Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alkoholisms

 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Čau! Ja cilvēks dzer reizi nedēļā vai divās, tā varētu būt risināma problēma? Es pati piedzērusies esmu bijusi pirms pusgada un pēdējās tusēšanās reizēs ar draugiem par vienu mutīti tālāk neesmu gribējusi. Tāpēc domāju, kāpēc cilvēkiem jādzer? Kas tur tik labs? Brīžiem besī, ka tuvs cilvēks to dara, bet labi ka ne katru dienu😔
08.06.2023 19:19 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Latvijā diemžēl alkoholisms ir liela problēma un tiek parādīta kā norma, ka katru nedēļas nogali jāiedzer. To kādos daudzumos Latvijā patērē alkoholu jau var redzēt tagad uz Jāņiem, kad veikalos visas malas piestumtas ar alus paletēm un to visu arī reāli izpirks.
Latvijā vajadzētu alkoholu nopirkt tikai speciālos alkohola veikalos, lai nebūtu tik liela pieejamība.
Alkoholismu var ārstēt tikai un vienīgi pats kamēr gribēs un kamēr apzināsies, ka ir šāda problēma.
08.06.2023 19:28 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Atkarībā kā dzer, ja tikai iedzer tad jau pofig, bet ja kārtīgi piedzerās, tad jā, tā ir problēma.
08.06.2023 19:57 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Iedzeru apmēram 1 reizi nedēļā, vienu vīna glāzi līdz max 3 glāzēm ja ballīte. Vai tiešām man skaitās, ka ir problema? Nemēdzu piedzerties vai būt lielākā reibumā. Negaidu speciāli tāpēc nogali 😀 kādreiz gadās izlaist kādu nedēļu, bet reti un ne vasarā.
08.06.2023 20:48 |
 
Reitings 10743
Reģ: 05.03.2020
Aizdomājos, ka vasaras sezonā lietoju alko gandrīz katru nedēļas nogali, tie var būt pāris aliņi vai sidriņi, nekad stiprie (vienkārši negaršo), bet par alkoholiķi sevi kaut kā neuzskatu. Tie kas nedzer vispār vai dzer reizi gadā, gan jau mani arī uzskatīs par atkarīgo😀tas nekas, ka rudens periodā mēdzu arī nelietot 2 mēnešus, vnk neprasījās.. bet nu jā... katram savs. Man netraucē, ja citi dzer, galvenais, lai adekvāti un normāli uzvedas, neuzbāžas citiem. Ir vnk cilvēki, kas neprot dzert un ar to arī viss pateikts.
08.06.2023 21:14 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.08.2022
Cilvēki ir ļoti notrulinājušies līdz tam, ka nemāk atpūsties bez alkohola. Vienalga - ballīte vai mierīga iečillošana. 5dienas vakarā pēc darba ieejot veikalā pie kases var redzēt kā teju katrs pērk alco. Esmu arī savā paziņu lokā ievērojusi, ka viss notiek alkohola pavadībā un agrāk tas nebija tik izteikti. Iedzeršana bija tad kad ej nogalē tusēt uz Vecrīgu vai mājas ballīte utml. Tagad gandrīz visur ir alco - ejot uz kino jāpaņem vinčiks, mājās skatoties Tv arī jābūt kādam aliņam, dodoties ciemos līdzi padzēriens. Nu pilnīgi kā neatņemama sastāvdaļa. Ok, šādās reizēs tā iedzeršana ir minimāla, bet tomēr - kāpēc vispār vajag?
08.06.2023 21:40 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Renaate301 @ 08.06.2023 20:48
Iedzeru apmēram 1 reizi nedēļā, vienu vīna glāzi līdz max 3 glāzēm ja ballīte. Vai tiešām man skaitās, ka ir problema? Nemēdzu piedzerties vai būt lielākā reibumā. Negaidu speciāli tāpēc nogali ? kādreiz gadās izlaist kādu nedēļu, bet reti un ne vasarā.
man alko vispār negaršo. Esmu dzērusi tikai kompānijas pēc un lai iedod pa galvu reibulis. Bet tā, ka teiktu, uh cik garšīgs, tā gan nē. 🤣
08.06.2023 21:51 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Sidri piemēram, tiešām var but garšīgi. Tik dažāda izvēle garšām. Pārējos dzērienus reti kad gluži tikai garšas dēļ dzertu.
08.06.2023 21:54 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Molly777 @ 08.06.2023 21:40
Cilvēki ir ļoti notrulinājušies līdz tam, ka nemāk atpūsties bez alkohola. Vienalga - ballīte vai mierīga iečillošana. 5dienas vakarā pēc darba ieejot veikalā pie kases var redzēt kā teju katrs pērk alco. Esmu arī savā paziņu lokā ievērojusi, ka viss notiek alkohola pavadībā un agrāk tas nebija tik izteikti. Iedzeršana bija tad kad ej nogalē tusēt uz Vecrīgu vai mājas ballīte utml. Tagad gandrīz visur ir alco - ejot uz kino jāpaņem vinčiks, mājās skatoties Tv arī jābūt kādam aliņam, dodoties ciemos līdzi padzēriens. Nu pilnīgi kā neatņemama sastāvdaļa. Ok, šādās reizēs tā iedzeršana ir minimāla, bet tomēr - kāpēc vispār vajag?
pilnībā piekrītu. Cilvēki vairs neprot atpūsties bez alkohola..
08.06.2023 21:55 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Agrāk lietoju mazos daudzumos alkoholu, tagad vairākus gadus vispār nē, pat ne svētkos! Uzskatu, ka man tas vienkārši nav vajadzīgs! Kādēļ tērēt naudu uz lieku produktu, kurš bojā aknas, nieres un sazin ko vēl. 👍🏼Manuprāt alkohols ir diezgan dārgs. Neesmu gatava maksāt, par to kas bojā veselību sev un citiem. Domāju, ka mana dzīve ir lieliska, bez visādiem alkoholiskajiem dzērieniem. Neprasās pat pilīti no tā visa ko citi dzer! Kopumā varu secināt, ka esmu dikti apmierināta ar savu izvēli vispār nedzert! Domāju, ka nākotnē neatgriezīšos pie iedzeršanas.
Daudziem dzeršana ir aktuāla tieši citu cilvēku dēļ, ja nebūtu kompānijas, tad domāju, ka tās dzeršanas butu krietni mazāk,laikam ekstraverti cilvēli biežāk mēdz iedzert, nekā introvertie, lai gan introvertie var dzert vienatnē jeb divatā.
Neatbalstu dzeršanu kompānijās.
09.06.2023 06:04 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Man laikam ir paveicies, ka negaršo alkohols, jo jūtu cauri to spirtoto garšu. Tāpēc nedzeru un daļēji nesaprotu kā var garšot. It īpaši alus kas ir rūgts kā pienenes. Bet vīra ģimenes puse uzspiež iedzert uz svētkiem un tas man besī. Paši baigie kristieši bet uz tikšanās reizēm vienmēr ir alkohols uz galda.
Āri dēļ tā ka bērnībā redzēju daudz alkoholisma uzskati par tiem cilvēkiem kuri dzer katru dienu vai nedēļas nogalēs un bez alkohola nespēj atpūsties ir negatīvi.
Autorei - cilvēkam pašam ir jāsaprot, ka tas ko viņš dara ir problēma un ka vajag mainīties. Tu vari mēģināt runāt un skaidrot, bet diez vai tas kaut ko dos. Un tieši dēļ tā ka daudzi uzskatu reizi nedēļā jau var ja tas netraucē darbam un palīdz atpūsties, Latvijā alkoholu patērē tik daudz.
09.06.2023 06:20 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
No 16-21 gadiem baigi trakoju, katras brīvdienas bija tusiņi, iedzeršana. Pēdējā gadā bija vispār traki, sanāca pat tusiņi vilkties līdz 2 vai 3 dienām un man nebija problēmu novilkt tik ilgi, bet tad pēkšņi sapratu, ka man tas nav vajadzīgs un vairs nepatīk. Sapratu, ka reāli izbojāju savas brīvdienas ar ballīti un pēc tam nākamais rīts ar pohmeli, citreiz pat divu dienu pohas bija. Tā kā strādāju 5 dienas nedēļā smagu darbu, sāku ļoti novērtēt tās brīvdienas kas man bija. Nu jau pagājuši 5 gadi kā alkohols man vienkārši vairs nepiesaista. Jā, svētkos sanāk iedzert, vasarā arī biežāk pa kādam alum, vai sidram, bet ne tā kā agrāk - līdz grīdai. BET uzskatu, ja cilvēks 1x nedēļā iedzer kādu vieglu alkoholisko dzērienu, tas ir ok. Kamēr viss normas robežās un nav pālis katru nedēļu.
09.06.2023 08:39 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
Renaate301 @ 08.06.2023 20:48
Iedzeru apmēram 1 reizi nedēļā, vienu vīna glāzi līdz max 3 glāzēm ja ballīte. Vai tiešām man skaitās, ka ir problema? Nemēdzu piedzerties vai būt lielākā reibumā. Negaidu speciāli tāpēc nogali ? kādreiz gadās izlaist kādu nedēļu, bet reti un ne vasarā.

Jā. Ja nevar izlaost pat vienu nedēļu un vajag to alko tad tā ir problēma. Jājautā sev, kāpēc gribās. Ir tak tik daudz bezalko iespējas un garšīgi dzērieni, ja gribās pie vakariņām kaut ko smuki padzert.
09.06.2023 12:10 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
Man šitais arī besī, kad uzspiež dzert un vispār atrasties dzērušu cilvēku kompānijā, kad pats esi skaidrā. Viņiem nez kāpēc liekas, ka uzreiz vajag komentēt un runāt ar nedzērušo cilvēku no tēmām, lai uz viņu nedusmojas, ka viņš tikai nedaudz iedzerot utt. Kaut arī man ir pilnīgi pie pakaļas.
Kronis visam bija, kad biju stāvoklī un man lēja glāzē un teica, ka ne nekas jau slikts nebūs, ja drusku iedzers. Vnk wtf, tāpēc agrāk ir sanācis ļoti daud konfliktēt.
Dzērušiem cilvēkiem ar nedzērušiem tiešām nevar būt kopīgu pasēdēšanu.
Tāpat arī attiecībās, kāda jēga viens otram bendēt atpūtu.? Ja viens no pāra izlemj tusēt un dzert es vnk neierastos un satiktos ar saviem draugiem. Nākošajā reizē atkal piedāvātu savu variantu kā var forši atpūsties bez alko.
Starp citu mans vīrs ir izbijušais tusētājs, alko neinteresē , ir nomainījies draugu loks, ir gādīgs tētis un vīrs.
Ar manu raksturu tur savādāk nemaz nevar būt un pats jau zināja ko precēja :D Un prieks dzirdēt, kad viņš ir pateicīgs un, ka bez manis viņš nebūtu tur kur ir tagad.
Tāpēc uz argumentu, ka ja viens dzer, tad otrs obligāti būs līdz atkarīgs vai pats dzers es noteikti varu nepiekrist. Šeit kuram stingrāks raksturs, tas arī vinnē.
09.06.2023 13:09 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
TuunEs @ 09.06.2023 13:09
Man šitais arī besī, kad uzspiež dzert un vispār atrasties dzērušu cilvēku kompānijā, kad pats esi skaidrā. Viņiem nez kāpēc liekas, ka uzreiz vajag komentēt un runāt ar nedzērušo cilvēku no tēmām, lai uz viņu nedusmojas, ka viņš tikai nedaudz iedzerot utt. Kaut arī man ir pilnīgi pie pakaļas.
Kronis visam bija, kad biju stāvoklī un man lēja glāzē un teica, ka ne nekas jau slikts nebūs, ja drusku iedzers. Vnk wtf, tāpēc agrāk ir sanācis ļoti daud konfliktēt.
Dzērušiem cilvēkiem ar nedzērušiem tiešām nevar būt kopīgu pasēdēšanu.
Tāpat arī attiecībās, kāda jēga viens otram bendēt atpūtu.? Ja viens no pāra izlemj tusēt un dzert es vnk neierastos un satiktos ar saviem draugiem. Nākošajā reizē atkal piedāvātu savu variantu kā var forši atpūsties bez alko.
Starp citu mans vīrs ir izbijušais tusētājs, alko neinteresē , ir nomainījies draugu loks, ir gādīgs tētis un vīrs.
Ar manu raksturu tur savādāk nemaz nevar būt un pats jau zināja ko precēja :D Un prieks dzirdēt, kad viņš ir pateicīgs un, ka bez manis viņš nebūtu tur kur ir tagad.
Tāpēc uz argumentu, ka ja viens dzer, tad otrs obligāti būs līdz atkarīgs vai pats dzers es noteikti varu nepiekrist. Šeit kuram stingrāks raksturs, tas arī vinnē.

Es baroju bērniņu un loģiski ka alko bija nē. Bet vienam indivīdam likā smieklīgi manai kolai pieliet ko stiprāku kamēr neskatijos. Kamēr baroju bērniņu alko nelietoju 1.5 gadus un visi smējās, ka es pārspīlēju, ka var iedzert nedaudz 🙄 cilvēki tik ļoti nevar iztikt bez alko ka pat barojot bērnu jādzer, nemaz nerunājot par laiku stāvoklī.
09.06.2023 13:13 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
Lola12345 @ 09.06.2023 13:13

Es baroju bērniņu un loģiski ka alko bija nē. Bet vienam indivīdam likā smieklīgi manai kolai pieliet ko stiprāku kamēr neskatijos. Kamēr baroju bērniņu alko nelietoju 1.5 gadus un visi smējās, ka es pārspīlēju, ka var iedzert nedaudz ? cilvēki tik ļoti nevar iztikt bez alko ka pat barojot bērnu jādzer, nemaz nerunājot par laiku stāvoklī.

Es viņam to glāzi sejā ielietu un, tad paskatītos cik smieklīgi būtu.
Un tieši tā, tiem kam garšo un savu dzīvi neredz bez alkohola arī nekad nesapratīs. Ja man ar to cilvēku nekas nav pa ceļam, tad arī nekas ar viņu nav jārunā vai jāpaskaidro sava nostāja.
Savējiem gan būtu jāpieņem un jāsaprot.
09.06.2023 13:27 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
Kaut kur nesen redzēju diskusiju, laikam Cālī, kur grūtniece prasīja vai nekas slikts nebūs, ja viņa iedzer 3x nedēļā un vēl uzpīpē.
Šeit vispār bez komentāriem, nav ne rakstura, ne vainas izjūtas un pat ne bailes, ka var piedzimt slims bērns par ko visu dzīvi būs jārūpējas.
Bija jau, protams, tādas māmiņas iekomentējušas, ka esot gan iedzērušas, gan papīpejusas un nekas slikts nav noticis, bet priekš kam riskēt savu iegribu dēļ.
09.06.2023 13:33 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
Telepatia66 @ 08.06.2023 19:19
Čau! Ja cilvēks dzer reizi nedēļā vai divās, tā varētu būt risināma problēma? Es pati piedzērusies esmu bijusi pirms pusgada un pēdējās tusēšanās reizēs ar draugiem par vienu mutīti tālāk neesmu gribējusi. Tāpēc domāju, kāpēc cilvēkiem jādzer? Kas tur tik labs? Brīžiem besī, ka tuvs cilvēks to dara, bet labi ka ne katru dienu?

Un atbildot uz to vai tā ir risināma problēma, tad es teiktu jā, jo pēc aprakstītā puisis neizklausās pēc galīga alkoholiķa un tālāk jau es ņemtu vērā dažus punktus:
1. Cik ļoti Jums ir nopietnas attiecības? Kā viņš Tevi vērtē šajās attiecībās, vai tiek ņemts vērā Tavs viedoklis?
2. Kādas viņam ir intereses? Ļoti labi, ja tas būtu sports, tad no savas kā otras pusītes censtos pakārtot, lai viņam ir gan laiks, gan gribēšana sportot, kā arī izdomāt uz brīvdienām tādas aktivitātes kur nevar dzert.
3. Kā Tu uzvedies, tad kad viņš ir dzēris un atrodaties kompānijā? Vai tu viņu centies piebremzēt, komentēt un izrādīt cik ļoti Tev tas nepatīk?
Par šo punktu ir ļoti svarīgi, jo tajā momentā ir pilnīgi bezjēdzīgi to darīt, tas tikai izraisīs strīdu. Labāk ir ļaut viņam dzert tik cik viņš pats uzskata, kaut vai spaini, jo tā būs viņa izvēle. Un tad nākošajā dienā pats mocīsies. Tu tad vari izteikt savu viedokli un likt viņam saprast kā tas izskatās no malas un cik tas viss tomēr ir bezjēdzīgi. Labāk būtu pasportojuši vai aizbraukuši tur un tur.
4. Vēl pats galvenais kategoriski nedzert ar viņu pašai, pat ne mutīti, jo tad Tu viņam parādi, ka dzeršana priekš Tevis tomēr ir Ok, bet šeit ir svarīgi pārādīt savu nostāju un cik ļoti Tu esi pret to.
Jo pats viņš tevi ir tādu izvēlējies un ja nepatīk, tad lai atrod tādu kura ar viņu kopā dzers.
09.06.2023 13:57 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Tagad alkoholisms skaitās, ja reizi nedēļā iedzer? Tas tā nopietni? Tas tā, sasienot diskusijas nosaukumu ar pieteikto problēmu un pāris komentāriem.
Šitā pareizība mani nebeidz pārsteigt. Saprastu, ja katru dienu dzertu vai būtu izmisis, ja nevarētu pudeli dabūt... Bet reizi nedēļā = tev ir problēmas, esi alkoholiķis? Nopietni?
09.06.2023 15:43 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
Tagad alkoholisms skaitās, ja reizi nedēļā iedzer?

Jā, ja tiek patērēts lielos daudzumos.
Plus pieskaitot nākošo paģiru dienu, kur atkal salāpās ar alkohola palīdzību, tad tā reize nedēļā izvēršas vēl uz divām dienām.
Starp citu kādam var būt paģiras arī no 3 alus pudelēm un nākošajā dienā ir tik slikti, ka atkal vajag iedzert.
09.06.2023 16:44 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
L.. @ 09.06.2023 15:43
Tagad alkoholisms skaitās, ja reizi nedēļā iedzer? Tas tā nopietni? Tas tā, sasienot diskusijas nosaukumu ar pieteikto problēmu un pāris komentāriem.
Šitā pareizība mani nebeidz pārsteigt. Saprastu, ja katru dienu dzertu vai būtu izmisis, ja nevarētu pudeli dabūt... Bet reizi nedēļā = tev ir problēmas, esi alkoholiķis? Nopietni?

Nezinu vai alkoholisms bet atkarībā jā. Vismaz manā prātā, jo alkohols nav dzēriens, tā ir atkarību un reibumu izraisošas viela. Arī cukurotie dzērieni izraisa atkarību.
09.06.2023 17:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits