiz iestarpinu, bet nesaprotu - ir problēmas izteikties latviešu valodā? Nav pietiekošs vārdu krājums? Tas nav uzbrauciens, tikai vēlme saprast.

Tā runā/raksta mūsdienu jaunieši, laipni lūdzu skumjajā realitātē.
#brīnumskānolikalateni
29.06.2023 18:50 |
 
Reitings 22195
Reģ: 18.08.2022
Man liekas viena no attiecību pamatsastāvdam ir laba komunikācija un rēkināšanās vienam ar otru!
Man draugs saka,ka es esmu baigi tieša ,varbūt nav labi ,bet piem tādā situācijā es pateiktu ,ka jūtos sāpināta ,jo bija kopīgu plāni un nav forši par planu mainu uzzināt pilnīgi random !
Tomer ir labak pateikt ,ka juties,nevis uzmest lūpu ,isti neizskaidrojot kas Tevi apbēdina ,jo citu reizi var būt tieši tāds pats scenārijs,draugs taču nezin ,ka Tu neesi sajusma par tadu situacijas pagriezienu!
29.06.2023 19:13 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
Man vienīgai liekas dīvaini, pēc uzrakstīta sapratu, ka nav pirmā reize , kad izlaiž tavu dzimšanas dienu, vai tad ir vērts būt ar tādi cilvēku kopā, kuram par tavu dzimšanas dienu ir pilnīgi vienalga ?
29.06.2023 20:41 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Paņem viņu aiz pātariem un izrunājies kārtīgi. Ok, viena lieta ir nepateikt par ikdienišķiem plāniem (arī dikti nesmuki), bet izjaukt dzimšanas dienu ir galīgi cūcīgi.
Jebkurā gadījumā atpūties kārtīgi un izbaudi dzimšanas dienu arī bez tā āpša.
Par autores rakstības stilu. Atceros viņu vēl no vecajiem Cosmo laikiem. Viņai piestāv tāda rakstība, viņa jau sen tādu lieto. Tā ir Andie odziņa, liekas forša un aktīva meitene.
29.06.2023 20:54 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Viņš ir ļoti labi informēts, ka es neesmu priecīga par viņa plānu maiņu, un ka aizķēra, tomēr man nervu. Mani pārsteidz viņam tik ļoti neraksturīgā rīcība šajā gadījumā, nezinu šķiet ļoti savādi.🙄 Un problēmu pilnībā neredz, jo īpaši tgd, kad man arī ir citi plāni.
29.06.2023 23:11 |
 
Reitings 115
Reģ: 21.06.2023
Tas ir normāli, jebkuram cilvēkam atteikums nepatīk, jo sajūta, ka tas tiek vērsts pret tevi nevis situāciju vai darbību. Viss normāli, nomierinies varbūt tev nemaz nepatiktu viņa uzvedība tajā pasākumā. Un otru cilvēku piespiest vai izkomandēt braukt nav iespējams ,ja to nevēlas. Iespējams, ka sākuma viņa atbilde, bija JĀ, jo bija kauns atteikt, bet iespējams viņs uzreiz zināja, ka atbilde ir NĒ, un viņš negrib braukt, bet lai tu justos labāk tad sākumā pateica, ka ir ar mieru braukt. Es pazīstu cilvēku, kas regulāri pasaka jā, jo jūtas "neeerti" atsakot uzreiz.beigās izrādas, ka vienmēr tā dara.
30.06.2023 04:04 |
 
Reitings 720
Reģ: 07.04.2022
Merilda @ 29.06.2023 15:31
Offtopic - kurai vēl nepatīk/kaitina autores anglicisma iestarpinājumi? ? Ok, es arī ko tādu dažreiz iestarpinu, bet nesaprotu - ir problēmas izteikties latviešu valodā? Nav pietiekošs vārdu krājums? Tas nav uzbrauciens, tikai vēlme saprast.

off topic arī neizklausās diez ko latviski
30.06.2023 08:25 |
 
Reitings 748
Reģ: 29.05.2023
Laavii @ 30.06.2023 08:25

off topic arī neizklausās diez ko latviski

Izlasīji tikai off topic un tālāk komentāru nelasīji, ka es arī mēdzu ko tādu iestarpināt vai kas?
30.06.2023 08:28 |
 
Reitings 720
Reģ: 07.04.2022
Merilda @ 30.06.2023 08:28

Izlasīji tikai off topic un tālāk komentāru nelasīji, ka es arī mēdzu ko tādu iestarpināt vai kas?

izlasīju visu.. neuztraucies.. ja jau Tu saproti, ka pati dažreiz iestarpini, tad ko brīnies, ka citi iestarpina! Varbūt šī arī ir viena no autores dažajām reizēm. nu smieklīgi.
Vienkārši nedaudz ironiski likās, ka komentārā, kur brīnies par anglicismiem, pati tādu iespraud :)
30.06.2023 08:39 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Laavii @ 30.06.2023 08:39

izlasīju visu.. neuztraucies.. ja jau Tu saproti, ka pati dažreiz iestarpini, tad ko brīnies, ka citi iestarpina! Varbūt šī arī ir viena no autores dažajām reizēm. nu smieklīgi.
Vienkārši nedaudz ironiski likās, ka komentārā, kur brīnies par anglicismiem, pati tādu iespraud :)

Ir tomēr starpība, vai tekstā ir "offtopic" un "ok" vai veseli teikumi katrā rindkopā. Nebūs arī taisnība, ka nav ekvivalentu izteicienu latviski - absolūti visus autores vārdu savienojumus un teikumus var pateikt latviski. Vienkārši mazizglītota latviešu valodā, par maz lasīts grāmatu.
Kas attiecas uz pašu problēmu - arī tur autores pozīcija man nav skaidra, jo, ja kaut kas neapmierina, to ir jāsaka un jārisina, nevis jāklusē. Tā, kā viņas vīrietis uzvedas, ne tuvu neuzvedas citi. Es pie šāda salikuma - pēdējā brīdī atceļ plānus UN manā dzimšanas dienā - noteikti saceltu traci. Ja pats par sevi atcelt plānus vēl nebūtu tik traģiski, tad svētkos ir gan. Un vēl visu pastiprina veids, kā viņa to uzzināja - pašai jautājot. Necieņa no vīrieša puses.
30.06.2023 08:57 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Oh-oh Liānas Langas valodas policija ir klāt. Arī cerat uz apbalvojumu no prezidenta?
30.06.2023 09:18 |
 
Patīk
Reitings 10337
Reģ: 18.09.2021
Andie @ 29.06.2023 23:11
Viņš ir ļoti labi informēts, ka es neesmu priecīga par viņa plānu maiņu, un ka aizķēra, tomēr man nervu. Mani pārsteidz viņam tik ļoti neraksturīgā rīcība šajā gadījumā, nezinu šķiet ļoti savādi.? Un problēmu pilnībā neredz, jo īpaši tgd, kad man arī ir citi plāni.

Varbūt viņš speciāli grib Tev kaut ko parādīt ar šo gājienu, jo ir aizvainojies?
Par anglicismiem - piekrītu, man arī šeit krita acīs, pie tam šiem patiešām ir ekvivalenti latviešu valodā. Un īsāki 😁
Rubbed me the wrong way = nokaitināja
Blow some steam off = nolaist tvaiku
30.06.2023 09:32 |
 
Patīk
Reitings 2695
Reģ: 08.05.2022
Apple of my eye @ 30.06.2023 09:32

Varbūt viņš speciāli grib Tev kaut ko parādīt ar šo gājienu, jo ir aizvainojies?
Par anglicismiem - piekrītu, man arī šeit krita acīs, pie tam šiem patiešām ir ekvivalenti latviešu valodā. Un īsāki ?
Rubbed me the wrong way = nokaitināja
Blow some steam off = nolaist tvaiku

Vai ne, nu tas ir elementāri. Dzīvē vispār izklausās drausmīgi. Pati lietoju dažus anglicismus, kā piemēram okey. 😂 bet nu 1x dzīvē sanāca paklausīties šādu cilvēku no malas, nu briesmīgi izklausās, nekad nespètu komunicēt, ja cilvēks normāli nespēj izteikties latviski.
30.06.2023 09:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!