Naudas taupīšana

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveikas!
Aizdomājos par taupīgu dzīves veidu.
Vai pazistat cilvēkus, kas taupa naudu ilgtermiņā vairākus gadus, lai varētu sakrāt naudu, kam lielam, piemēram-dzīvoklim, auto.. Cik gadus krāja naudu? Ko nopirka?Atmaksājās taupība?
Vai beigās tas ir tā vērts, lai ļoti rūpīgi taupītu naudu uz daudzām lietām?
Es pazīstu sievieti, kura taupīja naudu uz ēdienu,drēbēm,remontu, lai varētu sakrāt daudz naudu un iegādāties savu dzīvokli. Un auto,krāja tikai dažus gadus. Un sasniedza mērķi. Nebija jaīrē dzīvoklis,dzīvoja pie vecākiem. Viņa man stāstīja, ka vairākus gadus negāja arpuss mājas izklaidēties vai ēst, lai ieataupītu. Sēdēja mājās, nekur negāja uz maksas izklaidēm. Piekopa tikai bezmaksas izklaides.. Man šāda taupīšana liekas pārspīlēta, un sevis liela ierobežošana. Šaubos vai es tā varētu sevi ierobežot.
Vai jūs esat ļoti taupīgas vai tomēr nē? (mīlat labāk paterēties) 😅
Kur ir tā robeža starp veselīgu/neveselīgu taupību/ekonomēšanu?
22.05.2023 03:26 |
 
Reitings 284
Reģ: 31.10.2022
Tās prioritātes katram savas. Vienam patīk nepārtraukti būt ritmā un līdzekļi aiziet ceļojumos, cits krāj zeķē un nopērk auto. Bet ir arī tādi, kas dzīvo izšķērdīgi un nekad arī nenopērk neko apjomīgāku. Man rados viens nopirka mazu mājiņu Spānijas piekrastē, teica, ka sakrāja. Tagad ziemojas tikai tur.
24.05.2023 11:27 |
 
Reitings 10745
Reģ: 05.03.2020
mums ģimenē ir noruna, ka krājam (algas dienā abi atliekam konkrētu summu krājkontā), bet bez fanātisma, lai paliek naudiņa arī ceļojumiem un dzīvei. šis modelis strādā. bijām jauni un mazāk pelnījām arī krājām, tikai mazākas summas.
padomāju, kā ir citiem. ir viens zināms pāris, kur vīrietis krāj, priecājas par savu ciparu kontā, bet ģimenei figu. ne kaut kur aizbraukt, ne kaut ko izmaksāt, ne kaut ko uzdāvināt. rets skopulis. vai ir jēga tādai krāšanai? varbūt viņa uzskatā, jā. bet visa dzīve paiet garām... un ja kādreiz ķieģelis uzkritīs uz galvas, vai tādai fanātiskai krāšanai bija jēga? diez vai. viss ir labi ar mēru.
24.05.2023 11:50 |
 
Reitings 311
Reģ: 10.11.2022
iiieviiite @ 24.05.2023 11:50
mums ģimenē ir noruna, ka krājam (algas dienā abi atliekam konkrētu summu krājkontā), bet bez fanātisma, lai paliek naudiņa arī ceļojumiem un dzīvei. šis modelis strādā. bijām jauni un mazāk pelnījām arī krājām, tikai mazākas summas.
padomāju, kā ir citiem. ir viens zināms pāris, kur vīrietis krāj, priecājas par savu ciparu kontā, bet ģimenei figu. ne kaut kur aizbraukt, ne kaut ko izmaksāt, ne kaut ko uzdāvināt. rets skopulis. vai ir jēga tādai krāšanai? varbūt viņa uzskatā, jā. bet visa dzīve paiet garām... un ja kādreiz ķieģelis uzkritīs uz galvas, vai tādai fanātiskai krāšanai bija jēga? diez vai. viss ir labi ar mēru.

Nu jēga tāda, ka pēc tā ķieģeļa, iekrājumi paliks sievai, bērniem un tad šie varēs dzīvot zaļi. 😁
24.05.2023 13:50 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Molle @ 24.05.2023 13:50

Nu jēga tāda, ka pēc tā ķieģeļa, iekrājumi paliks sievai, bērniem un tad šie varēs dzīvot zaļi. ?
Ja tādi ir*
24.05.2023 13:52 |
 
Reitings 10745
Reģ: 05.03.2020
Nu jēga tāda, ka pēc tā ķieģeļa, iekrājumi paliks sievai, bērniem un tad šie varēs dzīvot zaļi. 😁

jā, bet tagad sieviete velk nez cik gadus vecas drēbes, neko jaunu nevar atļauties, jo pelna mazāk par vīru un visu savu nopelnīto naudu iegulda ģimenē (ēdiens, bērns utt.), kamēr vīrs krāj tikai sev zināmiem mērķiem. tā nauda jau nav kopīga. jebkurā gadījumā labāk naudu tērēt, dzīvojot pilnvertīgu dzīvi un padarot savu ģimeni laimīgu (ne radus, bet tieši sievu un bērnus), nekā knapināties un krāt zeķē ar nelaimīgu ģimeni (un es nepārspīlēju, te tiešām ir traks piemērs, kur vecis pat dz/d sievai neko nedāvina).
24.05.2023 14:17 |
 
Reitings 10745
Reģ: 05.03.2020
un vispār tēmas pieteikums ir par taupīgumu, bet es piemērā minēju fanātiski skopu cilvēku, kurš gan jau pats sevi uzskata par taupīgu (lai gan visi tuvie atzīst, ka skops un neko tur nepadarīsi). par to arī liecina, ka piedalās tikai aktivitātēs, kuras uzsauc citi, bet pats nekad neko neorganizē un savu naudu arī citu organizētajos tusiņos neiegulda. respektīvi, ja kāds cits uzsauc, tad dzer, ja pašam jāpērk - tad nedzer un tā ar visu, brr.
24.05.2023 14:24 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
Beverly Hilza @ 22.05.2023 03:26
Sveikas!
Aizdomājos par taupīgu dzīves veidu.
Vai pazistat cilvēkus, kas taupa naudu ilgtermiņā vairākus gadus, lai varētu sakrāt naudu, kam lielam, piemēram-dzīvoklim, auto.. Cik gadus krāja naudu? Ko nopirka?Atmaksājās taupība?
Vai beigās tas ir tā vērts, lai ļoti rūpīgi taupītu naudu uz daudzām lietām?
Es pazīstu sievieti, kura taupīja naudu uz ēdienu,drēbēm,remontu, lai varētu sakrāt daudz naudu un iegādāties savu dzīvokli. Un auto,krāja tikai dažus gadus. Un sasniedza mērķi. Nebija jaīrē dzīvoklis,dzīvoja pie vecākiem. Viņa man stāstīja, ka vairākus gadus negāja arpuss mājas izklaidēties vai ēst, lai ieataupītu. Sēdēja mājās, nekur negāja uz maksas izklaidēm. Piekopa tikai bezmaksas izklaides.. Man šāda taupīšana liekas pārspīlēta, un sevis liela ierobežošana. Šaubos vai es tā varētu sevi ierobežot.
Vai jūs esat ļoti taupīgas vai tomēr nē? (mīlat labāk paterēties) ?
Kur ir tā robeža starp veselīgu/neveselīgu taupību/ekonomēšanu?

Visam ir robežas. Mēs dzīvojam 1x, gadus 5 redzēt tikai darbu un 4 sienai lai kaut ko nopirktu? Nē, paldies! Bet, iekrājumi ir jāveido un drošības spilvenam jābūt. Es laikam esmu kaut kur pa vidu, nežēloju naudu izklaidēm, ēdienam un visam citam, bet, nepērku arī ja nevajag. Piemēram apģērbu, ja salīdzina ar jebkuras sievietes garderobi, man tā ir ļoti maza.
24.05.2023 15:15 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lula @ 24.05.2023 10:20
Meitenes, kas atliek ievērojamu daļu no algas, neaizmirstiet pieminēt, ja jums vīrs maksā visus rēķinus. Te jau diezgan daudzām tā ir, cik atceros no citām diskusijām un tas tomēr šo to maina iekrāšanas iespējās.

Šis uz visām neattieksies. Es atlieku, personīgi, vismaz pusi no algas, bet man neko arī neapmaksā. Domāju, ka neesmu vienīgā.
24.05.2023 17:18 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
wiwa @ 24.05.2023 10:15
Paturpinot par visādām situācijām, ko nevar paredzēt. Nu man ir labi pazīstama sieviete, kurai tagad kara zonā palicis dzīvoklis, vasarnīca, mašīna. Cik zināms, pagaidām nav izpostīts, bet uz 100% nevar zināt gan no raķetēm, gan no marodieriem, un vismaz tuvākajā gadā noteikti tur atgriezties nevar. Ir taču arī tie ļoti daudzie cilvēki, kuru mājas noslaucītas no zemes virsas. Tāpat ir zināms cilvēks, kam vairāki biznesi cieta kara zonā, pilnībā izlaupīts.
Es nesaku, ka nav jāveido uzkrājumi un nav jāpērk īpašumi, vienkārši ar šo karu daudz vairāk ir skaidrs, ka vienā brīdī tev var būt viss un pēc tam nekas. Principā tur uzvarētāji ir tie, kam nauda vienkārši bija kontā, nevis nopirktos kustamajos un nekustamajos īpašumos.

Par tām situācijām ir tā, ka mēs dzīvi paredzēt nevaram. Un tieši tapēc ir jadara tas, ko gribas darīt, neskatoties uz kaut kādām tālām varbūtībām. Baidīties var visu savu mūžu un tā arī nomirt, neko neiegūstot.
24.05.2023 17:21 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
ir viens zināms pāris, kur vīrietis krāj, priecājas par savu ciparu kontā, bet ģimenei figu. ne kaut kur aizbraukt, ne kaut ko izmaksāt, ne kaut ko uzdāvināt. rets skopulis

Pazīstu cilvēku, kuram nav sievas, draudzenes, nav sava ģimene bērni, un ļoti ekonomē, ir skops.
Gatavs dzīvot garlaicīgu, tukšu dzīvi, lai krātu naudu, faktiski naudu iekrājis no tā, ka pusi mūža dzivojis pie vecākiem, nemaksājot reķinus nekādus pa dzivokli, rēķini uz sievu, bērniem atkrīt. Dāvanas nepērk nevienam. Mājdzīvnieku nav. Entos gadus dzīvo šādu dzīvi, tagad ir nopircis jaunu auto sev pa entajiem tūkstošiem. Bet skaidri gaiši redzams, ka šim. Cilvēkam tukšums iekšā. Nomākts pa dzīvi. Faktiski izniekojis jaunību, nav priecājies pa dzīvi. Visi draugi viņam apkārt ceļo, bauda dzīvi, bet šis cilvēks, labāk dzīvo savu vienmuļo dzīvi.Vai tiešām viena dārga mašīna atsver visu prieku pa dzīvi? Nedomāju viss!
24.05.2023 18:10 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
iiieviiite @ 24.05.2023 11:50
mums ģimenē ir noruna, ka krājam (algas dienā abi atliekam konkrētu summu krājkontā), bet bez fanātisma, lai paliek naudiņa arī ceļojumiem un dzīvei. šis modelis strādā. bijām jauni un mazāk pelnījām arī krājām, tikai mazākas summas.
padomāju, kā ir citiem. ir viens zināms pāris, kur vīrietis krāj, priecājas par savu ciparu kontā, bet ģimenei figu. ne kaut kur aizbraukt, ne kaut ko izmaksāt, ne kaut ko uzdāvināt. rets skopulis. vai ir jēga tādai krāšanai? varbūt viņa uzskatā, jā. bet visa dzīve paiet garām... un ja kādreiz ķieģelis uzkritīs uz galvas, vai tādai fanātiskai krāšanai bija jēga? diez vai. viss ir labi ar mēru.

Nesaprotu, tādas sievietes, kas tolerē un paciešs šādus skopuļus - ekonomētājus, uzksatu, ka tādiem vīriešiem ir jāpaliek vieniem, viņiem nevajag ģimeni, lai dzīvo vieni un ekonomē savu naudu līdz mūža galam.Kura gan forša, gudra, skaidta sieviete gribētu sev tādu ķēmu blakus redzēt.Tak Miljonārs tāpat nepaliks viņš pēkšņi. 👍🏼 Tad tiešām šajā gadījumā labāks ir izšķērdīgs cilvēks, kurš tėrē naudu pa labi, uz visām pusēm.😀
24.05.2023 18:21 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Viņa man stāstīja, ka vairākus gadus negāja arpuss mājas izklaidēties vai ēst, lai ieataupītu. Sēdēja mājās, nekur negāja uz maksas izklaidēm. Piekopa tikai bezmaksas izklaides..

Cik gan bieži ir bezmaksas izklaides? Vasarā ir daudz bezmaksas pasākumi, bet ziemā ļoti maz.
Es tādus nekad, nekur lieku eur neiztērēt neturu savu draugu, paziņu lokā. Man tā pārspīlētā taupība kaitina. Vēl vairāk kaitina, kuri taupa, krāj vai nekrāj ,bet no citiem diedelē, lai izmaksā, vai arī ir lielāks kopīgs, draugu ,paziņu groziņu pasākums un atnes tik daudz, lai sev pietiktu. Lopsē citu atnesto ,bet ar savu negrib dalīties😀👎
Tādi, kuriem vairākus gadus žēl iztērēt naudu uz izklaidēm, kopīgu pasēdēšānu ar draugiem iekonservē savu dzīvi uz tiem pārspīlētajiem krāšanas gadiem. Neko nabadzīgāks cilvēks nekļūs, ja reizi mēnesī sevi iepriecinās ar kādu izklaidi vai picu kafejnīcā.
Esmu par samērīgumu. Kaut ko jāmāk iekrāt, kaut kas jāatvēl izklaidēm , lietām ,ko patiešām ļoti vēlies. Ja ir 25 apavu pāri, tad vajadzētu piebremzēt un nepirkt 26, bet ja ir 2 džemperi un ierauga 3 ,tad kāpēc gan nenopirkt, ja ļoti patīk , vajag? Ja grib iekrāt, tad neies katru mēnesi uz dārgu restorānu, kur iztērē 40Eur, bet kāpēc gan neaiziet ar draugu, draudzeni uz kafejnīcu, kur par 12 Eur ekonomiski paēst, parunāties, pozitīvi uzlādēties, nomainīt mājas atmosfēru uz citu?
24.05.2023 19:30 |
 
Reitings 510
Reģ: 28.01.2023
Man šķiet, ka iekrājumiem jābūt jebkuram cilvēkam, lai varētu izdzīvot nu vismaz 2 mēnešus. Nezin kas var notikt ar darba vietu, varbut kāda steidzama medicīniska lieta, tie paši zobi, kur kvalitatīva ārstēšana ir dārga, dažādiem sadzīves negadījumiem- avārija, saplīsusi mašīna, un visa cita sadzīves tehnika. Nu protams jau var ņemt uz līzingu visu, bet pēc tam to visu maksāt un beigu beigās paliec bez algas.
Prātīgi butu izveidot iekrājumu kaut kādā laika posmā un to neaiztikt un turpmāk dzīvot par savu algu un zinot, ka vari atļauties no algas kaut ko nopirkt, bet ir arī tas drošības spilvens, bez kura kritiens būs smags.
Bet krāt ntos gadus un neredzēt neko apkārt kā darbu un mājas, un parastāko ēdienu ir traki. Ne tu aizej uz kādu salonu, ne tu pērc jaunu apģerbu, ka tik sakrāt kaut kādai lietai. No vienas puses doma nav slikta, piemēram auto iegāde, bet ir jāsaprot vai pēc tam varesi atļauties apkopi un visu citu. Var arī nopirkt labu kafijas aparātu, bet jāsaprot vai varēsi atļauties pirkt to kafiju tik bieži.
Atbalstu krāšanu ceļojumiem, tas ir superīgi apskatīt citas zemes, kultūru, un veidot piedzīvojumus un atmiņas, tai pat laikā varētu nopirkt arī jaunas somiņas, kurpītes, nadziņus, bet tas viss ir pa tukšu
24.05.2023 19:37 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Atbalstu krāšanu ceļojumiem, tas ir superīgi apskatīt citas zemes, kultūru, un veidot piedzīvojumus un atmiņas

Ir cilvēki, kas nemāk baudīt ceļojumus, izjūtot tikai stresu, uztraukumu, rūpes visu saplānot, naudas izdevumi. Man viens draugs teica, ka nebrauc ceļojumos, jo negrib naudu tērēt+stress. Nauda ceļojumiem ir, bet neceļas roka, lai tērētu.
25.05.2023 00:49 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
.Eksperte. @ 24.05.2023 17:18

Šis uz visām neattieksies. Es atlieku, personīgi, vismaz pusi no algas, bet man neko arī neapmaksā. Domāju, ka neesmu vienīgā.

Nu ja, tāpēc teicu, lai to piemina tās, uz kurām attiecas
25.05.2023 08:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits