Ielūgums uz kāzām - bērni

 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Esmu tikai 1x dzīvē bijusi uz kāzām, kad bērnu vēl nebija (tās nebija manas kāzas :D ). Rudenī precēsies brālēns, kuram ir 2 bērni. Ielūgumu saņēmu adresētu sev (man pašai viens bērns brālēna jaunākā vecumā un būs otrs mazulis ap 1 mēnesi vecs, kad būs kāzas).
Tātad - nezinu etiķeti un nezinu, kā parasti dara - vai bērni, ja ielūgumā nav pieminēti, netiek uzaicināti? Vecāko bērnu es varētu kāda auklītei atstāt, bet pavisam maziņo nevarētu atstāt nekādā veidā. Tad nu domāju, kā vispār ir ierasts, un vai tomēr varbūt svinības man kopā ar bērniem jālizlaiž.
Atbilstošā brīdi pajautāšu arī viņiem, kā viņi domā, bet līdz tam gribu saprast, kāda ir prakse :D Jo māmiņu forumos esmu lasījusi, ka kāzas nav bērnu pasākums, un jaunlaulātie bērnus īsti negaida, ko es it kā arī labi saprotu, vienīgi šajā gadījumā viņiem pašiem ir bērni, kuri noteikti šajā piedalīsies. :)
29.06.2023 00:40 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.05.2022
bouquettt @ 03.07.2023 12:30

Man ir bērns, varu izteikties. ?
Manuprāt, ir tāda vecāku daļa, kas vienkārši ne par ko, nekad, nekādā gadījumā nekur neies bez bērniem. Viņi nešķiro pasākumus, nepadomā, vai bērnam tā ir piemērota vieta, un vai citiem bērni netraucēs. Tas ir egoisms.
Ir pasākumi, kur ņemt līdzi bērnus ir ok, bet ir arī tādi, kur to labāk nedarīt. Nu nav visiem sanākušajiem cilvēkiem jāklausās citu bērnu baurošana, lēkāšana apkārt utt. Ticu, ka vecākiem arī nav nekāda kultūras baudīšana, ja visu laiku jāvaktē un jāapsauc bērns.
Ja es plānoju iet uz kādu izrādi, koncertu, meklēju, kas pieskatīs bērnu. Ja nav, kas pieskata, tad neeju. Protams, es varētu stiept savu bērnu līdzi, jo es tā gribu, bet kurš no tā ir ieguvējs? Pilnīgi neviens.
Man ir dēliņš. Piekrītu šim viedoklim. Plus arī skatos, vai tiešām mans bērns kaut ko iegūs no tā pasākuma. Piemēram, piedāvājumi ceļot ar zīdainīti - kāds tieši viņam no tā labums, ja vajag mammu, tēti, vietiņu, kur čučēt un paēst.
Runājot par kāzām - ja ielugumā rakstīts, ka ar bērniem nē, tātad nē. Te pat nav vietas diskusijai.
03.07.2023 14:11 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
TuunEs @ 03.07.2023 14:04
Tām meitenēm kurām nav bērnu, var redzēt cik ļoti caurstrāvo pasīvā agresija uzrakstītajos komentāros. Tiem kam nav bērnu, nepatīk utt. tomēr ir jāsaprot, ka dzīvojam sabiedrībā un vecākiem nav jāspundē bērnus pagrabā, lai tikai kādam nepatraucētu. Bērni arī ir sabiedrības daļa.
Kā, tad lai tas bērns iemācās uzvesties, ja netiek nekur vests? Vienreiz, divreiz pabļaus, vecāki noreaģēs un nākošreiz bērns padomās kā ir jāuzvedas.
Mans divgadnieks arī cēla traci veikalā, uzreiz tai pašā sekundē nometu produktu groziņu un nesu viņu ārā no veikala, kur kārtīgi izskaidroju, ka tā uzvesties nedrīkst un, ka nākošreiz tad paliks mājās, ja tā uzvedīsies. Vēl kādas divas reizes mēģināja un ar to arī viss beidzās.
Protams, uzvedību sabiedrībā nav jāmāca baznīcās, teātros vai kāzās un ņemt šādu bērnu līdzi kam nav iemācīts- nav pareizi.

Es sekoju līdzi diskusijai, tomēr nekur nemaniju komentārus, ka bērnu vispār nevar izvest sabiedrībā. Te tieši ir saruna par tām vietām kuras minēji kā nepiemērotas vietas audzināšanai. Man pašai bērnu nav, man bērni patīk, tomēr arī nesaprotu šo vēlmi viņus ņemt līdzi nepiemērotās vietās, turklāt ja vel ir palūgts viņus tiešām neņemt līdzi. Nu gan jau ka mammām ir skumīgi apzināties, ka tas viņas bērns ir nevēlams, tomēr dažreiz bērna aktīvā daba ir par nastu pašiem vecākiem un apkārtējiem.
03.07.2023 14:12 |
 
Reitings 115
Reģ: 30.09.2021
1 mēnešu vecam zīdainītim jāatrodas mājās drošībā kopā ar mammu, nevis trokšņainā, vīrusainā vidē.
Kad man bija kāzas, ielūgumā norādījaam, ka kāzas bez bērniem. Ja būtu ar, tad pasākums pārvērstos par bērnu balli (būtu ap 15 todleri). Beigu beigās visi atrada aukles un neviens neko nepukstēja.beigas pat kāds noteica, cik labi atpūsties vieniem beidzot,izbaudīt pasākumu.
03.07.2023 14:14 |
 
Reitings 4927
Reģ: 27.03.2023
.Eksperte. @ 03.07.2023 14:12

Es sekoju līdzi diskusijai, tomēr nekur nemaniju komentārus, ka bērnu vispār nevar izvest sabiedrībā. Te tieši ir saruna par tām vietām kuras minēji kā nepiemērotas vietas audzināšanai. Man pašai bērnu nav, man bērni patīk, tomēr arī nesaprotu šo vēlmi viņus ņemt līdzi nepiemērotās vietās, turklāt ja vel ir palūgts viņus tiešām neņemt līdzi. Nu gan jau ka mammām ir skumīgi apzināties, ka tas viņas bērns ir nevēlams, tomēr dažreiz bērna aktīvā daba ir par nastu pašiem vecākiem un apkārtējiem.

Nebija konkrēti teikts, ka nedrīkst nekur vest, bet tas ka bērniem nav vietas pasākumos, piemēram, teātros, koncertos gan tika pieminēts.
Šeit tiešām viss ir atkarīgs no bērna, vecākiem un audzināšanas, tāpēc negribas, lai uzreiz visi bērni tiktu norakstīti un nosaukti par brēkuļiem, kas to vien dara kā lēkā un traucē citiem.
03.07.2023 14:23 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
TuunEs @ 03.07.2023 14:23

Nebija konkrēti teikts, ka nedrīkst nekur vest, bet tas ka bērniem nav vietas pasākumos, piemēram, teātros, koncertos gan tika pieminēts.
Šeit tiešām viss ir atkarīgs no bērna, vecākiem un audzināšanas, tāpēc negribas, lai uzreiz visi bērni tiktu norakstīti un nosaukti par brēkuļiem, kas to vien dara kā lēkā un traucē citiem.

Man liekas, ka teātri un koncerti, kas ir sabiedriski pasākumi un kuros nav regulas par to, cik veci bērni drīkst tur atrasties, ir vietas, kur vecākiem ir jāizvērtē, vai tā tiešām ir atbilstoša vide bērnam un vai netraucēs pašiem un citiem. Teātris, ja vien tas nav paredzēts jau bērniem, manuprāt ir sarkanā robeža. Nu nebūs mazam bērnam interesanti skatīties to, ko saprot pieaugušais. Tas pats ar koncertu. Ja tur nav ierīkots bērnu laukums, nebūs interese tam bērnam dziedāt līdzi Akurāterei vai Rajeckai, ja vien tas jau pamatā nav bērnu izklaidējošs pasākums. Es saprotu, ka vecākiem gribas dzīvot, redzēt, izklaidēties un bieži nav kur tos mazos atstāt. Tomēr ir vietas, kur to mazo tomēr nevajag līdzi.
03.07.2023 14:33 |
 
Reitings 4927
Reģ: 27.03.2023
Tieši tā, viss atkarīgs no koncepta, pasākumu veidotājiem un no bērna interesēm. Varbūt tam bērnam tieši patīk mūzikas instrumenti, vai tās pašas Rajeckas dziedāšana.
Ja vecāki nerunā ar bērnu un vienkārši stiepj līdzi, tad,protams, tur nekas nebūs labs gaidāms.
Kaut arī es neesmu bērns, bet ja mani pierunātu aiziet uz to pašu Raimonda Paula koncertu es arī dīdītos, čīkstētu un skaitītu katru minūti, kad tas beigsies.
03.07.2023 15:19 |
 
Reitings 854
Reģ: 02.02.2020
Tak ir virkne ar bērnu vai visas ģimenes pasākumiem, kur iet ar bērniem. Nevienam nav jāsēž mājās un bērnus jāizolē. Ir vienkārši jāizvēlas piemēroti pasākumi bērniem. Nav jāved bērnu mācīt kultūru uz pieaugušo teātra izrādēm vai koncertiem. Paši mūziķi ir sūdzējušies, lai vecāki protas un savāc savus bērnus koncertos, kad tie par katru cenu rāpjas uz skatuves.
03.07.2023 16:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits