Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Fastings

 
Reitings 90
Reģ: 31.10.2022
Cik daudzas no jums piekopj fastingu? Nav tā, ka beigās tomēr vielmaiņa sačakarējas? Gribētos pamēģināt, bet kaut kā sasaucas kopā ar ēšanas traucējumiem, jo sanāk tiek izlaista ēdienreize?
27.06.2023 00:35 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Ēdienreize netiek izlaista. Tiek noteikts laika periods, kurā tu ēd. Ja ņem 16:8, tad pa 8 stundām var 3 ēdienreizes mierīgi iedabūt. Nav jau tā, ka tās visas 8 stundas ēd tik un ēd. Bet ir sava veida kontrole tajā, ka tu apzinies, ka nedrīkst tās 16 stundas līst pie, piemēram, saldumiem. Ir arī 12:10 un citi varianti - jāskata piemērotākais, ja grib pamēģināt.
Katram savi uzskati. Laika posmi arī dažādi. Visvieglākais ir 16:8. Ja grib notievēt, rezultātus var dabūt, ja tās 8 stundas neēd maķīti visu laiku (nu it kā jau var arī to, bet tas tevi ātri padarīs atkal izsalkušu). Tas ir, jāizvērtē, ko tu tajā laika intervālā sevī liec iekšā. Un daudz ūdens. Un kustības. Ja negrib fastingu, principā, šis viss bez intervālu noteikšanas arī darbojas.
Par vielmaiņu teikt nevarēšu. Es to daru pa periodiem. Bet ir redzēti labi gadījumi, kur fastings palīdz. Protams, var gadīties visādi. Tagad pašai ir doma taisīt 37 stundu. Arvien vairāk par to dzirdu - ieintriģēja. Pēctam vai nu 20:4 pamēģināt vai atkal 16:8 pāriet. Man parasti pēc svētkiem/ģimenes kopā būšanām viss nostopējas un tad uz kādu laiku neievēroju vairs neko.
27.06.2023 01:04 |
 
Reitings 706
Reģ: 04.05.2015
mēģināju sākt šito, bet dēļ darba un brīvdienu grafika īsti nesanāca šādi. Ja ir vēlme nomest svaru - vnk ēst mazāk un retāk un kustības, kaut garas pastaigas,. vismaz man tas palīdzēja nomest 10 kg no šī gada marta.
27.06.2023 02:34 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
To ka fastingu neiesaka cilvēkiem kuriem ir bijuši ēšanas traucējumi tas ir skaidrs. (vispār jebkurš diētas veids var pāriet uz ēšanas traucējumiem) Arī to labāk nedarītu, ja ir kuņģa problēmas vai cukura diabēts.
Es to daru darba dienās, jo no rīta neēdu lai uz darbu braucot nav nelaba dūša un tad jau sanāk paēst tikai ap pusdienas laiku. Vai esmu nometusi svaru-nē, jo laikā kad ēdu, tad tie nav salātiņi. 😅 Un arī brīvdienas kad ēdu ko gribu nepalīdz. Vai esmu pieņēmusies svarā arī nē.
27.06.2023 08:10 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Fāstings ir mana ikdiena un veids kā es gan tievēju, gan risinu dažādas dzīves problēmas (jo tā var koncentrēties un nomierināties). Tas ir arī ērti, jo tā var ietaupīt laiku un līdzekļus.
Vielmaiņa var gan uzlaboties, gan palēnināties. Fastings ir tik tāds instruments , ko izmantojot pareizi var iegūt labus rezultātus, gan svara ziņā, gan uzlabot kognitīvās spējas, miegu un augt arī garīgi, kļūt produktīvāks. Jo cilvēks, kas atsakās no ēdiena var koncentrēties uz citiem dzīves aspektiem daudz, daudz labāk! (varbūt ne iesākumā)
Fāstot var dažādi: 1 dienu nedēļā neēst vispār (24h), piemēram, 7d/1d/5d, tādejādi ļaujot organismam atpūsties, sagremot visu un iegūt zināmu pašpārliecinātību par svām spējām.
Var arī taisīt 16:8 vai 23:1 vai 47:1
27.06.2023 10:53 |
 
Reitings 90
Reģ: 31.10.2022
Ap cikiem jūs ēdat brokastis un ko brokastīs ēdat visbiežāk?
27.06.2023 23:07 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
Ilgu laiku fastoju.16:8 bija sākumā, pēc tam aizkāpu arī uz 20:4. Pirmkārt, ārstiem ļoti dalās viedoklis par visa tā veselīgumu. Man 5 dažādi ārsti pateica 5 dažādas lietas. Es gan ieturēju veselības dēļ. Fasts ir arī jāpārrauj, jo organisms pierod.Visvieglāk to darīt bija darba dienās, visgrūtāk - weekendi,svētki, tad parasti arī to neieturēju. Citiem reibst galva,tāpēc nevajag mocīt, bet ja gribas ēst vai ir slikti - jāpaēd. Nezinu vai iet zem ED, jo citiem tas pretēji - palīdz nerīt visu kas pagadās pa rokai cauru dienu,bet citiem tas fasts tāpat sanāk neapzināts - daudz darba,aizmirst paēst utt.
28.06.2023 22:05 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
vainadzite @ 27.06.2023 23:07
Ap cikiem jūs ēdat brokastis un ko brokastīs ēdat visbiežāk?

Pirmā ēdienreizē ir ap 12iem,citreiz sanāk vēlāk. Līdz tam dzeru ūdeni. Tās nav brokastis, bet pusdienas ko tajā dienā sagatavoju līdzi vai nopirku veikalā. Pēc tam kāds našķis, un pēdējā ēdienreizē ir ap 19:00-20:00.
29.06.2023 06:28 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Pirmkārt, ārstiem ļoti dalās viedoklis par visa tā veselīgumu

Ārstiem dalās viedoklis tikai tāpēc, ka paši ārsti ir mācījušies pēc noteiktām vadlīnījām, kurās ir teikts, ka jāēd ir 6x dienā, mazām porcijām un, ka brokastis ir svarīgākā ēdienreize un ēdiena piramīda abilst veselīgam uzturam, kas ir pilnīgs čau. Man pietiek tikai ar to, ka ārsti apgalvo, ka nevajadzētu pārāk daudz gaļu uzņemt.
Tas ir tā, ja tu esi mācījusies pēc aplamām vadlīnījām, kas ir noteikts kā "standarts" un vienīgā patiesība, tad tu, kad māci citus arī atreferēsi to, ko esi mācījusies.
29.06.2023 11:50 |
 
Reitings 40
Reģ: 25.04.2023
Es ievēroju 16:8 fastingu neilgu laiku (kādu mēnesi varētu būt) un JAU bija redzami rezultāti. Es jutos tik labi, tik viegli, bija enerģija. Bet tad kaut kā norāvos, gribu atkal sākt.
Viens no iemesliem kāpēc man patika fastings, es beidzu ēst 24/7, jo līdz tam visu dienu mute kustējās, jutos smaga, piepampusi un bija ļoti grūti.
Es esmu tikai par fastingu!
29.06.2023 12:10 |
 
Reitings 122
Reģ: 18.04.2023
Pirms mēneša sāku ievērot pārtraukto gavēšanu, nekad mūžā nebūtu iedomājusies, ka es to varēšu, jo man vienmēr ir vajadzējis kaut ko uzkost starp ēdienreizēm.
Taču draudzenes iedvesmota, bez ekspektācijām, ka sanāks - esmu nolauzusi jau vairāk kā 30 dienas.
Ievēroju 20:4 jau no paša sākuma.
Ēdu laikā no 16.00-20.00
4 stundu laikā apēdu ap 2000 kalorijas.
Atslēga, kā man, lielākajam snacking cilvēkam, tas var sanākt ir - ēšanas logā ēst tikai veselīgi, ķermenis ir pilns ar uzturvielām un atlikušajās 20 h neprasās (pietam, 8 no šīm stundām es vienkārši guļu)
Tas dod iespēju ieplānot maltītes. Ja pirms tam es varēju ceļā uz darbu un no darba paķert pa kādai bulciņai, darbā iekost šokolādīti un nedomāt - tad tagad šis viss atkrīt, gaidu savu ēšanas laiku un saplānoju, ko taisīšu vakarā. Šobrīd vienmēr ledusskapī ir aukstā zupa + dārzeņu salāti + vistas vai tītara gaļa, vārītas olas, pilngraudu maizītes.
cik no tā es apēdu katru dienu, es savā ēšanas laikā nekontrolēju, tikai skatos, lai viss, ko es lieku mutē, būtu no maniem veselīgajiem krājumiem, bet vidēji jau ap tām 2000 kcal sanāk, nedomāju, ka kādu dienu ir bijis mazāk par 1500. Ēdu,cik prasās.
Neesot kaloriju deficītā, pa mēnesi esmu nometusi 3 kg un mīnus 2% ķermeņa tauki, +2% ķermeņa muskuļi. Jūtos lieliski, un manuprāt, tā ir labākā izvēle, ko esmu pieņēmusi tieši uztura ziņā, neviena diēta iepriekš man nav bijusi tik viegli izpildāma un likusi justies tik labi. Tiesa gan, mans mērķis bija nomest tikai kādus 5 kg, jo es nesāku ar lielu svaru, bet arī pēc šiem nomestajiem pieciem turpināšu ievērot gavēšanu, jo tas dod iespēju ieplānot maltītes, neēst drazu pa dienu, uzlabot body composition, un justies enerģiski visu laiku.
29.06.2023 12:26 |
 
10 gadi
Reitings 2016
Reģ: 29.01.2009
GhostGG @ 29.06.2023 11:50

Ārstiem dalās viedoklis tikai tāpēc, ka paši ārsti ir mācījušies pēc noteiktām vadlīnījām, kurās ir teikts, ka jāēd ir 6x dienā, mazām porcijām un, ka brokastis ir svarīgākā ēdienreize un ēdiena piramīda abilst veselīgam uzturam, kas ir pilnīgs čau. Man pietiek tikai ar to, ka ārsti apgalvo, ka nevajadzētu pārāk daudz gaļu uzņemt.
Tas ir tā, ja tu esi mācījusies pēc aplamām vadlīnījām, kas ir noteikts kā "standarts" un vienīgā patiesība, tad tu, kad māci citus arī atreferēsi to, ko esi mācījusies.

Teiciens: ''Brokastis kā svarīgākā ēdienreize'' - radās Amerikā 70tajos gados, kad sāka reklamēt cornflakes brokastu pārslas un bija nepieciešams slogans :)
Es fastoju ar dažādiem intervāliem 14/10, 18/6.. Izrādās to jau biju darījusi pirms padsmit gadiem, kad par to nekas nebija dzirdēts, jo vienkārši nekad nevarēju ieēst brokastis. Ap pēcpusdienu tikai kaut ko apēdu.
29.06.2023 12:46 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Teiciens: ''Brokastis kā svarīgākā ēdienreize'' - radās Amerikā 70tajos gados, kad sāka reklamēt cornflakes brokastu pārslas un bija nepieciešams slogans

Jā, ļoti precīzi.
Šis ir ļoti labs youtube kanāls, tur ir tikai pāris video, bet visi ir ļoti interesanti. Te arī video par brokastīm -
29.06.2023 13:00 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Atkarīga ko tu uzskati par fastingu, jo nu dabīgi cilvēks tik un tā fasto vismaz 10h dienā, kamēr guļ +2h pirms miega, diez vai daudzi iet gulēt tiko aziejot no galda.
Ikdienā turos 16/8 citrezi 18/6, neteiktu, ka tas ir sarežģīti, jo esmu cilvēks, kurš no rīta neēd, nav arī tā, ka es izlaižu ēdienreizes, bet es tās plānoju un man viss der.
29.06.2023 13:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits