Meitenes ar lielām pēdām

 
Reitings 72
Reģ: 06.05.2017
Labdien, meitenes! Laikam jau jautājums skars tikai dažas no jums. Tātad esmu jauna meitene, 189 cm gara ar 47.5 izmēra pēdām (12.5 UK, 13 US). Arī ļoti platas. Parasti nēsāju vīriešiem domātas botas. Ar apaviem it kā viss būtu kārtībā, taču nav kārtībā ar cilvēkiem no kuriem vienmēr jādzird visādi komentāri. Un tos saka gan vīrieši gan sievietes it kā viņu priekšā būtu kāds monstrs. Es saku ka priekš mana lielā augums tas ir normāli ja vēl ņem vērā manu plato un diezgan muskuļoto uzbūvi. Bet vienalga, visi vadās pēc kaut kādiem stereotipiem. Ja vīrietis ir ar lielām pēdām un plaukstām tad viss kārtībā. Tikko kā sieviete, tā uzreiz ārprāts. Arī daudzi vīrieši novēršas jo viņiem it kā patīkot mazas un smalkas meitenes. Ir pat bijis tā ka sākumā smaida, grib runāt, bet tikko kā ierauga manas lielās pēdas un plaukstas tā uzreiz paliek tādi jocīgi. Kā ir citām meitenēm kurām ir līdzīga situācija? Varbūt tikai retajai būs tik lielas kā man, taču 45 izmērs jau ir salīdzinoši vairākām. Varbūt tikai liekas ka tā nav jo par to skaļi nerunā, baidās ka izsmies. Bet no apavu pārdevējiem ir dzirdēts, ka pieprasījums pēc 45 izmēra sieviešu apaviem esot lielāks par piedāvājumu. Cilvēkiem nepatīk pieņemt faktus kas ir viņiem priekšā, cenšas kaut ko izdomāt.
12.06.2023 16:11 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.05.2017
Par ko jūs tagad runājat? Ja cilvēki kuri ir gari vai lielām pēdām prasa sev atbilstošas drēbes un apavus, tad tas skaitās kaut kas nenormāls?????? Drīzāk jau tie pārējie cenšas uzspiest savus izmērus un pasludināt tos par normu. Te nav runa tikai par precēm. Jau pašā sākumā uzsvēru attieksmi.
13.06.2023 14:35 |
 
Reitings 7420
Reģ: 09.09.2021
Nevajag pataisīt savu pēdas izmēru kā normā esošu. Tāds pēdas lielums nav sievietei raksturīgs, tādēļ nebūs masu veikalos, jo nav pieprasījuma. Pērc internetā apavus, kur problēma? Pēc Taviem komentāriem secinu, ka 47.izmērs ir katrai 2.sievietei sastopams. 😁
13.06.2023 14:42 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Par ko jūs tagad runājat? Ja cilvēki kuri ir gari vai lielām pēdām prasa sev atbilstošas drēbes un apavus, tad tas skaitās kaut kas nenormāls??????

Kur kāds teica, ka tas ir nenormāls?
Drīzāk jau tie pārējie cenšas uzspiest savus izmērus un pasludināt tos par normu. Te nav runa tikai par precēm. Jau pašā sākumā uzsvēru attieksmi.

Neviens te neko neuzspiež, to vai tā ir, vai nav norma nosaka apgērbu ražotāji, kas ir balstīta uz statistiku un tas ir tikai loģiski, ka, piemēram, sieviešu apavi / apgērbi un to modeļi / izvēle būs lielāks piedāvājums un būs vairāk balstīta uz to, kāda LIELĀKAI daļai ir pēda utt.
Tas ir tieši tāpat kā Porziņģis dabūja pasūtīt speciālu gultu sev, jo vairums gultas nav tik garas, jo vairums cilvēku nav tik gari.
13.06.2023 14:43 |
 
Patīk
Reitings 10323
Reģ: 18.09.2021
Motherofdragons @ 13.06.2023 13:43

Varbūt es tam tik ļoti nepievēršu uzmanību, bet garākas par 180 redzu ārkārtīgi reti. Daudzi vīrieši nav tik gari. Ap 190 sievieti jau nevar nepamanīt.
Tikko iegūglēju, Nīderlandē, kur skaitās garākie cilvēki pasaulē, vidējais vīriešu augums ir 186, kas ir par 9 cm vairāk, nekā ASV.

Nu es tak nesaku, ka Latvijā virs 1.80m ir vidējais sieviešu augums. Manuprāt, jau sākot no 1.75m skaitās gara. Atbildēju pret to, ko viena te komentēja, - ka viņa tikai vienreiz dzīvē redzējusi meiteni ap 1.89m. Tas ir krietni pārspīlēts!!! Vai nu viņa reti iziet no mājas. Es taču zinu, jo pamanu sev augumā līdzīgās :D
Šo gan es saku, ka tieši Latvijā tuvu 1.80m gan jau ir pat padaudz meiteņu, tajā skaitā man pat vairākas draudzenes un radinieces. Ap 1.82-1.84 arī zinu daudzas. Un apavus jau var dabūt gan lokāli, gan netā (daudz labāk salīdzinājumā ar to, kā bija manā bērnībā). Botas grūtāk, jo, piemēram, skriešanai vajag + pāris izmērus.
13.06.2023 14:47 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.05.2017
Danuta @ 13.06.2023 14:42
Nevajag pataisīt savu pēdas izmēru kā normā esošu. Tāds pēdas lielums nav sievietei raksturīgs, tādēļ nebūs masu veikalos, jo nav pieprasījuma. Pērc internetā apavus, kur problēma? Pēc Taviem komentāriem secinu, ka 47.izmērs ir katrai 2.sievietei sastopams. ?

Pēc Tava teiktā var secināt ka labklājība pienākas tikai tiem "vidējiem". Pārējie ir nepieskaitāmi. Apmēram tāda attieksme pie mums arī ir.
13.06.2023 14:47 |
 
Patīk
Reitings 10323
Reģ: 18.09.2021
GhostGG @ 13.06.2023 14:00

tāda statistika īsti LV nav, bet tas jau vien, ka tāda auguma sievietēm ir jāpērk vīriešu kurpes un ka uz viņām regulāri skatās un palūdz parādīt kājas, pierāda to, ka tas ir ļoti reti. Es pilnīgi varu likt galvu ķīlā, ka pat 1% no LV sievietēm nav 185m kur nu vēl nedaudz zem 190m

Par apavu izmēru prasa un augumu brīnās galvenokārt ārzemēs (īpaši dienvidvalstīs), kur pēdējā laikā pavadu vairāk laika nekā Latvijā.
Statistiski Latvijā ir garākās sievietes pasaulē. Tāpēc ja Latvijā man vīrietis pēkšņi bolās un komentē, kāda es gara, tad parasti tur vienkārši izlien vēlme parunāties vai iepazīties :D Es apzinos, ka esmu retums, bet ne jau one in a million :)
13.06.2023 14:55 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.05.2017
Ja runā par liela vai maza izmēra precēm, tad ir tā ka pie mums veikalnieki neprot saimniekot. Pārtikas veikalos ir gluži tas pats – bieži lietoto preču plaukti bieži stāv tukši.
13.06.2023 14:55 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Statistiski Latvijā ir garākās sievietes pasaulē. Tāpēc ja Latvijā man vīrietis pēkšņi bolās un komentē, kāda es gara, tad parasti tur vienkārši izlien vēlme parunāties vai iepazīties Es apzinos, ka esmu retums, bet ne jau one in a million

Tas gan. Nenoliegšu, man arī tagad parādījās interese kā tādas pēdas izskatās hahah :D
13.06.2023 14:58 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.05.2017
Apple, Tev privāta vēstule.
13.06.2023 14:59 |
 
Reitings 7420
Reģ: 09.09.2021
Tad kāda ir Tava diskusijas jēga? Lai visi saka cik Tev smukas un mazas pēdiņas? 😂 Lai mēs ejam pirkt Tava vietā botas? Vai arī tomēr izgāzt žulti, ka ne visiem Tavas pēdas liekas smukiņas un foršas? 😂 Veikalos ir standarta preces kā jau Ghost minēja. Ej piketēt pie Saeimas, ja vēlies izmaiņas, jo pašlaik tādas noteikti nebūs.
13.06.2023 15:16 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.05.2017
Danuta @ 13.06.2023 15:16
Tad kāda ir Tava diskusijas jēga? Lai visi saka cik Tev smukas un mazas pēdiņas? ? Lai mēs ejam pirkt Tava vietā botas? Vai arī tomēr izgāzt žulti, ka ne visiem Tavas pēdas liekas smukiņas un foršas? ? Veikalos ir standarta preces kā jau Ghost minēja. Ej piketēt pie Saeimas, ja vēlies izmaiņas, jo pašlaik tādas noteikti nebūs.

Diskusijas jēgu var izlasīt tēmas pieteikumā. Es saku ka ir nenormāli ka pret tādiem cilvēkiem kā mini ir attieksme kā pret kaut kādiem monstriem kuriem nav tiesību nopirkt kaut ko normālā veikalā un par kuriem rāda ārkārtīgu izbrīnu kā aktieri uz skatuves. Bet Tu pasaki ka es prasot lai tiktu slavēta. Un jau teicu ka pēc lielām precēm ir pietiekami liels pieprasījums. Varbūt pārtikas veikalos tās preces arī nav tāpēc ka nav pieprasījuma? Man ar apaviem un apģērbu viss ir kārtībā. Runāju par tām kas grib kaut ko skaistāku.
13.06.2023 15:30 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Apple of my eye @ 13.06.2023 14:55

Par apavu izmēru prasa un augumu brīnās galvenokārt ārzemēs (īpaši dienvidvalstīs), kur pēdējā laikā pavadu vairāk laika nekā Latvijā.
Statistiski Latvijā ir garākās sievietes pasaulē. Tāpēc ja Latvijā man vīrietis pēkšņi bolās un komentē, kāda es gara, tad parasti tur vienkārši izlien vēlme parunāties vai iepazīties :D Es apzinos, ka esmu retums, bet ne jau one in a million :)

Latvijā statistiski nav garākās sievietes. Mēs man liekas neesam pat top5, pirms kāda laika vēl skatījos.
13.06.2023 15:37 |
 
Reitings 2
Reģ: 13.06.2023
Speciāli izveidoju profilu dēļ šīs diskusijas, lai celtu garo meiteņu statistiku 😀
Pati arī esmu virs 185 cm, precīzi nezinu cik, jo, godīgi, vienalga. Velku arī kurpes, zābakus ar 6-8 cm papēdi un jūtos labi. Man ir miljons citu kompleksu, bet ne par garo augumu😀 Pusaudžu gados gan nepatika, tad arī vairāk dzirdēju komentārus. Tagad pēdējos gados neesmu dzirdējusi nevienu komentāru par garo augumu. Nezinu, varbūt uz vecumu dzirde vairs nav tik asa vai arī ikdienas steigā vienkārši nav laika ieklausīties ko kāds svešinieks uz ielas saka 😀Ārzemēs gan vēl joprojām izsaka kādu komentāru, bet nevienu reizi nav bijuši komentāri ar tādu nicinošu attieksmi, it kā tiešām garš augums būtu kaut kas nenormāls sievietei, tā kā dažkārt Latvijā dzirdētais.
Starp citu, arī gariem vīriešiem jāuzklausa tieši tādas pašas piezīmes par garo augumu kā sievietēm.
Ikdienā diezgan bieži redzu garas sievietes. Arī skolas un universitātes laikā vienmēr blakus bijušas vēl pāris garas meitenes, varbūt ne gluži 189 cm, bet virs 180 cm noteikti. Es tiešām neteiktu, ka Latvijā garas sievietes būtu liels retums.
Par pēdām gan man nav komentāru. Ja arī kādu redzētu ar izteikti lielākām pēdām vai plaukstām, vai degunu, vai vienalga ko, nemaz nenāktu prātā izteikt kaut kādas piezīmes.Vispārībā nesaprotu, kas tiem cilvēkam darās galvā, kuri iet klāt svešam cilvēkam un komentē viņa uzskatu. Autorei iesaku pieņemt sevi kāda esi, un mazāk ņemt galvā citu izteikumus 🙃
13.06.2023 15:45 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Lufthansa @ 13.06.2023 15:30

Diskusijas jēgu var izlasīt tēmas pieteikumā. Es saku ka ir nenormāli ka pret tādiem cilvēkiem kā mini ir attieksme kā pret kaut kādiem monstriem kuriem nav tiesību nopirkt kaut ko normālā veikalā un par kuriem rāda ārkārtīgu izbrīnu kā aktieri uz skatuves. Bet Tu pasaki ka es prasot lai tiktu slavēta. Un jau teicu ka pēc lielām precēm ir pietiekami liels pieprasījums. Varbūt pārtikas veikalos tās preces arī nav tāpēc ka nav pieprasījuma? Man ar apaviem un apģērbu viss ir kārtībā. Runāju par tām kas grib kaut ko skaistāku.

Vai tu vēlies, lai pilnīgi visos veikalos tagad pārdod lielizmēra apavus sievietēm? Ja tevi tas tik ļoti uztrauc - lūk tev biznesa ideja. Atver sieviešu apavu veikalu, kur ir forši apavi lielos izmēros.
No parasta veikala tu to sagaidīt nevari.
Un es šaubos, ka kāds tevi uzskata vai redz kā monstru. Ja es redzētu sievieti, kura ir ļoti gara, jā es arī būtu uz sekundi pārsteigta. Tas nav tas ko redzam visur visu dienu. Tas izraisa reakciju. Ja mēs satiktos, visticamākais man arī būtu jāpiedomā, lai uzreiz nepateiktu - wow tu esi gara. (Ja manī būtu viens sidriņš es to pateiktu 100% :D ) Bet tas nenozīmētu, ka es to domāju slikti. Tas vienkārši manī ir izraisījis reakciju. Tu neesi ne dīvaina, ne sliktāka, ne baigi savādāka, vienkārši garāka. Viss.
Es arī esmu diezgan gara - 1,76. Pārsvarā 90% manis satiktās meitenes ir īsākas par mani. Bet ja runājam par kāju izmēriem, garums nenozīmē lielas pēdas. Man ir 38. izmērs, standarta pēdiņas. Meitenēm kas ir īsākas par mani, parasti ir lielākas un platākas pēdas.
Vairāk gan tagad pieprasījums uz lieliem sieviešu apaviem ir arī no drag queens, jo vīriešiem, protams, ir lielas pēdas un vēlas sieviešu apavus.
13.06.2023 15:51 |
 
Patīk
Reitings 10323
Reģ: 18.09.2021
Malibu Steisija @ 13.06.2023 15:37

Latvijā statistiski nav garākās sievietes. Mēs man liekas neesam pat top5, pirms kāda laika vēl skatījos.

OK, agrāk tad bija: https://eng.lsm.lv/article/society/society/whole-world-looks-up-to-latvian-women.a193508/, https://www.imperial.ac.uk/news/173634/dutch-latvian-women-tallest-world-according/
Tagad varbūt pašas garākās vairs nav, bet top 5 ir gan: https://worldpopulationreview.com/country-rankings/average-height-by-country
13.06.2023 15:52 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Par to skatīšanos - ja skatās, tas vēl obligāti nenozīmē, ka uzskata par monstru. Vienā kafejnīcā, uz kuru agrāk pusdienlaikos gāju, kādreiz strādāja meitene, kas manuprāt bija kaut kur ap 190. Plus viņa bija arī visai smuka, bet tieši garums pievērsa to pirmo uzmanību, jo ļoti izcēlās uz citu fona. Daudzi uz viņu skatījās, bet ne jau sliktā ziņā.
13.06.2023 16:05 |
 
Reitings 10757
Reģ: 18.08.2014
Vispārībā nesaprotu, kas tiem cilvēkam darās galvā, kuri iet klāt svešam cilvēkam un komentē viņa uzskatu. Autorei iesaku pieņemt sevi kāda esi, un mazāk ņemt galvā citu izteikumus

Jā, es arī nesaprotu, es nekad dzīvē neesmu izteikusi kādus komentārus, pat galvā nenāktu, jo apzinos, ka nezinu kā likšu cilvēkam justies par to un varbūt viņš par to jūtas neerti, neveikli un kāpēc lai veidotu neērtas situācijas? ļoti netaktiski.
Vienmēr taču jaukāk un foršāk izteikt komplimentus!
13.06.2023 16:07 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.05.2017
Malibu Steisija @ 13.06.2023 15:51

Vai tu vēlies, lai pilnīgi visos veikalos tagad pārdod lielizmēra apavus sievietēm? Ja tevi tas tik ļoti uztrauc - lūk tev biznesa ideja. Atver sieviešu apavu veikalu, kur ir forši apavi lielos izmēros.
No parasta veikala tu to sagaidīt nevari.
Un es šaubos, ka kāds tevi uzskata vai redz kā monstru. Ja es redzētu sievieti, kura ir ļoti gara, jā es arī būtu uz sekundi pārsteigta. Tas nav tas ko redzam visur visu dienu. Tas izraisa reakciju. Ja mēs satiktos, visticamākais man arī būtu jāpiedomā, lai uzreiz nepateiktu - wow tu esi gara. (Ja manī būtu viens sidriņš es to pateiktu 100% :D ) Bet tas nenozīmētu, ka es to domāju slikti. Tas vienkārši manī ir izraisījis reakciju. Tu neesi ne dīvaina, ne sliktāka, ne baigi savādāka, vienkārši garāka. Viss.
Es arī esmu diezgan gara - 1,76. Pārsvarā 90% manis satiktās meitenes ir īsākas par mani. Bet ja runājam par kāju izmēriem, garums nenozīmē lielas pēdas. Man ir 38. izmērs, standarta pēdiņas. Meitenēm kas ir īsākas par mani, parasti ir lielākas un platākas pēdas.
Vairāk gan tagad pieprasījums uz lieliem sieviešu apaviem ir arī no drag queens, jo vīriešiem, protams, ir lielas pēdas un vēlas sieviešu apavus.

Es neprasu lai visos veikalos pārdotu piem. 57 izmēra apavus. Bet pēc 45 izmēra ir pietiekami liels pieprasījums. Pēc mana izmēra varbūt arī neviens cits no tuvākās apkārtnes neprasīs, taču daži pāri lielu apavu veikalā daudz vietas neaizņems. Tas jau ir pašu veikalu interesēs notirgot preci – ik pa laikam jau kāds vai kāda uzrodas kam vajag.
Es atkārtoju ka neiebilstu ja par mani izsaka kādu komentāru ja vien tas ir tā pa draugam. Es arī neprasu lai tiktu slavēta. Ir taču jāatšķir normāla saruna no kaut kādiem bezsaturīgiem izsaucieniem. Ja kāds normāli pastāsta ko domā, un arī nesaka ka tas ir kaut kas pārdabisks vai tamlīdzīgs, tad dažreiz ir pat interesanti ar tādu cilvēku parunāt. Dažreiz man pasaka arī kādu joku saistībā ar manām lielajām platajām pēdām. Tad arī es pajokoju. Laukos staigāju tikai ar basām kājām, tāpēc gan tie normālie gan nenormālie komentāri ir diezgan bieži.
13.06.2023 16:20 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Lufthansa @ 13.06.2023 16:20

Es neprasu lai visos veikalos pārdotu piem. 57 izmēra apavus. Bet pēc 45 izmēra ir pietiekami liels pieprasījums. Pēc mana izmēra varbūt arī neviens cits no tuvākās apkārtnes neprasīs, taču daži pāri lielu apavu veikalā daudz vietas neaizņems. Tas jau ir pašu veikalu interesēs notirgot preci – ik pa laikam jau kāds vai kāda uzrodas kam vajag.
Es atkārtoju ka neiebilstu ja par mani izsaka kādu komentāru ja vien tas ir tā pa draugam. Es arī neprasu lai tiktu slavēta. Ir taču jāatšķir normāla saruna no kaut kādiem bezsaturīgiem izsaucieniem. Ja kāds normāli pastāsta ko domā, un arī nesaka ka tas ir kaut kas pārdabisks vai tamlīdzīgs, tad dažreiz ir pat interesanti ar tādu cilvēku parunāt. Dažreiz man pasaka arī kādu joku saistībā ar manām lielajām platajām pēdām. Tad arī es pajokoju. Laukos staigāju tikai ar basām kājām, tāpēc gan tie normālie gan nenormālie komentāri ir diezgan bieži.

Man tieši liekas, ka lielizmēra apaviem vajadzētu atsevišķus veikalus, nevis tos apavus turēt noliktavā visos parastajos veikalos. Ne jau diskriminācijas dēļ, bet tīri ērtības pēc. Jo šie cilvēki, tad zin uz kurieni doties, ka tur būs izvēle un būs iespēja atrast arī kaut ko kas patīk, nevis tikai to kas der.
Un kāda ir iespēja, ka tie pāris apavu pāri 45. izmērā ko tur kaut kāds lielveikalu veikals, kādam vispār patiks un tiks nopirkti. Un, ka vispār kāds pēc viņiem paprasīs. Tagad lielākā daļa veikalu ir fast fashion, viņiem aprite ar apaviem un apģērbiem ir ātra. Kačā tikai jaunus modeļus un piegriezumus un galvenais, lai viss ātri pārdodas. Pēdējie izmēri, kas paliek parasti ir 36. un 41. un tad tiek nocenoti, lai kāds viņus savāc. Fast fashion veikaliem tiešām nav nekādas jēgas prasīt, lai viņiem būtu lieli apavi, tas nekad nenotiks. Viņiem galvenais ir pārdot, nevis padarīt visus laimīgus.
13.06.2023 16:47 |
 
Reitings 72
Reģ: 06.05.2017
Ja tie apavi ātri iziet no modes, tad patiešām tā varētu būt.
13.06.2023 17:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits