Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Latvijas diploms

 
Reitings 1933
Reģ: 28.04.2019
Labdien.
Vai ir zināms, kā Latvijas universitāšu diplomi tiek cienīti ārzemēs? Un ko darīt, ja ir bakalaurs un grib studēt bakalauru ārzemēs? Piemēram valstīs kā Apvienotajā Karalistē un ASV. Jo par cik studēts latviešu valodā, un programma var visur atšķirties, kā vispār būt? Vai ir vērts no a-z, jeb pabeigt universitāti ar maģistru pilnībā Latvijā, vai tomēr iet mācīties ārzemēs? Kā ir ar darba iegūšanu savā profesijā ar Latvijas diplomu?
Nezinu ko darīt, jo minētajās valstīs izglītība ir ļoti dārga, Latvijā salīdzinoši normāla maksa, bet kā tad ir tālāk? Ar karjeru, diplomu, pieredzi utt. Vai labāk ir tomēr maksāt lielu naudu par izglītību tajā valstī, kur es nākotnē vēlēšos dzīvot un strādāt? Pēc studijām nevēlos dzīvot Latvijā
18.05.2023 16:12 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Ļoti atkarīgs no jomas. Bet paskaties pati universitāšu reitingos. Britiem ir daudzas universitātes pasaules top 20'niekā un vēl vairāk top 100'niekā. Latvijai augstākā vieta bija kaut kur ap 750, kad pēdējo reizi redzēju. Ir jomas, kur tas nav īpaši svarīgi, ka tik diploms. Bet uz labākajiem darbiem protams britus tāpat neizkonkurēsi.
18.05.2023 16:16 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Kādā jomā plāno studēt?
18.05.2023 16:34 |
 
Reitings 507
Reģ: 05.08.2021
Apvienotajā Karaliste ir diezgan easy tikt ar LV diplomu uz maģistra programmu, tikai vajag angļu valodas testu. Protams, krutākajās universitātēs tāpat ir jāsacenšas ar citiem gribētajiem, bet iespējas ir. Saying that, es nedomāju, ka UK izglītība ir tik pāraka, lai maksātu tās mācību maksas, kas ir šobrīd, ja vien ta nav profesija, kurā uzreiz ļoti labi pelnīsi.
Daudz jēdzīgāks varians ir pabeigt universitāti Latvijā vai jebkur citur Eiropā, kur ir bezmaksas vai ļoti lēta augstakā izglītiba. Pec tam, ja gribas uz UK, tad var atrast darbu un braukt šeit ar skilled worker visa. Protams, arī atkarīgs no konkrētās nozares/profesijas.
18.05.2023 17:13 |
 
Reitings 1933
Reģ: 28.04.2019
Lula @ 18.05.2023 16:34
Kādā jomā plāno studēt?

Par psihologu
18.05.2023 17:30 |
 
10 gadi
Reitings 2730
Reģ: 25.05.2009
sla @ 18.05.2023 17:30

Par psihologu

Es nestrādāju medicīnas jomā, bet man ir Latvijā iegūts bakalaurs un maģistrs. Šobrīd dzīvoju un strādāju ārpus Eiropas un, lai darbotos savā profesijā, man bija nepieciešama vietējā sertifikācija. Lai tiktu pie šīs sertifikācijas bija jābūt atbilstošai izglītībai un jānokārto papildus eksāmeni, ko kārto arī vietējie ar vietējo izglītību. Man, kā personai, kas ieguvusi izglītību "ārzemēs" no viņu skatpunkta, bija jāveic manas izglītības atzīšana konkrētajā valstī. To veica specializēta iestāde un man bija jāiesniedz vienkārši Latvijas diplomi ar visiem pielikumiem. Attiecīgi Latvijā iegūtie kredītpunkti tika pielāgoti konkrētās valsts izglītības sistēmai un viss manā gadījumā bija kārtībā. Manam darba devējam ir vienalga par manu Latvijā iegūto izglītību, kamēr vien man ir šis vietējā sertifikācija.
No tā, ko dzirdu apkārt, ir ļoti daudz tādas profesijas, kur nepieciešams konkrētās valsts sertifikācija (gan juristiem, gan grāmatvežiem, gan būvniekiem, dažāda tipa ārstiem utt), tā kā ieteiktu papētīt, ko tā valsts uz kuru tu plāno doties, saka par psihologiem. Ja tev ir nepieciešama konkrēta sertifikācija tajā valstī, kas jākārto papildus iegūtajai izglītībai, lai varētu strādāt par psihologu, tad ieteiktu apdomāt vai ir tā vērts maksāt padsmit tūkstošus, lai iegūtu izglītību vidējā ārzemju universitātē. Ja plānos ir Hārvarda, Oksforda vai Kembridža tad gan ņemu savus vārdus atpakaļ. 😁
18.05.2023 19:26 |
 
10 gadi
Reitings 2730
Reģ: 25.05.2009
Papildus piebildīšu, ka no finansiālā viedokļa esmu ļoti apmierināta, ka pabeidzu studijas Latvijā un man nav studiju kredīta, kas man velkas līdzi visu atlikušo dzīvi. Klausos savos kolēģos, kam liela daļa algas aiziet kredītu nomaksā, jo viņiem pēc studijām ir palikuši n-tie tūkstoši studiju kredītā, vēl viņi ir paņēmuši mašīnu kredītā, jo kaut kā jātiek uz darbu, un vēl iegādājušies māju kredītā un priecājos par to, ka tas nav mans gadījums. Turklāt gan es ar savu Latvijas izglītību, gan mani kolēģi ar savu vietējo "dārgo" izglītību, strādājam vienā nozarē un darām to pašu 😁
18.05.2023 19:35 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
cory @ 18.05.2023 19:35
Papildus piebildīšu, ka no finansiālā viedokļa esmu ļoti apmierināta, ka pabeidzu studijas Latvijā un man nav studiju kredīta, kas man velkas līdzi visu atlikušo dzīvi. Klausos savos kolēģos, kam liela daļa algas aiziet kredītu nomaksā, jo viņiem pēc studijām ir palikuši n-tie tūkstoši studiju kredītā, vēl viņi ir paņēmuši mašīnu kredītā, jo kaut kā jātiek uz darbu, un vēl iegādājušies māju kredītā un priecājos par to, ka tas nav mans gadījums. Turklāt gan es ar savu Latvijas izglītību, gan mani kolēģi ar savu vietējo "dārgo" izglītību, strādājam vienā nozarē un darām to pašu ?

Kādas vispār tagad ir cenas UK augstākajai izglītībai? Tavā nozarē, piemēram?
18.05.2023 22:09 |
 
10 gadi
Reitings 2730
Reģ: 25.05.2009
Lula @ 18.05.2023 22:09

Kādas vispār tagad ir cenas UK augstākajai izglītībai? Tavā nozarē, piemēram?

Es neatrodos UK līdz ar to nemācēšu komentēt par UK cenām.
18.05.2023 22:23 |
 
Reitings 1933
Reģ: 28.04.2019
Paldies, par informāciju. Vai ir zināms par studijām ASV, un kā ASV skatās uz Latvijas diplomu?
19.05.2023 11:12 |
 
Reitings 2
Reģ: 25.01.2024
Sveika,
Arī man ir pieredze šajā jautājumā, bet saistībā ar Šveici, nemācēšu komentēt par ASV un UK. Bet to, ko es zinu, līdzīgi kā ''Cory'', jāiziet diploma atzīšanas vai pielīdzināšanas process, kur nosūti sertificētas kopijas ar diplomu un sekmju izrakstu. Bet jāņem vērā, vai iestāde, ko pabeidzi ir akreditēta un vai vispār tādu ņem vērā valsts, kurā plāno studē tālāk.
Ja pameklē internetā, var atrast arī vairāk info, piemēram, vēstniecības attiecīgajās valstīs var dot atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī iestāde, kuru pabeidzi varētu dot atbildi, ja tā ir pretīmnākoša.
Iemet aci:
https://lv.usembassy.gov/lv/education-culture-lv/fulbright-program-lv/students-lv/
https://www.vestnesis.lv/ta/id/31134
Cerams noder arī, ja jautāji pirms gandrīz gada (tikko piefiksēju datumu, haha).😀
25.01.2024 20:22 |
 
Reitings 1961
Reģ: 22.02.2023
Mani LU diplomi ārzemēs derēja (bakalaurs un maģistrs), bija tikai īsie kursi attālināti jāiziet, jo terminoloģija nedaudz cita. Te es mācījos budžetā, praktiski nekādu papildus izmaksu.
25.01.2024 21:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits