Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Insulīna rezistence

 
Reitings 767
Reģ: 18.02.2022
Sveikas.
Nodevu analīzes uzrāda paaugstinātu insulīna rezistenci. Daktere teica, ja būs paaugstināta būs jālieto zāles - glucophage .
Varbūt kāda ir lietojusi un var padalīties ar pieredzi ? Cik ilgi lietoja vai arī būs jālieto mūžīgi ? Vai svars mainījās ? Utt ..
01.06.2023 22:33 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Atkarīgs, kas izraisa rezistenci. Vai cēlonis ir atrasts? Ja tas ir policistisko olnīcu sindroms, tad zāles ir tikai simptomu mazināšanai, ar to var efektīgāk sadzīvot mainot dzīvesveidu.
02.06.2023 00:00 |
 
Reitings 2675
Reģ: 30.01.2023
Ir lietotas šīs zāles. Daktere noteikti izstāstīja, ka lietošana jāuzsāk pamazām ik pa divām dienām palielinot devu līdz sasniedz vajadzīgo devu.
Es personīgi lietojot šīs zāles izslēdzu jebkādus rūgstošos dzērienus, pat ļoti mazās devās tie vnk izsauca momentālu organisma realciju un viss bija ārā.
Jebkurà gadījumā ar IR ir jāmaina uzturs, kopā ar medikamentiem, tas palīdz samazināt svaru.
Kā augstāk minēts, ja tas Ir PCOS, tad tam jautājumam jāpieiet kompleksi.
02.06.2023 06:42 |
 
Reitings 767
Reģ: 18.02.2022
AiKaaaSaaap @ 02.06.2023 06:42
Ir lietotas šīs zāles. Daktere noteikti izstāstīja, ka lietošana jāuzsāk pamazām ik pa divām dienām palielinot devu līdz sasniedz vajadzīgo devu.
Es personīgi lietojot šīs zāles izslēdzu jebkādus rūgstošos dzērienus, pat ļoti mazās devās tie vnk izsauca momentālu organisma realciju un viss bija ārā.
Jebkurà gadījumā ar IR ir jāmaina uzturs, kopā ar medikamentiem, tas palīdz samazināt svaru.
Kā augstāk minēts, ja tas Ir PCOS, tad tam jautājumam jāpieiet kompleksi.

Par PCOS neko neteica.
02.06.2023 09:39 |
 
Reitings 10663
Reģ: 18.08.2014
Man ir paaugstināts, bet kad jautāju ģimenes ārtei un ginekologam, teica, lai neuztraucos un nekas traks tas nav,papildus izmeklējumi nav veikti 😒. Šobrīd pierakstījos pie cita ginekologa, jo ir policistisko olnīcu sindroms un man gribas saprast ko es varu darīt, lai mazinātu šo rādītāju. Varbūt kāda var padalīties pieredzē?
02.06.2023 09:43 |
 
Reitings 2675
Reģ: 30.01.2023
MinkaMurrrrr @ 02.06.2023 09:39

Par PCOS neko neteica.

Man pirms tam 4 ginekologi teica, ka viss ir labi un mazāk rīt vajagot. Atrodot savu ārstu vien viņa taisījas analīzes noteiktās cikla dienās un ņēma par pilnu manas sūdzības.
02.06.2023 09:45 |
 
Reitings 2675
Reģ: 30.01.2023
Dola @ 02.06.2023 09:43
Man ir paaugstināts, bet un kad jautāju ģimenes ārtei un ginekologam, teica, lai neuztraucos un nekas traks tas nav,papildus izmeklējumi nav veikti ?. Šobrīd pierakstījos pie cita ginekologa, jo ir policistisko olnīcu sindroms un man gribas saprast ko es varu darīt, lai mazinātu šo rādītāju. Varbūt kāda var padalīties pieredzē?

Ļoti daudz ir us influenceri, kas dalās ar receptēm, vingrojumiem, tur pcos nav kaut kāds nezināms bubulis
02.06.2023 09:47 |
 
Reitings 767
Reģ: 18.02.2022
AiKaaaSaaap @ 02.06.2023 09:45

Man pirms tam 4 ginekologi teica, ka viss ir labi un mazāk rīt vajagot. Atrodot savu ārstu vien viņa taisījas analīzes noteiktās cikla dienās un ņēma par pilnu manas sūdzības.

Jā, es arī taisīju analīzes konkrētā cikla dienā.
Paaugstināts vīrišķais un HOMA . Daktere gan pati vēl neko nav uzrakstījusi par analīzēm, gaidu viņas ziņu.
02.06.2023 09:55 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Dola @ 02.06.2023 09:43
Man ir paaugstināts, bet kad jautāju ģimenes ārtei un ginekologam, teica, lai neuztraucos un nekas traks tas nav,papildus izmeklējumi nav veikti ?. Šobrīd pierakstījos pie cita ginekologa, jo ir policistisko olnīcu sindroms un man gribas saprast ko es varu darīt, lai mazinātu šo rādītāju. Varbūt kāda var padalīties pieredzē?
man arī ir PCOS. Pēc pieredzes, ārsti parasti vnk piedāvā izrakstīt kontracepcijas tabletes, lai uzlabotu ciklu un tas arī viss, bet cēloni un potenciālās sekas neārstē. Neatbalstu kontracepcijas tabletes, ir miljons pētījumu par to negatīvo ietekmi un arī dzīves piemēri paziņu lokā. Dzīvesveids, augstas intensitātes sports, veselīgs uzturs - jā, palīdz. Bet viena lieta, kas man kolosāli palīdz regulēt ciklu ir naktssveces eļļa (primrose oil). Vēl nupat dzirdēju ieteikumu mēğināt Inositolu - tas palīdz tieši ar cukura rezistenci un hormonu balansu.
02.06.2023 11:01 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Dola @ 02.06.2023 09:43
Man ir paaugstināts, bet kad jautāju ģimenes ārtei un ginekologam, teica, lai neuztraucos un nekas traks tas nav,papildus izmeklējumi nav veikti ?. Šobrīd pierakstījos pie cita ginekologa, jo ir policistisko olnīcu sindroms un man gribas saprast ko es varu darīt, lai mazinātu šo rādītāju. Varbūt kāda var padalīties pieredzē?
aizmirsu piebilst, ka cukura rezistencei var būt nepatīkamas sekas un tas principā nozīmė ceļu uz cukura diabētu. Fakts, ka ārsti neko neiesaka ir šokējošs.
02.06.2023 11:03 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
MinkaMurrrrr @ 02.06.2023 09:39

Par PCOS neko neteica.
PCOS parasti ir 3 klasiskās pazīmes, vai vismaz 2 no tām. 1.neregulārs cikls, 2.paaugstināti vīrišķie hormoni - testosterons, 3.izteikts apmatojums, piemēram, uz zoda. Man bija pirmie divi un USG rādīja olnīcās cistiskas olšūnas - izskatās kā "krelles".
02.06.2023 11:29 |
 
Reitings 767
Reģ: 18.02.2022
Elizabeteputnos @ 02.06.2023 11:29
PCOS parasti ir 3 klasiskās pazīmes, vai vismaz 2 no tām. 1.neregulārs cikls, 2.paaugstināti vīrišķie hormoni - testosterons, 3.izteikts apmatojums, piemēram, uz zoda. Man bija pirmie divi un USG rādīja olnīcās cistiskas olšūnas - izskatās kā "krelles".

USG par olnīcam neko neteica. Vīrišķais ir paaugstināts, mēnešreizes ir katru mēnesi, bet vājas.
02.06.2023 11:52 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Esmu ļoti pazīstama ar šo lietu. Zāles svaru Tev nemetīs nost, dzīvesveida un uztura maiņa gan. Tas ir metformīns, ko Tev dod, bet uzmanīgi - liela iespēja, ka zāles nevarēs panest un būs jāsēž daudz WC ja pārāk ātri dzer lielu devu vai vienkārši ķermenis nepanes. + Ja ir tāda problēma, tad parasti izraksta atsevišķi speciālo metformīnu, kas ļoti ilgi šķīst un blakusparādību praktiski nav. Zāles lieto ļoti ilgi, dažiem visu mūžu. Ieteiktu gan vairāk par to parunāt ar endokrinologu. Insulīna rezistenci nevar pilnībā izārstēt, to var tikai "apārstēt, apstādināt, uzlabot", most of the times ar fizisko slodzi.
Dzēru šīs zāles ilgu laiku, visādos formātos, nekas man nemainījās, nekas nepalīdzēja, vispār nekādu jēgu neredzēju personīgi. Došos tūlīt atkal pie laba endokrinologa lai risinātu šo problēmu savādākos veidos. Lieki piebilst, kamēr nedara neko labu priekš PCOS vai insulīna rezistencei, svaru nomest būs praktiski nereāli.
02.06.2023 13:28 |
 
Reitings 767
Reģ: 18.02.2022
KKourtney @ 02.06.2023 13:28
Esmu ļoti pazīstama ar šo lietu. Zāles svaru Tev nemetīs nost, dzīvesveida un uztura maiņa gan. Tas ir metformīns, ko Tev dod, bet uzmanīgi - liela iespēja, ka zāles nevarēs panest un būs jāsēž daudz WC ja pārāk ātri dzer lielu devu vai vienkārši ķermenis nepanes. + Ja ir tāda problēma, tad parasti izraksta atsevišķi speciālo metformīnu, kas ļoti ilgi šķīst un blakusparādību praktiski nav. Zāles lieto ļoti ilgi, dažiem visu mūžu. Ieteiktu gan vairāk par to parunāt ar endokrinologu. Insulīna rezistenci nevar pilnībā izārstēt, to var tikai "apārstēt, apstādināt, uzlabot", most of the times ar fizisko slodzi.
Dzēru šīs zāles ilgu laiku, visādos formātos, nekas man nemainījās, nekas nepalīdzēja, vispār nekādu jēgu neredzēju personīgi. Došos tūlīt atkal pie laba endokrinologa lai risinātu šo problēmu savādākos veidos. Lieki piebilst, kamēr nedara neko labu priekš PCOS vai insulīna rezistencei, svaru nomest būs praktiski nereāli.

Paldies par Tavu komentāru .
Un kā ir ar apetīti ? Lasīju ka dažam nav tikpat kā vispār apetītes lietojot šis zāles.
Latviski par šo visu ir diezgan skopa informācija.
02.06.2023 13:35 |
 
Reitings 767
Reģ: 18.02.2022
Varbūt kāda zin, cik maksā šis zāles?
02.06.2023 13:36 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
MinkaMurrrrr @ 02.06.2023 13:35

Paldies par Tavu komentāru .
Un kā ir ar apetīti ? Lasīju ka dažam nav tikpat kā vispār apetītes lietojot šis zāles.
Latviski par šo visu ir diezgan skopa informācija.

Man apetīte nemainījās un cik esmu dzirdējusi, tā mainās pārsvarā tad, ja ir diezgan slikta pašsajūta no zālēm aka tā ir kā blakusparādība, jo daudzus ēdienus nevari panest (paliek slikti).
Man zāles izmaksāja uz 2 mēnešiem pie 10 eiro (ar diagnozi insulīna rezistence). Bez diagnozes noteikti dārgāk.
02.06.2023 13:55 |
 
Reitings 767
Reģ: 18.02.2022
KKourtney @ 02.06.2023 13:55

Man apetīte nemainījās un cik esmu dzirdējusi, tā mainās pārsvarā tad, ja ir diezgan slikta pašsajūta no zālēm aka tā ir kā blakusparādība, jo daudzus ēdienus nevari panest (paliek slikti).
Man zāles izmaksāja uz 2 mēnešiem pie 10 eiro (ar diagnozi insulīna rezistence). Bez diagnozes noteikti dārgāk.

Diagnozi dabuj ar to, ka analīzes tas ir uzrādīts vai kā?
02.06.2023 14:17 |
 
Reitings 2171
Reģ: 10.04.2022
Elizabeteputnos @ 02.06.2023 11:01
man arī ir PCOS. Pēc pieredzes, ārsti parasti vnk piedāvā izrakstīt kontracepcijas tabletes, lai uzlabotu ciklu un tas arī viss, bet cēloni un potenciālās sekas neārstē. Neatbalstu kontracepcijas tabletes, ir miljons pētījumu par to negatīvo ietekmi un arī dzīves piemēri paziņu lokā. Dzīvesveids, augstas intensitātes sports, veselīgs uzturs - jā, palīdz. Bet viena lieta, kas man kolosāli palīdz regulēt ciklu ir naktssveces eļļa (primrose oil). Vēl nupat dzirdēju ieteikumu mēğināt Inositolu - tas palīdz tieši ar cukura rezistenci un hormonu balansu.

man arī pcos, lietoju inositol, hromu, D vitaminu, magniju, folskābi
02.06.2023 15:36 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
MinkaMurrrrr @ 02.06.2023 14:17

Diagnozi dabuj ar to, ka analīzes tas ir uzrādīts vai kā?

Diagnozi Tev var uzstādīt tikai ārsts, visbiežāk endokrinologs. Tev viņu apstiprinās no analīzēm, mazām pārbaudem un visādiem jautājumiem ko Tev uzdos.
Vēlējos arī nedaudz piebilst, ka ja insulīna rezistence radusies no liekā svara un/vai mazkustīga dzīvesveida, tas ir ceļa sākums otrā tipa diabētam.
02.06.2023 18:56 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
KKourtney @ 02.06.2023 13:28
Esmu ļoti pazīstama ar šo lietu. Zāles svaru Tev nemetīs nost, dzīvesveida un uztura maiņa gan. Tas ir metformīns, ko Tev dod, bet uzmanīgi - liela iespēja, ka zāles nevarēs panest un būs jāsēž daudz WC ja pārāk ātri dzer lielu devu vai vienkārši ķermenis nepanes. + Ja ir tāda problēma, tad parasti izraksta atsevišķi speciālo metformīnu, kas ļoti ilgi šķīst un blakusparādību praktiski nav. Zāles lieto ļoti ilgi, dažiem visu mūžu. Ieteiktu gan vairāk par to parunāt ar endokrinologu. Insulīna rezistenci nevar pilnībā izārstēt, to var tikai "apārstēt, apstādināt, uzlabot", most of the times ar fizisko slodzi.
Dzēru šīs zāles ilgu laiku, visādos formātos, nekas man nemainījās, nekas nepalīdzēja, vispār nekādu jēgu neredzēju personīgi. Došos tūlīt atkal pie laba endokrinologa lai risinātu šo problēmu savādākos veidos. Lieki piebilst, kamēr nedara neko labu priekš PCOS vai insulīna rezistencei, svaru nomest būs praktiski nereāli.

Vispār insulīna rezistence skaitās pre-diabetic fāze, tāpēc to vajag laicīgi un ātri risnāt,ja negribi iedzīvoties diabētā.
Metformīnu nepanesu, mēģināju gadiem ilgi - visus variantus un devas, bet rezultāts ja bija,tad neliels un tad gan jau no "ātrajām kājām" katru dienu :D
Piekrītu,ka ja nesaved kārtībā - svars nekrīt. Es cīnos jau gadiem un ir ļoti grūti, no daudz kā atsakos, piebremzēju. Pcos& insulīna rezistence čakarē manu ikdienu pa 100%
No manis ieteikumi - myo-inositol ir lielisks palīgs ciklam, insulīnam (es sūtīju iherb, Latvijā ir viens, bet dārgi izmaksās), berberine ( sauc arī par dabīgo metformīnu, bet daudziem no viņa arī ir blaknes), vēl NAC ( N-Acetyl-Cysteine),taču uztura bagātināji jālieto vismaz 3-5 mēnesi lai redzētu un justu efektu.
02.06.2023 19:01 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
Dola @ 02.06.2023 09:43
Man ir paaugstināts, bet kad jautāju ģimenes ārtei un ginekologam, teica, lai neuztraucos un nekas traks tas nav,papildus izmeklējumi nav veikti ?. Šobrīd pierakstījos pie cita ginekologa, jo ir policistisko olnīcu sindroms un man gribas saprast ko es varu darīt, lai mazinātu šo rādītāju. Varbūt kāda var padalīties pieredzē?

Pcos& insulīna rezistence iet kopā. Ilgu laiku man rādītāju uzlaboja 16:8 fastings, bet tad reiz viena ārste nolamāja, ka tas ir slikti,jo insulīnam ir "amerikāņu kalniņi" pie tāda režīma. Tiesa gan es fastingu jau esmu iepraktizējusi un man tas reāli palīdz.
Protams ēdiens& sports ir būtiski aspekti, bet ir jāizprot pati sakne - insulīna rezistence, kas pēc dabas ir ļoti kaprīza. Nākas pielāgoties. Un galvenais, ja kaut ko lieto vai mēģina ir jātaisa analīzes, jo citādi īsti nebūs skaidrs vai konkrētā lieta Tev der.
02.06.2023 19:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits