Kā pamest savu draugu?

 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
Esam kopā gandrīz 5 gadus, dzīvojam kopà. Esam ļoti tuvi, bet tajā pašà laikā ļoti attāli. Viņš tikko aizgāja uz bezdarbniekiem, viss ko dara ir sēž pie datora, negrib iet pastaigāties, kkur aizbraukt. Māju netīra, dažreiz tikai nomazgā traukus. Man tas ir jādara brīvdienās, vai pēc darba. Finansiāli grib, lai visu dalam 50/50. Es neredzu nākotni ar šo puisi. Bet viņš ir pa lielam mans vienīgais draugs. Nejūtu respektu, cieņu no viņa puses. Kā lai saņemas?
28.06.2023 18:43 |
 
Reitings 23
Reģ: 31.05.2023
Nezinamaameicha @ 29.06.2023 20:47
there’s nothing wrong with that. Daudzās attiecībās visu maksā vīrietis.

Atkarīgs no vīrieša daži piekristu daži skrietu prom no tādas. Personīgi tas būtu liels un trekns nē no manis ja šāds domu grauds būtu randiņojot vai uzsākot attiecības.
Ir 2023. gads un attiecības mainās. Jaunākā paaudzē dalīt 50/50 izmaksas skaitās norma jau. Ja agrāk neviens īsti neiebilstu pret to, tad tagad pieļauju ka lielākā daļa vīriešu skrietu prom no tādas sievietes kas gaida lai viņš apmaksā visu. Mani ieskaitot.
29.06.2023 21:05 |
 
10 gadi
Reitings 2791
Reģ: 25.05.2009
Nezinamaameicha @ 29.06.2023 20:47
there’s nothing wrong with that. Daudzās attiecībās visu maksā vīrietis.

Ne konkrēti adresēts posta autorei, bet tikai manas pārdomas:
Es neesmu vairs tajā vecuma grupā 20-23 jau diez gan daudzus gadus, bet atceros ka tajā vecumā, mācoties pilna laika augstskolā, dalījām dzīvokli ar vēl vairākiem studentiem, piestrādājām pa vakariem un centāmies savilkt kopā galus, lai nosegtu visus izdevumus un vēl atliktu finanses izbaudīt "studentu gadus".
Tagad laikam citi laiki, 21 gadus vecas beibes var ielikt mākslīgās krūtis, kas maksā 1000+ eiro, ēst austeres Itālijā un vēl dzīvojot divatā ar puisi īrētā dzīvoklī, gribēt, lai šis sedz visus ikdienas izdevumus. Manos laikos, tajā vecumā ļoti reti kurš pelnīja tik lielu naudu, lai varētu īrēt dzīvokli kopā ar otru pusīti un vēl to otru pusīti arī uzturēt. Cita runa, ja abiem jau ir 26+. Tā kā es neredzu tur neko sliktu, ja konkrētajā vecuma kategorijā (20-23) izdevumi tiek dalīti uz pusēm.
29.06.2023 21:12 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Beverly Hilza @ 29.06.2023 20:58

Par kādu vecuma grupu mēs runājam? Un par kādu ienākumu līmeni? Cik vīrietiim ir jāpelna, LV, lai varētu apmaksāt visus pārtikas, dzivokļa rekiņu, sievietes kaprīzes, un citus reķinus?
Un tikai par skaistām acīm neviens neparakstīsies visu apmaksāt.

Atkal sāksim šito?
29.06.2023 21:15 |
 
Patīk
Reitings 2068
Reģ: 22.05.2019
Beverly Hilza @ 29.06.2023 20:58

Par kādu vecuma grupu mēs runājam? Un par kādu ienākumu līmeni? Cik vīrietiim ir jāpelna, LV, lai varētu apmaksāt visus pārtikas, dzivokļa rekiņu, sievietes kaprīzes, un citus reķinus?
Un tikai par skaistām acīm neviens neparakstīsies visu apmaksāt.

Ja neesi redzējusi tādas attiecības,kur vīrietis uzņemas lielāko finansiālo pusi uz sevis, nenozīmē ka tādu nav. Ir gana daudz ģimeņu/pāru,kuri dzīvo tā.
29.06.2023 22:17 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
chickendinner @ 29.06.2023 21:05

Atkarīgs no vīrieša daži piekristu daži skrietu prom no tādas. Personīgi tas būtu liels un trekns nē no manis ja šāds domu grauds būtu randiņojot vai uzsākot attiecības.
Ir 2023. gads un attiecības mainās. Jaunākā paaudzē dalīt 50/50 izmaksas skaitās norma jau. Ja agrāk neviens īsti neiebilstu pret to, tad tagad pieļauju ka lielākā daļa vīriešu skrietu prom no tādas sievietes kas gaida lai viņš apmaksā visu. Mani ieskaitot.
jaunībā vēl okey, piekritīšu ka 50/50 ir normāli. Bet vēlāk? Vīrieši vnk palikuši mīkstie, goda vārds..
30.06.2023 00:01 |
 
Reitings 4922
Reģ: 27.03.2023
No savas pieredzes runājot, visiem “sūdiem” var iziet cauri, arī financiāliem.
Ir jābūt elastīgiem, jo būs periods, kad būs tie 50/50, būs kad vīrietis uzturēs un būs, arī kad sievietei nāksies uzņemties financiālo pusi. Tās arī, tad saucās partnerattiecības kad viens otru piesedz un nav vienam vai otram jābūt patstāvīgā stresā par ģimenes uzturēšanu. Ja vīrietis dotajā momentā nevar to nodrošināt, tad sievietei būtu nevis vēl jāpazāģē pa virsu, bet ir jāpārtver stūre.
Piemēram manā gadījumā es sameklēju darbu, kur es pelnīju daudz vairāk, lai mans vīrs var uzsākt biznesu, tagad mazāk kā pēc pusotra gada es varu atslābt un viņš var pilnībā nodrošināt ģimeni. Negāja viegli, strādāju kā zirgs pa 12h, bet izgājām tam cauri.
Un kad tikko bijām uzsākuši attiecības mēs vispār visu likām kopā, jo bija lieli plāni kam krāsim un ko darīsim. Nevis vnk visu sadalīt uz pusēm un kas katram paliek pāri ir tikai viņa nauda. Tas gan izklausās vairāk pēc dzīvokļa biedriem, kuriem galvenais ir nomaksāt rēķinus.
30.06.2023 00:45 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Sapratu ,ka lielākā problēma ir tajā, ka draugs nevēlas mājas palīdzēt ne gatavot ēst,ne tīrīt utt,bet to visu dara autore. Bet finanses grib dalīt 50/50 + negrib doties ārpus mājas.
30.06.2023 05:54 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
nevēlas mājas palīdzēt ne gatavot ēst,

Kāda ēst gatavošana? 😄Visi musdienās nopērk gatavos produktus, ko ātri apēd vai uzcep fiksi uz pannas jau gatavu. 😄Jeb pasūta bolt/wolt, jeb aiziet paest uz mc donald. Ēst gatavošana nav problēma un tas ir elementāri. Neticu, ka autorei ir jagatavo dienu un nakti visādi kulinārijas sarežģitakie edieni, kamēr viņas slinķis guļ pie datora. 😄Nu nevaig est gatavošanu pataisīt par kautko šausmīgi, grūtu un laikietilpīgu musdienās 21gs.😄
30.06.2023 06:16 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Annija35 @ 29.06.2023 22:17

Ja neesi redzējusi tādas attiecības,kur vīrietis uzņemas lielāko finansiālo pusi uz sevis, nenozīmē ka tādu nav. Ir gana daudz ģimeņu/pāru,kuri dzīvo tā.

Jautājums, ir kāpēc vīrietis attiecībās ir gatavs uzņemties lielāko daļu maksājumu segt? Jo tā ir mūsu LV kultūrā pieņemts? Jeb vīrietis grib noskrieties kā ezelis.
30.06.2023 06:20 |
 
Patīk
Reitings 2068
Reģ: 22.05.2019
Beverly Hilza @ 30.06.2023 06:20

Jautājums, ir kāpēc vīrietis attiecībās ir gatavs uzņemties lielāko daļu maksājumu segt? Jo tā ir mūsu LV kultūrā pieņemts? Jeb vīrietis grib noskrieties kā ezelis.

Jo vīrietis grib un ir gatavs uzņemties rūpes un atbildību par ģimeni,tā ir vīrišķība.
Un nav jākļūst par nodzītu ēzeli un jāstrādā 24/7,liela daļa iegūst izglītību,attīstās,aug un dara ko lietas labā,lai atrastu pietiekami labi apmaksātu darbu.
30.06.2023 07:35 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Here we go again... Jau tik daudz diskusijas bijušas par ko kurš maksā tēmu.
30.06.2023 07:39 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Atkal sākušās 50/50 tēmas. Vai varam kopīgi piekrist kaut vai tam, ka katram viedoklis par to savādāks? Man patīk palasīt šos viedokļus, bet te jau sākas sava viedokļa uzspiešana un vienas taisnības meklēšana. Cik ģimeņu, tik ģimeņu modeļu.
Es uzskatu, ka lielākā finansiālā daļa jāuzņemas vīrietim ar noteikumu, ka sieviete dara ''sieviešu lietas''. Tā teikt, katram sava loma, un viens no otra pleciem noņem kaut ko. Vīrietis noņem no sievietes pleciem īri, komunālos, pārtikas izdevumus, sieviete noņem no vīrieša pleciem jebkādas mājas lietas, izņemot, protams, kaut kādu plauktiņa pieskrūvēšanu un veļasmašīnas salabošanu. Manās attiecībās ir tā un mēs esam sasodīti laimīgi ar to. Klasiskās vīrieša un sievietes lomas. Viņam nav jāuztraucas par maltīti, tīrām drēbēm, tīru mājokli un neko neko no pilnīgi visa tā - man nav ne mazākās nojausmas cik maksā elektrība. Vienam labi un otram labi.
Ir pāri, kuriem strādā arī 50/50, bet tās nav manas attiecības un nav mana darīšana. Zinu tikai to, ka patiesi vīrišķīgs vīrietis (masculine type) nekad naudu no sievietes neprasīs. Nekad.
30.06.2023 07:58 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
TuunEs @ 30.06.2023 00:45
No savas pieredzes runājot, visiem “sūdiem” var iziet cauri, arī financiāliem.
Ir jābūt elastīgiem, jo būs periods, kad būs tie 50/50, būs kad vīrietis uzturēs un būs, arī kad sievietei nāksies uzņemties financiālo pusi. Tās arī, tad saucās partnerattiecības kad viens otru piesedz un nav vienam vai otram jābūt patstāvīgā stresā par ģimenes uzturēšanu. Ja vīrietis dotajā momentā nevar to nodrošināt, tad sievietei būtu nevis vēl jāpazāģē pa virsu, bet ir jāpārtver stūre.
Piemēram manā gadījumā es sameklēju darbu, kur es pelnīju daudz vairāk, lai mans vīrs var uzsākt biznesu, tagad mazāk kā pēc pusotra gada es varu atslābt un viņš var pilnībā nodrošināt ģimeni. Negāja viegli, strādāju kā zirgs pa 12h, bet izgājām tam cauri.
Un kad tikko bijām uzsākuši attiecības mēs vispār visu likām kopā, jo bija lieli plāni kam krāsim un ko darīsim. Nevis vnk visu sadalīt uz pusēm un kas katram paliek pāri ir tikai viņa nauda. Tas gan izklausās vairāk pēc dzīvokļa biedriem, kuriem galvenais ir nomaksāt rēķinus.

Man atkal nav saprotama visas naudas likšana kopā, kopīgas kartes utt. Katram cilvēkam ir nepieciešama sava nauda, ja šis cilvēks pats strādā un nopelna šo naudu. Saprotu tad, ja, piemēram, ir kopīgi maksājumi, kopīgi uzkrājumi un atsevišķā nauda, kas nav redzama partnerim. Kaut gan vispār ir diezgan riskanti veikt kopīgus uzkrājumus uz viena konta, kas notiek, ja cilvēki šķiras? Godīgi sadala šo naudu? Ņemot vērā, kādi nesmukumi uzrodas pie šķiršanās, stipri šaubos.
Protams, ja strādā tikai vīrietis, tad tas ir citādāk, tur jau tā nesanāk pēc būtības.
Domāju, ka abi varianti - cilvēki abi strādā vai viens no viņiem - ir OK, ja viss pārējais tiek sadalīts atbilstoši, t.i., ja viens strādā, otrs darbojas ar mājas darbiem, ja abi strādā (pilnu darba laiku, ar aptuveni līdzīgu darba algu), abi maksā un darbojas pa mājām. Protams, tā vienlīdzīgi pavisam nevar sadalīt un tas būtu jocīgi, bet nu doma ir tāda, ka nepietiek, ka nopērk vienu desu vai iznes tikai miskasti. Tomēr, ja viens nestrādā pilnu laiku vai pelna krietni mazāk, tad atkal citādāk. Jebkurā gadījumā, manuprāt, attiecībās tā vai citādi (finansiāli un/vai saimnieciski) jāieguldās abiem.
30.06.2023 08:30 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Vīrietis noņem no sievietes pleciem īri, komunālos, pārtikas izdevumus

Kā ar ceļojumu izdevumiem, viesnīcām,biļetēm,izklaidēm.medicīnas pakalpojumiem, zālēm, mājdzivnieku barību, davanām, drēbēm, apaviem, tehnikas precēm,zobarsta pakalpojumiem, santehniķa pakalpojumiem, auto remontu, degvielu..??? To visu arī vīrietis ir spējīgs, un apmaksā un noņem no pleciem sievietei? 😀
Sieviete var strādāt un neko nemaksāt? Jeb nestrādā un nemaksā.
30.06.2023 09:40 |
 
Reitings 4922
Reģ: 27.03.2023
Man atkal nav saprotama visas naudas likšana kopā, kopīgas kartes utt. Katram cilvēkam ir nepieciešama sava nauda, ja šis cilvēks pats strādā un nopelna šo naudu. Saprotu tad, ja, piemēram, ir kopīgi maksājumi, kopīgi uzkrājumi un atsevišķā nauda, kas nav redzama partnerim. Kaut gan vispār ir diezgan riskanti veikt kopīgus uzkrājumus uz viena konta, kas notiek, ja cilvēki šķiras? Godīgi sadala šo naudu? Ņemot vērā, kādi nesmukumi uzrodas pie šķiršanās, stipri šaubos.

Kā jau iepriekš teicu, ka rakstu no savas pieredzes.
Šeit viss ir atkarīgs no vecuma un prasmes izvēlēties vīrieti.
Manās pirmajās attiecībās arī plus mīnus viss tika dalīts uz pusēm, kaut arī es pelnīju stipri mazāk. Un mans bijušais vēl zinot, ka es māku smuki atlikt, pats savu atlikušo naudu trieca nost un pēc tam prasīja no manis.
Kad satiku savu topošo vīru, es ļoti ātri sapratu, ka šis būs pavisam nopietni un, ka es tieši tādu vīrieti vienmēr esmu meklējusi. Es klausījos ne tikai to ko viņš saka, bet arī ko jau bija paveicis un kādi ir viņa nākotnes plāni. Mums viss sakrita, tāpēc arī likām naudu kopējā katlā un krājām saviem kopīgajiem mērķiem. Nevienu reizi neesmu uztraukusies, ka mani atstātu ar pliku dirsu, es attiecībās arī ieguldos ļoti daudz un viņš to redz. Un jebkurā gadījumā es ne no kā nebaidos, ja baidītos, tad nevarētu izveidot tādas attiecības kādas man ir šobrīd.
Un starp citu visa kopējā nauda tiek turēta pie manis, tākā es esmu ģimenes banka 😁
30.06.2023 10:58 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Cilvēki šķiras arī pēc 15 gadiem un nekad nezini, kāda būs šķiršanās, kurš būs aizvainots un kādi putni otram galvā ielidos. Protams, tāds pats risks ir arī nestrādājot, bet nu tad arī nav ekspektācijas. Savukārt, ja krāj naudu un tev atņem šo naudu šķiroties, vēl attiecībās esi līdzvērtīgi darījis visu pa mājām, tad.. man būtu sāpīgāk. Nu jūsu gadījumā nauda ir pie tevis, tātad risks ir viņam. Es jau nemācu, tikai pārdomas. Tu jau arī uzrakstīji, ka būt ar atsevišķo naudu ir kā dzīvokļa biedriem - izteici savas pārdomas.
30.06.2023 11:12 |
 
Reitings 4922
Reģ: 27.03.2023
Nu jūsu gadījumā nauda ir pie tevis, tātad risks ir viņam.

Tieši tā 🤭
Es jau nemācu, tikai pārdomas.

Viss kārtībā, ja nebūtu atšķirīgu viedokļu, neveidotos diskusija.
30.06.2023 11:15 |
 
Reitings 4925
Reģ: 11.08.2022
Beverly Hilza @ 30.06.2023 06:16

Kāda ēst gatavošana? ?Visi musdienās nopērk gatavos produktus, ko ātri apēd vai uzcep fiksi uz pannas jau gatavu. ?Jeb pasūta bolt/wolt, jeb aiziet paest uz mc donald. Ēst gatavošana nav problēma un tas ir elementāri. Neticu, ka autorei ir jagatavo dienu un nakti visādi kulinārijas sarežģitakie edieni, kamēr viņas slinķis guļ pie datora. ?Nu nevaig est gatavošanu pataisīt par kautko šausmīgi, grūtu un laikietilpīgu musdienās 21gs.?

Un cik ilgi ir iespējams ēst tos sūdus? 😒
30.06.2023 15:19 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Beverly Hilza @ 30.06.2023 09:40

Kā ar ceļojumu izdevumiem, viesnīcām,biļetēm,izklaidēm.medicīnas pakalpojumiem, zālēm, mājdzivnieku barību, davanām, drēbēm, apaviem, tehnikas precēm,zobarsta pakalpojumiem, santehniķa pakalpojumiem, auto remontu, degvielu..??? To visu arī vīrietis ir spējīgs, un apmaksā un noņem no pleciem sievietei? ?
Sieviete var strādāt un neko nemaksāt? Jeb nestrādā un nemaksā.

Mums nav nolikts, kas par ko maksā. Nav tabulas, kur norādīts, kam par ko jāmaksā, ka viņš maksā par šo un es par šo. Bet es varu pastāstīt par tieši šīm lietām, kā ir parasti un lielākoties.
Ceļojumu izdevumi, viesnīcas, biļetes - Mēs pārsvarā ceļojam ar mašīnu. Mašīna ir viņa pasaule. Tāpat arī airbnb un biļetes kaut kam, pārsvarā viņš. Ir bijis kad arī es nopērku un visu sagatavoju, ja kaut kur gribu aizdoties un pasniedzu jau ar visām biļetēm un airbnb palikšanām saplānotu, bet viņš parasti ir dusmīgs, ka tērēju savu naudu. Nu ne dusmīgs, bet vienmēr iekomentē, ka man savu naudu tērēt tādām lietām nevajag.
Medicīnas pak., zāles, zobārsti - katrs par saviem.
Auto - viņa pasaule, viņa darīšana. Degvielas, remonti, stāvvietas. Man tāda aparāta nav un nevajag.
Drēbes abiem diviem pērku es. Man ir mans mazais šopaholisms un ja viņš pasaka, ka viņam kaut ko vajag, nākamajā dienā būšu veikalos un atradīšu viņam ar + vēl vismaz 5 jauniem drēbes gabaliem.
Tehnikas un tādas lietas - katrs pērk savu. Man vajag jaunu pelīti datoram, pati pasūtu. Viņš pamana ka viņam kaut ko vajag, viņš nopērk sev. Vai arī ja es ātrāk pamanu ka viņam vajag (vai otrādāk) tad nopērkam viens otram.
Mums mājdzīvnieku nav, bet tie izdevumi gan jau ietu uz abu pleciem. Kurš nu tajā brīdī ir veikalā kad vajag barību un kurš tajā brīdī ir ar suni pie vetārsta. Santehniķa un citi pakalpojumi, kurš ir mājās, kad onkulis atnāca labot, tas arī samaksā. Pārsvarā tā esmu es.
Redzi, mēs neskaitam viens otra naudu, jo mums abiem viņas netrūkst. Ja viņš paliktu bez darba un man nāktos pacelt visu uz saviem pleciem - bez problēmām. Un man vienu brīdi nebija darba un viņš mani nodrošināja kā princesi. Mums abiem ir savi personīgie ienākumi un mums nav jādzīvo no algas līdz algai.
30.06.2023 15:39 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
😴
30.06.2023 22:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits